Mates Hradecky

filmově závislý

1 bod

1 2 3 4 5 6 8 15 21 28
    • 13.10.2019  11:03

Asi nejsem cílovka pro symboliku, neboť jsem nic nepochopil. Ale ponurá atmosféra za domem u potoka je jak Salko.

• 13.10.2019  10:56

Dobrý scénárista musí dokázat, že i vrah dítěte ve vás vzbudí lítost a potřebu odpuštění. U tohoto snímku byl záměr naplněn měrou vrchovatou. Husté drama na ponuré nedělní ráno.

• 10.10.2019  21:45
    Yesterday (2019)

Tak já nevím...nepatřím primárně do cílové skupiny romantických filmů. A především emerických. Ale tohle je Boyle a v hlavní roli loser. A překombinovaná mystery zápletka. Ale nemám rád učitelky, tak budu těžko hrdinův stav prožívat. Film jsem vlastně shlédnul se zvědavosti, proč byl tak masově nasazen v mém srdcovém kině Bio Centrál. Tedy viděl, ale neprožil. Asi tak.

• 29.9.2019  10:31
    Parazit (2019)

Velmi ulítlý příběh rodinky ze suterénu. Strhující finále jak od Tarantina.

• 27.9.2019  17:03

Podivnost taková československá. Hvězda navíc za koupelnovou scénu.

• 13.9.2019  06:34
    Major (2013)

Pomáhat a chránit. Sobě a své kamarády. Depresívní ukázka práce ruské policie.

• 13.9.2019  04:29

Nádherný urostlý chlap, Němec, potká vychrtlou Francouzsku, kost a kůže, ovšem vdanou a s fakanem. Rozbije jim rodinu, aby za to draze zaplatil. Film popisuje první společnou dovolenou na horské boudě vysoko v horách. Muž tahá tašky, vaří, stele,věnuje se chlapci, čte mu pohádky, učí ho plavat, přenáší ho přes překážky. Radost z náhradního otcovství utne hned v úvodu vycmrdlina, která mu důrazně sdělí, že syn už jednoho otce má a dobrého, tak se nemusí namáhat. Ten několikrát denně volá synovi na mobil, aby co nejvíce rozbil horskou idylku. Milý horal tak celý den pracuje, skřípe zuby, věnuje se aktivně fakanovi, za což mu milostpaní v noci milostivě nastrčí kostnatou prcinu, aby fakanovi pořídila bratříčka. A pak milý horal za svítání vezme fakana na výlet do hor, aby naplnil svůj osud. Z čehož plyne závěrečné poučení - pánové, použijte nejdřív mozek, až potom žalud!

• 12.9.2019  22:55

Ještě horší, než jsme doufali. Opravdu jediné vysvětlení, proč je uveden jako režisér Michálek je, že Tomáš Magnusek natočil další ze svých nesmrtelných trháků a nabídnul ho distributorům pod falešným jménem.

• 5.9.2019  18:12
    Potvora - Série 2 (série) (2019)

Poprvé se setkávám s faktem, že je druhá série mnohem lepší než první. Dokonalý koktejl humoru, cynična i trágy. Phoebe je dokonalá!

• 2.9.2019  11:42

Slabý scénář, špatný střih, ale nádherná hudba - Ennio Morricone.

• 28.8.2019  20:50
    Láska (TV film) (1977)

Tady už Dietl dokazuje sílu svého scénáře za herecké podpory výborného Vinkláře, který se zde rozcvičoval na doktora Cvacha.

• 16.8.2019  05:22
    Donbas (2018)

I toto je civilizace 21.století.

• 11.8.2019  10:34

Je zbytečné plodit další písmenka, vše za mě již napsal woody.

• 9.8.2019  09:55

Dávám jednu hvězdu za Jaroslava Plesla, ale ten je dobrý vždy a ve všem. Zbytek připomíná kompars z epizody The Walking Dead. Jinde výborný Řezníček se tu pitvoří jako stoprocentní klaďas. Postaral se o nejhorší (Indián u táboráku) a nejvtipnější scénu (nadržený lachtan). Pořád čteme nářky, jak těžké je sehnat na kvalitní film peníze. Proboha, kdo zaplatil takovouhle blbost?

• 16.7.2019  16:57

Normálně o film hodnocený pod 50% ani nezavadím, tento má však natolik kontroverzní recenze, že jsem ho musel vidět. A stálo to za to! Rozhodně má čestné místo v kategorii ÚD- tedy úplně divných filmů. Jest to režisérská prvotina a vlastně jeho prvorozené dítko. Většinu věcí okolo filmu si tedy dělal sám a v tom bude ta potíž. Myslím, že kdyby se film přestříhal, byl by ze Sama Elliotta nový/spíše starý Indiana Jones. Scény zabití obou potvor jsou natočeny vtipně a bravurně, kamera skvělá. Problém je s flashbacky a dlouhými unylými scénami popisujícími život seniora v americké díře. Celek pak působí poněkud zmateně a zkrátka divně.

• 13.7.2019  13:51
    Roky a roky (TV seriál) (2019)

Britské "Vyprávěj" z blízké budoucnosti. Velmi strhující podívaná.

• 5.7.2019  15:31

Vždycky jsem věděl, že Tilda Swinton není odsud!

• 30.5.2019  20:18
    Teroristka (2019)

Česká verze Univerzální uklízečky zhodnocená výkonem Ivy Janžurové.

• 20.5.2019  08:05
    Klec (TV film) (2019)

Pouze spojení výborného režiséra s výborným scénáristou může v plné výši na triviálním příběhu ukázat plnou hloubku herectví Jiřiny Bohdalové. Naprosto vtažen do děje nestačil jsem ani konzumovat slané pečivo (jako obvykle). Bravo MISTŘI !

• 17.5.2019  06:24
    Parta z penzionu (TV pořad) (2019)

Milluji Partičku, toto je zhůvěřilost!

• 17.5.2019  06:12
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Mads Mikkelsena mám rád. Ovšem nikoliv jako Hannibala za svobodna. --- Sám bojuji s nadváhou, ale dívat se na otylou hvězdu Matrixu Laurence F. je hodně tristní. --- Na natáčení tvůrci spotřebovali tři cisterny umělé krve, patrně pan režisér vlastní továrnu na její výrobu. --- Celkový dojem ze seriálu: lehké zklamání. Jen lehké proto, páč jsem ani nic dobrého dopředu neočekával.

• 30.4.2019  11:26
    Balón (2018)

Pro retro ostalgiky je zde nádherně nasnímaný modrobílý Wartburg 311 a celá přehlídka různých modelů této automobilky.

• 28.4.2019  06:29
    Cizinec (2010)

Novácký kýč.

• 28.4.2019  03:39

Rozhodně nejdivnější western, jaký jsem za svého bohatého filmového života viděl. Scénář je postavený tak, že absolutně nevíte, co vás čeká v další části. Není zde hrdinů, ani hrdinských soubojů. Film je zalidněn zvláštními figurami, každá sama o sobě je nosná vyprávět vlastní zajímavý příběh. Tommy Lee Jones je jako vždy skvělý. Závěrečný tanec a zpěv je úžasná tečka za tím naším případem.

• 20.3.2019  15:17

Zážitek z projekce Bia Centrál v Hradci Králové na zahájení festivalu jeden svět. Téměř plné kino živě reagovalo, pan režisér si film uvedl a po projekci zodpovídal otázky diváků. V první řadě seděli plyšáci - klienti CK Plyš. Atmosféra až karlovarská. Pan režisér spokojen, přijede k nám do Mechova zas.

• 16.3.2019  03:10
    Overlord (2018)

Overlord má dobré bojové scény, nosné hrdiny na obou stranách, byl by z toho dobrý válečný film. Kombinací s hororem vzniklo dílko, jako když pejsek s kočičkou upekli dort. Zpatláno něco dobrého, něco průměrného, něco profláklého a nás potom bude bolet bříško. Škoda zmarněného potenciálu.

• 27.2.2019  18:13

Děkuji tvůrcům, že mě vrátili zpět do dětství, kdy nás se školou vodili na projekce sovětských filmů do kina Moskva. Sovětský tankista bez ztráty kytičky vyřídil všechny fašistické tanky a ještě se stačil zamilovat. Do toho on nebo posádka provolával vlastenecká hesla. Pohádka, ale pěkně natočená a ještě převážně v Čechách.

• 9.2.2019  13:33
    Výlet do Prahy (TV film) (1982)

Jeden z dílů pro mentálně postižené od tvůrců ze chráněné filmové dílny.

• 6.2.2019  09:47

Mha přede mnou, mha za mnou....

• 29.1.2019  17:03

Kliché, česky klišé. Dramatické jak díl Ulice. Od mistra velké zklamání.

1 2 3 4 5 6 8 15 21 28