Mates Hradecky

okres Hradec Králové
filmově závislý

1 bod

• 13.1.2019  09:08
    Narozena 1918 (TV film) (2018)

Škoda, že to se stařenkou nenatočili o deset let dříve, když si ještě něco pamatovala. Dožila se krásného věku - ovšem v jejím životě chyběla láska a vášeň, to je smutné.

• 13.1.2019  09:04

Mám rád celou sérii, ale tento díl zdá se mi nejslabší.

• 11.1.2019  11:32

Celkem špatný sequel celkem dobrého seriálu.

• 11.1.2019  11:26
    Úspory (TV film) (1972)

Po smrti Mistra Menšíka šla česká komedie pod kytičky s ním. Kdo po něm vás dokázal tak pobavit? Představte si toto amatérské cvičení bez jeho přítomnosti- bezbřehá nuda!

• 11.1.2019  11:15
    Snacha (TV film) (1986)

Tereza Brodská obsazena do extrovertní krmičky prasat, mein Gott !!! Dudek, Dudek, cos to zase spáchal !

• 6.1.2019  12:51

Pěkný příběh, konec ovšem málo uvěřitelný. Židovské dítě bez papírů by těžko přežilo holocaust přímo v Říši.

• 22.12.2018  18:32
    Poklad (TV film) (1983)

Dejte si předem grog, nebo raději dva, pak se to snad dá vydržet. Já byl bohužel zcela střízliv.

• 22.12.2018  18:29
    Dům (TV film) (1975)

Dietl+Dudek, Cupák+Bohdalová a mladý Vašut, tým snů a taková zhůvěřilost....

• 22.12.2018  18:25
    Roma (2018)

Hodnocení filmu u mě závisí na faktu, zda si hrdinu/y/ odnesu v sobě domů, nebo mi v hlavě zůstanou tak silné scény, že je nemohu jen tak vytřást. Jelikož si pan režisér dal opravdu záležet a psal si i scénář a vše natočil sám, notabene z vlastního dětství, jedná se o neobyčejně silný zážitek. Po pozvolném začátku, který měl navodit idylu středostavovské rodiny, se vše změní v sérii dramatických scén, jako dramatický porod na pozadí politických bouří, které vrcholí v dechberoucí scéně v mořských vlnách. Bravo Alfonsi!

• 15.12.2018  14:15
    Vánoce (TV film) (1977)

To nejlepší od Dietla a Dudka. Velký malý příběh plný emocí nedotčený dobou.

• 10.12.2018  08:48
    Euforie (2017)

Tagy: smrt, venkov, deprese, sestry, rakovina, eutanazie- uvedeno dole na této stránce. Dalšího komentáře netřeba. Chybí tag: zbytečný film.

• 5.12.2018  06:06
    Lean on Pete (2017)

Totální sociální deprese. 15-letý kluk zažívá "americký sen" na vlastní kůži. Dechberoucí herecký výkon Charlieho Plummera.

• 22.11.2018  13:09

Ani Troška, ani Lynch, ani drama, ani horror. Nic jsem nepochopil. Pocit zmarněného času nemám jen díky dobře koukatelné Kristen, která si s nahotou hlavu nelámala i trochu té sebehany znuděnému divákovi předvedla.

• 22.11.2018  11:33
    Až na dno (2017)

Další zbytečný film. Název evokuje promrhaný talent režisérův.

• 29.10.2018  05:51
    Major Grom (2017)

Ruský Superman - toť major Grom aneb akční Bezva finta z východu.

• 18.10.2018  09:40
    Dede (2017)

Jedno ze 100 míst, kde bych nikdy nechtěl žít.

• 15.10.2018  07:25
    Tina a Vore (2018)

Jeden z deseti nejdivnějších filmů, které jsem kdy viděl. Aby jste si jeho projekci dokonale vychutnali jako já, je lépe o něm dopředu nic nevědět. A pak nebudete místy věřit svým smyslům. Inspiraci pan režisér hledal patrně v tvorbě svých kolegů. Hlavní hrdinka pak připomíná postavu Pekoty z Arabely, spolu s kamarádem by mohli odjet na dovolenou na Ostrov dr. Moreaua, kam by dobře zapadli. Jejich milostná scéna je meganechutná. Mateřský motiv je vykradený z Lynchovy Mazací hlavy. Čeká na vás řada nechutností a ohavností, zkrátka zážitková jízda ze severní části naší planety. A severní vítr je krutý...

• 13.10.2018  06:31
    Jason Bourne (2016)

Okoralé jak včerejší obložený chlebíček. V polovině mě už bylo jedno, zda-li zlo bude potrestáno a náš hrdina vyhraje. A to je špatně.

• 8.10.2018  18:23
    Raw (2016)

Tak takhle vegany nepřesvědčíte, o jaké požitky přicházejí. Ovšem i já si raději pochutnám na moravském vrabci než na sestřině prstu. Tak jako tak konzumujte toto dílo raději nalačno, ať nemusíte platit bližnímu svému čistírnu.

• 24.9.2018  17:21
    Contratiempo (2016)

Přesmažené jak bramborák z tržnice Sapa.

• 3.9.2018  04:54
    Ve sklepě (2014)

Naštěstí nedává paneláková sklepní koje 1x1 příliš prostoru k takovému netradičnímu využítí, tak mám ve sklepě pouze Merkur a štafle.

• 22.8.2018  04:46
    Nouzový let (2016)

První část je jakási romantická reklama na Aeroflot. Hned bych se stal pilotem, napadla mě myšlenka, kterou jsem ovšem ihned zase zapudil při scéně přípravy pilotů v tělocvičně. Celkový dojem z nepovedeného remaku: působí jako školní cvičení střední filmové školy v Čimelicích. Laciné digitální triky, nenáročný scénář, krásní ruští hrdinové v uniformách...Jen v zemi, kde včera znamená již zítra (nebo to bylo naopak?) je možné, aby se dvě dopravní letadla spojila lanem ve výšce 3 km a za rychlosti 350 km/za hodinu a všichni pasažéři včetně pilotů přestoupili pomocí síťové lanovky z jednoho do druhého pouze s doporučením, aby se teple oblékli a obličej namazali krémem! A takových nesmyslů je v druhé polovině více. Doporučená přístupnost 6+ v úvodních titulcích naznačuje cílovou skupinu divácké obce.

• 17.7.2018  17:58

Pan režisér bude patrně severská obdoba Zdeňka Trošky. Tolik obnažených a mnohdy trčících penisů jsem viděl naposledy ve filmu 30 chlapců pro Sandy. Jinak atmoška patřičně hustá, hudební doprovod i lokace seversky ponuré, co více si přát.

• 10.6.2018  10:15
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Vynikající perla z tvorby ČT. Pro nás, pamětníky oněch časů, je to další zpracování dějinné události, o níž nás ve škole neučili. Všechny scény působí hodně autenticky, pracovní i v soukromí hrdinů. Můj otec byl sice jen strojní zámečník, ale doma si hrál na "havyřa", tak jsem si je opravdu vychutnal. Režisér obsadil do filmu i řadu hereckých hvězd. Nevím, zda to byl jeho záměr, ale někteří působili až parodicky - Myšička, Žáčková....nebo i Marek Taclík, který je výborný komediální herec a role horníka mu moc nesedla. Tam by lépe seděl herec typu Vlado Mullera. Ani se nesnažil mluvit místním dialektem na rozdíl od vynikající Marthy Issové, která svým výkonem zcela dominovala. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších počinů naší televizní tvorby vůbec.

• 10.6.2018  09:18
    Miracle Mile (1988)

Na tuto komedii jsem narazil v měsíčníku Cinema, kde byla zařazena v rubrie Cinema Kult. Předčila veškerá má očekávání. Obsahuje řadu absurdních scén - scéna u taxi pumpy, umírání na eskalátoru, groteskní scény rabování a paniky... Hlavní hrdina hledá pilota vrtulníku ve čtyři ráno v přeplněné posilovně a aerobik clubu (!) a nachází blond Ramba v čelence. Snímek je vůbec doslova zaplněn armádou bizarních postaviček. Od hlavní hrdinky, která vypadá jak fretka pod valiem, po osazenstvo nočního fast-foodu - Linda s "mobilem", drsný černý kuchař očekávající apokalypsu, neprchající travesti host u baru nebo oba rodiče, kteří spolu 15 let nemluví. Pokud budeme brát film jako parodii, budiž....nebo jako osmdesátkový RETRO VHS úlet.

• 11.5.2018  16:06

Moralizování amerických zkorumpovaných policistů...ohrané elpíčko z USA.

• 7.5.2018  22:45
    Špindl (2017)

Jméno pana režiséra mě zavedlo nahlédnout do žumpy české kultury. Režisér několika výborných historických snímků (za všechny Pramen života), ba i filmů o lásce a vztazích (Soukromé pasti, Láska je láska) stvořil pomatenost jak z filmografie devastátora filmového umění Tomáše Magnuska. Snad při obhlídce lokací uklouzl a uhodil se na náledí do lebky... Tolik výborných herců získal pro spolupráci - např. Oldřich Navrátil, který jako klenot vybrousil postavu tatínka z Bylo nás pět, je zde totální figura v křeči, nevtipná až trapná. Anna Polívková je nesporný talent, která má poslední dobou vyloženě smůlu na totální propadáky. I zde působí jako ochotník červenokosteleckého divadelního souboru. Kdo může být cílovou skupinou tohoto filmu? Matky s laktační psychózou užívající silná antidepresíva, osoby po lehké mrtvici či lobotomii nebo chovanci ústavu pro mentálně postiženou mládež v Chotělicích. Zde není prakticky co kladně ohodnotit. Neuvěřitelně hloupý scénář, primitivní nevtipné dialogy, toaletní humor, herecké nevýkony a naprostá absence čehokoliv umělecky přínosného. Jelikož pan režisér ještě tvoří po stejné linii (viz.Věčně tvá nevěrná), zoufale do tmavé noci volám: Zastavte Cieslara! Magnuska radši taky! Jiří Strach na Hrad!

• 28.4.2018  14:42

Vítejte v digitálním pekle!

• 28.4.2018  09:18
    Hejkal (TV film) (1978)

Pohádku jsem opět viděl po čtyřiceti letech a mé pocity z dětství se vrátily. Scéna, jak hejkalovi chutná lidská strava, by se mohla používat v rámci terapie při léčbě anorexie. Zkrátka je to klasické poctivé národní retro. Zdeněk Řehoř je nehynoucí legenda.

• 11.3.2018  10:34
    25. Český lev (TV pořad) (2018)

Suché česko-slovenské předávání, bez nápadu, vtipu nebo emocí.