• Krátkometrážní

Nový život (2007)

"Mám říct co si myslím,nebo co se sluší?" ..... Mám pocit, že nejvíc mentálně zaostalej byl tady ten doktor z ústavu a ti, co měli stejný názor jako on. Vzhledem k tomu,že příběh je natočený podle skutečných událostí, klepu si ještě víc na čelo jaký volové a milky to tenkrát měli ve Švédsku práva ničit životy zdravých mladých holek.

Nevěrná (2002)

"Pijte víno, je v něm věčný život a stále vás udržuje v mladosti. Teď nastal čas vína,růží a veselé bujarosti. Vychutnejte si tu chvíly, ta chvíle je váš život." Diane Lane snad vůbec nestárne a Olivier Martinez? Ten přímo svádí k hříchu. Nevěrnou mám ráda už pro to nádherný jiskření mezi nima.

Noci šelem (1992)

"Jsem sestaven z malých kousků svého já, rozházených a znovu přilepených k sobě. Jedno jakým způsobem. Někdy se sám sebe ptám kdo mě nakazil, ale nikomu bych to nepřál. Vidím znovu spálené obličeje nahrazené obrazem viru." .... Je to už hodně dávno kdy jsem poprvé viděla Noci šelem a dodnes si pamatuji jak silně na mě tenkrát zapůsobily. Intimní zpověď charismatického Cyrila Collarda o jeho boji se smrtelnou nemocí. Promiskuita,sobeckost ,bezohlednost vůči druhým,touha žít,strach ze smrti. Jean si užívá naplno nezávazného sexu a odmítá připustit si svou lásku k mladičké Lauře. Strach je silnější soupeř. Na konci toho všeho přichází přiznání touhy po lásce. Výzva na souboj s tou zákeřnou mrchou. Cyril ho nakonec prohrál ale kousek sebe, svých pocitů zanechal i tady v tomto nezapomenutelném filmu.

Wrestler (2008)

Mickey Rourke zabojoval především sám se sebou, vrátil se a mě to upřímně potěšilo! Nedovedu si představit v roli Randyho jiného herce a od začátku až do konce jsem měla pořád stejný pocit, že tahle role byla psána přímo pro Mišáka. Mickey ještě není na odpis jak si možná někteří myslí. Wrestler je další z filmů, který se dotknul mého srdce a ještě dlouho potom mě donutil přemýšlet. "Když se žije naplno a hraje naplno, tak se pálí svíčka z obou konců a za to se musí platit. Tím můžete ztratit všechno co máte rádi a všechny co vás milují. Už neslyším tak jako kdysi, často zapomínám a už nejsem takovej fešák jako kdysi. Ale pořád tady stojím a pořád jsem Randy."

Navštivte ráj (1990)

"Teprve když ztratíš sebeúctu, až potom nemáš opravdu nic. Chtěli jsme tady jenom normálně žít. Je to krásná země, stačí mít oči a dívat se. Ale najednou jsme si připadali jako slepci co nakukují přes plot." .... Dennis Quaid v roli Jacka byl tady vynikající stejně jako půvabná Tamlyn Tomita. Nejvíc na mě ale zapůsobila rodina Lily, některé momenty byly hodně emotivní. Nádherné drama o síle lásky, ale především o síle rodiny a cti.

Něžný polibek (2004)

"To je ono. Moje místo, můj klub. Prostory s různorodou hudbou. Támhle ty u svého klavíru. Dokážeš si to představit? Stovky těl, který se budou vlnit do rytmu. Každej může přijít oblečenej jak chce. Žádná etiketa? Tady si na nic nehrajeme. Všichni jsou vítáni. Kde dostanou kuráž i plachý holky? A mladý, neklidný kluci neutečou." .... Jsem ráda, že jsem se tady nedočkala žádnýho zbytečnýho násilí a že jak Casim tak Roisin byli naštěstí obdařeni inteligencí. Chápu úctu k rodičům, ale nějaký ultimáta, předsudky, předem uzavřený sňatky, kázání a já nevím co ještě, tak z toho mám husí kůži. Něžný polibek není sladkost s umělou příchutí o ničem, ale citlivá záležitost o něčem, takže se k němu určitě zase někdy vrátím.

Zběsilost v srdci (1990)

"Už jsem ti říkal, že tohle sako je symbolem mé individuality a víry v osobní svobodu." .... Dneska protančíme celou noc zlato. Elvis by asi zíral na toho chlápka v hadím saku jak to rozjíždí na parketu a bacha jak mu někdo šáhne na jeho milovanou Lulu. Je to zběsilý,občas nechutný, šílený a není to pro každýho. Taková namixovaná všehochuť Davida Lynche.A mě některý jeho zákusky chutnají. .... "Máš- li skutečně zběsilost v srdci,musíš bojovat za své sny."

Žena od vedle (1981)

"Dovol mi stát se stínem tvého stínu,bez lásky nejsme vůbec nic. Ani s tebou, ani bez tebe." .... Byla jeho Femme Fatalle předtím i potom.....

Ten kluk (2007)

"Minulost přece není budoucnost. Máš právo na trochu štěstí Jacku. Tys dospěl,změnil ses." .... Kdyby Eric nepotkal špatného kamaráda, mohla být jeho budoucnost jiná. Stačí nová totožnost k tomu aby se minulost už nikdy neprobudila? Co se dá odpustit a co ne? .... "Děkuju že jste mě zachránil. To je vaše svatozář, to je váš nůž a to jsou vaše křídla. Myslela jsem že jste anděl."

Dům z písku a mlhy (2003)

"Ta žena si sem přišla vzít život.Pomůžeme jí. Je to ptáče, poraněné." .... Úřední chyba totálně zničí životy hned několika lidem najednou kteří by se za jiných okolností nejspíš vůbec nepotkali. Nechtěli si vzájemně ubližovat, jen si bránili to jediné co jim zůstalo. ..... "Odvedl sem nás tak daleko a teď je čas vrátit se zas domů tam kam patříme."