moorks

moorks

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 19.2.2017  15:59

Jeden z těch lepších neoleonovských westernů- herce obsazení, hudba,atmosféra...od dobrého začátku až do takové půlky filmu je ta parádní podívaná, ale pak to postupně klesá a ten závěr je vysloveně odfláknutý...buď už režisérovi došly nápady nebo ho to prostě přestalo bavit...trochu škoda!

• 19.2.2017  15:50
    Dr. No (1962)

Dnes už jde o klasickou bondovku a detektivku 60 let. Film však svým pojetím a stylem odkazuje na tvorbu 40 a 50 let. A právě to z něj dělá něco výjimečného i v tomto žánru. Atmosféru filmu navíc umocňuje i nádherné prostředí Jamajky, ve kterém se odehrává celý děj příběhu a zbytečně se nikam neodbíhá jako v dalších pokračováních. Prostě první ovoce chutná vždy nejvíce a to platí i pro tento film. Navíc nezapomenutelné herecké obsazení - Connery,Andress, víc netřeba dodávat, jen koukat a vychutnávat...

• 16.10.2016  14:04
    Zlatá réva (1977)

Zajímavý a poměrně málo známý film má své umělecké a herecké kvality. Ruku na srdce, zase taková naivní agitka to není, jak je tvrzeno v oficiálním textu autora, tak to prostě v životě chodilo a chodí. Řada dnešních děl má tak slabou úroveň, že se stydím, že je vůbec někdo,někde odvysílá. Škoda toho otevřeného závěru, ale jinak si to ty tři hvězdičky zaslouží.

• 16.10.2016  13:53
    Inspektor Taggart (TV seriál) (1983)

Poctivá detektivka, poctivý detektiv, žádný super hrdina, nezapomenutelný a dovolím si říci nenahraditelný Mark McManus. Výborné scénáře, skvělá atmosféra...odvedená poctivá práce...dnes už se tohle netočí a točit nebude. Proto je třeba si vychutnávat tuto kvalitu.

• 16.10.2016  13:28

Námět zajímavý, ale zpracování podivné, herecké výkony nepřesvědčivé a přerostlý Mádl, to fakt ne! Další promarněná šance a vyhozené peníze českých daňových poplatníků!

• 18.9.2016  23:07
    Konfident (2012)

Boj s komunistickou érou je pro naše filmaře těžký oříšek a tak vznikají takové slátaniny, kterým může uvěřit jen hodně otrlý filmový divák. Obsazení Mádla do hlavní role byl velký přešlap. Mádl není pořádný herec! Doba Snowboarďáků, Rafťáků a podobných konin je prostě pryč! A Vetchý s Budařem?Že se nechají obsadit do takových rolí? Vzbuzují dojem, že jsou na tom finančně asi hodně zle a navíc ty role odehrají, jako by šlo o nějakou televizní pohádku! Ach jo, točit tyhle filmy je zbytečné a hloupé, taková díla patří rovnou do koše!

• 18.9.2016  22:45

Z mého pohledu jasný film roku! Je to pořádná jízda a slabší pasažéři by neměli ani nasedat! Vega je velký talent a příslib i do budoucna, pokud udrží laťku, kterou si sám dal hodně vysoko! No uvidíme. Navíc na tomhle filmu, ale i mnoha dalších je vidět, jak obrovská propast je mezi českou a polskou kinematografií. Česká zoufale ztrácí, jako by nám docházel dech a chyběly témata, přitom rozjezd v novém tisíciletí nebyl vůbec špatný, ale dnes je situaci úplně jiná...snad se začne blýskat na lepší časy...Poláci každopádně jedou!

• 18.9.2016  22:27

Erotické fantazie Honzy Hřebejka, která nám chtěl všem sdělit...nic víc, nic míň!

• 18.9.2016  22:21
    Horko (1984)

Tenhle kasovní trhák patří mezi nejhorší filmy, co jsem kdy viděl! Totální blábol!!! Boisset musí být asi hodně velký psychouš, že se vrhl do něčeho takového! Tragédie!

• 18.9.2016  22:16

Hřebejk upadá a upadá, nechápu, kdo mu může na ty jeho filmové pokusy ještě dávat peníze?! Líbánky se mu celkem povedly, ale tahle nuda, co mě uspala, ta fakt ne!!! Lituji i těch herců, že kvůli peněz hrají v něčem tak otřesném! Myslím, že by se naše filmová branže měla nad sebou zamyslet!

• 17.1.2016  12:16
    Druhá míza (2001)

Nejsem moc velkým příznivcem britské kinematografie ani Andie MacDowell, ale tento film mě zaujal, potěšil a líbil se mi! Taková nevtíraná pohodovka, která neurazí a zpříjemní večer nejen ve dvou. Příběh, který se může stát každému z nás a s optimistickým koncem, který není zbytečně kýčovitý ani trapný! Příběhy o lásce jsou snad nejčastějším tématem řady filmů zdařilých či méně zdařilých! Díky své nenucenosti, se tento příběh o lásce zdařil!

• 24.10.2015  23:56
    Polibek od Putina (2012)

Koukal jsem 5 minut a stačilo mi...propagandistická sračka, kterou může natočit kdokoli a kdekoli! Je smutná, že naše ČT musí dávat tak podřadné a hloupé dokumenty, opravdu se netočí v zahraničí něco lepšího? A pikantní na tom je to, že to točili Dánové, nikoli přímo Rusové...takže trapně zaplacená propaganda!

• 15.2.2015  14:00
    Líbánky (2013)

Hřebejk mě nikdy moc netáhl, ale Líbánky nebyly vůbec špatné! Na jednoduché zápletce vystavěl velmi solidní psychologické drama...díky výbornému hereckému obsazení a kameře se z minima podařilo vytěžit maximum!

• 15.2.2015  11:47

Dobrodružná pohodovka,která potěší každého milovníka tohoto žánru! Nemá ambice nějakého umělecké veledíla a je to dobře!

• 15.2.2015  11:39
    Vrak (1983)

Byl jsem hodně překvapený tímto filmem. Nečekal jsem tam zajímavou a dobrodružnou podívanou. Ale jasně dokazuje to, že jsme vždy uměli tvořit zajímavé filmy! Což je tento nedoceněný snímek! Bohužel se mi zdá, že naše kinematografie už to teď neumí!

• 15.2.2015  11:32
    Borsalino (1970)

Borsallino je prostě to nejlepší, co v tomto žánru vzniklo! Režisér Deray se i tímto film stal nesmrtelným! Ani v dnešních podmínkách ho těžko někdo dožene či překoná! Další nej filmu je Belmondo s Delonem...tito králové francouzského filmu a pod režijním vedením Deraye,to prostě muselo fungovat a fungovalo! Za jedinou vadu považuji jen to,že se v příběhu v některých pasážích zbytečně odbíhá a pak se to snaží dohnat...možná by to vyřešila delší stopáž...ale jako celek je to prostě výborné dílko, kterých moc nevzniklo!

• 15.2.2015  11:08
    Mys hrůzy (1991)

K dobrému thrilleru nepotřebujete nějakou složitou zápletku, stačí jednoduché,ale kvalitně zvládnutá...a to přesně sedí k tomuto filmu...Scorsesi ho prostě zmáknul na výbornou...hlavně De Niro se v snímku vyřádil,ale ani ostatní postavy nejsou zbytečné, do počtu, právě naopak...bez kvalitní kamery a hudby by to taky nešlo a tady to vše skvěle funguje...prostě mi ten film moc zpříjemnil večer!

• 3.6.2014  16:37
    Occamova břitva (TV film) (2012)

Svátek překvapil a natočil poměrně zajímavý thriller. Kvalitní herecké obsazení i výkony,kamera...jen ten závěr mě trochu zklamal...no co se dá dělat...třeba to bude příště lepší!

• 3.6.2014  16:32

Dvě hvězdičky za výpravu, kostýmy a půvabné herečky, ale zbytek se moc nepovedl...slabý scénář i herecké výkony. Navíc se v ději hodně a zbytečně přeskakuje...škoda! Mohlo to být velkolepé dílo po všech stránkách!

• 3.6.2014  16:29

Jedna z nejzajímavějších a nejzvláštnějších pohádek, co byla u nás natočeno. Nic z toho však neubírá na její atraktivitě spíše naopak. Patří k tomu nejlepšímu, co se dalo a dá v tomto žánru natočit. Zajímavý děj, kvalitní herecké obsazení i kamera...to vše a mnoha dalšího nabízí tento film!

• 3.6.2014  16:22

Na této pohádce jsem byl ještě jako žák základní školy, Teď po letech jsem měl možnost ji znovu shlédnout na CS filmu. A musím konstatovat, že je trochu neprávem zapomenuté, i když je vynikající. Má všechny atributy, co má správná pohádka obsahovat. Když připočtu skvělého Vlada Hajdu a krásnou slovenskou přírodu, pak to vše dohromady dává povedené dílo.

• 3.6.2014  16:16
    Harry Brown (2009)

Po dlouhé době konečně pořádný film z Britských ostrovů! Syrový, nekompromisní, na nic si nehrající a nezdržující zbytečnými odbočkami...a vše to táhne vynikající Michael Caine. Poskytl mi příjemný večer. Doufám, že bude více takový vlaštovek!

• 19.3.2014  21:03

Je to tak trochu romantická podívaná s dobrým koncem! Nenáročné a odpočinkové dílko! Kdo má rád neohrožené hrdiny, trochu pravěké přírody,počítačové animace, ten si přijde na své!

• 19.3.2014  20:52
    Profesionálové (TV seriál) (1977)

Dnes už je to legendární seriál a patří k tomu nejlepšímu, co bylo v tomto žánru natočeno. Jedinou kaňkou je propagandistické pojetí některých dílů, ale to je u zahraničních titulů celkem běžné!

• 10.2.2014  21:18
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Poctivě natočený válečný seriál...jediná vada na kráse jsou statičtí Němci! Že to produkovali Spielberg a Hanks, tak tohle je teda pořádná vada na kráse!

• 29.12.2013  16:23
    Snajpr (2012)

Francouzská kvalita je francouzská kvalita! Další důkaz toho, že v Evropě se točí kvalitní filmy a nepotřebují k tomu ani tolik nesmyslných efektů ani scén jako v zámoří! Vynikající film, skvělé herecké obsazen...Před Placidem smekám. Je nejen výborný herec,ale je i výborný režisér!

• 25.12.2013  21:40

Western bych to nepojmenoval,ale dobrodružný film ano. Tři hvězdičky za originální zpracování si to určitě zaslouží!

• 25.12.2013  21:36
    Keoma (1976)

Tak tohle se hodně nepovedlo! Je to snad nejhorší italský western, co jsme kdy viděl!

• 25.12.2013  21:29

Na téhle pohádce jsem byl ještě jako školák v kině. Považuji ji za jednu z nejlepších, co po revoluci u nás vznikla. Herecké obsazení je vynikající a Bohdalová tam předvádí jednu ze svých nejlepších filmových rolí. Víc není třeba ani dodávat!

• 25.12.2013  21:23

Komedie to určitě není. Daleko spíše se to hodí k žánru dramatu. Film je výborně herecky obsazen, vyčnívají hlavně Maciuochová s Růžkem. Další devízou jsou kostýmy a hudba. Samotný děj je spíše konverzační bitvou s odlehčenými prvky než historickým dílem. Asi jen sám režisér věděl, co tím chtěl vlastně říci. Škoda promarněné šance, mohl z tématu i filmu dostat víc. Ne vždy se podaří, aby tolik vynikajících herců hrálo pohromadě.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10