rigby

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63
    • 13.1.2019  22:09
    Jan Palach (2018)

Životní osudy Jana Palacha už od začátky směřují k jeho konci. Moc se toho divák nedozví, až záběry ze srpna 1968 jsou zajímavější. Ale hlavní hrdina vším proplouvá téměř bez povšimnutí. Ano, příčiny jeho rozhodnutí jsou ve filmu ztvárněny hodně stručně a jednoznačně. Možná až moc. Příběh tak nejde do hloubky a zůstává jen jako pozorovatel v uctivé vzdálenosti. Jakoby se autoři snažili nic nepokazit. Z úcty k Palachovi dávám čtyři hvězdičky. Ale Hořící keř byla mnohem důstojnější vzpomínka.

• 12.1.2019  21:36
    Tvář (2018)

Poslká kinematografie je v mnohém podobná té naší. Snad právě proto se na každý polský film rád podívám. A na tento jsem se vyloženě těšil. A nebyl jsem zklamán. Ačkoli se nejedná o nic převratného, je to příběh, který si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Z řady spíše těch obyčejných, špinavých filmů, ale něčím je přesahuje, něčím vybočuje. Snad hlavním hrdinou, který je neobyčejný a je hrdinou v tom správném polském slova smyslu. Nakonec se nejedná o klasický výlet do světa vesnice, ale skrze obličej do duše hodného člověka. Až mi ho bylo chvílemi líto. Jinak hodně zajímavá kamera... 3+

• 12.1.2019  19:23
    Black 47 (2018)

Tak trochu ponurý film. Tak trochu rozvláčný příběh. Asi trochu jako nějaký western. Však ten příběh byl stavený podobně. Dlouhé pasáže bez jediného slova, střídající se s filozofickými monology, nakonec pár výstřelů. Atmosféru se to snaží vykreslit podrobně. Ale na mě jako diváka to nezabíralo.

• 10.1.2019  21:32
    Foxtrot (2017)

Hodně těžký film, ve kterém se toho zase až tak moc neděje. Je velmi obtížné ho sledovat, protože všechny scény jsou velmi dlouhé, až moc. Neupírám mu však jeho kvality. Jen už těchto filmů mám až nad hlavu. Jeden náročnější než druhý. Což dokazuje, že je těžké natočit film, který by byl divácky atraktivní a přitom velmi kvalitní. Nebo se mýlím? 2+

• 9.1.2019  21:18

Pro někoho možná zajímavý psychologický film, nicméně já jsem se po celou dobu nudil. Té psychologie tam moc nebylo a byla stejně jako všechno ostatní kolem podána velmi nezáživným a zcela nestravitelným způsobem. Takové filmy rozhodně vídat nemusím a asi jsem se nechal nalákat docela příznivými recenzemi. Byla to chyba, příště se vyhnu obloukem.

• 9.1.2019  21:16
    Brexit (TV film) (2019)

Všeobecné nadšení nesdílím, protože politiku nemusím vůbec. A tento film byl chladně a nudně politický, o vypočítavosti a manipulaci. Pro spoustu diváků asi zajímavé téma, o tom se nehodlám hádat. Ale pro mě zcela nudný film.

• 8.1.2019  21:16
    Luna (2017)

Tak nevím. Zanechalo to ve mě silnou stopu toho, že dnešní mladí jsou k ničemu. Slabí, nezodpovědní, lhostejní jeden ke druhému. Na druhou stranu tam byla maličká naděje, že to tak úplně ní. Ale převládají ty negativní pocity. Jinak celkem nesympatické herecké obsazení, včetně hlavní hrdinky. Na francouzský film jsem čekal něco lepšího. 3-

• 7.1.2019  22:16
    Krkonoše (2017)

Krkonoše v hlavní roli jsou opravdu krásné. Ale existují i hezčí záběry přírodních scenérií, i hlouběji zkoumané zvláštnosti zdejší přírody a krajiny. Ačkoli má dokument spíše nadšenecký a amatérský ráz, je stále velmi příjemnou podívanou, která se neokouká.

• 7.1.2019  21:21
    Uspávač (2017)

Jako horor bych to neoznačoval. Sám jsem od tohoto filmu nic moc nečekal, a snad právě proto se mi opět potvrdilo známé pravidlo. Byl jsem zcela uchvácen tím, co se na plátně děje, i tím, co se tam neděje. Hypnotizující atmosféra, pokus o vniknutí do mozku nevšedně, ale svým pohledem spravedlivě uvažujícího člověka. Jen ten konec byl na mě až moc drastický, i když vlastně logický. Výborný zážitek, na který se jen tak nezapomíná.

• 6.1.2019  21:56
    Krym (2017)

Pro mě film obsahoval velmi silné momenty, pro které zůstane nezapomenut. Jen ten milostný vztah mi přišel velmi nevyrovnaný, oba hlavní hrdinové se k sobě vůbec nehodili. Určitě by to šlo natočit lépe.

• 5.1.2019  21:35

Seriál jsem kdysi sledoval, byla to větší legrace a také trochu živější. Celovečerní formát tomu nesvědčí. Je to vleklé a hodně vzdušné. A už vůbec si nedovedu představit, že tento ryze televizní film mohli promítat v kinech. Nedivím se neúspěchu. Je vhodný akorát tak na klidný nedělní večer, kdy není třeba přemýšlet a jen odpočívat. 2-

• 5.1.2019  13:27
    Zocelení (1950)

Oceňuji, že to nebyla žádná nudná agitka, ale vlastně výpravný film s masovými scénami, perfektně nasnímanými, že mi chvílemi až zatrnulo a měl jsem chuť zazpívat si Internacionálu spolu se všemi dělníky na obrazovce. Na druhou stranu se ale jedná o silně tendenční film, který je pouze o dělnících a má je podpořit v jejich sebevědomí a pevnosti.

• 4.1.2019  21:35

Nad Pavlem Liškou v hlavní roli by se každý okamžitě rozplakal. Jeho životní role, která ho doprovází po mnohá další léta a pořád zůstává v jejím stínu. A přitom se vůbec o roli idiota nejedná. Tak smutný film to je...

• 3.1.2019  21:45

Celý film se točí jen o splnění závazků a jejich výrazné zvýšení. K tomu silně budovatelská hesla, páry kochající se v podvečeru vlajícími prapory nad doly, a uvědomění si, že co nezvládne jeden, to ale zvládnou všichni. Jen pro hodně otrlé povahy.

• 2.1.2019  21:56
    Nástup (1952)

Docela akční film z období osidlování pohraničí. Akční tím, že se spíše než na hospodářské či jiné problémy zaměřuje na odsun Němců. Výborná režie a herecké obsazení zdůrazňují kvality filmu. Bohužel je zcela zabarven komunistickou propagandou a v některých momentech vyloženě směšný. Ale celkově z té řady podobných filmů vyčnívá. Ano, doba to byla nejistá a těžká. A přitom zcela zbytečná. Ani Potočná už dneska neexistuje.

• 1.1.2019  22:15

Téměř povídkový film, kdy se najednou všechny příběhy protnou. Do té doby je velmi zajímavé to sledovat. Pak už se to změní v podstatě nudný film s nekonečným čekáním na závěrečné rozuzlení. I když není bez dalších překvapení, zase takový nečekaný zázrak se nekoná. Až moc dlouhá stopáž.

• 1.1.2019  18:21
    Hotel Hvězdář (TV pořad) (2018)

Václava Neckáře mám moc rád, a tak jsem byl hodně zvědavý na tento pořad, protože se v televizi jinak moc neobjevuje. On sám moc prostoru nedostal, ale to je pochopitelné. Spíše se ukázala řádka starších pěveckých hvězd, ale i nováčků. Někoho jsem znal, ty mladší vůbec. Ale rád jsem si poslechl všechny písničky. A bohužel musím konstatovat, že i jinak nesympatická Lucie Bílá zdaleka předčila mladší ročníky, kteří nemají výraz a všechno jedou v jedné lajně. Takhle zpívat Neckář, tak z něho nikdy hvězda nebude. Bohužel i Cinovo nádherné taneční sólo díky jeho zpěvu zůstane zapomenuto. A to je škoda. Tak snad se příště podaří lépe vzdát hold naší české hvězdě, která má kvalitních písniček na rozdávání.

• 30.12.2018  12:37

Obsazení je opravdu hvězdné, ale jinak se jedná o hvězdnou blbinu.

• 29.12.2018  22:00

Po výtvarné stránce se jedná o velmi zajímavý a nevšední film. Ale má to svůj důvod. I témata ve snímku zmíněná jsou alarmující. Ale autor nejde zase tak moc do hloubky, spíše nechává promlouvat hlas ulice a obyčejných lidí. A zoufalý závěr se dal očekávat. V animovaném pojetí to ale nebylo tak drastické, i když mráz mi po zádech přeběhl.

• 28.12.2018  22:03

Hodně pomalé tempo, dlouhé řečičky, ale jinak pěkné obrázky. Bohužel atmosféra i ten děj je moc slabý, aby to dokázalo více uchvátit. A dvě hodiny jsou až moc.

• 27.12.2018  21:03

O velikánský chlup lepší pohádka, než byla ta Štědrovečerní. A nakonec není ani česká. Tak možná proto. Pěkný příběh a obyčejní hrdinové si vystačili i bez ušišlaných čertů a bez Bohdalové. A nakonec všechno dobře dopadlo. A i já jako divák jsem spokojený.

• 25.12.2018  21:38
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Tohle opravdu ne. Proč v každé rádoby pohádce musí být ukvičení rozcapení ušišlaní čerti. Proč v každé špatné pohádce musí být Bohdalová. Proč mi oba hlavní představitelé nepřijdou zajímaví, prostě nijací. Proč musí všichni zpívat tak, že se to poslouchat nedá. A scénář už nestojí za nic. Tak kdo další hodí kamenem?

• 24.12.2018  21:52

Tak jsem mírně rozčarován. Vzpomínky na S tebou mě baví svět, zmatek nad zmatek, vtipné to moc nebylo, navíc zcela vytržené z reality jako nějaká laciná televizní zábava. Snad jen jedna scénka stála za to. Jinak ale herecké obsazení na výbornou, jen škoda, že nenašlo uplatnění.

• 24.12.2018  19:32

Opět kvalitní zábava. Pro někoho možná trochu prvoplánovitá, ale já jsem se dost často silně od plic zasmál, až jsem nemohl popadnout dech. Nejedná se o nic originálního, ale Mr. Bean prostě baví. 3+

• 23.12.2018  22:00
    Arytmie (2017)

Zajímavý pohled do katastrofického stavu ruského zdravotnictví, se zaměřením na rychlou záchrannou pomoc. V lecčems to připomíná českou Sanitku, ale to už bylo let, kdy museli řešit podobné problémy. Jinak povedený psychologický film, kdy s hlavním hrdinou opravdu žijete po celé dvě hodiny. 3+

• 21.12.2018  21:47
    Sobibor (2018)

Mnoho silných momentů obsahuje tento film, pro které je na ty slabší zapomenuto. Možná mohl být vydatnější scénář, možná lepší herecké obsazení, možná lepší konec než ten zpomalený útěk. Ale celkově nelze hodnotit jinak, než jako nadprůměrný.

• 20.12.2018  21:56

Určeno nejspíše pro televizní konzumenty různých Superstar. Protože jinak se na tohle veledílo nedá dívat. Nudil jsem se po deseti minutách a nemohl se dočkat konce. Jak jsem si pak hlasitě oddechl, že to už mám konečně za sebou! Tohle opravdu ne. Značně nesympatická hlavní představitelka, příšerné násilné střihy, scénář zcela nezajímavý. O hudební kvalitě už vůbec nemá smysl hovořit, jedna popová sračka za druhou a do toho řvaní Lady Gaga. I když nutno říct, že jako neherečka nebyla zase takové prkno, jak by se dalo očekávat. Ale o tomhle "filmu" nechci už nikdy víc slyšet. 2-

• 20.12.2018  13:51
    Bird Box (2018)

Laciný katastrofický film, který se obejde bez příšer a větších efektů. Ale aby si vystačil jen s příběhem a hereckými schopnostmi, na to je až moc slabý scénář i obsazení. A až moc dlouhá stopáž. I když zkrácení by moc nepomohlo, protože kromě hlavní zápletky, vlastně po celou dobu neodůvodněné, tu ke koukání už nic jiného není. Jen rádoby hlubokomyslné dialogy a všudypřítomná hollywoodská hra na city.

• 19.12.2018  22:48

Další sonda do temných stránek lidské osobnosti. Tentokrát na skutečně brutální téma. Film od prvních minut upoutá až magicky oko diváka. Alespoň já jsem sledoval bez dechu, co všechno je autor schopen ještě předvést. Až se mi po chvíli trochu zvedl žaludek a myslím, že ještě chvíli nebudu moct nic pozřít. Nicméně vše je vyváženo vynikajícím a bezkonkurečním uměleckým pojetím. Jedná se o filmařinu, která se jen tak nevidí. I ty děsivé záběry jsou vlastně svým způsobem krásné. 150 minut uplynulo jako nic, klidně bych vydržel i déle. Jen ten závěr byl takový slabý, čekal jsem něco trochu jiného. Ale jinak možná filmový zážitek roku.

• 16.12.2018  20:24

Asi bych měl zopakovat, co jsem napsal k prvnímu filmu této fantasy řady: Výborně natočeno, nekonečné moře triků, spousta perfektně ztvárněných potvůrek. To se bude divákům líbit. Příběh je velmi jednoduchý a děj velmi rozvláčný a vyprávění pomalé. Předlohu jsem nečetl, ale film mi připadal spíše pro děti než pro dospělé. A v tomto případě to platilo úplně stejně. Ba o to víc, že jsem se tentokrát vůbec nebavil a spíše mi to všechno lezlo na nervy a vadilo, než aspoň trochu líbilo.

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63