• Hudební

Podivuhodný příběh Henryho Sugara (2023)

Další videoklip ke čtené povídce. Asi nejsem cílovka, ani ty obrázky mi nic neříkaly, ale vždycky stačí jen zavřít oči a poslouchat. Za mě zcela zbytečné, stačí audionahrávka.

Píseň jmen (2019)

Zajímavý příběh, který ale hodně ztrácí zpracováním. Výsledek je hodně nevýrazný a zapomenutelný, což je opravdu škoda, protože téma je vážné a opravdu stojí za to se na film podívat. V jiných rukou z toho mohl být kinohit, takhle pouze průměr.

Lučšije v adu (2022)

Výjimečné dílo určené pro vojenské stratégy a milovníky taktiky, či počítačových her z válečného prostředí. Asi bych se opakoval, všechno bylo přede mnou už napsáno v jiných recenzích. Natočeno na výbornou a nakonec mě podoba tohoto spíše instruktážního videa moc bavila. Je pravda, že jsem kdysi strategické počítačové hry z 2. světové války miloval. A tady ta logika akce a reakce byla zřetelně znázorněna. Nechybí ani silně protiválečný závěr filmu, kdy autoři shrnou celou operaci se slovy, že neměla na nic vliv. A další den nastoupí nováčci a vše se bude opakovat. Nevidím větší nesmyslnost.

Láska na první pohled (2023)

Klasický netflixovský film pro zabití večera. Čekal jsem trochu romantiky, ale postavy jsou nesympatické, děj sterilní a nezajímavý, dialogy rádoby psychologické, ale prázdné, scénář rutinně napsaný, vypravěčka zcela otravná. Jen je to kvalitně natočené, aby to celé bylo pěkně barevné a rychle sestříhané.

The Challenge (2023)

Už dlouho se mi nestalo, že bych při sledování filmu skoro ani nedýchal napětím. A tady to bylo téměř celý film. Je to natočené opravdu špičkově, nádherné záběry z vesmíru, z přípravy k letu, ze samotné operace. Navíc představitelka hlavní role je klasická ruská sympaťačka (což je i v závěru filmu krásně zmíněno). Filmy o kosmonautech prostě Rusové umí, což dokázali i v posledních letech, a Hollywood se může jít někam zahrabat.

71 (2014)

Film jsem shlédl až po letech, ale to snad nehraje žádnou roli. Ale musím konstatovat, že mě neoslovil. Začátek vypadal slibně, jenže potom se to zvrhlo v nudný komorní film. Ne že bych nutně potřeboval nějakou akci, ale děj by se měl posouvat a nezůstat najednou na místě vlastně až do konce filmu. Dialogy byly nezajímavé a unavující, spíše vrstvené klišé výroky jeden na druhý. Nakonec tedy vzhledem k vysokému hodnocení zde pro mě zklamání.

O malých věcech (2023)

Trochu drsnější, místy až morbidní. Ale to mi nevadilo, tento typ humoru mám rád. Jednotlivé příběhy a jejich vygradované pointy se mi moc líbily. Bohužel na hodinovou stopáž jich je až moc a pozornost diváka to hodně rozptýlí. Zde platí heslo: Čeho je moc, toho je příliš. Možná by stačilo některé příběhy o něco málo prodloužit a propracovat, aby jich bylo trochu méně a zůstaly v hlavě. Takhle jen přeletí a druhý den si nevzpomenu.

Napóleonsskjölin (2023)

Nejdříve tak trochu thriller, který se změní v klasický dobrodružný film jak vystřižený ze zlaté osmdesátkové éry. Občas se děj trochu zadrhne, ale jinak jede od začátku do konce naplno zcela v americkém stylu. Navíc podpořen zajímavým tématem. Nicméně se stále jedná o průměrnou jednohubku, ke které se po skončení není třeba vracet a rychle se vytratí z hlavy. Trochu jsem litoval nevyužitého potenciálu islandských exteriérů, určitě by to zvedlo hodnocení o další hvězdičku.

Emily (2022)

Civilně a srozumitelně podaný příběh života slavné spisovatelky, který je umocněný vynikající kamerou. S výborným výkonem hlavní představitelky vše vytváří skvělou atmosféru, která diváka dokáže pohltit. Scéna s maskou matky je nezapomenutelná, až mi běhal mráz po zádech. Nicméně stále schází mnoho, nebo spíše přebývá, proto nemohu hodnotit více než nadprůměr. 3+

Alibi na klíč: Den D (2023)

Jestli jsem prvnímu filmu dal 3-, tady už to bylo o kus slabší. Ale jinak bych musel opakovat svůj popis. Trochu inspirováno Klamačem srdcí, ale to byla naprosto jiná liga. Tady je vidět, že se šetřilo, a to i na scénáři. Zápletka je sice typicky francouzsky chaotická, ale velmi prostoduchá. Inteligentní humor zcela chybí, tady se tlačí opravdu jen na první signální. Opět jsem čekal trochu víc.