Mates Hradecky

filmově závislý

1 bod

1 5 6 7 8 9 10 11 15 22 29
    • 4.11.2016  14:19

Pro pamětníka/účastníka tohoto ročníku festivalu materiál k nostalgickému vzpomínání. Ale dokumentární hodnota snímku veškerá žádná. A že se tam tehdy děly věci!

• 28.10.2016  12:19
    Anthropoid (2016)

Příjemné překvapení - podařená evropská koprodukce za účasti českých herců a to aktivní účasti, což v těchto projektech nebývá zvykem. Dočkali jsme se výborných her.výkonů- za všechny jmenuji maminku-odbojářku Mihulovou, gestapáka Malého či tlumočníka Budařova.Příběh okolo atentátu všichni známe, viděli jsme v rámci školní docházky povinnou kinoprojekci Sequensova snímku, množství dokumentů a četli mnoho článků. Anthropoid má ale chytrý scénář, psaný především z pohledu dvou hlavních atentátníků- Gabčíka a Kubiše, národních to hrdinů, které vidí z té lidské stránky- i oni milovali, báli se a nechtěli zemřít mladí. Film zpracovává i nově dostupná fakta. Nabízí i polemiku- zda vražda nacistického pohlavára (odpovědného za židovský holocaust) stála za umučení a smrt 5.000 českých nevinných obětí, které nacisti popravili odvetou za atentát a vymazání obce Lidice z mapy. Snímek svým zpracováním zaujme i mladší diváky, neboť zobrazuje probíhající štvanici na atentátníky akčně a dynamicky i s brutálními detaily a nechává tak divákovi možnost takřka autentického prožitku. Dlouho jsem nezažil po skončení projekce v kinosále tak hrobové ticho.

• 27.10.2016  10:59

V podstatě hrozná békovina, ač místy zábavná. Ovšem ti tři stevardi jsou prostě skvělí a spolu předvedou nádherné travesti taneční číslo.

• 20.10.2016  13:47

Další ze sorty tak povedených a zahraných filmů, že si vůbec nepřipouštím, že hlavní hrdinka Dawn je pouze talentovaná herečka a nikoliv skutečná postava. Hodinu a půl jsem byl zabydlený v jejím bizarním životě - Dollhouse a nerad ho na otevřeném konci filmu opouštím. Kdejaká akční blbina má svých 5 pokračování, tak kde je Dollhouse 2? P.S. Co se asi stane na výletě v Disneyworldu a proč se ho Dawn tolik obávala?

• 19.10.2016  14:41
    Nařčení (2012)

Opět jsem jednou nadržoval záporné postavě - inteligentnímu úchylákovi. Předpokládám, že zaměstnankyně amerických fast-foodů nejsou žádné myslivny, ale toto mě šokovalo. Natočeno dle skutečných případů, jak praví závěrečný titulek - prý to bylo přes 70 případů! A tihle chtějí kolonizovat Mars?

• 6.10.2016  17:33

Tim Burton patří nesporně mezi mé oblíbené režiséry. Miluji Mrtvou nevěstu, Pee-Weeho či Alenku, kde se bezbřehá fantazie snoubí s místy vtipným nebo dojemným příběhem. Tyto filmy patří do režisérovy první ligy. Sirotčinec je bohužel záležitost druholigová. Drží se věrně knižní předlohy, má zajímavé postavy a digitální triky, ale chybí tomu silnější příběh. Mrtvou nevěstu jsem viděl již čtyřikráte, ovšem Sirotčinec podruhé vidět nemusím.

• 6.10.2016  17:20

Všichni máme tuto katastrofu v celkem živé paměti, neboť byla ve všech zprávách v roce 2009. Kapitán dopravního letadla bravurně přistál s nefunkčními motory na hladinu řeky a zachránil tak všechny cestující. Co jsme ale u nás nevěděli, že po této nehodě byl vyslýchán vyšetřovací komisí a viněn ze ztráty drahého letadla.Tom Hanks byl výborně obsazený do této role- má totiž podobné vlastnosti jako postava, kterou hraje- vysoká profesionalita, skromnost a empatie. Clint Eastwood opět usedl na režijní sesli a střihnul si další majsrštyk. Dokázal diváka zaujmout i dojmout- dlouho jsem nezažil, aby celé kino v závěru posmrkávalo.

• 28.9.2016  15:37

Nizozemské Člověče, nezlob se aneb zabijácká vybíjená.

• 27.9.2016  13:50
    Mary a Max (2009)

Klenot animovaného filmu. Originální scénář, vtipné monology a neuvěřitelné postavičky. Skvěle volený soundtrack a chytlavá ústřední melodie. Hlavní hrdinové jsou živoucí, uvěřitelní a k tomu excelentně nadabovaní (Toni Collette a Phillip Seymour Hoffman). Poprvé jsem se u animovaného filmu dojal (u závěrečné scény). Tak volám Bravo, tvůrci australští a jen tak dál !

• 25.9.2016  18:08

Pokud bydlíte v Nuslích poblíž mostu, raději si Kreuzweg nepouštějte, dostanete chuť skočit si bungee jumping ovšem bez lana. Totální deprese.

• 23.9.2016  11:54

Ucouraný film, jak máma od pěti dětí s nákupem. Občasné vynikající nápady by v s přehledem stačily na mnohem kratší stopáž. Scéna v supermarketu skvělá.

• 22.9.2016  08:30

Dokonalá pečovatelka, "stará panna", nastoupí po smrti své dlouhodobé klientky do služby jiné rodiny. Okamžitě se zamiluje do otce dívky, o kterou má pečovat. Pearce propuštěný z vězení nepracuje, šňupe kokain, hulí jak ČKD, chlastá a souloží s přítelkyní smažkou. Pečovatelku odpaní, okrade a spotřebuje její celoživotní úspory na rekonstrukci zkrachovalého motelu. V závěru pečovatelka šťastně pronese: "Mám, co jsem chtěla". Dobře jí tak. Kde rozum není, ani smrt nebere.

• 21.9.2016  12:24

Klasický slaboduchý romantický film. V hlavní roli magazínově pohledná blondýna s porcelánovým úsměvem. Předvídatelný závěr byl tentokrát "okořeněn" jakousi mystickou zápletkou. Snímek jest vhodný na promítání v dálkových busech za krásami chorvatských pláží.

• 20.9.2016  20:42

V závitech mé šedé kůry mozkové je uchováváno panoptikum filmových postav - něco ve stylu muzea voskových figurín. Jako exponáty jsou pouze takové postavy, na které nikdy nezapomenu. Spektrum je široké - od Fantomase po Řeka Zorbu. Nově jsem mezi ně vřadil bezpohlavní mumlající entitu z tohoto fantazií nabitého snímku zvanou Bezpáteřník. Japonský animovaný film tolik odlišný od americké konzumní vlny si zcela získal mé srdce.Byť od jeho natočení uplynulo 15 let, čas ho nijak nepoznamenal. Díky nadšencům z Projektu 100 tak máme možnost ochutnat tuto animovanou asijskou lahůdku v digitální projekci oblíbeného kina.

• 20.9.2016  13:59

To děvče nádherně pělo. Ovšem ta její rodina byla celá na zabití. Otce by v české verzi mohl hrát Leoš Suchařípa, matku s přehledem Jitka Molavcová. Vcelku příjemný snímek, ale lehce zapomenutelný.

• 16.9.2016  13:58
    OUTsideři (2014)

Jediný OUTsider je pakůň ze stáje českého distributora, který vymyslel takovýto "překlad" původního názvu.

• 15.9.2016  14:51

Černobíle skvěle nasnímaná bezbřehá nuda.

• 15.9.2016  10:56
    Pečovatel (2014)

Film na hranici snesitelnosti pro diváka. Brutální scény, nechutnosti, pedofilní zvrácenosti. V závěru až ukrutně eskalované napětí. Po filmové stránce povedený film svého žánru, ale podruhé bych to již vidět nechtěl. Místy připomínal filmový hit Sedm, jak atmosférou, tak některými scénami, které jsou zde ovšem o 100% hnusnější. Dnešní oběd patrně vynechám.

• 13.9.2016  07:58

Kudy se berou v Evropě uprchlíci.

• 12.9.2016  08:37
    Útěk na Vanuatu (TV film) (2015)

Sled nádherných záběrů, ovšem bez potřebné síly výpovědi dokumentu.

• 10.9.2016  13:17
    Parkování (2010)

Dolů je to rychlý sešup, ale dostat se zpět je dřina. Hluboce lidský film o pádu na dno a cestě zpět s vynikajícím Colmem Meaneyem.

• 10.9.2016  13:13

"Bojím" ve stylu Blair Witch. Slabá duchařská historka cíleně točená pro diváky Letního kina, s trvalým bydlištěm ve velkém starém domě. Připojen otřesný český fujtajbldabing.

• 8.9.2016  15:32
    Kapitulace (TV film) (2015)

Válka z pohledu poražených obyčejných lidí.

• 3.9.2016  20:19

Ten pán s deštníkem má být Pan Tau?

• 31.8.2016  17:18
    Contes immoraux (1974)

Contes immoraux v doslovném překladu znamená Holky od Bobří řeky. A že si přírodozpytci přijdou na své!

• 28.8.2016  19:19
    Slepice na smetaně (TV film) (1978)

To nejslabší, co Mistr napsal.

• 28.8.2016  17:36

Michelle Williams nude i se svým mazlíčkem bobrem.

• 28.8.2016  17:33
    Vosa (2003)

Někdy sdělí 24 minut víc než 180.

• 28.8.2016  13:01
    Philomena (2013)

Emocemi nabitý hluboký lidský příběh, který vám pomůže naplno prožít dechberoucím hereckým výkonem Judi Denchová v hlavní roli matky hledající po 50 letech svého syna.

• 28.8.2016  12:32
    Převrat (2015)

Multiplexová pohádka o americké rodině, která díky vzájemné lásce unikne smrti v dešti kulek krutých teroristů ozbrojena pouze vzájemnou soudržností a pomáhá jim pouze tygrem zjizvený James Bond (tajný agent ve výslužbě).

1 5 6 7 8 9 10 11 15 22 29