rigby

homepage

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 16.2.2018  21:54

Pro našinec je to fajn exotika. Ani film samotný není nikterak špatný, ale bohužel nezaujme. Ano, temný noir, ale nic víc to nepřináší. Ani důvod se vracet.

• 15.2.2018  21:30
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Rozhodně to nebyl všední počin, ale nemůže se vyrovnat mnohem lepším krimi seriálům České televize z posledních let. Ač netrpí nedostatkem originality, tak ve výsledku působí trochu chaoticky. Obsahuje hodně zavádějících momentů, které by tam být nemusely. Rovněž tak není radno se zamýšlet ani nad ústřední dějovou linií, protože se jedná o až moc šroubované drama. Hádek jako hlavní postava je nakonec veskrze přebytečný, vyšetřovatelé zase pomalí a nesmělí. Postrádá to hlavní tah na branku. ČT umí lépe, zde se jedná jen o mírný nadprůměr, trpící silnou nevyvážeností.

• 14.2.2018  21:07

Diváka neznalého amerických reálií tento příběh nemůže vůbec zaujmout. I já se nechal nalákat spíše na zvučná jména autorů a herců. Ale výsledný dojem byl velmi tristní. Film mě vůbec nebavil, hodně jsem se nudil. Přišlo mi to zcela zbytečné, protože scházelo jakékoli drama či bod zvratu, prostě cokoli, co by mě probudilo. A myslím, že v tomhle boji nebudu sám. 2-

• 13.2.2018  22:20

Na první shlédnutí hodně zajímavý film, nad kterým budu muset ještě chvíli přemýšlet, abych se řádně zorientoval. A možná si to vyžádá ještě jedno zkouknutí. Nicméně na první pohled mě opravdu silně zaujal, ačkoli na povrch se tváří jako velmi nenápadný, až nezajímavý. Určitě je ta vnitřní síla dána oběma hlavními herci, představujícími dvě silné nezávislé osobnosti, z nichž každá má svůj svět a chce si ho také uhájit před tím druhým, ačkoli touží po spojení. Je to opravdu strhující zážitek, dívat se na jejich rozehranou partii a zcela viditelné napětí mezi nimi. Tato volba se rozhodně podařila.

• 12.2.2018  22:47
    Dívka za zrcadlem (TV film) (2018)

Sympatické, ba dokonce hvězdné obsazení. Bohužel ale doplácí na slabý scénář, který divákovi není schopen sdělit nic nového. Navíc to sděluje formou, která nezaujme. Ve výsledku je všechno rozmazané a není důvod se na to podívat znovu. Dokonce ani po jednom shlédnutí v hlavě nic nezůstane, jen to prosviští druhou stranou ven.

• 10.2.2018  22:32
    Čtverec (2017)

Hodně umělecky pojatý film z uměleckého prostředí. Některé scény působí silně avantgardně. Ale rozhodně je snímek naplněn zajímavými podněty, nad kterými stojí za to se pozastavit a popřemýšlet. Jen je trochu náročnější na sledování a jedno kouknutí zřejmě nepostačuje, aby si divák vychutnal a vstřebal všechny detaily. 3+

• 9.2.2018  21:00

Věřím, že to má jisté kvality. Ale mě tahle divadelní konverzačka vůbec neseděla, ba naopak. Neskutečně jsem se po celou dobu nudil a nenalezl jsem jediný bod, kterého bych se mohl chytit. Francouzi umějí líp...

• 7.2.2018  22:19
    Marshall (2017)

Povedený scénář. I když se občas, zejména zpočátku, objevila hluchá místa, pořád byl děj strhující a pro diváka s atraktivním vývojem. Ovšem pro toho, kdo nemusí soudní příběhy, to zřejmě už tak zajímavé nebylo. Pro vyšší sledovanost se mohlo přitlačit na citech a více to zdramatizovat, ale v této podobě mi to přišlo tak akorát snesitelné, až místy i suché. Ale jinak velmi sympatický a příjemný film o rasové problematice. 3+

• 6.2.2018  22:06
    Wonder (2017)

Nic jsem od tohoto filmu nečekal, ale velmi mile mě překvapil. Ne, není to nic náročného, jde jen o klasický rodinný film. Ale snad ta jednoduchost a přímočarost je na něm nejhezčí. A slza na konci byla povinností.

• 5.2.2018  21:44

Chevyho Chase znám z dětství, jeho prázdninové komedie jsou pro mě stále humorem číslo jedna. Ale další souvislosti už jdou mimo mě. Snad proto jsem si film neužil tak, jak bych asi měl. Připadal mi místy značně ujetý, místy zase jen popisně životopisný. Takže průměr.

• 4.2.2018  22:01
    Milada (2017)

Bohužel ve výsledku nepříliš povedený film, který nezanechá silný dojem v divákovi. První polovina je sice nutná k pochopení toho, jaká byla Milada Horáková za druhé světové války, ale vlastně pojednává pouze o politice. Nudné, nesouvislé, studené. Divák stejně nic nepochopí, na to stačí pozdější konstatování, že byla vězněna, a mohli jsme si ušetřit hodinu času. V druhé polovině už to nabere obrátky, ale hlavní hrdinku to stále nevykresluje tak, jak by se to dalo natočit. Nicméně i tak bych to ohodnotil na slušné čtyři hvězdičky, první polovinu na slabé dvě, možná jen jednu. Výsledek je průměr. Je to škoda, technicky se jedná o důstojnou poctu, jen chtělo zapracovat na scénáři a nepřistupovat k tomu tak chladně.

• 3.2.2018  22:09

Nápad na film to je rozhodně zajímavý. Alespoň začátek se tak jeví. Je to něco trochu jiného, neokoukaného. Ale pak se to najednou začne propadat do něčeho nezajímavého, co nelze uchopit. A v závěru přijde jen plané moralizování, které už divákovi nemá opravdu co říct. Promarněná šance, zahozený nápad, co k tomu jiného dodat?

• 2.2.2018  21:34

Abych pravdu řekl, tak mi děti celou dobu lezly pěkně na nervy. A vlastně i dospěláci. Bylo to ukřičené, uječené, barevné, zbytečně agresivní a přehnané. Tohle opravdu nemusím a byl to velký omyl.

• 31.1.2018  22:18

Za první film z této trilogie jsem dal tři hvězdičky. Snad protože se mi to zdálo dobré. Ale toto pokračování je o dost slabší. Příběh nicneříkající, jen slouží k posunutí času v ději. Snad v posledním pokračování se dočkáme důstojného předchůdce Pelíšků, protože zatím kromě některých shodných postav se výsledek v ničem nepodobá slavnému filmu. A to je škoda, protože se jedná stále jen o mrhání drahocenného času trpělivého diváka. Nu což, počkám si ještě na poslední část trilogie.

• 30.1.2018  22:12
    Velká hra (2017)

Už od prvních záběrů zajímavý film, který je neustále v pohybu a stále přináší něco nového ze světa pro většinu diváků nepoznaného. V poslední třetině ale začne hodně ztrácet na energii, převládají dlouhé dialogy, filozování, jako kdyby autoři chtěli nabrat spoustu minut navíc. Nebylo to potřeba, zkrácení by celkovému výsledku dost prospělo. Ale navzdory všemu se jedná o film, na který je radost se dívat.

• 29.1.2018  21:59
    Jsem vrah (2016)

Zpočátku to vypadá jako běžná dobře natočená detektivka, ale na pozadí kriminálního příběhu se rozjíždí další události, které jdou mnohem hlouběji a dosahují mnohem dál, než může vidět soudní proces. Vynikající příběh, který nastavuje otázky o vině a nevině. Chvílemi až mrazí v zádech a ten konec je opravdu nesnesitelný. Opravud velmi povedené dílo.

• 27.1.2018  21:59
    Maze (2017)

Proč ne? Jen kdyby to nebylo na úrovni slušného televizního filmu. Ale podle tohoto měřítka také hodnotím. Jinak jako celovečerní film do kin to opravdu není. Spíše balancuje na hranici dokumentu. 3-

• 27.1.2018  21:57

Možná to pro někoho svoje kvality má, ale mě tahle sucharská komedie opravdu nechytila. Asi jsem byl absolutně mimo, ale nepřišlo mi to nijak nápadité, ani nijak zábavné. Podle mě Němci komedie neumí.

• 26.1.2018  21:54
    Borg/McEnroe (2017)

Je to tenis, není to takový adrenalin jako jezdci formule 1 v Rivalech. Ani se na kurtech a v jejich pozadí neodehrávají taková dramata jako v tom zmiňovaném filmu, který je náplní srovnatelný s tímto. Snad proto mi vadilo poněkud pomalejší tempo bez jakýchkoli zvratů či narušení. Až poslední půlhodina je napínavá samotným soubojem obou soupeřů. Ale to je na téměř dvouhodinový film hodně málo. Jako připomenutí dramatického soupeření ano, jako film, na kterých bych se měl podívat znovu, rozhodně ne.

• 24.1.2018  21:54
    Silnější (2017)

Okázalá hysterická oslava amerického hrdinství. Opakující se stereotypy použité ve spoustě jiných filmů, přímočará hra na slzy, hvězdy stříkající na všechny strany, pruhy tekoucí všemi směry. Drama člověka, jehož síla nakonec zvítězí nad vším a stane se národním hrdinou. A nakonec zvítězí i nad láskou. Možná to chtělo uchopit trochu jinak, aby to nebyl takový nudný šedý film, který snadno zapadne.

• 23.1.2018  21:04

Klasická televizní detektivka ve starém stylu. Rowan Atkinson ve vážné roli je vynikající, opravdu mu to sedne. Ale jinak obdobné filmy nemám rád, nic mi nedávají.

• 22.1.2018  22:14

Zatím asi nejvydařenější díl celé série. Dobře odměřené dávky humoru, akce i digitálního šílenství. Skvělá kombinace, která pobaví. Dokonce i scénář se povedl, až na trochu uspávající prostřední část. Na úvodu a ještě víc v samotném závěru jako sladký bonus potěšili Led Zeppelin. Jen ten Thor nemusel být bez vlasů. 3+

• 21.1.2018  21:57

Velmi povedený film se sympatickými postavami a jasnými základními psychologickými jevy. A díky té jednoduchosti je to velmi koukatelné, dokonce i podruhé by to bylo zajímavé. Wonder Woman je tam zmiňována, ale jen okrajově. I když se celým dějem tato postava prolíná, tak není tím hlavním, co diváka poutá k příběhu. Povedené dílo, které mě osobně rozhodně překvapilo.

• 20.1.2018  22:03

Poetická detektivka, jako malovaná. Některé scenérie, zvláště ty venkovní krajinářské, jsou opravdu úchvatné. Vlastně celkově je vizuální pojetí tohoto filmu mnohem podstatnější než obsahové. Ten jde trochu stranou. Příjemné a výjimečné pokoukání, které pohladí na duši. 3+

• 16.1.2018  22:15
    Můj strýček Archimedes (TV film) (2018)

Jako televizní počin to bylo nadprůměrné. Skvěle nasnímaný film, s úctou ke kameramanovi. Ale mělo zůstat u televizní stopáže kolem šedesáti minut, pak by to bylo tak akorát. Na celovečerní film byl až moc plytký scénář vlastně o jediné zápletce. A to nestačí, divák se začne nudit. Navíc rozuzlení zůstalo bez jakéhokoli následku, takže v hlavě zůstal spíše jen lehký zmatek. Ale vzhledem k "důležitosti" tohoto počinu bude brzy zapomenut.

• 15.1.2018  21:24

Úchvatné záběry z velehor a ze všech ročních období. A nejen kamzíci, ale i další obyvatelé těchto míst v hlavní roli. Krásně se na to dívá z tepla domova...

• 14.1.2018  22:15
    Tvář vody (2017)

Hodně zvláštní film. Jakoby spojení sci-fi a předválečné kinematografie nešlo dohromady. A přitom to tak pěkně k sobě pasovalo. Postupy, pohyby, atmosféra, hudba. Romantika, gangsterka. Jednoduchý příběh, který je ale naplněn čímsi těžko popsatelným. Občas se to sice trochu vleče, zvlášť v první polovině, ale to k tomu patří. Navíc další úchvatný výkon Sally Hawkins. A její černobílý tanec s netvorem, to byla lahůdka. Zkrátka překvapivě příjemný okouzlující zážitek, jakoby z jiného světa.

• 14.1.2018  17:23

Úchvatná podívaná na nádhernou řeku v průběhu ročních období. Na řeku klidnou a romantickou, ale i dravou a ničící. A na život v ní a kolem ní. Opravdu krásné záběry.

• 13.1.2018  22:05

Film jsem tedy docela probrečel, přišlo mi to hodně dojemné, ale byla to jen účelová hra na city. Stejně tak, jako pohádkově sladká kamera i hlavní představitelé. Jen přes tu krásu nebylo vidět dovnitř a film neoslovoval tak, jak by měl, ale klouzal po povrchu. Chyběl pověstný humor, který probleskl jen v pár momentech a zase rychle zmizel. Je to škoda, mohl to být mnohem silnější výsledek. Takhle jenom lepší průměr, na který se už asi podruhé nepodívám.

• 13.1.2018  13:09

Uvítal bych více záběrů lesa, majestátních stromů, skal... Zkrátka neživé přírody. Ale pohled na medvěda na špičce borovice je také úchvatný.

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54