Zaklínač (2019) (seriál)

Těšil jsem se na novodobou adaptaci Sapkowskiho románu a chápu, že jsou věci, které nejdou natočit nebo udělat stejně jako v knížce/hře, kterými to bylo inspirováno. Co mě ale hodně mrzí je, že s původním witcherem to má společné jen názvy postav, měst a království. Působí to na mě spíš jako zneužití už vytvořeného světa a předělání na něco sotva koukatelného. Charaktery postav, kterých si fanoušci tak váží, včetně samotného Geralta, jsou hodně překopané, o vizáži nemluvě. A samotný příběh (který nemá nic společného s originálem) je dost zmatený, spoustu věcí je dost nepřehledných a zákonitosti světa jsou nesmyslné. I na fantasy je to až moc nelogické. Přitom první série vypadala tak nadějně, ale postupným seznamováním se s postavami zjišťujeme, že se jedná prakticky o úplně jiný svět, než na jaký jsme zvyklí z knih či her. Zkusím ještě dokoukat 3. sérii jak vyjde zbytek dílů, ale pokud nenastane velký převrat na konci, tak to bude moje poslední. 35 %

Avatar: The Way of Water (2022)

Přiznám se, že i když jsem to chtěl původně vidět v kině, nakonec jsem se díval na Disney a jsem s tím ok. Kromě opět výborného audiovizuálu (hlavně vizuálu) toho druhý Avatar zase tolik nepřinesl. Možná člověk po takové době čekal prostě víc, ale dějová linka se stáhla do ústraní (pár lepších, pár slabších chvil), zvuk mi přišel vhodnější spíš do Indiana Jonese (toho starýho) a celkový dojem byl spíše průměrný. Ve finále ty 3 hodiny ale docela utekly a proto dávám 70 %

Stážista (2015)

Příjemná oddechovka, hezky zahrané, ničím nenadchne, ani neurazí. 65 %

Zámek a klíč (2020) (seriál)

Neskutečnej nápad, ale pohřbenej do absolutně nesmyslných situací, které se chvilkama snaží omluvit cílením na mladší diváky. Bohužel, po shlídnutí poslední série (naivně jsem pořád čekal kdy to přijde) jsem hodně zklamanej. 30 %

Princezna zakletá v čase (2020)

Začalo to klasickým listováním v záplavách Béčkových netflixových fimů, ale mile mě překvapilo, že jsem mezi nimi objevil tento, zrovna český, klenot. Vždycky u nás asi bude znát ten omezený rozpočet, s kterým se mi trochu bila snaha o modernější a oku lahodící efekty. Ale ve finále moc hezký, originální a promyšlený příběh, dost na to, aby diváka vtáhl do děje, a také, jak u pohádek nebývá zvykem, relativně nepředvídatelný (SPOILER: až na scénu u ucha, kde princezna odpovídá, že prince možná miluje, ale naposled je odpověď ano KONEC SPOILERU). Celkově jsem si to užil a určitě se podívám i na pokračování. 80 %

K zemi hleď! (2021)

Luxusní satira odrážející dnešní dobu. Naprosto elitní obsazení, po dlouhé době mě netflix mile překvapil. 85%

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Moc jsem nečekal, moc jsem nedostal. Příjemně překvapil konec, nečekal jsem, že budu vůbec něčím překvapenej. Animace pokemonů za mě luxusní. Škoda ale slabých hereckých výkonů a hrozného scénáře. Jako skromný fanda tohoto starého japonského fenoménu můžu i hvězdu přidat - 60 %

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Tak tohle je těžce stravitelný. Pár povedených fórků, který ale neosloví každýho, zbytek jsou otřepaný fráze/scény. Mimo to příběh nulovej, člověk se u toho cítí většinu času spíš trapně a absurdně. Humor jde v těch chvílích bohužel do pozadí, nejde u toho relaxovat a užít si film, ať se snažím sebe víc. 35%

Tomb Raider (2018)

Příběh dost mimo herní linku, ale prostředí a atmosféra dost podobná. Obsazení hlavní role opět trochu mimo, ale přesto Alicia zahrála bravůrně. Nějaký to cliché, ale čert to vem. Pro fanoušky herní série můžu doporučit, ale objektivně vzato těžkej průměr. U mýho subjektivního hodnocení, jakožto herního fanouška, klidně tu hvězdu přidám. 75 %