rigby

homepage

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 19.5.2018  22:33
    Tažní ptáci (TV film) (1983)

Na televizní film je to zcela nadprůměrný počin, navíc když vezmeme v potaz dobu vzniku. V pokračování příběhu pana Káry ustupuje Vladimír Menšík jako hlavní protagonista poněkud do pozadí a zdatně mu sekunduje Vlastimil Brodský. Zejména v úvodu filmu se jedná spíše o kolektivní pohled, který se pak střídavě i společně zaměřuje na tyto dvě ústřední postavy. Těžko říct, čí osud je pohnutější a hlubší. Vzniklo vynikající dílo, které je stále aktuální a stále udivuje diváky svým lidským pojetím.

• 19.5.2018  20:53

Válečná traumata pojatá spíše dokumentární zpovědí, než jako celovečerní film. Chce to velkou trpělivost naslouchat a obrnit se proti drsnějším zážitkům.

• 18.5.2018  22:24

Parádní kousek Stevena Spielberga. Velmi povedený virtuální svět s mnoha detaily. Ale navzdory tomu bych v takové budoucnosti žít nechtěl. Přišlo mi to hodně smutné a ten podvědomý smutek mě doprovázel po celý film. I když děj se to snažil přehlušit, protože je velmi chytlavý a vlastně každou vteřinu se děje něco nového, co udržuje diváka po celé více než dvě hodiny při životě a neustálé pozornosti. Vlastně ani nelze spustit oči z plátna, protože by člověk přišel o něco nového, podstatného. Navíc je každý záběr tak zajímavý, že je škoda něco vynechat. A to počítačové hry už pěknou řádku let nehraju. A v tomto případě se vlastně jedná o skutečnou počítačovou hru. Vřele doporučuji, stojí to opravdu za to.

• 15.5.2018  21:50
    Gauguin (2017)

Příjemný snímek, který zachycuje jedno období života tohoto malíře. A film je jako obraz, zaplněný spoustou krásně vypadajících obrázků a klidné tvořivé nálady. I když to ve výsledku alespoň z mého pohledu není takový zázrak, jaký jsem očekával, stojí za to tento film vidět.

• 14.5.2018  21:32
    Noční hra (2018)

Ale tak jo. Občas tam byly docela vtipné chvilky. Ale jinak to byla nuda, i když snaha o akci se cení. Kromě toho se na představitelku hlavní role pěkně dívá, i když ji mohli nechat na plátně déle. Rozhodně to není blbá americká komedie, kterých je spousta, nebo vlastně většina. Tahle se alespoň drží při zemi. Ale jinak divákovi toho moc nedá. 2+

• 13.5.2018  22:01

Tyhle chlapácký filmy nemusím. Není tu místo pro humor, není tu místo pro nic, jen pro svaly a pot. A nabubřelé kecy. Tak rozvážné, až to nudí. Samotná stopáž je smrtící a rozvleklý scénář to jen podtrhuje. Pro mě nic nového a jsem rád, že jsem to ve zdraví přečkal. Podruhé už bych do toho nešel.

• 13.5.2018  13:05

Po technické stránce asi vydařený animák a dětem se možná bude líbit. Bohužel trochu nudný a nedokáže víc sdělit, než jen nekonečné bojůvky. Scénář se opravdu nepovedl.

• 12.5.2018  22:42
    King Kong (2005)

Perfektně zpracovaný námět. Peter Jackson se po Pánovi prstenů rozhodně v ničem neomezoval a měl přístup k nevyčerpatelným zdrojům. A na tomto remaku je to vidět. Možná se až moc nechal unášet pravěkým světem, což je vidět ve střední části filmu, která je sice pěkně a akčně zpracovaná, nicméně až moc zdlouhavá a hlavně zbytečná. Ale závěr každého diváka rozhodně potěší a zatlačí pevně do křesla. A nádherná Naomi Watts, to je kapitola sama o sobě.

• 11.5.2018  22:25

Výborně natočené první hodiny britského ohrožení Hitlerovým Německem. Ačkoli se jedná o politický film a nabízí se nezajímavé a nudné zpracování, to se v tomto případě naštěstí nekonalo. Autorům se podařilo vytvořit napínavou atmosféru, i když se vlastně všechno odehrává jen ve slovech a v mozku Winstona Churchilla. Nicméně podívaná je to zajímavá.

• 9.5.2018  22:12

Legendární western, i když pro mnohé nejspíš trochu komerčně zavánějící. Nelze ale nepřiznat, že hlavní představitelé mají úžasné charisma, kterým si udrží po celý film patřičnou pozornost. Vlastně ani na chvíli nezmizí z plátna. Jako bonus příjemná hudba a vše ještě odlehčuje sympatický inteligentní suchý humor. Prostě paráda!

• 4.5.2018  22:02

Výborně a působivě natočený film o nezáživných věcech. Kupodivu se na to velmi dobře dívá a dvě hodiny utečou jako nic. Závěr možná trochu naivní a idealistický, ale v předtuše věcí příštích velmi velmi krutý.

• 3.5.2018  21:41
    Paterno (TV film) (2018)

Kvalitní film dle zavedených standardů televize HBO. Bohužel nic nového ani fantastického nepřináší. Na celovečerní film je toho hodně málo, takže divák je odsouzen k nudnému sledování. Vzít to za trochu jiný konec, mohl to být vydařenější film, takhle se jedná o šedivý podprůměr.

• 2.5.2018  21:59

Z mého pohledu trochu zvláštně pojatý film. Opět důkaz, že Francouzi umí natáčet filmy. Nebýt trochu brutálního a drsného úvodu, byl by to docela pěkný film pro děti. Nebo rodinný film. Ale ten úvod má svoje opodstatnění a divák se ho dozví až zase ke konci filmu. A to je zase příběh pro dospělé. Tak trochu se to tedy ve mně pralo. Ale nezajímavé je to poslední slovo, které bych k označení scénáře a zápletky použil.

• 1.5.2018  13:54
    Skokan (2017)

Komedií bych to opravdu neoznačil. I když trochu černého humoru tam bylo. Nicméně jinak stejně nechápu, proč se točí takovéto filmy vlastně o ničem. Na jedno podívání to stačí, ale není důvod se k tomu vracet podruhé, protože to ve výsledku divákovi nic nedá. V tomto případě i celkem nezajímavý scénář. 2-

• 29.4.2018  22:28
    Metanol (TV film) (2018)

Výborné zpracování metanolové aféry. To se zase Česká televize předvedla v dobrém světle. Už scénář je dobře napsaný, k tomu pestrý výběr herců, kamera a realistické, spíše dokumentární ztvárnění. Od první chvíle upoutá a diváka nepustí, ačkoli se jedná dokonce o dvoudílný film.

• 29.4.2018  20:16
    Příběhy včelích medvídků (TV seriál) (1984)

Josef Dvořák je nezapomenutelný. Stejně tak jeho Pučmeloud či Pavouk. Bohužel pokračování po letech se už tolik nevydařilo.

• 29.4.2018  20:15

Pro mě až kultovní snímek, kterému nemám téměř co vytknout. Hlášky, které doprovázely celou jednu etapu mého života a vlastně můj život komentovaly. Jak jsem v tu dobu soucítil s hlavním hrdinou, kterého tu nezapomenutelně a osobitě ztvárnil výborný Ivan Trojan. Jen některé momenty jsou ujeté až moc. Dnes už se podívám rád s nostalgií.

• 27.4.2018  22:00
    Odnikud (2017)

Výborné drama se skvělou Diane Kruger v hlavní roli. Úvodní kapitola mě nezaujala tak, jak by měla, ale hned nato jsem se při líčení v soudní síni cítil jako doma. A závěr, ten byl tak trochu nečekaný. Možná chtělo ještě zdůraznit motivy počínání pachatelů, aby to mělo ještě větší sílu. Takhle jen 3+

• 26.4.2018  21:29

Annette Bening je opět vynikající a celý film stojí na jejím výkonu. Bohužel toho není moc co hrát. Scénář je předvídatelný od první chvíle a příběhu chybí moment překvapení, či alespoň nějaký zvrat nebo něco nečekaného. V této podobě je to sice kvalitní, ale zapomenutelné.

• 24.4.2018  22:23
    Padmaavat (2018)

Pro někoho možná trochu rozvláčné, jako většina indických filmů. Ale pro fanoušky je to úchvatný film, skvěle natočený, plný nádherných obrázků a skvělé hudby a nezbytných tanců. Ano, tyhle chvilky jsem si hodně užíval, i když na druhou stranu jsem se také nudil. Samostatnou kapitolou jsou pak bojové scény, rovněž vizuálně ztvárněné na jedničku. A při závěrečné scéně jsem zapomněl i dýchat, a to trvá tak nekonečně dlouho. Nicméně v průměru musím dát jen lepší průměr.

• 23.4.2018  22:27
    Dobrodružství šesti trampů (TV seriál) (1969)

Připomenutí trampingu by bylo příjemné, jen kdyby nebylo takovouto podivnou formou. Děj je velmi skromný, legrácky až trapné. Jen herecké obsazení je výborné. Ale co zůstává a vysoko ční nad tím vším, to jsou písničky. Jen za tohle dávám těch pár hvězdiček a jen kvůli tomu stojí za to se na toto výjimečné dílko podívat.

• 23.4.2018  21:58
    Špindl (2017)

Chybí vtip, chybí energie, chybí cokoli, co by diváka zaujala. Zlatý Román pro ženy, na který se tu objeví odkaz. Nedosažitelní Snowboarďáci plní mladistvého elánu a živočišnosti. Tohle byl jen vyčpělý kousek pro opuštěné třicítky, které mají na krku děti a chlap je někde daleko za obzorem.

• 21.4.2018  22:41

Po Gagarinovi další skvělý kousek z Ruska. Perfektně natočený film, od prvních minut až do samého závěru šlape jako hodinky, stále je na co se dívat. V některých situacích jsem dokonce zapomněl i dýchat, protože napětí se dalo krájet. Jen pár minut bylo zaplněno zbytečnými slovy, zejména začátek, který se opravdu moc nepovedl. Zbytečně protahovaný byl také konec. Ale jinak je to téměř na výbornou. A myslím, že bychom se mohli těšit na další kousek, přece jen témat mají Rusové až moc a svět to zajímá. 4+

• 20.4.2018  22:16
    Hostiles (2017)

Klasický western s uvolněným dějem, ale hlubokou myšlenkou pod povrchem. Skvěle natočeno a zejména představitelem hlavní role i skvěle odehráno. Velmi povedené dílo s velkým přesahem. 3+

• 19.4.2018  22:24

Příjemný film o nepříjemných věcech pojatý s typickým francouzským šarmem a nadhledem. Na ústřední dámské duo se parádně dívá, zkrátka herecká podívaná na jedničku. Možná by šlo vypustit některé nadbytečné scény, ale jinak to má svůj smysl a hlavně ten závěr, ten je nádherný.

• 18.4.2018  22:28
    Single Man (TV seriál) (2017)

Marka Taclíka mám rád, tak proč se nepodívat na tento miniseriál. Ale ano, některé situace byly vtipné, ale jinak převládala beznaděj a bezmoc. Ne hlavního představitele, ale zejména scénáristy. A je to škoda, protože naběhnuto na dobrý seriál to z mého pohledu mělo. Takhle je to ale jen dvojka z milosti.

• 18.4.2018  20:41

Totální úlet. Zkrátka asi variace na americké vánoční bláznivé komedie. Nicméně tohle vtipné není ani trochu. Jen spousta barev a afektovaných známých tváří. Než takové vánoce, tak to radši žádné.

• 17.4.2018  22:27

Nenápaditý film z prostředí špionů. Natočeno je to velmi fotogenicky, však také hlavní hrdinka je za každé situace krásná. Ale tím to nějak končí. Nastupuje největší slabina, a to je scénář. I když se tváří velmi dospěle a vyzrále, je to jen na první pohled. Ale na větší hloubku nedovede zaujmout tak, jak by si divák přál. Není důvod se na film podívat znovu.

• 16.4.2018  21:35
    Trojí život (TV film) (2018)

Klasická zápletka, sympatické obsazení, bohužel zcela zmatený scénář se scénami, které v konečné podobě nepůsobí vtipně. Chybí tam jiskra, která je nahrazena řevem a rozmáchlými gesty. Chybí trocha reality, protože je to vlastně celé děsně afektované. Tudy cesta rozhodně nevede.

• 15.4.2018  22:01

A opět bych mohl jen překopírovat svůj komentář z předchozích dvou filmů. Knižní předlohu jsem prolistoval, protože o literatuře se v tomto případě rozhodně nedalo mluvit. Film proti tomu docela překvapil, protože z té nuly dokázal alespoň něco udělat. Po technické stránce je natočen na výbornou, skvělá kamera, světlo, scéna... Scénář je ale tak slabý, jak jen slabý může být. Včetně závěrečného sestřihu vzpomínek. Jen pro silné nervy. 1-

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56