• Hudební

Šeptej (1996)

Pohled na stav mladých ve společnosti ranného českého kapitalismu, tj. na začátku devadesátých let. V podstatě je to film o ničem, ale jako bonus obsahuje skvělou hudbu, na které jsem kdysi docela ujížděl. 2+

Gulliverovy cesty (2010)

Začátek byl takový nemastný neslaný, ale s přibývajícími minutami jsem stále více přestával věřit vlastním očím a uším. Naprosto stupidní prázdná záležitost, určená zřejmě jen pro stupidní amíky odkojené kolou a hranolkami z McDonaldu. Zábavné asi tak jako kus mletého masa mezi dvěma houskami. Hvězdička za pár ucházejících okamžiků, kdy trošičku svitla naděje, že se svět neřítí přímou cestou do záhuby, ale vezme to oklikou.

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

Neobyčejný film o zcela obyčejných věcech. Výborná zábava vděčí za jediný originální nápad. Navíc podtrženo svůdnou Carmen.

Mamas & Papas (2010)

Filmy Alice Nellis mám moc rád, ale tento se bohužel nepovedl. Myšlenka byla asi dobrá, ale zpracování je velmi civilní, amatérské. Pouze mapuje to, co běžný člověk zná a vidí kolem sebe. Nepřináší nic nového, chybí i jakákoli pointa. Tento film měl zůstat nenatočen...

Vše, co miluji (2009)

Poezie všedního dne osmdesátých let v Polsku. Učesaná realita, na kterou se moc příjemně dívá. Mládí bez budoucnosti. Co zbývá? Protest? Punk! Ale co pak? No future!

Stříbrný vítr (1954)

Poetický večer... Skvělý Eduard Cupák, ostatní občas trochu přehrávali. Ale jinak se už těším na jaro, protože začínám zase něco slyšet...

Černá labuť (2010)

Ačkoli Natalie Portman odehrála svou životní roli, ze které bude zřejmě zbytek své herecké kariéry žít, tak osobně mě nezaujala. Příběh je velmi prostinký, téměř nijaký. Scénář zřejmě velmi stručný. Režisér si hraje na velké umění, ale prvoplánovitě sází na sex a ty nejlacinější hororové prvky. Čekal jsem trochu citu, psychickou změnu představitelky hlavní role, ale nakonec jsem viděl zmatený pokus o ztvárnění fyzické přeměny. Ledová královna ze začátku filmu zůstala po celý film ledovou královnou. Vlastně ani nerozumím, proč byl tento film natočen. Podtrženo a sečteno - vlastně se divím, proč dávám celé tři body, snad za tu Nataliinu snahu, na které celý film stojí - a bohužel i padá...

Tři dny ke svobodě (2010)

Nic zásadního, jen příjemný film nepostrádající napětí v mezích snesitelnosti určený pro zkrácení dlouhého podvečera. Není třeba nad ním extrémně přemýšlet, vše je podáno stylem, který chutná většině diváků. Ale fajnšmekr si na něm nepochutná. K tomu, aby se dostal nad televizní průměr, mu toho hodně chybí.

Lea (1996)

Škola filmové kamery, světla a kompozice. Prostý smutek naplněný poezií. Němý pohled do lidských duší uzavřených za silnými zdmi. Světlý okamžik českého filmu.

Pohádka o putování (1982)

Pohádka? Horor! Ztvárnění těch nejděsivějších představ. Bohužel film ničí silný ruský vliv, přehrávané scény, hysterická hlavní představitelka. Ale jinak chvála Českému ráji, je zde k vidění oblíbený mlýn na Střehomi, Kost, Trosky, skály a v době natáčení ještě stojící Semtinská lípa.