Blade Runner 2049 (2017)

Zklamání, bohužel. Čekal jsem skoro rok než budu mít tu pravou náladu se na to podívat, hlavně protože první BR je jeden z mejch nejoblíbenějších filmů. Problémem tohohle filmu je to že tu dlouhou stopáž vycpává věcma který nejsou pro příběh ani trochu důležitý. Vše se zbytečně roztahuje, dialogy se táááááhnou ačkoliv nemají žádnou váhu a tam kde první BR pomalu budoval atmosféru, tady je naprosto prázdno. Goslingova postava je naprosto o ničem, stejně jako jeho rozhovory s Joi, který zaberou až moc času na to jak rychle jí pak z filmu pošlou do prdele, a ZASE to nemá dopad na příběh. Ani to moc dobře negraduje, ta závěrečná bitka tam byla jen proto aby se něco stalo (už podruhý Gosling někomu nabuší auto a pak ho utopí v moři :)) a tam kde první film nastolil docela zajímavou myšlenku která hezky shrnula celej film, tak tady neni nic. Nějak jsem nepochopil proč zde měl Jared Leto ještě míň prostoru než v Suicide Squad, obzvlášt když tady hraje pro změnu postavu která by zasloužila trochu rozvést. No nic, vizuálně je to samozřejmě fajn, ačkoliv bych řekl že původní film měl moc hezčí záběry na okolí. Tady se odehrává spousta scén ve dne a je to vše jen taková šeď, nejzajímavější tak byla část z Las Vegas kde se aspoň trochu snažili bejt originální. Soundtrack silně připomíná Vangelise takže tam problém neni. Bohužel no, za mě průměr, a mrzí mě to.

I Don't Feel at Home in This World Anymore (2017)

Pohodová multižánrovka která začne jako komediální drama ze života, pak se změní v sousedský krimi a v závěru se z toho stane prakticky home invasion horor kde neni nouze o ustřelený ruce a prostřelený hlavy. Macon Blair zde jasně využil to co se naučil ve spolupráci s Jeremy Saulnierem neboť to má takovej ten uvěřitelnej nádech realismu včetně scén násilí. Hlavní role jsou sympatický, obzvlášt když si vezmete v potaz že ty dva jsou už dávno za zenitem. Jak jsem řekl, pohodovka.

Upgrade (2018)

Za mě nejlepší film roku 2018 a nejjasnějších 5 hvězd co jsem v poslední době dal. Příběh se drží hezky při zemi a zhruba po první třetině se z toho stane celkem slušná řežba kde neni nouze o ošklivý gore a zajímavý zvraty v příběhu, a samozřejmě fajn nápady jak využít kyberpunkovej svět.

Office Uprising (2018)

Další v řadě korporátních vyvraždovaček alá Mayhem nebo Belko Experiment. Office Uprising je z nich pravděpodobně nejslabší, a taky nejvíc komediálně zaměřenej. Humor je z většiny docela trapnej ale aspoň se netlačí na pilu tolik jak by mohlo. Pochopitelně to neni film co vás chce posadit na prdel nějakým výživným gore, i tak je tu ale víc krve než by člověk mohl čekat (a taky několik hrůznejch CGI smrtí). Na druhou stranu musim říct že film celkem příjemně utekl za což může docela sympatický obsazení, teda až na postavu šéfa účetních která přehrává jak svině. Pokud máte rádi Jane Levy tak si film užijete ještě víc.

Legion (2017) (seriál)

Ty dvě hvězdy brát s rezervou. Neni to sračka, efekty jsou fajn, herci jsou dobrý a vizuálně se na to dobře kouká. Problém je ovšem v tom že je to natočený záměrně chaoticky, tak aby si divák taky nebyl jistej co je skutečný a co ne, a bohužel to po pár dílech začne bejt dost otrava. Začalo mě nebavit to neustálý skákání po halucinacích, zpátky v čase, dopředu v čase atd. Je to dost náročný na koukání a člověk se musí soustředit. Škoda, dle námětu jsem čekal trochu přímočařejší podívanou.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Meh. Neni to tak blbý jak jsem čekal a asi jsem se bavil víc než u prvního JW, zřejmě proto že jsem po něm nečekal nic extra. Příběh je opět jen recyklace předchozích dílů a neni tam nic novýho, snad až na překvapivě komorní poslední část. Spousta věcí ve filmu nedávala smysl, například když hlavní postavy doslova naskočí na loď v obřím nákladáku a NIKDO si jich nevšimne. Je tam hodně zbytečnejch postav jako např. ten nerdí debílek co tam je jen aby mohl řvát jak holka a dělat komickou vložku (v uvozovkách, vtipný to neni). Ten aktivistickej podtón mi taky smrděl, hlavně ke konci kdy hlavní postavy místo toho aby dinosaury nechali umřít je vypustí do světa a tim zabijou potencionálně statisíce lidí. A klonování lidí? Tý vole, co se s tou sérií stalo... Škoda, začátek měl to kouzlo starších dílů. A zase museli vymyslet neexistujícího dinosaura aby to ozvláštnili.

Without Warning (1980)

Myslim že na film z roku 1980 je Without Warning hodně napřed před konkurencí. Praktický efekty nejsou špatný (paraziti jsou celkem nechutný) a hlavně kamera je na tenhle typ filmu nadstandartní. Většina záběrů má šikovnej úhel tak aby vždy nebylo vidět něco co vidí postavy, takže divák je v napětí až do konce. Samotnej emzák je slušnej, sice se ukáže tak na 3-4 minutky ale každej záběr na něj je pamatováníhodnej, obzvlášt když stojí v dálce mezi rákosím, což je něco co dělaj hlavně kvalitní moderní horory, takže palec nahoru. K tomu sympatickej Jack Palance, Martin Landau jako napůl šílenej voják s PTSD a na pár minut i David Caruso ještě jako mladej zobák. Drží se to stranou i většiny klišé, hlavní postavy nejsou tak blbý jako to v osmdesátkách bylo zvykem (i když pár píčovin udělaj) a neni to ani tak uplně předvídatelný.

13 Eerie (2013) odpad!

Hrozný po všech stránkách, za zmíňku stojí možná tak slušný gore v pár scénách, ale nevim proč by se někdo brodil tou nudou jen kvůli 2 minutám efektů. Zombivci jsou takový divný bahňáci takže tam se toho moc říct nedá. Film přeskakuje sem a tam mezi postavama co pobíhaj bůhví kde a nikam se to neposouvá. Možná horší než Bollův House of the Dead.

Delirium (2018) odpad!

Tohle bylo spíš Debílium. Pokud někdo tvrdí že tohle je lepší než rejžovo téměř bezchybnej remake Last House on the Left, tak musí mít tutově nasráno v palici. Od prvních minut nuda, díky tomu že TOFR je antiherec jak kráva, a trávit s jeho nesympatickou postavou každou minutu bylo utrpení. Děj je příšerně komplikovanej, a naprosto zbytečně. První půlka kdy se hraje na to co jsou halušky a co ne je chaotická a to "strašení" vůbec nedává smysl a je bezúčelný. Druhá půlka je o dost horší, obzvlášt potom co na scénu přijde postava bráchy jejíž vyvrcholení spočívá v tom že tam mává bouchačkou a zbaví se několika postav aby ulehčil scénáristům práci. Konec nesmysl směšnej. Nezaslouží si to ani hvězdu, nemá to dobrej ani výraznej soundtrack, ten barák neni strašidelnej ani nijak nápaditej, žádná postava neni sympatická. Zasmál jsem se akorát při scéně kdy se hlavní postavu pokusí znásilnit jeho dozorkyně načež ho zmlátí, sebere mu prášky a odjede :)))

Léto 84 (2018)

Tohle se tvůrcům povedlo rozhodně víc než Turbo Kid. Hlavní parta je celkem sympatická, možná až na hlavní postavu což je takovej otravnej debílek. Dějově to drží pozornost a místama je to i napínavý, co jsem však nečekal byl konec, kterej rozhodně neni moc veselej, ale o to víc funguje napojením na ten v podstatě dětinskej zbytek. Možná jsem od toho čekal trochu víc krve nebo dobovejch věcí, na to že v Turbo Kid se docela vyblbli s efektama tak tady je to trochu obyčejný, ale nevadí. Nejlepší práci odvádí samozřejmě Le Matos a jejich soundtrack.