rigby

homepage

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61
    • 18.11.2018  19:29

O čem to vlastně mělo být? O hudbě rozhodně ne, na to tam zaznělo jen pár ukázek těch nejznámějších písniček. A na životní příběh frontmana Queen to zase bylo moc stručné a povrchní. Jako divák jsem k němu za celou dobu nedokázal navázat žádný vztah, nepustil mě do svého soukromí. Jen se klouzalo po povrchu po několika známých životních událostech. Navíc Freddie byl fešák a tenhle byl od pohledu nesympatický chlapík. Všechny scény se zdály být natočeny jen pro efekt, v tom se režisér opravdu vyřádil. Pompéznost z toho čiší na všechny strany a bohužel překrývá všechno další. Ale jinak se mi to líbilo a rád se znovu podívám, třeba trochu pozměním názor. V této chvíli si ale raději pustím nějaké album Queen, jejich remastery ze studií Abbey Road jsou opravdu lahodné pro uši.

• 15.11.2018  21:29
    Dogman (2018)

Zajímavý filmový zážitek. Ale nechytlo mě to asi tak, jako ostatní. I když hlavní role byla úchvatně ztvárněna, pořád mi něco chybělo, abych to mohl povýšit na něco víc, než jen zajímavý průměr.

• 14.11.2018  21:38

Trochu slabší film, který se ale ze všech sil snaží vypadat lépe, než co je pod povrchem. Nicméně jediným, a to velmi výrazným plusem, zůstává angažmá Petry Janů, Žentour ještě s Davidem Kollerem a úchvatná nadčasová hudba Michaela Kocába s jinými texty, než se nakonec objevily na albu.

• 13.11.2018  21:42

Animáky nemusím, ale Hotel Transylvánie se mi líbil. Stejně tak i další bláznivé pokračování, které obsahuje pár velmi dobrých gagů. Nicméně jako celek to už neúčinkuje tak, jak tomu bylo při prvním filmu. Příšerózní tečkou byl souboj dýdžejů na konci filmu, opravdu děsná hudba. Ale asi to bylo účelem.

• 12.11.2018  20:57

Po všech stránkách zajímavý film, který mě uchvátil svým vnitřním nábojem. Černobílá barva mu sluší, zvýrazňuje umělecké pojetí. A hlavní představitelka mu sluší dvakrát. Jak je řečeno na začátku, je v ní energie, síla. A na té celý film stojí. Bez ní bych to asi nedal. Takto jsem si ale užíval každého záběru.

• 11.11.2018  21:19
    Případ medvědí jeskyně (TV film) (1988)

Nebylo to tak špatné. Děj pěkně odsýpá, zápletka je dramatická, dokonce nechybí ani pořádná porce napětí a hlavně akčnosti. Pěkně se na to dívalo.

• 10.11.2018  22:12

Obrovská nálož energie zdůrazněná neuvěřitelný hlasovým výkonem Mikea Pattona. Od prvních taktů je to jízda a nezvolňuje ani na chvilku. Jeden z koncertů, které bych chtěl vidět naživo.

• 10.11.2018  21:09

Od tohoto filmu jsem moc nečekal a bylo to velký šok. Drama o jednom herci v jedné místnosti nenechává vydechnout. Po prvních minutách okamžitě a hluboko vtáhne do děje a není čas sledovat něco jiného. Nechybí nečekaný zvrat, který podtrhne silné drama, které nakonec není jen o zachraňovaných, ale i o muži na telefonu 112. Nečekaně velmi povedené dílo s atmosférou, kterou jsem dlouho na plátně nezažil. 4+

• 8.11.2018  21:36

Není to špatný film. Jen mi to přišlo trochu ujeté svým tématem, nebo spíše jeho řešením. Neoslovilo mě to tedy tak, jak by to mohlo oslovit třeba někoho jiného. Ale nezatracuji ho.

• 7.11.2018  22:07

Sympatický film se sympatickým obsazením. První polovina se mi moc líbila, daleko víc než ta druhá. Čekal jsem, jak se zápletka vyvine, co se stane. Ale v druhé polovině jako by si autoři moc nevěděli rady, jak z toho vybruslit se ctí a najít ten jediný nejsprávnější závěr. Ale přece jen celkově jsem si to docela užil, i když lepší to určitě mohlo být. 3+

• 6.11.2018  22:01

Zajímavý počin, velmi originální. A přitom tak blízký. Hodně klidné, zadumaně mlčenlivé, prosté vší pompy. Líbilo se mi to svou prostotou, ale na druhou stranu je pravda, že jsem se chvílemi, zejména někde v polovině filmu, dost nudil a čas se nekonečně vlekl. 3+

• 5.11.2018  21:57
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

Výborný scénář, kamera i režie. Celkově velmi povedený film, který ale bohužel doplácí na chybějící gradaci příběhu. Smutný osud se trochu ztrácí ve vztahových soubojích. A to je škoda, protože i osazenstvo bylo vybráno dobře a peněz na realizaci bylo viditelně také dost. I když to možná působí jako pokračování Tmavomodrého světa, na tento film bohužel nakonec nedosahuje.

• 4.11.2018  21:57

Další film o ničem, s prázdným scénářem. A nedovede ho pozvednout ani sympatická představitelka hlavní role, kterou mám v jiných filmech tak rád.

• 3.11.2018  21:59

Zmatený film, kde divák po celou dobu vlastně neví, co se ve filmu odehrává a proč vypukl takový chaos. Je to docela zátěž na psychiku a vlastně ani vysvětlení, které se objeví až v titulcích, není dostatečné. Za mě tedy rozhodně nebrat.

• 2.11.2018  21:57

Oproti nedávnému Púovskému filmu Sbohem Kryštůfku Robine se tento povedl na výbornou. Tehdy jsem si posteskl, že postrádá tradiční humor, který se mi na literární předloze tolik líbí a začal mě vlastně oslovovat až jako dospělého. V tomto filmu nechybí. Ale komu je vlastně určen? Dětem, nebo dospělým dětem? Smál jsem se i plakal, takže asi mě. I když má vlastně zcela jednoduché pozitivní poselství. A to jsem se na začátku vyděsil 3D plyšáky. Nakonec se mi všichni opět líbili v tom pořadí, v jakém je mám rád. Ijáček je stejně nejlepší. Krásný návrat do dětství. Rád se podívám znovu. 5-

• 31.10.2018  21:51

Hodně silný příběh, výborný scénář, mrazivé okamžiky vystřídá hodně horká chvíle. Vše natočené velmi dobře. Filip Renč se opravdu předvedl a mladičká Anna Geislerová také. I když se občas najdou nějaké drobné mouchy a nedotaženosti, tak je tento film stále koukatelný.

• 30.10.2018  22:05

Zvolna plynoucí film s tématem rasismu ve Spojených státech. Chvílemi je to až moc pomalé a možná by to chtělo víc akčnosti, ale stále je to dobrý film. Legrácky nakonec ho trochu odlehčí, aby mohl přijít velmi silný dovětek ze současnosti. 3+

• 29.10.2018  22:00

Nevím, proč je to avizováno jako celovečerní film, když se jedná jen o několik epizod nalepených za sebe, navíc ještě s rušivými mezititulky. Na druhou stranu se jedná o vtipné kousky, takže stále baví. Ale jako film tohle opravdu ne. I ta stopáž je neúnosná a začíná nudit.

• 26.10.2018  21:25
    Alfa (2018)

Hezké obrázky, ale nic dalšího překvapivého už film nepřináší. Jen vcelku snadno odhadnutelnou a očekávanou dějovou linii, kterou nic nenaruší. Jen občasné nepovedené počítačové animace krajiny. Určitě to mohlo být lepší, potenciál by tu byl. 3-

• 22.10.2018  22:08
    Podnájemníci (TV film) (1976)

Výborné herecké výkony pomáhají zvednout tuto jinak velmi rozvláčnou inscenaci nad vodou. Ale nedokážou udržet pozornost diváka po celou dobu. Přeci jen se nakonec objeví i zazívání. I když Andrlová opravdu perlí.

• 21.10.2018  21:51

Citlivý komorní film s pěknou hudbou. Hodně mi to připomínalo Once, ale nedosahovalo jeho kvalit. Scénář je poněkud slabší a postavám chybí nejen hlubší vhled, který by si rozhodně zasloužily, ale hlavně větší vývoj. Po shlédnutí ale zůstává příjemný pocit a to je důležité, nejdůležitější.

• 21.10.2018  14:03

Sympatický film, stejně jako představitelka hlavní role. A na svou dobu nic tak zcela tendenčního. Příjemná oddychovka se zamyšlením.

• 20.10.2018  22:25
    Escobar (2017)

Javier Bardem je hlavním lákadlem na tento film. A je to nejen díky němu vydařený film. I když je dvouhodinový, stále je na co se dívat a napětí je udržováno. A Bardem samozřejmě vynikající. Méně už Penelope Cruz, kterou opravdu moc nemusím.

• 19.10.2018  22:31

Docela povedený český filmeček, i když jen televizní. Ale nebýt Vladimíra Menšíka v hlavní roli, tak zůstane snadno zapomenutý. Vlastně nic dalšího tam nebylo, co by stálo za to. Naprostý odpočinek.

• 18.10.2018  21:51
    Kam slunce nechodí... (TV film) (1971)

Docela povedená komedie. Má to vtipnou zápletku a výborné herecké výkony. I když mohlo to být ještě o chlup lepší. Ale na dobu svého vzniku je to nadčasové. To tím tématem.

• 18.10.2018  20:41
    Apostle (2018)

Tento film mě opravdu neoslovil. Hlavním mínusem je to děsivé tempo. Diváku se už po deseti minutách chce spát. Opravdu to není k vydržení. Možná při troše trpělivosti by z toho nakonec byl průměrný zážitek, ale tolik času opravdu nemám.

• 17.10.2018  21:57
    22 July (2018)

Před pár dny jsem viděl původní norský film, který byl velmi syrový a drsný v tom, že jsem vlastně po celou dobu nevěděl, co přesně se děje. Jen vnímal pocity jedné z obětí. Tento film je už natočen z pohledu třetí osoby a sleduje nejen příběh jednoho z přeživších, ale i osobu vraha. Kromě samotných útoků se zaměřuje na následný proces. I když nejde do detailů, jak by si to téma zasloužilo, přece jen vhodným způsobem doplňuje předchozí film. Konečně tak dostávám jako divák kompletní obrázek a zážitek mohu více prožít, když si spojím oba filmy dohromady v jeden. Ještě bych ale uvítal více materiálu o přípravách na akci a pohled do Breivikova nitra, abych více pochopil, proč. Třeba příště.

• 12.10.2018  21:41
    Beze stop (2018)

Hodně komorní a klidný film, ve kterém se kromě vnitřních dramat toho moc neodehraje. A to je i největší slabina tohoto snímku. Jen dlouhé pohledy na lesy nestačí. A i když se přece jenom něco děje, je velmi těžké upoutat po téměř dvě hodiny diváka. Ale jinak to vůbec není špatný film.

• 11.10.2018  21:38

Zajímavě pojatý film o smutné události. Zde je to velmi sugestivně odvyprávěno pomocí jedné účastnice tábora a jejích pocitů. Po celý film toho vlastně není moc vidět, jen slyšet. Obsah se opravdu soustředí na vytvoření pocitů natolik, že cítíte až hmatatelný strach a bezvýchodnost. Možná jsem čekal něco trochu jiného, ale i tohle málo bylo úžasně ztvárněno.

• 10.10.2018  21:35
    Backstage (2018)

Film bez příběhu. Vlastně jen letmý pohled do zákulisí televizní soutěže, ale opravdu jen letmý. Hrdinové zůstávají bez příběhu, snad jen kromě Mary, kde se objeví trochu dojemný pokus. Ale divákovi jsou jinak lhostejní. Stejně lhostejný mi byl závěr celé soutěže, protože opravdu nevím, proč by měli vyhrát. A že je to nespravedlivé? Co je dneska spravedlivé... Čekal bych alespoň trochu pohled do života dnešní mládeže, ale ani to se nekonalo. Jen velký prázdný film. Nebo je to právě o tom? O dabingu se raději nebudu rozepisovat. Takže nejkrásnější a jediné koukatelné na tom bylo to krásné panorama Tater.

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61