• Hudební

Tulilind (2021)

Tak trochu překvapivý milostný trojúhelník. Natočeno moc pěkně, s citem. Ale bohužel se nepodařilo postavy dostatečně polidštit a odkrýt jejich slupku. Čekal jsem trochu hlubší vhled, ale i přes svou jistou sympatičnost si mě ani jedna osoba nedokázala podmanit. A to je škoda, protože jinak se mi film hodně líbil. 3+

Tiché místo: Část II (2020)

Nezbývá mi než opsat postřehy k prvnímu dílu, které platí i tentokrát. Zase takový zázrak, jak se tu líčí, to není. Myšlenka je zajímavá, zpracování je parádní, ale během devadesáti minut se toho moc nestane. Ani atmosféra není kdovíjaká, aby to vůbec stálo za řeč. A o hororu bych nemluvil, maximálně snad sci-fi. A to hodně průměrné. Je vidět, že rozpočet nebyl nijak velký. Pokračování je navíc mnohem slabší.

Godzilla vs. Kong (2021)

Nejsem puberťák, abych slintal nadšením nad počítačovým filmem. Kromě animovaných obrů, kteří se spolu perou, už tu nic dalšího není. Animace jsou až moc nerealisticky udělané, detaily nedotažené, jako kdybych koukal na nějakou nepovedenou videohru. A to mě opravdu neuspokojuje.

Nikdo (2021)

Výborný akční film, který si na nic nehraje. Jednoduchý a přehledný děj, žádné zbytečné spletitosti. Od začátku akce za akcí. Jako bonus sympatický hlavní hrdina. Jednohubka pro pobavení, ale skvěle udělaná. 3+

Závodník (2020)

Film bohužel na úrovni kvalitnějšího televizního filmu. Čekal jsem větší drama. Nebo alespoň hlubší pohled na problematiku EPO a vykreslení pocitů závodníků, zejména titulní postavy. Tohle bylo spíše obrázkově podáno, že je to špatné. A zbytek jenom povrchní popisek představy největšího cyklistického závodu. Za zmínku tak stojí jen Rodenova účast. 3-

Cruella (2021)

Od Disneyho se ani nedalo očekávat něco jiného, než tato načinčaná maškaráda. Ano, je to zábava, ale hodně jednoduchá. Kdo je zvyklý na realistické filmy, tak se mu to líbit nebude, protože se jedná o zcela smyšlenou slátaninu. Místy mě to hodně unavovalo, ale nakonec jsem to přetloukl až do konce. Podruhé nemusím. A kdyby mě někdo varoval předem, tak bych to nechal být a vzdal to. Za ten zabitý večer to fakt nestálo. Občas mě zaujala hudební stopa, která je snad jednolitým sledem rockových fláků. Ale působí hodně uhlazeně a spousta z nich je velmi uhlazeně přezpívána. Navíc děj pouze podkresluje bez jakékoli další souvislosti, a tak zcela zapadá. A to je škoda.

Skejťačka (2021)

Film byl hodně naivní, zkreslený podle americké představy Indie. Raději bych uvítal klasický Bollywood, než tohle povrchní dílo. Ale dívat se na to nakonec šlo. I když podruhé bych to už nedal. 3-

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Je to jako setkání se starými známými přáteli. Seriál mám za těch více než dvacet let dostatečně nakoukaný. V těžkých chvílích se k němu rád vracím a hledám v jeho společnosti klid a sílu jít dál. Přátelé mě vždycky nezklamou a nabijou spoustou energie a chuti do dalšího praní se s životem. I když se jednalo o pouhopouhý zábavný večer, tak bylo vidět, že to mezi nimi stále jiskří. Je to jako s každou dobrou partou. I když se s nimi setkám po letech, stále tam ta vzájemná energie a souznění je. Stejně tak jsem se cítil i tento výjimečný večer. I na slzy dojetí došlo.

Marta a Věra (2014) (seriál)

Docela jsem se bavil. I když to moc velkou hloubku nemělo.

Papíroví pavouci (2020)

Klasický teenagerský film, který se snaží jít do hloubky a řešit také jiné věci, než jen první lásky. I když na ty také dojde, tak více se věnuje matce hlavní hrdinky. Ale zůstává jen u povrchního popisného poukazování, nic víc se neřeší. Takže jen slabý vývar života, ale věřím, že cílové skupině se to bude líbit.