The Maker (2011)

Tak tomuhle říkám filmové umění. Někdo na to potřebuje minut 180, opravdovému talentu stačí 6 se stejným účinkem. Nádherné.

Julie (2008)

Film má člověka chytit a nepustit tak, že chvílemi zapomene dýchat. A to se mi u tohle snímku několikrát stalo. Strhující výkon Tildy Swinton v roli alkoholičky Julie, co nenosí kalhotky a sní o lepším životě. Nakonec zjistí, že láska k bližnímu stojí nade vším.

Odznak č. 373 (1973)

V TV běželo pod názvem Odznak č. 373.

Pohádkář (2014)

Každý otec může zplodit nějaké to neduživé dítko, zvláště když se spojí s nekvalitní matkou. Prosím Vás, moji milí oblíbení režiséři, nesnažte se točit Nesvatbovou, to snad raději s Nesvatbou.

Maratón (1968)

Film plný českých hvězd, který mě zůstal do dnešního dne utajen (22.3.2015), nikdy jsem o něm ani neslyšel. V hlavní roli Hanzlík a Brejchová, vedlejší esa jako Menšík, Höger, Štěpánek, Peterka. Výborný Procházkův scénář, vtipné dialogy na pozadí tragických událostí podbarvených Liškovou hudbou, velkorysé bitevní scény...A to jsem si myslel, že mám všechny filmy o Pražském povstání zkouknuté.

Szökés (1997)

V TV běželo pod názvem Útěk.

Úsměv (1994)

V TV běželo pod názvem Úsměv.

Funny Games USA (2007)

Film je opium lidstva. Divák omámen ponoří se v děj a jeho vlastní starosti jsou v té chvíli upozaděny až do závěrečného defilé nekonečných seznamů členů štábu. Pokud ovšem film toto umožní. Promlouvání na diváka do kamery tento prožitek nabourává. Nemám to rád již od dob Štěpánky Haničincové a čertíka Bertíka. I zásahy do děje dálkovým ovladačem připomínající trikové studiové scény z Arabely. Škoda tak, že se ke mě nedostala již v době premiéry původní evropská verze. Ta USA verze je prý prakticky stejná, ale bude asi stejná jako USA vepřo-knedlo. Hrozivé téma remaku začíná být více než deset let po vzniku originálu poněkud vyčpělé. Navíc ve srovnání s běžnými zprávami, kde nám každý večer servírují precizně natočená umělecké videa bojovníků IS zobrazující brutální popravy náhodně lapených obětí v dresech pracovníků Technických služeb. V celkové zábavní produkci USA jedná se i tak o nadprůměrné dílko. A višničkou na dortu je Naomi učinkující polovinu filmu v poloprůhledných gaťkách.