dlouha_potvora

dlouha_potvora

Česko

<< předchozí 1 2
    • 30.8.2019  12:18
    Geniální přítelkyně (TV seriál) (2018)

Hodně chabý pokus o oživení jednoho z nejimaginativnějších realistických románů co kdy byl napsán. Jediné, co je na něm opravdu "brilantní" - je casting. Postavy v seriálu opravdu skvěle odpovídají popisu postav v knize. Zbytek spíš dost podprůměrná, křečovitá schematická slátanina v evidentně dutých filmových kulisách (fakt nemohli najít nějaké výpravné lokace?), mezi něž patří i dost slabé, místy až teatrální výkony herců. HBO prostě nějak ztrácí ten dřívější um převádět literární klenoty na obrazovku, bere to moc hopem. Neapolská sága by si zasloužila mnohem pomalejší plynutí a věnování se detailům, a jejich postupným změnám během životního cyklu postav, které jí právě dělají tak autentickou. Místo toho seriál vybírá záměrně jen ty nejdramatičtější a nejfotogeničtější momenty, které klade chronologicky, ale bez plynulosti, za sebe a prokládá to patetickým voiceoverem, který má od původního cynického tónu vypravěčky v knize opravdu hodně daleko.

• 17.7.2019  15:40
    Devadesátky (2018)

Příjemná nostalgie bez přehnanýho sentimentu. Vzpomínka na doby, kdy dětství bylo analogovější, než dnes. Oceňuju, že i když je to film o klučičím kolektivu, nebylo to až tak macho, jak jsem čekala (skupinka grázlů alá "silnější pes mrdá"), ale byly tam i pozitivní mužský vzory. Kostýmy, výprava, muzika i reálie a atmoška vystižený fajnově. A btw, dlouho jsem neviděla film pod hodinu a půl a bylo to dost osvěžující, doporučila bych tento postup vícero současným filmařům! :-)

• 7.2.2018  13:42

1. hvězdička je za hudbu od Midi Lidi, 2. hvězdička je za suverenitu a vtip, se kterým scénář naroubovali na reálné postavy a situace, 3. hvězdička je za tu absurdní závěrečnou scénu - možná to bylo trochu přehnaný, ale mně to připadalo jako celkem dobře vypointovaný vyvrcholení toho surresalismu v současný politice, kde už je možný fakt úplně všechno...

• 10.4.2016  22:32

Půl hvězdičky za kameru a půl za Kláru Melíškovou. Jinak fakt hrůza od strnulejch dialogů, nenavazujících střihů i nedůvěryhodnost hlavní role.

• 12.3.2015  21:17

Velké plus filmu je v tom, že odkrývá část 50. let, o které se veřejně zatím moc nemluvilo. Velké mínus zase v tom, že ač zařízením pod velením pana Dědiče prošlo přes 300 žáků, dokument pracuje pouze se čtyřmi pamětníky, a ti všichni zrovna mají na život v dětském domově dobré vzpomínky, ačkoli se mezi dětmi téměř jistě našly i takové, kterým násilné otržení od rodičů způsobilo větší trauma. To mi teda na nějakou objektivní historickou bilanci přijde hodně málo.

• 27.10.2014  12:41

Moc nerozumím účelu, za kterým byl na impuls Nerasismu tento snímek natočen. Podle slov režisérek není určený k distribuci (v tom případě nevím, proč ho pouštěli na největším dokumentárním festivalu v ČR), a je to dobře, protože kromě informace, že autorky jsou jakože rozhodně antirasistky, zatímco zbytek Čech jsou naopak anticiganistický prasata, to v sobě nenese žádnou message. Po skončení projekce jsem jenom konsternovaně zírala na to, jak ve švech praskající sál nadšeně tleská a obdivně hltá každé slovo paní Rychlíkové jako by to byla polobohyně, která nám blahosklonně vysvětluje, že vůbec nemáme ponětí o tom, jak to v Čechách s tím rasismem je, přičemž ještě přidala pár poznámek o tom, jak se v českejch médiích a filmech o problematice málo informuje. Tedy jako protiargument doporučuji všem, kdo by se náhodou podřebovali zhlédnout nějaký snímek o rasismu v Čechách, aby radši koukli na Život a smrt v Tanvaldu (Klusák, Remunda), Na divokém severu (Vondráček) nebo Gadžo (Kratochvíl) - opravdu kvalitní hloubkové snímky, natočené v posledních čtyřech letech - a neztráceli až příliš dlouhých 27 minut touto hovadinou.

• 4.6.2014  00:01
    Silicon Valley (TV seriál) (2014)

Aby člověk pochopil všechny vtípky, musí bejt trochu geek, což znamená znát nejen jméno Jobs, ale i Wozniak. Moc pěkně to reflektuje momentální výbuch různých startupových companies a slovo "vize" a "aplikace" jsou jedny z nejpoužívanějších slov. Hlavní hrdinové, programátoři. Člověk nevyhnutelně inklinuje ke srovnání s Big Bang Theory, ale vlastně se jí to vůbec nepodobá, není to sitcomový formát a navíc, jak už jsem uvedla na začátku, je třeba mít jisté know-how, protože tady nefiguruje žádná Penny, která by vám to ulehčila ze svojí outsiderové perspektivy. Tady je zkrátka potřeba přemejšlet a - bejt trochu geek :)

• 10.5.2014  22:48
    Futon (2013)

Oslovilo, rozštípalo. Zdánlivě nenápadný klip, ale pro mě nakonec TOP letošního Anifestu.

• 25.4.2014  18:15
    Dvojník (2013)

Čekala jsem, jestli se na konci v titulcích neobjeví "Scénář: Terry Gilliam, Režie: Wes Anderson". Ale prej ne.

• 25.4.2014  18:13

Spíš než dokument bych to viděla jako konceptuální umění - bulvární film o bulvárním novináři. Na tom není nic špatného. Ovšem s čím tento film pracuje opravdu špatně, je očekávání diváků. Název a promo nasvědčovaly tomu, že půjde o nějakou komplexní studii českého bulvárního zákulisí, ale to to, bohužel, není. Člověk se u toho pobaveně zasměje, pohoršeně si odplivne, ale pak film najednou skončí a vlastně se tam nic moc objevného neodhalilo.

• 25.4.2014  18:03
    Sestřičky (1983)

Strašně moudrej film.

• 9.1.2014  00:25
    The Battery (2012)

Většinou když se člověk dívá na zombie film, tak celkem dopředu ví, co se stane, kdo umře jako první, který lidi si to během filmu spolu rozdaj, a tak. Ale tohle není úplně běžnej zombie film, ve scénáři je spoustu překvápek a neotřelého humoru, dokonce si párkrát člověk i řekne, že kdyby se opravdu nějaký zombie scénář stal, choval by se nejspíš jako tyhle dva obyčejný týpci,kterým jsem věřila každý slovo. Akorát je potřeba počítat s tím, že je to nízkorozpočťák, tudíž zombíci nevypadají úplně "autenticky" (i když je otázka, jak vlastně ten pravý zombík vypadá:), jinak si myslím, že produkčně je to zvládnutý celkem obstojně. Nakonec jsem se rozhodla dát pět hvězdiček, protože mám pocit, že ten film plně využil svýho potenciálu a pokud tam nějaké ty chybky byly, tak se nad nimi dalo v pohodě přimhouřit oko, i vzhledem k tomu, že je to debut a tak. Zkrátka - povedená žánrovka. PS: Podle mě tam převažuje spíš žánr komedie, než drama, ale to je asi subjektivní. PPS: Příjemnej soundtrack.

• 14.12.2013  13:39

Vlastně to nechápu. Jackson každou scénu přeplácává miliónem filmových triků, emocionálními pasážemi, které mimochodem vůbec nesedí s předlohou a nezměrným patosem - a stejně to funguje! Já se v kině takhle nebavila už dlouho. Nenastala jediná scéna, u které bych si řekla: "Tak tady už to podělal, to tam nemělo být." Celý film je absolutní přehnanost, ale je to přehnané s takovou hravostí, vtipem, inteligencí a evidentně i láskou k dílu J.R.R. Tolkiena, že na to člověk ve víru příběhu úplně zapomene. Akční scény tak přehrocené, že jsem se musela někdy i nahlas smát, fórky a odkazy na zbytek série, kterých si všimne spíš LOTR fanda, než filmový kritik, a v neposlední řadě naprosto vynikající herci, a to myslím opravdu všichni do jednoho (zvláštní zmínění bych snad udělila jen Martinu Freemanovi, který tu "hobitskost" vyjádřil s takovou grácií, až to bylo dojemné). Celé tři hodiny jsem se s obavami dívala na hodinky, jestli už to nemá končit a vždycky jsem se zaradovala, že ještě zbývají dvě hodiny, hodina, půl hodiny... a nakonec to skončilo v nejlepším možném dramaticky načasovaném momentu. Tleskám. Tohle si pět hvězdiček zaslouží.

• 29.10.2013  11:30

Neočekávejte nudný sociologicko-politický výklad vztahů Česka a Slovenska po dvaceti letech, ale naprosto neobjektivní, místy až trochu fantasmagorickou senzační koláž. Tohle není rádoby objektivní dokument "mapující vývoj společnosti", je to avantgardní humor Petra Marka, koncert pro několik zámněrně, několik náhodně vybraných protagonistů a lidskou blbost. Vřele doporučuji, film je volně dostupný na webu České televize.

• 29.10.2013  11:18

Taková americká oddechovka. Proč ne.

• 8.10.2013  17:17
    Mahler (1974)

K online zhlédnutí zde: http://www.veoh.com/watch/v19248427RZtJpen8?h1=Mahler+%281974%2C+Ken+Russell%29

• 15.9.2013  17:26

Proč se Peter Jackson vůbec obtěžoval natočit remake?? Tohle už nikdy nic nepřekoná.

• 8.3.2013  10:24
    Statečná srdce (2012)

Film, který opěvuje zpolitizovanou norskou mládež a představuje jí, jako elitu Evropy. Tihle "aktivní" lidé, vstupují do politických stran už v šestnácti a úplně zadarmo jim dělají kampaň a bojují za ně v debatách,ačkoli jejich politická gramotnost je přinejmenším sporná. To, že se hrdinové filmu přitočili k Breivikově útoku, by byla jediná "záchrana" toho snímku, ale i to filmaři dokázali přetočit v neskutečně patetickou ždímačku emocí podkreslenou tou nejpříšernější hudbou, kterou jsem kdy v dokumentu slyšela. A ano, mohlo by to být minimálně o tři čtvrtě hodiny kratší.

• 25.11.2012  23:23

Na první pohled trochu fádní, ale stojí za to zkouknout. Tenhle film má několik skvělejch momentů a skvělou muziku. A Bena Kingsleyho. Který je taktéž skvělý. Tu Zlatou malinu moc nechápu, mě bavil moc.

• 9.10.2012  22:45

Je to holt vorlovina, s tim se musí počítat, ale ten podzim, pánové, ten mi úplně způsobil husí kůži. Moc příjemnej film.

• 2.9.2012  23:06
    12 opic (1995)

Bohužel asi nikdy nebudu schopna najít vhodná slova, abych dostatečně věrně popsala jak neskutečně zkurveně geniální tenhle snímek je. Pro mě absolutní top všech topů. Gilliamův majstrštyk!

• 6.2.2012  08:55

Stáří je jenom stav mysli :-)

• 16.12.2011  19:03

First person dokument s first person first-person dokumentaristou jako first person. Ehm...a srovnání s Inception je tady fakt na místě, protože ten film je vlastně celej o přípravě toho filmu. Mane 'n Tail!

• 11.12.2011  22:08

Zas tak hrozný to nebylo.

• 11.12.2011  00:36
    Pokoj (2003)

Začíná to jako péčko, ale končí to jako céčko a takového zvratu není schopen jen tak někdo! Wiseau má můj obdiv!

• 10.12.2011  20:31
    Horká kaše (1988)

"Všichni máme diska dost, nemá žádnou budoucnost! Před námi ať se disko schová, my jsme mládež metalová!"

• 8.12.2011  19:38
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

"hay hitler! why do ya hov to bey such aye deck??!"

• 23.11.2011  16:31
    Průměrňákovi (TV seriál) (2009)

Výbornej scénář. Žádnej sitcom laughter. Smát se budete i bez toho.

• 20.11.2011  15:44
    Terapie - Série 1 (série) (2011)

Strašně moc se tam mluví a strašně málo se tam děje. Mě se to líbí, ale rozhodně to není pro každýho. A dostat se nějak do postav zabere alespoň tři díly o každé... zkrátka poněkud náročnější seriál.

• 16.10.2011  00:08
    Detektiv myšák (TV seriál) (1981)

těžká nostalgie. na svoje omalovánky s dangermousem dnes vzpomínám se slzou v oku.

<< předchozí 1 2