rigby

homepage

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59
    • 19.8.2018  22:13

Silný příběh, postavený na velmi křehkém scénáři, se smyslem pro detail a pro obyčejné situace. Navíc nabité jakýmsi nevyslovitelným kouzlem, které působí už od prvních minut. Vše doplňují úchvatné exteriéry, citlivě zvolená hudba a skvělý výběr herců. Opravdu jsem si užíval každou minutu.

• 19.8.2018  13:28

Zase tak úžasný film to nebyl. Ačkoli se autoři snažili udržet stopáž ve střízlivé délce, i tak je hlavně první polovina filmu většinou zcela zbytečná a prázdná. Teprve v druhé části to začne vřít, ale nic nového, co už by někdy nebylo natočeno. Tady navíc ve trochu zmatené podobě. Možná kdyby dostal ještě trochu prostoru Kryštof Hádek, který je opravdu skvělý přirozený herec a drží tu první půlku nad vodou. Bohužel hlavní zápletka s agentem je zcela nepodařená a špatně pochopitelná, navíc s hercem, který do této role tak nějak nesedne.

• 18.8.2018  22:34
    Brány (TV film) (2016)

Parádní záležitost. Jednoduše a názorně vysvětlené. Neuvěřitelné a přitom tak prostě logické. A neúprosně.

• 18.8.2018  22:03

Není to jednoduchý život. A nejhorší je, když už není žádné východisko. A přitom za to člověk ani nemůže. Silný film s trochu komornějším laděním se zaměřením na hlavní postavu, která je výborně vykreslena.

• 18.8.2018  13:43
    Upgrade (2018)

Další béčková mlátička z budoucnosti. Hodně nudný a jednotvárný scénář založený na jediném prostinkém nápadu. Navíc neustálé opakovačky toho, co se stalo. Moje IQ kleslo hodně dolů. Nechápu ostatní pozitivní vysoká hodnocení.

• 17.8.2018  22:03
    Jak velký je vesmír? (TV film) (2012)

Snaží se laikům vysvětlit něco, co se těžko během hodiny dá vysvětlit, a ještě hůře za stejný čas pochopit. Ale je to všechno pravda, nebo je to nakonec úplně jinak? Jen se objevuje více a více dalších otázek...

• 17.8.2018  21:06
    Mrakodrap (2018)

Běčkový katastrofický film plný nelogických věcí, otevřeně řečeno nesmyslů. Tohle je fakt pohádka, na kterou trochu inteligentní člověk nemůže koukat. Navíc asi hodinu leze po hořící konstrukci bez jakéhokoli smyslu a účelu. Jediné poučení bylo, že aby něco fungovalo, musí se to vypnout a zapnout. Nebrat.

• 16.8.2018  21:54

Začátek i konec byly dobře natočené. Mezi tím bych očekával hlubší psychologické vykreslení únosců nebo jejich obětí, ale to se bohužel přes veškeré náznaky snahy nekonalo. Takže jako divák nevím, co si mám myslet o důvodech a pocitech. Zkrátka se nedělo vlastně vůbec nic a v dlouhém mezičase jsem se nudil. A to je škoda, protože tu byl obrovský potenciál jak mezi tvůrci, tak i mezi herci.

• 12.8.2018  21:57

Paulo Coelho patří mezi moje nejoblíbenější autory. Alchymista je podle mě jeho nejlepší knížka a jedna z nejúžasnějších knížek, které jsem kdy četl. Proto jsem byl hodně zvědavý na tento film, jehož existence mi zůstávala po několik let utajena. Asi důvodně, protože za moc nestojí. Nahlédnutí do autorova života není nezajímavé, ale ze začátku hodně rušily časové skoky. A pak pokulhávala celá plynulost příběhu. Výsledek nevyzněl tak, jak by měl. A to je velká škoda. Ale od další četby mě to rozhodně neodradí.

• 11.8.2018  13:30

Příjemný odpočinkový film. Od reality trochu vzdálený a úsměvně idealizující, ale o to více zábavnější a pohodovější. Tuhle nadsázku jsem bez problémů snesl.

• 9.8.2018  21:51

Bakalářské příběhy? Hodně průměrný film, spíše podprůměrný. Ale jinak docela pohodové odpočinkové koukání. První příběh se mi líbil více, ten druhý už byl trochu mimo. Ale jinak opravdu nic moc.

• 7.8.2018  22:10
    Smrt v kruhu (TV film) (1989)

Filmy z tohoto období nemám rád, a detektivky už vůbec ne. Přijdou mi více či méně podivné. A je jedno, kdo v nich hraje. Tady je to jinak výborný Jiří Kodet. Nicméně ani ten mě nepřesvědčil.

• 7.8.2018  21:36

Jako vždy výborný Jiří Kodet, ten je pořád stejný. Dalším hvězdným okamžikem je hudba Oty Petřiny, včetně skvělé závěrečné písně. Bohužel jinak dobře natočený film doplácí na slabý a špatně postavený scénář. Detektivka je silně průměrná a ani vydatná týmová spolupráce ji nepozvedne na hranici, kdy by stálo za to se na film podívat znovu.

• 5.8.2018  22:59

Na tehdejší poměry a kvalitu filmové tvorby se jedná o nadprůměrné dílo. Nejedná se rozhodně o žádnou akční krimi, ale práce s kamerou je výborná a režie také. Jen ta Dáša je tam jaksi navíc a nemá to žádný důvod, a přitom je to vlastně celé o ní.

• 5.8.2018  21:15

Praha, město zločinu. Jinak to měl být asi výchovný film o tvrdé práci příslušníků VB, kteří dnes a denně nasazují své životy, aby potřeli kriminalitu všeho druhu. V tomto případě spíše tu lehčí. Trochu dost nepovedené drama. Ale úsměvný návrat do historie.

• 5.8.2018  13:58

Psychologický film na vážné téma. Bohužel výchovný aspekt převažuje, a tak situace působí nevěrohodně. Ale jinak to nedopadlo ještě tak špatně.

• 4.8.2018  21:37

Podobné filmy z tohoto prostředí vůbec nemusím. Ale tentokrát jsem dal na kladná hodnocení a musím konstatovat, že jsem nebyl zklamán. Ač je prostředí zcela očekávané, tak od prvních minut mě příběh chytl a jeho zpracování také. I když se občas jedná o dlouhé sekvence, ve kterých se nic neděje, tak je každá minuta natočena s jistým napětím, které dovede upoutat diváka k obrazu. Jen ten konec do ztracena mi moc nesedl.

• 4.8.2018  18:29

Panečku, to byl docela úlet. Na dobu vzniku opravdu nestandartní film. Dnes už jde jen o kroucení hlavou, ale tehdy asi také. Jen se trochu divím, že se to dostalo ven. Šedesátými je to ještě hodně načichlé.

• 3.8.2018  21:27
    Set It Up (2018)

Silně průměrná komedie a lovestory. Ba až pod hranicí průměrnosti. Nejedná se o naprostou americkou blbinu, ale nic zajímavého tu také není. Velmi často jsem se jako divák až nudil, protože nebylo na co se dívat, co prožívat. A jak to dopadne, bylo jasné od začátku. Možná dobrá oddychovka, nic víc. 2+

• 2.8.2018  22:28

Povedený klukovský film. Příběh s velkou lehkostí a nadhledem. Není to nic křečovitého, jako bývá u podobných filmů obvyklé. Jen mohli zůstat u těch klukovských příběhů a dětských lásek. Každé zaběhnutí do světa dospělých totiž ruší jinak plynulý a souvislý příběh a nastává nudný okamžik. A těch je tam bohužel dost. 3+

• 1.8.2018  21:48

Chvílemi jsem se trochu nudil, ale to se mi stává u všech těchto komiksových filmů. Ale jinak musím uznat, že je to skvěle natočeno, ba dokonale. Příběh jako vždy jednoduchý, bez zbytečných zápletek a odboček. V tomto případě se zajímavým koncem, který jsem si docela užíval. Ale podruhé bych se na to už nepodíval.

• 31.7.2018  21:37

Myšlenka původního prvního filmu o Jurském parku je zcela ztracena. Zbyl naprosto primitivní, ba až tupý akční film. Mlátička od začátku do konce. Film na jedno podívání, který nikomu nic neřekne. Škoda času.

• 30.7.2018  22:51
    Tully (2018)

Malý film o malých věcech. Hodně komorní film o mateřství a pocitech s tím spojených.

• 29.7.2018  22:27
    Hmyz (2018)

Já nevím, ale nějak tomu přestávám rozumět. Pro mě naprosto někoukatelný film, o kterém netuším, co tím chtěl autor říci. Natočeno zřejmě jenom pro sebe, bez pomyšlení na ostatní.

• 29.7.2018  13:27
    Mimořádný případ (TV film) (1988)

Klasický televizní film osmdesátých let. Drama určené pro nedělní večer, hlavně aby tam bylo vážné téma k zamyšlení. Ale provedení značně pokulhává, a tak není důvod se na film podívat někdy znovu.

• 28.7.2018  14:20
    Podfuk (1985)

Něco jako komedie, s trochou detektivní zápletky. Opět ale se silným výchovným podtextem, který ji úplně zabíjí. Nicméně Havelka je sympatický, i když v tomhle filmu toho moc nepředvádí. Ani nikdo další.

• 27.7.2018  22:51

Politicky výchovný film z vězeňského prostředí. Neskutečné, chvílemi až k smíchu směšné a zidealizované.

• 27.7.2018  13:33
    Raazi (2018)

Vynikající snímek, tohle se opravdu povedlo. I navzdory délce filmu je každá minuta naplněná napětím a divák se neubrání, aby křečovitě držel hlavní hrdince palce na rukách i na nohách. Cítí s ní všechno, každý její pocit, a nezabrání ani slzám, které uvolní napětí. Velmi povedené dílo, které neshlédnout by byla ohromná chyba. 4+

• 26.7.2018  22:41

Scénář i zápletka možné trochu jednoduché a pro tak dlouhý film velmi plytké a povrchní. Vlastně se toho celou dobu tolik neděje. Ale i těch pár okamžiků stojí za to. Možná to chtělo větší zásah nůžkami, ale nejsem si jistý, jestli by to prospělo svižnosti. Je to škoda, jinak se totiž konala výborná herecká předváděčka.

• 26.7.2018  13:36
    Hrozba (1978)

Psychologické drama v železárnách. Navíc ještě zdárné vyřešení havárie ohrožující velkou část města. Typický budovatelský film, který v dnešní době nemá co říct. Ani herecké výkony nestojí za podívání.

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59