Martin D

Martin D

<< předchozí 1 2
    • 29.6.2015  19:51

Laco Chudik vo svojej asi najlepšej úlohe. Pre mna určite jeden z najlepších slovenských filmov.

• 26.6.2015  19:49
    Zahrada (1995)

Nádherný film. Pre mna srdcová záležitosť. Môj najobľúbenejši slovenský film. A myslím si že aj najlepši slovenský film.

• 25.6.2015  02:53

Veľmi nedocenený film ktorý patrí medzi najlepšie filmy Ridley Scotta. Vizuálne nádherný, obsahovo bohatý film, skvele výkony hercov, epicky a nadčasový soundtrack vangelisa je už legendou. Tento film je Masterpiece a to prečo ho ľudia ignorovali v kinách mi je záhadou.

• 23.6.2015  20:34
    Frajer Luke (1967)

Paul Newman vo svojej životnej úlohe. Proste silný a nesmrteľný film. Jeden z mojich najobľúbenejších filmov všetkých čias.

• 21.6.2015  19:03

Výborný dokument zatial čo formou nie je ničím výnimočným, no podstatný a zásadný je obsah ktorý môže veľa ľudí šokovať, a možno už to vie veľa ľudí.Je zbytočne tu opisovať obsah, toto treba vidieť. Edward Snowden je odvážny chlapík a držím mu palce do budúcnosti. Oliver Stone nakrúca film o Snowdenovi, dúfam že sa mu to podarí.

• 28.5.2015  00:27
    Cesta ven (2014)

Silný a poctivo natočený film s rómskom tematikou. Režisér Václav si zaslúži obdiv ako realisticky a autenticky zobrazil ich svet. Proste tak ako v živote. Aj za to ako romovia neherci presvedčivo zahrali patrí vďaka tiež Václavovi. Klobúk dole. Tie české Levy dostal zaslúžene.

• 27.5.2015  00:42
    Laura (1944)

Tento film má prijemne prekvapil, jednoduchy ale elegantne a kvalitne spracovaný film noir. Ako jedna pekná žena zamota hlavu trom chlapom. Dobre dialógy a v polovici filmu prichádza nečakaný zvrat a potom to začne byt pekne zamotané.. Niektorí píšu že koniec bol veľmi predvídateľny ale mne prišiel celkom fajny, skvelý film.

• 14.5.2015  21:15

Takto naslapany akčný film tu nebol zopár rokov. Parádna jazda a ešte si ju raz určite dám. Hardy aj Theron sú fajn ale najlepšia je akcia, extrémna, hlučna, oldschool. 70 ročný George Miller je frajer, v takom veku natočiť takúto pecku, klobúk dole. Zatiaľ najlepši akčný film roka. 90%

• 5.5.2015  00:36
    Ex Machina (2014)

Ex Machina je pekný príklad že na kvalitne sci-fi netreba mega veľké rozpočty ale dobrý nápad a myšlienku.(aj keď filmy s podobnou témou už bolo viac krát napríklad. A.I. Blade Runner) Je to skromný až komorný film s dobrou atmosférou a skvelým soundtrackom. Pútavé dialógy. Už Sunshine kde Garland písal scenár bolo slušne sci-fi ale toto sa mi páčilo viac. Prijemne prekvapenie. 9/10 ti čo majú radi sci-fi tak treba určite pozrieť.

• 18.4.2015  17:33
    Manhattan (1979)

Tento film má prijemne prekvapil. Pohodova horko sladká komédia. Z tohto filmu cítiť ako Woody Allen miluje New York. Krásna čiernobiela kamera Gordona Willisa. Asi môj najobľúbenejši film od Allena. 100%.

• 25.3.2015  10:38

Vynikajuci, posobivy a velmi zaujimavy dokument o spletitom tazkom natacani Apocalypsy. a inak jeden z najlepsich "making of" dokumentov o natacani filmu. Aj z tohto dokumentu je vidiet ze Coppola sam bol na hranici svojich schopnosti a vidiet jeho psychicke vycerpanie pocas nakrucania. Je zazrak ze po takom sialenom nakrucani film vznikol. Vdaka Bohu.

• 25.3.2015  09:52

Pre mna jeden z najlepsich filmov z 90. rokov. Myslim ze je to najlepsi film Stevena Spielberga. 100%

• 25.3.2015  09:35

Velmi dobre spracovany drsny krimi thriller zo starej skoly. Pre mna je tento film urcite zaujimavejsi ako dalsie casti Taken (jednotka bola fajn) ktore sa obsahovo vycerpali. Liam Neeson je v dobrej forme a vie si vybrat aj temnejsi a drsnejsi scenar. Dobra vybudovana atmosfera, napatie, a to ze akcnych scen je menej je vlastne plus a ked pridu maju svoju razanciu. Liam by mohol spravit este nejaky podobny film. 80%

• 26.2.2015  22:47
    Birdman (2014)

Páči sa mi že film mieša viacero žánrov, je to komédia, aj filozofická dráma miestami groteska, Keaton zrejme v životnej úlohe. Po dlhom čase sa ukázal v dobrej úlohe aj Norton. Zároveň film vyjadruje kritiku súčasných hollywoodskych filmov. Technicky je to brilantne, hlavne kamera, perfektne dlhé zábery. Inak by má zaujimalo ako tie náročné zábery robili a dávali dokopy. Bolo tam velmi malo strihov. No Pocitovo má to nezasiahlo. Pre mna zatiaľ len 70% uvidím aké bude po čase druhé a tretie pozretie.

• 26.2.2015  22:36
    Divočina (2014)

Poctivo spraveny film hlavne taha dobrym vykonom Reese Witherspoon, najviac ma bavili pasaze z treku, pekne hory, inak klobuk dole pred skutocnou Cheryl, prejst pesi 1800km je pekna streka a zaberacka, rad chodim na hory a turistiku, pri sledovani filmu som dostal inspiraciu prejst cely Chodnik SNP, neprida sa niekto v lete?

• 25.2.2015  11:15

Z filmu mám zmiešané pocity. Cooper to zahral veľmi dobre ale na Oscara to nebude. Film je remeselné slušne spracovaný a diváka film rýchlo vtiahne, vojnove sceny presvedcive. No najviac mi vadil ten obrovský americký patriotizmus a veľa amerických vlajok. Fakt bolo toho až príliš. Chápem že Američania sú na Chrisa hrdi a je to ich veľký hrdina ale myslím že to prehnali s nadmernou glorifikaciou. Tvorcovia to mohli natocit aj bez toho velkeho patriotizmu. Clint Eastwood už nakrútil lepšie vojnové filmy napr. Jeho nedocenený film Letters from Iwo Jima. Ten je spravený z pohladu japonských vojakov a to už amikov nezaujíma. Ale aj tak klobúk dole Clintovi, má 84 rokov a točí film za filmom v tak vysokom veku, dúfam že ešte stihne natocit nejaké masterpiece, jeho posledne filmy boli skor premierne (Hereafter. Edgar, Jersey Boys), jeho posledny silny film je Gran Torino. Nabuduce bude mat viac stastia pri vybere.

• 19.2.2015  00:33
    Fargo (TV seriál) (2014)

Veľmi dobre spracované, Freeman aj Thornton skvele zahrali, ten si toho Killera fakt užil. no najviac sa mi páčila tehotná hrdinka - policajtka. Dobre vybudovaná atmosféra. No zopár časti bolo priemerných a niektoré veci nedotiahnuté a nevysvetlené (čo tie padujuce ryby z oblohy??wtf?) Prvá a Posledné tri časti boli najlepšie. No filmové Fargo pre mna zostava stále lepšie. Predsa Coenovci sú majstri režiséri a scenáristi. Seriál má solídnu kvalitu u mna 70% ale je to o level slabšie ako Fargo od Coen Brothers. A určite by nemali robiť 2 sériu.

• 7.2.2015  22:43
    Minulost (2013)

Vynikajúca vzťahova dráma, podobne ako je Separation, určite odporúčam.

• 20.1.2015  23:53
    Whiplash (2014)

Veľmi dobre. Zaslúžene oscarové nominácie. Dúfam že aj nejakého Oscara dostane. J.K Simmons podáva životný výkon, hra ako diabol. Klobúk dole pred režisérom. Je obdivuhodne že tento film napísal a zrežíroval 30 ročný a zatiaľ malo známy Damien Chazelle. Myslím že sa môžeme tešiť na jeho budúce filmy. Je to režisérsky talent a verím že v dalších filmoch ukáže ešte viac zo svojich schopnosti.

• 1.1.2015  21:47

Sabovcik a Kadlecik sú skvelí borci ktorí radi robia extrémne výkony a prechody. (Myslím že ich zimný prechod celymi Tatrami tak skoro nikdo nezopakuje.) Robia to čo ich baví - extrémne lezenie. No nie je to pre každého. Mna baví vysokohorská turistika a stačí mi keď vyleziem občas na Vysokú, Rysy alebo Ľadový Štít bez nejakej výbavy. Tento dokument je Barabasova krásna pocta Poliakovi Stanislavskemu ktorý tiež miloval extrémne výstupy, žiaľ, bol posadnutý horami a doplatil na to. Človek má robiť to čo ho baví najviac ale musí vedieť kde má svoje limity. Inak to môže skončiť tragicky. Skvela Barabasova práca a nádherne letecké zábery na Tatry. Proste krása.

• 23.12.2014  23:51

Jeden z najkrajších filmov o Vysokých Tatrach, proste nádhera pozerať. Z tohto dokumentu je krásne vidiet ako Pavol Barabas miluje Tatry.

• 23.12.2014  23:46

Vynikajuci dokument a nadľudský a extrémny výkon dvoch mladíkov. Klobúk dole. Tento prechod nie je pre bežných turistov :)

• 23.12.2014  23:38
    Polárník (2014)

Peter Valusiak robí extrémne výpravy v extrémnych podmienkach. Klobúk dole. Ísť sám 3 týždne sám cez Antarktídu z cieľom prejsť na Južný Pól je nielen odvážne a obdivuhodne ale aj trochu šialene a hazard zo životom. Každopádne je to chlapík ktorý vie kedy sa vrátiť do bezpečia keď treba. Ide na hranicu svojich limitov. Skvelý dokument.

• 20.12.2014  23:11

Epickje a filmovejsie ako veľmi dobrý 1 diel. 2 diel je pre mna zaujímavejší aj pre nekompromisný pohľad na korupciu v polícii a zároveň odhaľuje prepojenie politikov, polície a médii . Padilha sa ukazuje ako veľmi talentovaný režisér a vidieť že na filme si dal veľmi záležať. Skvela práca.

• 18.12.2014  21:34

Trochu hlupucke ale inak remeselne zručne a poctivé Béčko ako pocta akčnym filmom z 80 rokov. Good fun. 70%

• 16.12.2014  23:26
    Network (1976)

Proste skvelý film po každej stránke scenár, réžia, kamera, herecké výkony 100%. Brilantne.

• 16.12.2014  23:13
    Pahorek (1965)

Tento film má prijemne prekvapil, silná a realistická dráma z vojenského prostredia. Presvedčivé herecké výkony, Connery hra skvele. Po 2 hodinách má divák nad čím určite premýšľať. Filmy Sidneyho Lumeta mám rad. Network, 12 Angry Men, Serpico, Verdict a teraz skvelý The Hill.

• 8.12.2014  23:31

Silna a aktuálna dráma. Problémy s prácou zaživa takmer každý človek. Veľa ľudí sa boji o miesto a prísť o 1000e prémiu nie je malo. záver bol dosť smutný až depresívny no tak to sa v živote stáva. Vynikajúca Marion Cottilard. Hrala nadoraz a presvedčivo. No mám pocit že niektoré postavy (manžel, jej kolegyňa ktorá odišla od muža) mohli mat viac priestoru a byt lepšie vykreslenie.

• 7.12.2014  23:26

Kauza Cervanova. Jeden z najlepsich slovenskych dokumentov. Obdivuhodna investigativna praca Roberta Kirchhoffa. Chcem sa mu podakovat ze pocas 8 rokov co s prestavkami pracoval na filme to nevzdal a film dokoncil, klobuk dole. Jeho pohlad na kauzu a aj nase sudnictvo je mrazivy a poucny a otvara oci pre vela ludi v tom ako to funguje aj v nasom sudnictve. Ako je mozne aby nevinni ludia sedeli v base tolke roky? Spravedlnost? Zabudnite. Film sa aj pyta ci je mozne ze sa podobna udalost moze stat v dnesnych casoch a komukolvek z nas? Moze sa stat. Silny filmovy zazitok. Film ostry ako britva a bez debaty jeden z najlepsich filmov roka 2013.

• 7.12.2014  23:13
    Hoop Dreams (1994)

Pre mna jeden z najlepsich dokumentov ake som kedy videl, Tvorcovia sleduju zivoty dvoch basketbalovo talentovanych chalanov ktori maju potencial sa dostat do NBA. Film verne a autenticky zachyta tazke a dramaticke chvile v ich sportovom a osobnom zivote. Vynikajuca praca v dokumentarnom filme. 100%

<< předchozí 1 2