Antimana

okres Banská Bystrica
studieren

<< předchozí 1 2
    • 24.6.2014  00:21
    Svatba Jiřího Káry (amatérský film) (2000)

Helena Třeštíková meets Harmony Korine :D

• 14.12.2013  12:36
    Fighter (2010)

Jak nacpat takmer všetky doteraz vymyslené filmové klišé do celovečeráku? Takto. Veľmi jednoduchý film orientujúci sa na cieľovú skupinu american white trash( však sa môžu aj s hlavnými postavami stotožniť ). Zachraňujú to herecké výkony, no hlavná myšlienka je taká slabá, že film stráca akúkoľvek hodnotu.

• 10.12.2013  19:32
    Ripper Street (TV seriál) (2012)

Temný seriál plný londýnskej dobovej špiny a atmosféry. Výborne vypracované charaktery a musím povedať, že ako odporkyňu krimi žánru ma milo prekvapil. Ale však BBC produkcia je už určitá záruka kvality.

• 19.9.2013  17:17

Poetika obrazu, hudby, hereckých výkonov. Dokonalosť.

• 15.8.2013  12:01
    Snuff 102 (2007)

Pozrite si ak máte radi koncentrovanú nudu v rozmedzí necelých 2 hodín :) Ešte by sa mi nestalo, že by som zaspala pri tom ako niekto niekomu skáče na hlavu.... chce to zrejme kumšt natočiť to tak extrémne zdĺhavo.

• 19.5.2013  15:19
    Nákupní maniačky (TV pořad) (2013)

Predpokladám, že ide o prebraný formát, ale v slovenskom prevedení opäť super :D Vtipné komentáre na margo vypatlaných súťažiacich a ich intelektuálnych výrokov a myšlienkových sledov. Výber hlavných protagonistiek postupoval podľa kľúča : 1.hlúpa 2. nezamestnaná 3. kurva - z neznámych dôvodov to slečny volajú " príležitostná modelka ", čo v reáli znamená , že prvý aj posledný krát otrčili svoje plastové kozičky v roku 2007 pre časopis Brejk.

• 1.4.2013  23:59
    Albert Nobbs (2011)

Považujem sa za tolerantnú osobu ale toto mi prišlo krajne nechutné. Predstavte si ,že ste mladá slúžka pred vydajom a dvaja z vašich troch nápadníkov sú ženy prezlečené za mužov brrrrr...

• 2.2.2013  01:21

Kapiel s podobným osudom sú nepochybne tisícky, ale žiť zašlou slávou 30 rokov? Klobúk dole pred manželkami a rodinou, že to tolerujú ( minimálne sa tak tvária ).Dokument je takou psychickou sondou do útrob človeka, ktorý okúsil slávu, padol na dno a nevie sa zaradiť do bežného života.

• 31.1.2013  02:09

Rozmýšľam komu je asi tak ten film určený. Fanúšikom asi nie, iba ak si potajme predstavujete sex Iggyho Popa s Davidom Bowiem, poprípade nad touto vskutku slastnou myšlienkou ešte aj masturbujete ako Christian Bale. Uniká mi zmysel príbehu, ktorý je inšpirovaný skutočnými postavami a udalosťami a v základe sa zhoduje s reálom, až na jednu vec .Tu sú všetci teplí !

• 30.1.2013  13:00

Príbeh o pálenke a nesmrteľných buranoch. Na tom nie je čo pokaziť :)

• 24.1.2013  23:00
    Atlas mraků (2012)

Všetkých 6 príbehov je na odlišnej kvalitatívnej úrovni, k tomu sú aj veľmi nešťastne prepojené. Do prvej polovice filmu to vlastne stojí za hovno a rozbieha sa to až poslednú hodinku. Režiséri pracujú s prestrihom na rôzne časové línie ako s románom , čo nenapomáha k diváckemu sústredeniu. Postapocalyptický príbeh **** , Skladateľov príbeh ****, Príbeh z ďalekej budúcnosti Soulu ***, zvyšné tri úplne bezvýznamné.

• 23.1.2013  02:51

A dnes máme rok 2013 a stále existujú ľudia, čo sa s vami budú do krvi hádať, že tá pitva je pravá. Áno, aj v dobe internetu :)

• 6.1.2013  17:16

Asi je nemožné to adekvátne ohodnotiť, keďže vďaka tej kvalite som nevidela ani hovno . Marilo sa mi však, že to má atmosféru :D

• 18.8.2012  17:57

Celý čas som si hovorila : "na tú dobu to nie je tak zlé" , neskôr ma rok výroby dosť prekvapil . Istý podiel na tom má aj fakt , že hlavná postava hráva už 20 rokov teenegera :D Stále je to však jedna z tých lepších komédií v žánri " trapas ".Sem tam som sa aj nahlas zasmiala . Najlepšia hláška " vzťah DHB - dáva ti hovno a ty ho berieš" :D

• 29.4.2012  10:56

Preferujem realistickejšie filmy , ale paradoxne mi to tentokrát neprekážalo. Zaujímavé spracovanie, zato však parádne dlhé. Hodnotenie znížilo priveľa podobných scén , ktoré padli skôr na škodu ako na úžitok.

• 3.3.2012  17:09
    Šmoulové (2011)

Očakávala som niečo fakt zlé, ale je to milý a vtipný film. Hodnotenie by šlo hore nebyť neskutočne trapných hercov.

• 6.1.2012  17:06
    Temné lesy (2003)

Je ťažké tento snímok pochopiť a celý dej je pretkaný nejasnosťami. Záver na nás vychrlí množstvo informácií, ktoré nedávajú zmysel. Možno by si to zaslúžilo dlhšiu stopáž a premyslenejšie postavy. Vraždil snúbenec a "vrátnik" bol komplic? Gunnar sa od začiatku správa podivne, takže očakávate , že s tým bude mať niečo spoločné a nakoniec...Starý otec mu vravieval, aby nechodil k jazeru a čo s tým má vražda spred mesiaca? Podivné zvuky na magnetofóne? Lietadlo z 2. svet vojny v jazere? Podotýkam, že sa nejedná o žiadny experimentálny film a lá Lynch a preto ma štve toľko nezrovnalostí. Na druhej strane to má skvelú atmosféru a tie nezodpovedané otázky ma nútia rozmýšľať a rozvíjajú fantáziu. Nemalé plus je za ten obrovský strach, ktorý vo mne vyvolali husté lesy a šialený pán v šatách v samotnom finále :)

• 24.9.2011  09:12
    Mami, ožeň mě (TV pořad) (2011)

TOP

• 2.6.2011  01:50

ono je to tak povediac posledné dielo Bergmana ( ak nerátame televíznu tvorbu ) a je to možno istý druh sentimentu nad prvotnou tvorbou režiséra, kde nám ponúka nádej na život a záchvevy šťastia. Alexander je chlapec, ktorého predstavivosť je potláčaná vplyvom svojho sadistického otčima ako niečo zlé a klamlivé. Svet fantázie je preňho katarziou a útekom od reality .Smrť otca ho donúti rozmýšľať o existencii boha a jeho spravodlivosti. Do týchto myšlienok vložil Bergman svoje postoje a do postavy sám seba. Sám pochádzal z vyšších stavovských vrstiev a bol synom pastora, ktorý presadzoval prísnu výchovu a trpel prudkými zmenami nálad. do akej miery je film autobiografický nevedno.

• 16.4.2011  14:31
    Seventh Moon (2008)

Ale ja som sa bála. Práca s kamerou, hudba , mykanie, behanie po lese podobné Blairwitch. Na tom sa po 10 rokoch stavať nedá ... pozrieť sa to však dalo.

• 14.2.2011  12:22

Vzhľadom na to , že sa nejedná o film ale trailer , tak áno je dokonalý 100 %

• 11.2.2011  01:33
    Hooligans (2005)

Frodo ako chuligán to sa snáď dalo ešte prekusnúť. Ženská, čo príde s malým deckom zachraňovať brata do stretu opičiakov válajúcih sa v prachu. Ok asi to malo byť vyvrcholenie celého napätia, či hlavného konfliktu a scenárista to nechcel hrať na originalitu, tak sa logike vyhol oblúkom. Čo ma ale úplne odpálilo ...chlapci čo si dávajú do držky sú fajn a máme sa od nich čo učiť . Frodo si konečne vybavil svoje účty z minulosti a po ceste domov si ešte aj zaspieva " united"!

• 31.1.2011  19:23
    My všichni školou povinní (TV seriál) (1984)

Ako malá som to žrala , no dnes už neviem či by som bola schopná dopozerať jeden diel:D Niektoré scény otriasli mojím detským svetom a už ich asi nikdy nevystrnadím z mysle, ako tá s tým darovaným uplácaným mydlom. Učiteľky sú niekedy fakt kurvy ...

• 23.1.2011  18:41

Jorg najlepšia úloha a bohužiaľ aj jediná vtipná scéna inak by to bolo ešte menej.

• 22.1.2011  14:15

Severské drámy obľubujem no táto sa mi akosi nedostala pod kožu skôr sa okolo mňa len obšuchla. Vadila mi prílišná citlivosť zbližovania sa blonďavej predstaviteľky s chlapcom.... popravde išlo mi z toho rozpučiť hlavu. Fanaticky veriace dievčatá z komunity oddelenej od civilizovaného sveta sa mohli viac odtrhnúť z reťaze. Inak téma má veľký potenciál len to spracovanie mi nevyhovovalo ... citlivé, intímne, nevyvodzujúce žiadne závery, nikoho neurážajúce

• 22.1.2011  13:54
    Zrůdy (1932)

Rozprávka zasadená do prostredia cirkusu ( herci sú skotočné hviezdy vtedajších "freak show"), kde zlo je potrestané a najväčšia obludnosť sa skrýva za maskou krásy. Jednoduché a dokonalé.

• 8.1.2011  16:29
    Srbský film (2010)

nechutné to možno je ale keď vás takéto filmy poburujú tak ich nepozerajte. odpoveď na otázku pre koho je film a čo za zvrátenú perverznú existenciu je režisér hľadajte sami v sebe..... Prekvapením bola slušná kvalita , čakala som nanajvýš poloamatérsky snímok .Herci, kamera, hudba na vysokej úrovni. Hlbšia myšlienka by sa dala nájsť v prehovore Vukumira o tom aký je svet skurvený. Mohla to byť profesionálna deformácia psychológa v sirotinci, kde bol svedkom osudu týraných detí, ktorá prerástla do najextrémnejšej formy perverznosti? Že by bolo porno obrazom doby?

• 13.9.2010  03:23
    Notting Hill (1999)

Tak toto asi naozaj nebol film pre mňa, no povedala som si , že keď je film dobrý tak je proste dobrý a na obsadení , žánri alebo krajine pôvodu nezáleží. Nechápem úplne hlúpu zápletku, scenár, dialógy pri ktorých by sa pousmiala tak pani v dôchodkovom veku aj to už v pokročilom štádiu senility. Komédia ? Kde? Prečo? Hugh Grant môže byť starý elegán ale toto ......

• 31.8.2010  00:28
    Čápi s mákem (TV pořad) (2010)

prvý diel s norou mojsejovou! nemôže byť nič lepšie poslať štáb do P..I dokáže len ona s gracióznosťou hodnej "pravej dámy" ach obávam sa že tento diel už nič neprekoná.....no krásny výber celevrit . mne je úplne jasný cieľ tej relácie baviť sa na stupidite, psychických a iných ujmách niektorých jedincov

• 31.8.2010  00:17

dva ľudské osudy sa stretnú v tých najokrajovejších životných situáciách po strate milovaného človeka a snahe skoncovať s drogovou závislosťou. Nakoniec je príznačné a v tom spočíva aj krása filmu , že práve zlomené osoby sú si najväčšou oporou a pomáhajú si postaviť sa na vlastné nohy.

<< předchozí 1 2