Clear

Clear

Česko

homepage

35 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Kravaťáci (TV seriál) (2011)

 • poster

  Domek z karet (TV seriál) (2013)

  Tahákem tohoto seriálu je jistě dvojice David Fincher & Kevin Spacey. Už jen kvůli vynikajícímu obsazení přitáhne pozornost mnoha diváků. Kevin se své role ujal znamenitě. Jeho postava není žádný hloupý politik, které jsme zvyklí vídat jinde. Má všechno promyšlené chladnou hlavou do nejmenšího detailu. A takový je (a doufám bude) celý seriál. Doplňuje ho monumentální hudba, která vás vtáhne do děje a i během pilotní znělky se díky ní nenudíte a jen by se dalo krájet to napětí, na které netrpělivě čekáte. Tento seriál mi svým dojmem, který na mě jeho pilotní díl zanechal, do velké míry připomíná seriál Homeland. Další dva díly taktéž drží laťku velmi vysoko. Hlavní postava Frank Underwood je sociopat, který si k sobě vybral stejně chladnou ženu, kterou miluje víc, než žralok miluje krev. Tuto dvojici velmi vhodně doplňuje naopak velmi emocionální mladá reportérka Zoe Barnesová. A taktéž mě velmi potěšilo obsazení postavy kongresmanova poradce hercem Michaelem Kellym, který se občasně objevuje v seriálu Person of Interest jako agent Snow.

 • poster

  Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

 • poster

  Ztraceni (TV seriál) (2004)

  Seriál, se kterým jsem strávila několik let svého života. První tři série se řadí mezi typické katastrofické drama o lidech, kteří spadli na ostrov. Postavy se snaží o přežití v extrémních podmínkách, bojují s "druhými", řeší i své osobní problémy. Každý díl je věnován jednomu z hrdinů, s jehož minulostí se seznamujeme v krátkých skocích (flashback), později dokonce přibývají skoky do budoucnosti (flashforward). Ačkoliv se seriál stal velkým hitem a získal si mnoho fanoušků včetně mě, je dobře že se tvůrci rozhodli ho ukončit. Od čtvrté série se totiž stává větší a větší fantasmagorií, kde z původního příběhu o trosečnících zbylo jen málo. Cestování časem, černý kouř, mrtví ožívají... Vše "vysvětleno" až v posledním díle šesté série těžko uvěřitelnou báchorkou o hlídání "pramene dobra" matkou se dvěma syny, z nichž jeden je zlo, které na ostrově musí být drženo. Celé vyprávění by nebylo možná tak bláhové, kdyby tvůrci přiznali, že příběh vytvářeli za chodu. Ale jejich tvrzení, že plán ke Ztraceným měli už od začátku, mě doslova pobouřilo. Šestá série zničila smysl toho, co předcházelo a udělila divákům pořádnou ránu. Shrnuto a podrženo: měli se na to vykašlat už dávno a nefantazírovat jen kvůli slušné sledovanosti. Tak by to byl kvalitní počin s uvěřitelnými vztahy mezi hlavními postavami a ne nějaké mystické drama s vyšším smyslem, který vlastně ani žádný nemá.

 • poster

  Kings (TV seriál) (2009)

  Parádní mini-série podle biblického příběhu zasazená do dnešní doby, plná intrik, politických a milostných pletich na královském dvoře, zvratů, překvapení…. Hlavní postavy (především Davida a krále Silase) jsem si už od počátku oblíbila. Obě staví na bezmezné víře v Boha, jeho předem daném plánu, který si pro ně nachystal. Přestože mně tato víra coby ateistovy přišla někdy až příliš přehnaná, nijak mi to při sledování nevadilo. Jedinou nevýhodu či výtku, kterou u toho seriálu spatřuji, je absence pokračování.

 • poster

  Dr. House (TV seriál) (2004)

 • poster

  Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

  Pilot mě opravdu nadchnul, tušila jsem, že se mi seriál bude líbit, ale že až tak moc... Nápad to má moc dobrý, tak doufám, že to bude pokračovat v podobném duchu, uvidíme na podzim. Zatím bez jakýchkoliv spoilerů, protože myslím, že to zatím asi moc lidí nevidělo...

 • poster

  Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál) (2004)

 • poster

  Hranice nemožného (TV seriál) (2008)

  Bez tohoto seriálu by můj život byl prostě o něco chudší. Sleduju napjatě každý díl, každou upoutávku, sneak peek, jsem jím prostě posedlá. Je to prostě seriál podle mého gusta a plně nahradil oplakávanou a milovanou ukončenou Hvězdnou bránu. Přestože jsem posledním vývojem trochu zklamaná a začínají se objevovat prvky soap-opery, Fringe pořád bude MŮJ SERIÁL.

 • poster

  Mrtvý bod (TV seriál) (2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace