rigby

homepage

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75
    • 2.6.2020  19:24

Trochu slabší film, ale ještě se to dalo. Chyběl jasný tah na branku a trochu i smysl celého poeticko-realistického snažení. 2+

• 31.5.2020  19:09

Příjemný návrat do doby, kdy se hrál ještě poctivý hard rock. Co píseň, to hit a trefa do černého. I tak mi spousta skladeb chyběla. Dvě hodiny jsou hrozně málo. Ale hraje jim to jako za mlada, a to je co říct. Rovnat se jim mohou leda tak Rolling Stones, ale kam se hrabou dnešní kapely. Jen mi trochu vadily až moc časté záběry z videoprojekce. Zejména ze začátku jakoby střihač nevěděl, čemu dát přednost a na koho se podívat dřív.

• 30.5.2020  22:02

Tak trochu poetický film s tvrdým realistickým podtextem. Ústřední dvojici to spolu moc sluší a kameraman se soustřeďuje zejména na Martu Vančurovou, která má svoje kouzlo. Na sedmdesátá léta opravdu příjemné pokoukání. Navíc navzdory době vzniku i době, ve které se příběh odehrává, se jedná o nadčasový film, který platí pořád.

• 25.5.2020  20:35

Možná to své kvality má, ale je to natočeno značně neatraktivně. Vůbec není důvod se na takový film dívat, protože osobně mi nedal vůbec nic. Příšlo mi, že si to na film jenom hraje.

• 21.5.2020  22:41
    Aplaus (TV film) (2012)

Pokus o silné psychologické drama. Bohužel se nevydařilo tak, jak by mělo. Celý smysl příběhu a jeho pointa tak vyznívá trochu do ztracena. A to je škoda, protože oba herci mají jistý potenciál. Ten však v tomto případě zůstává nevyužit.

• 19.5.2020  18:58
    Na nože (2019)

Všichni to chválí, ale já nebudu. Možná jsem jen neměl tu správnou náladu na čtení detektivky, protože divák musí být maximálně soustředěný na nepřetržitý tok řeči. A to já u filmů nemám moc rád. I když to bylo i pěkně natočeno, na mě dekorace působily až moc načančaně a dokonale. Takže nakonec nebylo na co se dívat. Tím ale nechci ubírat jisté kvality tohoto díla.

• 19.5.2020  18:54

Poněkud dějově prázdný film. Ani světoznámá vila netáhne tak, jak by se dala ve filmu využít. A to je škoda, protože je vidět, že prostředky na natočení pořádného evropského filmu byly. A herecké obsazení je také výborné a velmi sympatické. Jen v tomto případě trochu nevyužité. A to je velká škoda.

• 18.5.2020  17:45
    Poslouchej (2019)

Vypadalo na precizní vztahovku, rozbor konce vztahu dvou lidí, naladěných silně depresivně. Až jsem se trochu bál, jestli to zvládnu. Ale oba hlavní hrdinové (a v podstatě jediné dvě postavy, které ve filmu hrají) mi byli docela sympatičtí, tak proč to nezkusit dál. Jenže asi v polovině se to začalo silně zvrhávat v nějaký podivný horor. Jako celek z toho nakonec vzešla hodně divná slátanina, kde nevím, co si o tom všem mám myslet. Možná bych příště zůstal u těch uvěřitelných prvků.

• 16.5.2020  07:17
    Amnestie (2019)

Film, na který se určitě stojí za to podívat. I když se nepovedlo zobrazit až tak dobře to, co se povést mělo. Kromě lidských osudů se dotýká i politické situace a na tu má asi každý jiný názor. Tak jako na Havlovu amnestii. Tak jako na tento film.

• 10.5.2020  08:33

Nová trilogie je opravdu velmi slabá. Ačkoli v minulém pokračování to vypadalo na probuzení a na poslední díl jsem se těšil, tak nakonec se nebylo těšit na co. Řadím ho totiž k tomu nejslabšímu, co z těch devíti filmů vzniklo. Vlastně se jedná jen o ubohou jednoduchou akci v reáliích známého světa. Nepřináší to žádný bonus navíc. Jen zklamání. I seriál Mandalorian je lepší než tohle.

• 9.5.2020  18:46
    Anatomie zrady (TV film) (2020)

Opět nebudu souhlasit s většinovým názorem. Mně to přišlo velmi dobře natočené, výborně uchopené a skvěle zahrané. Věřil jsem každé postavě a zejména hlavnímu hrdinovi, který byl rozebrán do posledního kousku. Velmi silný příběh, který je na zamyšlení, což bylo zřejmě účelem. Nepůsobí totiž tak jednoznačně černobíle, ale život také takový není a většinou lze jen těžko pochopit pohnutky, které člověka dovedou k nějakému činu, ať už kladnému či špatnému.

• 6.5.2020  19:14

Jako myšlenka na neotřelý námět se mi to líbilo. Méně už zpracování, ačkoli jinak mám francouzské filmy moc rád. Bylo to až moc upovídané a statické, místy jsem se hodně nudil. Prostě mě to nebralo tak, jak jsem se na tento film těšil. I když k závěru jsem to zase hltal. Ale dovedl bych si představit žít bez shlédnutí.

• 4.5.2020  18:36

Další z řady teenagerských komedií, která tentokrát těží už podle názvu ze známějšího staršího filmu o klucích. Bohužel není to tak vtipné a už vůbec ne zábavné. Možná pro puberťáky. Ale pro dospělejší ročníky to postrádá jakýsi přesah.

• 3.5.2020  09:27

Krátce po ne moc povedené česko-slovenské komedii Štastný nový rok jsem shlédl další zimní kousek, tentokrát z období vánoc. Námět je dobrý, i když hodně známý. Ale aspoň se bylo čeho chytit, čím se inspirovat. Bohužel autoři ani v tomto případě neopisovali a všechno působí hodně začátečnicky. Skvělé herecké obsazení, které se nabízelo k rozjetí zábavných gagů, zůstává nevyužito. A přitom stačilo tak málo. Druhá dějová linie je pak navíc a zcela nepochopitelná. Škoda, převeliká škoda.

• 2.5.2020  17:49

Klasický filmeček pro nenáročné dámy, kterým táhne na čtyřicet a ještě věří v krásné prince na bílém koni. Možná svým zpracováním trochu vyčnívá, protože není tak přímočaře pitomý jako bývají ostatní filmy, které jsem měl tu pochybnou čest vidět. Jako jednorázová chuťovka to jde spolknout, když si člověk potřebuje hodně odpočinout od přemýšlení. Ale zábava se nekoná. 2-

• 2.5.2020  17:45
    Na krátko (2018)

Docela pěkně natočený a zejména kvalitně obsazený televizní film. Děj se nechá předpokládat, nic zajímavého nepřináší, ale také žádným vybočením neuráží. 3-

• 30.4.2020  18:22
    Chata (2019)

Asi dvakrát jsem se lekl hluku, který přišel po tiché pasáži, ale tím to končí. Příběh úplně na nic, vlastně jsem ho ani nepochopil. A o psychologickém drama nemá smysl diskutovat vůbec. Film o ničem, zbytečná ztráta času.

• 26.4.2020  18:00

Dobře odvedená práce na scénáři i na natáčení. Bohužel až moc rutinně, takže thriller zapadne svou šedostí a nezajímavostí mezi ostatní průměrná dílka, ke kterým není důvod se podruhé vracet.

• 26.4.2020  17:56
    Opravdová láska (TV film) (2007)

Nic zásadního, kvůli čemu by se divák vracel. Jen jedna epizoda z mnoha, navíc právě ta slabší.

• 25.4.2020  13:37

Jednohubka pro milovníky akčních stříleček. Nic hlubšího jsem v tom bohužel nenašel. Slátanina největšího zrna, jen dobře natočená.

• 25.4.2020  10:43

Příjemný ekologický film pro celou rodinu. Hezky se na to dívá, obrázky jsou pěkné, občas se dostaví dojetí, divák nemá pocit promarněného času. Rozhodně se jedná o zajímavý námět.

• 24.4.2020  18:10
    Emma. (2020)

Není to špatný film, vydržel jsem bez větších problémů až do konce. Ale kdybych ho neviděl, tak bych nebyl o nic ochuzen. Spíše se jedná o takovou lehkou hříčku, která diváka moc nezatíží a ještě mu nabídne spoustu barev. Na dvě hodiny toho moc nebylo, možná by bylo vhodnější půlhodinu ustřihnout. 3-

• 22.4.2020  21:35

Vlastně takové obyčejné téma a docela obyčejný film, který má ale svoji atmosféru, i když se neodehraje vůbec nic nečekaného. Příjemně se na to dívá a divák odchází s pocitem, že nebyl oblbnut. Ale není důvod se vracet.

• 19.4.2020  17:36
    Špindl 2 (2019)

Vzhledem k tomu, že jsem před pár dny viděl ještě horší odpad a neexistuje další dělení odpadu, musím dát 1-. Ale Román pro pokročilé je opravdu ještě horší. Tady jsem se jednou usmál. Ale jinak netuším, proč se takové "filmy" natáčí.

• 19.4.2020  10:30

Neamerický film z válečné zóny. A také konečně jiný pohled zejména na ty, kteří zůstali doma a snaží se ho vysvobodit. A na přístup Dánska jako státu. Nejedná se o akční drama, film se spíše odehrává v pocitové rovině, na diváka útočí hlavně depresivností a stavem bezvýchodnosti. Doporučuji, protože tímto evropským zpracováním je našemu chápání mnohem bližší než hrdinské filmy z produkce USA.

• 18.4.2020  17:49
    Psychobitch (2019)

Teenagerovský film, který ukazuje, že nejsou jen americké stupidní bolavé filmečky o dospívání, ale i na severu Evropy může vzniknout originální film. Některé scény jsou trochu drsnější a divák občas kroutí hlavou, proč to bylo tak pojato. Ale na druhou stranu se jedná o nevšední vybočení z obvyklých kolejí. A ta divnost je zcela na místě a nakonec i dává smysl. I když ne každý tomu musí tleskat.

• 18.4.2020  10:43
    Výjimeční (2019)

Všeobecné nadšení bohužel nesdílím. Ačkoli je film natočený dobře, nedokázal mě zaujmout. Jako bych se díval někde přes sklo na cizí svět, který mě nechce přijmout či podat pomocnou ruku. I když film byl právě o opaku.

• 17.4.2020  20:27

Po vcelku dobrém Románu pro ženy a nepovedeném Románu pro muže přichází vrchol trilogie. A naprostý průšvih. Film je jen vývarem Románu pro ženy, a to ještě asi po stonásobném převaření. Škoda peněz, škoda času.

• 14.4.2020  18:03

Konečně jsem v sobě našel odhodlání shlédnout tento film. Musím říct, že v něm nic pěkného nebylo. Jen ta kamera, která byla opravdu úchvatná. Černobílé zpracování navíc pozvedá film o několik příček výše, než by si zasloužil. Pro oči je to slast. Ale tím ta krása končí. Dál už jsou jen děsné a děsivé scény, plné krve, násilí, smrti, zvráceností. Pořád se mi vybavoval nedávno viděný ruský film Jdi a dívej se, který byl ale v depresivnosti o krok dál. Tohle byl proti tomu příjemný a hezký film. Ale podruhé ho vidět nechci. Zvlášť ne kvůli následující noci, kterou mě trápily zlé sny plné motivů z právě viděného.

• 12.4.2020  20:45
    Ach, ta láska nebeská... (TV film) (2020)

Evy Pilarové si vážím a zasloužila by si větší poctu, než se stalo v tomto pořadu. Kdysi mě nadchla hvězdná účast na podobném díle o Neckářovi, tam se dalo hovořit o povedenější práci. Ale tady byla hezká akorát ta plovárna a několik záběrů s Evou Pilarovou zpívající. Zbytek lze považovat za regulérní odpad. Nebylo tam ani kvalitní zpívání a o herectví už nelze mluvit vůbec. Hrůza.

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75