Waldir

Waldir

Slovensko

<< předchozí 1 2
    • 19.10.2018  22:29

Timo Thajnato veru nie je Gareth Evans, čo fanúšici rozhodne pocítia, behom sledovania. Timo nestačí Evansovi pri budovaní gradácie príbehu a všeobecnom budovaní napätia - mimo akčných scén. Čo sa týka samotnej akcie, tak tu zvláda imitovať s prehľadom, avšak aj k tej mám určité výhrady (veľakrát scény pôsobia príliš “umelohmotne”, herci, respektíve kaskadéri v určitých sekvenciách len bezducho postávajú v pozadí scény a čakajú na svoj moment pred kmerou). Aby som nebol len kritický, tak stále sa jedná o žánrovi nadštandart, plný brutality a násilia, bez akýchkoľvek limitov. Taktiež je evidentný posun režiséra od jeho posledného filmu. V konečnom dôsledku by som to pocitovo ohodnotil tromi hviezdičkami, no ak prihliadnem na fakt že podobných výtvorov je skutočne v súčasnosti čoraz pomenej a odmyslím si moju obľubu v tvorbe Evansa, tak musím ísť s hodnotením o level vyššie.

• 16.10.2018  21:56
    The Haunting of Hill House (TV seriál) (2018)

Spočiatku som mal problém "ponoriť sa" do príbehu a celkového štýlu výpravy deja. Veľa scén a dialógov mi pripadalo zbytočných a dokonca na mňa pôsobili samoúčelným dojmom. To všetko sa zhruba v polovici seriálu zlomilo a následne som pochopil, že The Haunting of Hill House je výnimočným, dojímavým a perfektne spracovaným kúskom. Treba si v prvom rade uvedomiť, že je to prioritne dráma, ktorá sa zaoberá rodinnými traumami, problémami a v nie poslednom rade láskou. Až v druhom rade je to horor - a to špičkový! Najväčším pozitívom, ktorý bezpochýb posúva seriál na nadštandardný level, je vynikajúca kamera, ktorá mi svojimi dlhými a širokými zábermi, pripomínala prácu kameramana v legendárnom The Shining (tuším je to v poslednej dobe, už druhýkrát čo mi nejaký film alebo seriál pripomenul tento kultový snímok). Spomínané Osvietenie mi tu pripomínalo viacero aspektov - či už záhadná "red room", skákanie z reality do snových sekvencií alebo samotná atmosféra obrovského prázdneho domu. Obsadenie hlavných hrdinov je taktiež nanajvýš výborné, rovnako tak aj vykreslenie charakterov postáv, tvoriace podstatnú časť pre odkrývanie mozaiky príbehu. Ten paradoxne nie je námetovo nijako zvlášť originálny, avšak jeho podanie vo Vás bude určite rezonovať ešte nejaký ten čas. A to je to čo robí z The Haunting of Hill House taký neobvyklý zážitok - príbeh, ktorý Vás vo svojom závere emocionálne vyžmýka a zasiahne, či to chcete alebo nechcete. Osobne ma záver pohltil natoľko, že na pôvodné vecí z úvodných dielov, ktoré som mal chuť seriálu vytýkať, som okamžite zabudol a nechal som sa pohltiť skvelou prácou Mikea Flanagana.

• 13.10.2018  09:27
    Apostle (2018)

To, že je Gareth Evans režisér, ktorý rozhodne stojí za pozornosť, nám dokázal už v The Raid. V Apostle len opäť potvrdzuje svoje kvality a jeho náramný cit pre obraz. Skvelý vizuál interiérov a exteriérov, spojený so skvelou kamerovou prácou, vytvára nie jeden “eye-candy” moment, ktorý sa divákovi zaryje do pamäte. Veľkým kladom je aj nervydrádajúca hudba, ktorá mi z nejakého dôvodu miestami pripomínala kultový The Shining. Samozrejme opäť to nie je dokonalý film, dokázal by som si to celé predstaviť s o niečo lepšou hereckou zostavou a väčšou produkciou, avšak v dnešnej dobe kedy podobné tipy hororov už nie sú v móde, môžme byť vďačný spoločnoati Netflix, že nám takéto filmové zážitky umožňuje.

• 11.10.2018  11:57
    22 July (2018)

Málokto dokáže priblížiť situáciu viac civilne, povedal by som až dokumentárne, ako práve Greengrass. Dobre natočená a herecky obsadená “sonda” do jendeho z najhorších dní histórie Nórska a následného dopadu na obete útoku. Celkový výdledok hodnotím veľmi pozitívne, aj keď sa nejedná o žiaden prevratný film, no v rámci vyobrazenia reality, ktorá sa roku 2011 skutočne stala, to je podané nadštandartne.

• 30.9.2018  21:08

"Bladerunnerovská" verzia minuloročného Wind River, ktorej chýba silnejší "motor", nakoľko už po úvodnej polhodine začne bežného diváka nudiť. Namiesto zbytočne dlhých, samoúčelných, záberov na (krásnu) prírodu Aljašky, by som uvítal, ak by sa vytvoril väčší priestor pre priblíženie a prehĺbenie charakterov hlavných hrdinov. Rozumiem, že to bol zámer tvorcov, pre účel samotného príbehu, avšak minimálne postava Jeffreyho Wrighta by si zaslúžila prepracovanejšie vyobrazenie. Symbolika spojená s indiánskou kultúrou a svorkami vlkov je rozhodne zaujímavá. No v takomto prevedení, kedy väčšina podstatných informácii je poskytovaná len v "otáznikoch" a scenár ponecháva voľnosť pre interpretáciu, mi neprišiel zrovna vhodný, keďže sa divák mnohokrát nemá ani o čo oprieť. Nehovoriac o fakte, že mnoho sekvencií nedáva žiaden zmysel. Aby som len príliš nekritizoval, tak okrem skvelej atmosféry, musím taktiež vyzdvihnúť aj akčné scény, ktoré Saulnier zvládol bravúrne. Záver je taký, že "prekliatie" netflixových filmov, z môjho pohľadu, ďalej pretrváva - opäť raz skvelý námet, skvelý audiovizuál, skvelé herecké obsadenie, no v nie príliš dobre zvládnutej forme.

• 29.9.2018  23:02
    Maniac (TV seriál) (2018)

Už dlho som nemal tak protichodné pocity, ako práve pri sledovaní tohto seriálu. Miestami som bol nadšený nad pútavo vykonštruovaným svetom (akýsi alternatívny future 80’s svet) a následne sa vyskytli momenty, kedy som to mal chuť nekompromisne označiť za odpad. Práve tá nekonzistentnosť Maniaca je to na čom paradoxne stojí a zároveň aj “padá”. V určitom bode je to hotová komédia (na aké sme s Jonahom Hillom zvyknutí), inokedy srdcervúca psychologická dráma. Fakt že by sa “skákalo” zo žánru do žánru by mi absolútne nevadil, keby tvorcovia zvolili trochu odlišný prístup, takýmto štýlom to mne osobne príde ako, jeden veľký, psychedelický guláš, čo chápem, že to môže sedieť určitej skupine divákov. Rozhodne to však nie je seriál pre masy a myslím si, že má svoje kvality, avšak mne by viac vyhovovalo ak by tvorcovia zvolili k danému námetu viac konvenčný prístup.

• 11.9.2018  09:10
    Sestra (2018)

Generický horor súčasnosti, so všetkými klišé, ktoré nepotešia žiadneho fanúšika žánru. Napriek dobrej atmosfére a skvelej lokácii rumunského hradu ten film prakticky nemá NIČ, čím by zaujal, dokonca ani samotnou Mníškou, ktorá v Conjuring pôsobila omnoho, omnoho, omnoho desivejšie. Očakával som rozvinutie samotného "univerza", no na niečo také ako budovanie akéhosi komplexnejšieho príbehu, ktorý nadväzuje na celú sériu môžete rovno zabudnúť. Bežný divák, ktorý navštevuje kinosálu sporadicky to môže zhodnotiť ako fajn horor - ja ako obdivovateľ práce Jamesa Wana tomu dávam takéto hodnotenie len s prižmúrenými očami a radím The Nun na úroveň prvej Annabelle.

• 5.9.2018  23:17
    Summer of 84 (2018)

Taká ta slabšia verzia Stranger Things či It, ktorá sa snaží zviesť na vlne trendu s 80’s štylizáciou. Okrem skutočne zaujímavého záveru, ktorý je najväčším kladom a celý film ťahá kvalitatívne nahor, Summer of ‘84 nemá čím zaujať. Prvá polovica je príliš pomalá a nudná a pre diváka je to doslova “boj so spánkom”. Ak hľadáte podobne retro ladený kúsok myslím si, že v súčastnosti existujú omnoho lepšie voľby ako táto.

• 19.7.2018  11:24
    How It Ends (2018)

Ďalší očakávaný kúsok zo stajne Netflixu, ktorý je však vo výsledku opäť raz nevýrazný a neucelený. Hlavný hrdinovia mi prišli maximálne nesympatický, s výnimkou Foresta Whitakera, ktorý je štandartne skvelý. Celkový audiovizuál je taktiež (logicky) kvôli nie príliš veľkému rozpočtu dosť slabý. Za pochvalu akurát tak stojí snaha o budovanie hlbšieho vzťahu medzi postavami a fajn minimalistický nápad s apokalyptickým road tripom, inak je to ako som už spomínal nevýrazné - "nijaké", nemá to absolútne čím prekvapiť a o niekoľko dní to vyšumí z diváckeho povedomia.

• 27.6.2018  09:11

Veľmi fajn letná, blockbusterová jednohúbka, ktorá je podstatne slabšia ako predchadzajúci diel a pochopiteľne na pôvodný Jurský Park od Spielberga nemá ani z ďaleka. Hardcore fanúšici budú pravdepodobne odchádzať z kina sklamaný, aj napriek faktu že sa tu nachádza pomerne veľa odkazov na pôvodné filmy, avšak ak sa k tomu nastavíte podobne ako ja - bez nejakých veľkých očakávaní, tak si to pomerne užijete a nejako zvlášť vám pravdepodobne nebudú vadiť občasné stupídne sekvencie (celý záver v rezidencii), ktoré sú naozaj zlé aj na film kde sa objavujú geneticky upravení dinosauri.

• 5.6.2018  23:59
    Delirium (2018)

Delirium malo z môjho prvotného dojmu všetky predpoklady na to, aby z neho mohol byť nadpriemerný psychologický thriller. Izolované prostredie, psychicky labilná hlavná postava a štipka tajomna. Bohužiaľ tvorcovia nedokážu pracovať s minimalistickým konceptom dostatočne kvalitne či kreatívne. Na to by sme v totmto prípade potrebovali zručnejšieho režiséra a predovšetkým lepšie herecké obsadenie. Námet fajn, výsledok je však taký “nijaký”, zameniteľný s akýmkoľvek iným podobným filmom.

• 29.5.2018  22:35
    Tomb Raider (2018)

Výborný remake Tomb Raidera, so skvele obsadenou a zahranou Larou Croft, ktorému pravdepodobne z počiatku veril len málokto a nakoniec sa z toho paradoxne vykľula zjavne najlepšia herná adaptácia súčastnosti.

• 29.5.2018  20:22
    Future World (2018)

James Franco bol očividne pod vplyvom extrémne silných psychedelických drôg, nakoľko natočil a sám zahral jednu z hlavných úlohy v tejto treťotriednej stupidite. Snaží sa to vyvolať dojem béčkovej imitácie Mad Maxa, pritom je to však to najhoršie z posledných dielov Resident Evilu, no ešte o triedu horšie (áno predsa len môže byť ešte niečo horšie). Milla Jovovich tú svoju rolu maximálne "prehráva", hlavný hrdina - princ je divákovi ukradnutý už v úvodnej scéne a Francov šialený prejav je už po chvíli otravný. Pri tom keby sa to nebralo až tak veľmi vážne mohlo to byť zábavné guilty pleasure (celá scénka so Snoop Doggom bola jediná svetlá stránka filmu).

• 25.5.2018  00:20
    Deadpool 2 (2018)

Bohužiaľ, podobný prípad ako to s pokračovaniami býva - všetkého pridať minimálne dvakrát viac. Takže v druhom diely Deadpoola môžme očakávať viac akcie, viac vtípkov a viac postáv, avšak ako sa hovorí všetkého veľa škodí a v konečnôm dôsledku tu zvíťazila kvantita nad kvalitou. Viem je to naozaj klišé to opäť raz pri pokračovaní úspešného filmu spomínať a naozaj som v tomto prípade nerád v pozícii diváka “ktorému nie je nikdy nič dobré”, Deadpool 2 je však pre mňa sklamanie. Obzvlášť v akčných sekvenciach, ktoré sú síce fajn, no na to že to točil režisér vynikajúceho Johna Wicka, je dosť blbé že sú jedndoucho “len fajn”. Celý záverečný súboj mi prišiel slabý a tak trochu som si už želal, aby daná akčná sekvencia skončila. Taktiež humorná stránka mi tu veľakrát príde extrémne “žmýkaná”. Mnoho scén je dlhších akoby si zaslúžili a mnoho ďalších vyšumí do prázdna. Samozrejme má to aj svoje výborné hlášky a narážky, kedy som sa schuti zasmial, no problém je vo frekventovanosti vtipov. Keď sa na vás každú chvíľu valí niečo čo sa snaží byť za každú cenu smiešne, tak to po chvíli diváka omrzí, no akceptujem, že to niekto naopak ocení. Aby som len nekritizoval, tak musím uznať že Deadpool si drží stále svojú tvár, disponuje so skvelými postavami, niektorými skvelými novými a chápem ak je niekto z pokračovania nadšený. Bohužiaľ ja som očakával väčší prínos oproti jednotke a vo výsledku tu dostávame opäť to isté, no v neprimerane veľkej miere čo je v závere kontraproduktívne.

• 22.5.2018  22:00
    Cargo (2018)

Ukážkový príklad toho, že nie každý námet je hodný celovečernej minutáže. Tam kde pôvodný krátkometrážny Cargo exceloval, tak tu celovečerný Cargo nefunguje v dôsledku spomínanej dĺžky, ktorá tvorí spolu s nenapaditým scenárom hlavný problém. Väčšina scén a postáv je vo filme len do počtu a preto aby tam jednoducho bola, neprispievajú pre vývoj príbehu žiadnym zásadným spôsobom. Dve hviezdičky dávam za atraktívny výber lokality a Martina Freemana. Netflix je čo sa týka produkcie filmov prekliatý, ale pevne verím že ma raz niečím tvorcovia prekvapia.

• 16.5.2018  11:32
    Pomsta (2017)

Zručne natočená žánrovka, pri ktorej sa musíte pripraviť na to, že ju nejde brať (od určitého okamihu) vážne. Kamera je tu naozaj najvýraznejším prvkom, nachádza sa tu totiž niekoľko zapamätateľných záberov, ktoré definujú a tak trochu odlišujú Revenge od podobných survival filmov. Samotný výsledok nenadchne ani neurazí, no ako zábavný krvák na jedno pozretie funguje dostatočne.

• 10.5.2018  14:19

Ku knižnej predlohe som sa snažil dostať už dlhší čas, avšak, bohužiaľ, nedopracoval som sa k tomu, tým pádom nemôžem porovnávať film s knihou, no na druhej strane som si asi práve z toho dôvodu užil Ready Player One o niečo viac. Je to totiž sen každého filmového či herného fanúšika. Neúrekom popkultúrnych narážok a easter eggov (v rámci možností) tu nepôsobia samoúčelne a jednotlivé pasáže si nezakladajú len na "priživovaní" z odkazov na iné kultové scény či hlášky. Ready Player One totiž skvelo zvláda vytvoriť vlastný fungujúci svet a odprezentovať vynikajúci príbeh, ktorý sa dotkne každej vekovej kategórie. Samozrejme na tom má najväčší podiel autor knihy - Ernest Cline, no rovnako tak musí každý uznať, že Spielberg je ohromný frajer čo sa týka réžie. Opäť si potvrdil svoje miesto medzi najlepšími režisérmi, pretože nám opäť vyprodukoval ideálny rodinný popcornový film, ktorý ma presne to jedinečné "spielbergovské" kúzlo, ako väčšina jeho výtvorov. Samozrejme nájdu sa ľudia, ktorým zrovna tá "rozprávkovosť" nesadne a s danou tématikou sa mohlo pracovať úplne iným spôsobom, poprípade ísť viac do hĺbky, no mne osobne to poňatie filmu vyhovovalo maximálne a Ready Player One je pre mňa jedným z najlepších kúskov tohto roku. P.S: Scéna kde hlavní protagonisti získavajú druhú nápovedu mi vyrazila dych a naozaj som nečakal, že podobný typ scény uvidím v takomto type filmu, následne som si potreboval dvakrát overiť či to má skutočne rating PG-13 :).

• 7.5.2018  18:13
    Anon (2018)

Zaujímavá utopická sonda do sveta, kde anonymita neexistuje a ani existovať nemôže. Najstrašidelnejší je fakt, že to vo svojej podstate nie je až taká príliš veľká sci-fi myšlienka. Najväčší klad na Anon je samotná chladná až bez-emočná atmosféra, pútavý futuristický audiovizuál a rovnako tak aj námet, ktorý si však až príliš okato preberá aspekty z podobne ladiacich kúskov a vy si pri sledovaní spomeniete či už na videohru Watch Dogs (POV zábermi), miestami Minority Report (vyšetrovanie vrážd) či dokonca minulý výtvor tvorcu Andrewa Noccola, In Time s Timberlakeom (celková štylizácia sveta). Koniec koncov je to opäť "ten film" od Netflixu, ktorý funguje fajn na jedno pozretie a tam to aj končí, na to aby z toho mohla byť žánrová pecka, by to muselo mať omnoho lepší scenár a zručnejšieho režiséra, podobne ako už v spomínanom In Time.

• 6.5.2018  21:53

Takto to vyzerá, ak je film brilantne zvládnutý po režisérskej, scenáristickej a audiovizuálnej stránke, kedy doslova a dopísmena celá sála tŕpne a v najväčšej tichosti sleduje dianie na plátne. Naozaj extrémna pochvala najmä za prácu so zvukom, ktorá by si bez pochýb zaslúžila akademické uznanie. Herecká zostava, bez výnimky, maximálne presvedčivá a uveriteľná, v prípadoch kedy sa dostanú do nepríjemných situácii (čo je v tomto prípade hojne) vám na ich osude bude skutočne záležať. A to je to čo robí z Quiet Place tak super horor (ak sa to tak vôbec dá označiť?). Tiché miesto si v prvom rade zakladá na tom, že je to dráma o rodine, ktorá sa snaží prežiť a udržať pokope, za daných podmienok, a až v druhom rade je to akýsi post-apokalyptický film. V konečnom dôsledku, to nie je nič prelomové, čo by človek už nemohol vidieť, avšak fanúšika sci-fi hororov z minulého storočia to náramne poteší, obzvlášť v súčastnosti, kedy sa točia horory aké sa točia. Našťastie sa to v poslednej dobe dosť mení a vyvíja a Quiet Place jednoznačne kúsok, ktorý k tomu dopomáha a určite sa radí medzi to najlepšie tohto roka, nie len vo svojom hororovom žánri.

• 1.5.2018  11:12

Hneď na úvod musím podotknúť, že som z počiatku nepatril medzi najväčších nadšencov MCU a viem takmer každému filmu z univerza čo to vytknúť, avšak Avengers: Infinity War, aj bez všetkého hypeu naokolo, je regulárne jeden z najväčších blockbusterov všetkých čias, s kopou epických výjavov a kopou dejových liniek, spojených do jedného filmu, ktoré komplexne držia ako jeden ucelený celok s hlavou a pätou. Naozaj veľkolepý kino-zážitok, ktorý je stvorený pre obrovské sály. Prečo to teraz teda funguje lepšie ako v predchádzajúcich častiach? Pretože záporak. Tentokrát našim hlavným hrdinom hrozí, že Thanosa neporazia a okrem toho, konečne v MCU vnímame záporného hrdinu ako osobu s vlastnou logikou, motiváciou a cieľom, ktorý nie je len tak náhodne "niekto zlý". Nešetrí sa ani s emóciami nabitými scénami (ktorých je tu omnoho viac ako by niekto od Avengerov očakával), ktorým napomáha fakt, že s danými postavami sme si už prešli jednú celú dekádu, za ktorou robí Infinity War jednu obrovskú bodku (alebo otáznik? :). Klobúk dole bratom Russovcom za skvelú prácu.

• 29.4.2018  22:36
    Nepřátelé (2017)

Neuveriteľná pecka, podobne ako minuloročné Brimstone či Bone Tomahawk, akurát s tým, že je to viac vojnová-psychologická dráma ako samotný western. Už v úvodnej scéne divák pochopí, že tvorcovia Hostiles nebudú jednať v rukavičkách. Drsné, realistické a depresívne priblíženie osudov hlavných postáv, ktorých trápia "démoni" minulých činov. Určitú skupinu divákov daná tématika nemusí zasiahnuť v takej miere ako zase inú skupinu divákov a tým pádom možno filmu čo-to vyčítať. Ak sa však radíte k druhej kategórii, tak si užijete melancholický príbeh o "heroizme" utrápených vojakov. Christian Bale je vo svojej role kapitána skvelý, aj napriek faktu, že sa po väčšine stopáže tvári takmer vždy rovnako. Respektíve celá herecká zostava je vynikajúca. Naozaj perfektný filmový zážitok, nabitý silnými, emočnými scénami, ktoré doprevádza vždy krásna hudba. Jedinú drobnosť, ktorú by som možno dovolil vytknúť je postava Bena Fostera, ktorej potenciál mi neprišiel využitý na maximum, inak je to zážitok, ktorý ako som spomínal nemusí "stráviť" každý.

• 28.4.2018  00:51
    Batman Ninja (2018)

Idea zasadiť batmanov príbeh do prostredia historického japonska mi ihneď prišla extémne zaujímavá a pútava. Postava netopiereho muža je do danej atmosféri žánru priam ako stvorená a vlastne až po prvých traileroch sa mi v hlave vynorila otázka prečo s danou myšlienkou neprišiel niekto už v minulosti (ak tomu tak bolo, ospravedlnte môj nedostatok informácií). Samotný výsledok je však pre mňa osobne sklamaním, nakoľko je Batman Ninja štandartné akčné anime so všetkými anime klišé, s tou výnimkou, že sa v deji vyskytujú postavy z Gotham City. Ničím neprekvapí a zároveň ani dostatočne nevyužíva možnosti, ktoré daný námet ponúka. Nebyť naozaj výbornej štylizácie a animácie, tak by som s hodnotením šiel rapídne nižšie a vlastne už aj samotné tri hviezdičky sú len s prižmúrenými očami.

• 25.4.2018  13:52

Rovnako ako predchodca megalomská blbina, ktorá sa neberie tak vážne, ako prvý diel a je dokonca ešte o stupeň stupidnejšia. Najväčší problém však nastáva, ak si uvedomíte, že samotné akčné scény s príšerami sú až v záverečnej polhodinke (!). Celkovo to na mňa pôsobí “prázdno” (v rámci akcie) a skôr ako epický blockbuster mi to pripadá ako drahší netflixovský projekt, čo je v spojitosti s témou filmu zaražajúce a smutné. Určite existujú lepšie alternatívy pre ideálny popcornový kúsok, ako pokračovanie Pacific Rim

• 19.4.2018  21:31
    The Terror (TV seriál) (2018)

Ďalší skvelý dobový kúsok, ktorý je výborne "mrazivý", až skľučujúci, s uveriteľnými hereckými výkonmi a zaujímavo podaným príbehom. Prečo teda len štyri hviezdičky? Napriek všetkým pozitívam som sa nevedel zbaviť pocitu, že niekde v polovici série The Terror stráca na dychu a veľakrát som mal pocit, že sú jednotlivé epizódy príliš naťahované a celé by to mohlo byť kratšie o dve-tri epizódy. Záver výborný, no čakal som trochu niečo iné, s ohľadom na vyvíjajúci sa dej. Napriek všetkému je to ale perfektný seriál, ktorý má vlastnú tvár a určite stojí za pozretie.

• 12.4.2018  00:15

Svojim spôsobom vydarená napodobenina legendárneho Heat, skutočne takmer v každom smere (ešte aj samotné akčné sekvencie, sú ozvučené a natočené rovnakým spôsobom). Den of Thieves je však len slabým odvarom toho, prečo je Mannove dielo, tak unikátnym kúskom. Nemá na to dostatočne kvalitné herecké obsadenie (Butler je pre mňa v danej úlohe skvelý), dostatočne vyvážený scenár a ani dostatočne zaujímavé postavy na to, aby to malo na viac ako len na slušnú akčnú jednohúbku. P.S.: scénka s 50 centovou dcérou bola perfektná a taktiež poteší pár UFC camei.

• 10.4.2018  23:28
    The Alienist (TV seriál) (2018)

Viac ako čokoľvek iné mi The Alienist pripomína minuloročný, fenomenálny Mindhunter. Po všetkých stránkach dokonalá a precízna, dobová detektívka, ktorá sa evidentne inšpiruje tým najlepším z daného žánru a zároveň dokáže fungovať ako samostatný celok. Výborne napísané a zahrané postavy, výborna výprava príbehu a výborné finále, ktoré je svojim spôsobom jednoduché, no perfektne ladí s daným vývojom situácii.

• 25.3.2018  21:51

Prekvapivo to nie je katastrofický prípad, ako som očakával, ale v rámci hororového štandartu súčasnosti slušná “ducharina”. Oceňujem scenáristicku snahu tvorcov, ktorá je vo výsledku evidentne viditeľná, avšak aj napriek tomu by sa séria Insidious už mala ukončiť práve týmto dielom (podľa môjho názoru mala skončiť už dávno druhým dielom), pretože prípadné pokračovanie už s najväčšou pravdepodobnosťou nebude akceptovateľné ako práve, v podstate fajn, The Last Key.

• 20.3.2018  14:40
    Annihilation (2018)

Nekonzistentný kúsok, ktorého trailerova kampaň, ako to už býva zvykom, klame telom. Paradoxne akčné scény, na ktorých si zakladali uputávky, sú v Annihilation tou najslabšou stránkou, ktorá pôsobí rušivo a nezapadá s celkovým feelingom, ktorý film vyžaruje. Natalie Portman výborná, audiovizuálna stránka zaujímavá, avšak po technickej stránke nie najlepšie zvládnutá - a vlastne celé to poňatie na mňa pôsobí príliš béčkovo a pri tom sa to snaží tváriť ako druhý Arrival. Knižnú predlohu som nečítal, no verím, že daný námet bolo možné stvárniť o niečo kvalitnejšie. Netflix nám (bohužiaľ) opäť vyprodukoval nie príliš dobre zvládnuté, no za to námetovo extrémne zaujímavé sci-fi.

• 6.3.2018  16:06
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Seriálové sklamanie, ktoré z počiatku ukážkami divákov pútalo na zaujímavý námet, avšak vo výsledku je to taký jeden veľký "mišmaš", ktorý sa až príliš inšpiruje, či až príliš kopíruje podobne ladiace sci-fi záležitosti. Vizuálna stránka ala Blade Runner je samozrejme zaujímavá a zvládnutá výborne, no to je asi tak všetko, pretože po príbehovej stránke mi to prišlo dosť slabé, v nakoľko zaujímavom svete sa dej seriálu odohráva (úvodná zaujímavosť detektívneho príbehu sa vytratí už v nejakej zhruba tretej epizóde), herecké výkony priemerné a samotná akcia nepriehľadná. Samozrejme je tu veľa originálnych nápadov, ktoré ale v celku nefungujú tak, aký potenciál v sebe ukrývajú. V skratke - priemerné, čo ma zamrzí, keďže som od toho očakával asi až príliš veľa.

• 13.2.2018  22:55

Taký malý-veľký film, ktorý nabije pozitívnou energiou v tej najlepšej možnej forme. Samozrejme, veľa veci tomu je možné vyčítať, avšak máloktorý výtvor má “srdce” ako práve Wonder. Osobne mi celé prevedenie príbehu o “inom” chlapcovi zahralo na tie správne nôty a považujem to za výborný, oddychový, filmový zážitok plný emócii, skvelej hudby a sympatickej hereckej zostavy, ku ktorému sa časom s radosťou vrátim.

<< předchozí 1 2