Mates Hradecky

filmově závislý

1 bod

• 13.2.2015  15:29
    Zrazená (TV film) (1992)

V TV běželo pod názvem Zrazená.

• 13.2.2015  15:23

V českých kinech promítáno pod názvem Zpáteční letenka.

• 13.2.2015  14:39
    Zoufalá láska (TV film) (1989)

V TV vysíláno pod názvem Zoufalá láska.

• 12.2.2015  09:16
    Odpad (2014)

Tak toto bylo těžké zklamání. Můj oblíbený režisér je patrně z formy. Povedená předloha zpracovaná do sociálně-akčního dramatu trpí mnohými neduhy. Nejhorší byly herecké výkony. Dětští herci, typově celkem dobře zvolení, neustále prchali a skákali jako veverky Chip a Dale, v přípravce na casting Yamakasi 3. Senior s padesátiletým neměnným účesem alá vlna - Martin Sheen sehrál svou další Apokalypsu. Rooney Mara, tak divoká a sexy u Finchera, zde působila unyle a ospale. Akční scény policejního pronásledování hrdinů připomínaly svou neškodností film E.T. a hlavní záporák by byl přesvědčivější v nějaké gay romanci. Vrchol korunuje dílo - hlavní hrdina loučí se dojemnou úvahou o časech budoucích, až jednou všechen chudý lid povstane... a posledním záběrem se volně přesuneme do snímku Návrat do Modré laguny.

• 11.2.2015  14:15
    Teletubbies (TV seriál) (1997)

Dnes již kultovní záležitost.

• 11.2.2015  09:54
    Birdman (2014)

Po odchodu z kina byl jsem rozhodnut film rozsekat po vzoru zapšklé divadelní kritičky z tohoto filmu. Zážitek z filmu je srovnatelný se švédským stolem. Člověk se večer na rautu natláská vším možným, v noci mu je blbě a teprve další dny vzpomíná na jednotlivé pochoutky. Poctivá filmařina, ovšem dějově jaksi rozpolcené jak hlavní hrdina. Jak při brazilském karnevalu střídají se jednotlivá vystoupení, film přeskakuje prudce ze žánru do žánru. Jen těžko se dá odhadnout co nás čeká v další scéně (viz. kuřácká pauza). Míšu Keatóna jsem nikdy moc nemusel, ale tady v podstatě hraje sám sebe a svůj problém a je v tom zatraceně dobrej! Pořekadlo "není malých rolí" je zde ověřeno v praxi. Galifianakis dokázal, že neumí hrát pouze opilého troubu v komediích a vystřihl si dramatickou roli producenta změněn k nepoznání. Výborný Norton, výborná dcera hlavního hrdiny Emma Stone - herečka s ksichtem přes celý obličej. Nadějně začatá dějová linie Lesley (Naomi Watts) a Laury (Andrea Riseborough) ovšem po necelé minutě končí - třeba bude Birdman 2. Shrnutí: obrovský potenciál režisérského talentu, hereckých výkonů a dobrých nápadů měl být vrhnut na úplně jiný scénář. Nechápu takový počet oscarových nominací - patrně akademici stejně jako já nevěděli, jak se s tímto zážitkem poprat, tak raději vydali vysoké hodnocení, aby nebyli za blbce.

• 8.2.2015  16:26

Nejdrsnější film s tématem alkoholismus, jaký jsem shlédnul. Inteligentní člověk se z přednášející síně univerzity dostane až na dno. Smyslem jeho života je chlastat, nenachází žádné hodnoty. Když do jeho života vstoupí láska jako čistý důvod proč žít, je už pozdě. Před shlédnutím pro jistotu odstraňte z vašeho dosahu alkohol.

• 6.2.2015  14:34

Na VHS vyšlo pod názvem Zakázaný svět.

• 6.2.2015  14:10
    Za vodou (1992)

V TV běželo pod názvem Za vodou.

• 6.2.2015  14:04
    Pour l'amour de Thomas (TV film) (1995)

V TV běželo pod názvem Z lásky k Thomasovi.

• 6.2.2015  11:26

V TV uvedeno pod názvem Věci po Richardovi.

• 6.2.2015  11:23
    Polib nebesa (1999)

Na VHS vyšlo pod názvem Vášnivý polibek.

• 6.2.2015  11:19

V TV běželo pod názvem Vášeň Debory Milesové.

• 6.2.2015  11:15
    Vášeň (TV film) (1992)

V TV uvedeno pod názvem Vášeň.

• 6.2.2015  10:55

V TV uvedeno pod názvem Vzpomínky na duben.

• 6.2.2015  10:49
    Vzala jsem si monstrum (TV film) (1998)

Na VHS vyšlo pod názvem Vzala jsem si monstrum.

• 5.2.2015  08:24

V TV vysíláno pod názvem Vražedná hra.

• 31.1.2015  20:06

Nádherné filmové pohlazení připomínající stylem slavnou Amélii, kde humor i tragika ruku v ruce jdou.

• 31.1.2015  20:05
    Kód Enigmy (2014)

Další kostlivec vypadnuvší ze skříně dějin. Geniální matematik, který zachrání 14 milionů lidských životů objevem šifrovacího kódu Enigma, je odsouzen k chemické kastraci pro svou homosexualitu a zavržen společností, pro kterou toho tolik udělal. Vynálezce předchůdce počítače dopadl velmi tragicky a byl doceněn až in memoriam, což je pro naši civilizaci typické. Alana Turinga si geniálně střihnul Benedict C., čímž vstoupil do Dvorany herecké slávy.

• 31.1.2015  19:43
    Fotograf (2015)

A máme tu další Pavláskovou. Musíme se smířit s tím, že s pádem železné opony a nástupem "svobodné tvorby" již nikdy nenatočí další Čas sluhů. Tentokrát si zvolila zajímavý námět - démonickou osobnost Saudkovu. Do hlavní role obsadila svého dvorního herce Karla Rodena, který měl mistra dobře naskenovaného a dává druhý rozměr hlášce "polibte mi prdel". Na stranu druhou ale drobnou mistrovu postavu, která tak dobře vyniká v poměru s obřími ženskými zadnicemi, příliš nepřipomíná. Typově by v té roli více seděl Ondřej Malý, ale zase to není taková mezinárodní hvězda (zatím). Scénář je dost slabý, některé scény vyloženě nepovedené. Občas na nás sice zaútočí poctivá filmařina, že divák ponoří se v děj, aby nás vzápětí rozhodila scéna kašírované rvačky dvou XXL modelek. Všechny milostné scény jsou snad záměrně koncipovány do parodična, divák voyeur odchází neukojen. Snad jen milovník kyprých tvarů přijde si na své. Největším kladem snímku zůstává krom slušného hereckého výkonu hlavní dvojice především nádherná Chlumeckého hudba a závěrečná píseň Kateřiny Podholové, která má ambice státi se velehitem.

• 30.1.2015  15:44

Na VHS vyšlo pod názvem Vrah na lince 9.

• 30.1.2015  15:05

V TV běželo pod názvem Vincentův přítel.

• 30.1.2015  14:11
    Velká finta (1978)

V TV vysíláno pod názvem Velké účtování.

• 30.1.2015  13:56

V TV běželo pod názvem Ve stínu Velké Číny.

• 30.1.2015  13:48
    Podveden (TV film) (1991)

V TV běželo pod názvem V dvojím ohni.

• 30.1.2015  13:27
    V ulicích Los Angeles (TV film) (1993)

V TV vysíláno pod názvem V ulicích Los Angeles.

• 29.1.2015  14:51
    Tuláci (TV film) (1994)

V TV uvedeno pod názvem Tuláci.

• 27.1.2015  13:51

V TV běželo pod názvem Svého druhu hrdina.

• 27.1.2015  13:42

V TV vysíláno pod názvem Svatba nanečisto.

• 27.1.2015  11:07
    Ombra abitata, L' (TV film) (1995)

V TV uvedeno pod názvem Stín polibku.