Clear

Clear

Česko

homepage

35 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 26.11.2013  18:39
  Lilyhammer (TV seriál) (2012)
  *****

  Seriálu Lilyhammer se podařilo vytvořit něco jedinečného. Steven Van Zandt válí a i když to není vyloženě kladná postava, fandíte mu ve zaťatými pěstmi. Není to čisté drama, kriminálka ani komedie, od každého se tam najde trošku. Je protkaný norskými prvky a překrásnými zasněženými scenériemi a rustikální hudbou, ale také italsko-americkými mafiánskými hláškami. Ostatní postavy také nezůstávají pozadu, možná v prvních pár dílech kraluje hlavně "Frank", ale pak se ukážou i ostatní. Troufám si tvrdit, že u tohoto seriálu si každý přijde na své a nemůže se nelíbit.

  • 4.2.2013  15:21
  Domek z karet (TV seriál) (2013)
  *****

  Tahákem tohoto seriálu je jistě dvojice David Fincher & Kevin Spacey. Už jen kvůli vynikajícímu obsazení přitáhne pozornost mnoha diváků. Kevin se své role ujal znamenitě. Jeho postava není žádný hloupý politik, které jsme zvyklí vídat jinde. Má všechno promyšlené chladnou hlavou do nejmenšího detailu. A takový je (a doufám bude) celý seriál. Doplňuje ho monumentální hudba, která vás vtáhne do děje a i během pilotní znělky se díky ní nenudíte a jen by se dalo krájet to napětí, na které netrpělivě čekáte. Tento seriál mi svým dojmem, který na mě jeho pilotní díl zanechal, do velké míry připomíná seriál Homeland. Další dva díly taktéž drží laťku velmi vysoko. Hlavní postava Frank Underwood je sociopat, který si k sobě vybral stejně chladnou ženu, kterou miluje víc, než žralok miluje krev. Tuto dvojici velmi vhodně doplňuje naopak velmi emocionální mladá reportérka Zoe Barnesová. A taktéž mě velmi potěšilo obsazení postavy kongresmanova poradce hercem Michaelem Kellym, který se občasně objevuje v seriálu Person of Interest jako agent Snow.

  • 15.12.2012  10:42

  Filmová tragédie poslední doby. Když si doma pustím něco, co se mi nelíbí, můžu odejít, v kině jsem to přetrpěla. Film jako by z oka vypadl jedničce z trilogie Pána prstenů: Společenstvo prstenu. Skupina bojovníků se vydává na cestu s Gandalfem, místo Froda tentokrát s Bilbem. Potkáváme staré známé, neustálé klišoidní honičky a bitky, stejné hudební motivy, scenérie. Natahované scény pořád o tom samém - utíkají, jsou v nebezpečí, vyváznou a zachrání se a pořád dokola. Tenhle film mě "překvapil" v tom nepříjemném slova smyslu - děj je předvídavý, prvoplánový. Nepřinesl vůbec nic nového - má za cíl se akorát přiživit na předchozí sáze a vytřískat na tom, co jde. Doufám, že to fanoušci pochopí a na další dva díly už jich přijde minimum - já tedy na pokračování rozhodně nepůjdu.

  • 11.6.2011  19:35
  Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)
  *****

  Pilot mě opravdu nadchnul, tušila jsem, že se mi seriál bude líbit, ale že až tak moc... Nápad to má moc dobrý, tak doufám, že to bude pokračovat v podobném duchu, uvidíme na podzim. Zatím bez jakýchkoliv spoilerů, protože myslím, že to zatím asi moc lidí nevidělo...

  • 10.3.2011  16:07
  Hranice nemožného (TV seriál) (2008)
  *****

  Bez tohoto seriálu by můj život byl prostě o něco chudší. Sleduju napjatě každý díl, každou upoutávku, sneak peek, jsem jím prostě posedlá. Je to prostě seriál podle mého gusta a plně nahradil oplakávanou a milovanou ukončenou Hvězdnou bránu. Přestože jsem posledním vývojem trochu zklamaná a začínají se objevovat prvky soap-opery, Fringe pořád bude MŮJ SERIÁL.

  • 12.2.2011  19:05
  Vyděděnci (TV seriál) (2010)
  *****

  Na tento seriál jsem se dlouho těšila. Nejdřív jsem viděla upoutávku BBC na pořady, které plánuje pro rok 2011 a ihned mě zaujalo, že se chystají uvést nový vědecko-fantastický seriál. Začala jsem pátrat po jménu a shánět informace. Jaké tedy bylo mé zklamání, když po asi dvou měsících čekání odvysílali pilotní díl, který mi ovšem moc sci-fi nepřipadal. Nebo ano, je to sci-fi, ale čekala jsem toho sci-fi víc. Moc efektů a filmových triků nepředvedli, spíš ukázali "krásy" Jižní Afriky a mezilidské vztahy. Nebylo to prostě to, co jsem čekala, ale nemůžu říct, že se mi to nelíbilo. Druhý díl byl podle mě daleko lepší a vylepšil úvodnímu dílu skóre. Postava Mitchella v podání Jamieho Bambera se mi velmi líbila a skvělý humor a akcent Daniela Mayse prostě nemá chybu.

  • 10.9.2010  10:21
  Kings (TV seriál) (2009)
  *****

  Parádní mini-série podle biblického příběhu zasazená do dnešní doby, plná intrik, politických a milostných pletich na královském dvoře, zvratů, překvapení…. Hlavní postavy (především Davida a krále Silase) jsem si už od počátku oblíbila. Obě staví na bezmezné víře v Boha, jeho předem daném plánu, který si pro ně nachystal. Přestože mně tato víra coby ateistovy přišla někdy až příliš přehnaná, nijak mi to při sledování nevadilo. Jedinou nevýhodu či výtku, kterou u toho seriálu spatřuji, je absence pokračování.

  • 10.9.2010  10:20
  Ztraceni (TV seriál) (2004)
  *****

  Seriál, se kterým jsem strávila několik let svého života. První tři série se řadí mezi typické katastrofické drama o lidech, kteří spadli na ostrov. Postavy se snaží o přežití v extrémních podmínkách, bojují s "druhými", řeší i své osobní problémy. Každý díl je věnován jednomu z hrdinů, s jehož minulostí se seznamujeme v krátkých skocích (flashback), později dokonce přibývají skoky do budoucnosti (flashforward). Ačkoliv se seriál stal velkým hitem a získal si mnoho fanoušků včetně mě, je dobře že se tvůrci rozhodli ho ukončit. Od čtvrté série se totiž stává větší a větší fantasmagorií, kde z původního příběhu o trosečnících zbylo jen málo. Cestování časem, černý kouř, mrtví ožívají... Vše "vysvětleno" až v posledním díle šesté série těžko uvěřitelnou báchorkou o hlídání "pramene dobra" matkou se dvěma syny, z nichž jeden je zlo, které na ostrově musí být drženo. Celé vyprávění by nebylo možná tak bláhové, kdyby tvůrci přiznali, že příběh vytvářeli za chodu. Ale jejich tvrzení, že plán ke Ztraceným měli už od začátku, mě doslova pobouřilo. Šestá série zničila smysl toho, co předcházelo a udělila divákům pořádnou ránu. Shrnuto a podrženo: měli se na to vykašlat už dávno a nefantazírovat jen kvůli slušné sledovanosti. Tak by to byl kvalitní počin s uvěřitelnými vztahy mezi hlavními postavami a ne nějaké mystické drama s vyšším smyslem, který vlastně ani žádný nemá.

  • 10.9.2010  10:20

  Pilotní epizoda seriálu naprosto špičková, přichází s originálním nápadem, je plná napětí, lepší rozjezd jsem snad u jiného seriálu neviděla. Kvalita se drží i dál, i když napětí trochu klesá, ale v druhé polovině série se opět rozjíždí. Bohužel kvůli nízké sledovanosti musel být seriál ukončen po pouhých 22 epizodách. Tvůrci možná jak viděli, že jim strom padá k zemi, si začali sami podřezávat větev tím, že odhalili identitu Suspect Zero, zabili hlavního padoucha, pochytali ty, co mají všechno na svědomí... Takže o čem by to vlastně potom bylo, když většinu těch záhad stačili rozlousknout jen v těch pár dílech. Škoda, podle mě měl seriál velký potenciál a kdyby žebříčky sledovanosti vypadaly jinak, asi bychom se dočkali i jiného vývoje a materiál pro pokračování by byl.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace