Fufak

študent

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 10.5.2011  07:33
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Po štvrtej epizóde za seba zodpovedne prehlasujem, že televízia Vám momentálne nemá šancu ponúknuť niečo lepšie. Má to všetko, čo to mať má. Dúfam, že som to nezakríkol a nebudem musieť hodnotenie po konci prvej série meniť :)

• 18.2.2011  15:18

Áno, Colin si jednoznačne ide pre Oscara a doprial by som aj Geoffreymu. Veril som im každé jedno slovo, každú jednu emóciu. Krása.

• 18.2.2011  15:14

A ja dám 5*, lebo je to najlepšie natočený príbeh o tom, ako môže láska bolieť, kvôli režisérovi, ktorý na základe výborného scenára natočil jednoduchý príbeh, ale podal ho veľmi zaujímavo a kvôli Coldplay.

• 10.1.2011  12:34
    Fontána (2006)

Dokonalé od začiatku do konca. Audiovizuálny orgazmus s pekným posolstvom, ktoré je možno podané trochu komplikovane, ale ani to mi na zážitku nič nepokazilo.

• 10.1.2011  12:29

Remeselne dokonalé, v tej rýchlosti deja a dialógov nemáte šancu nudiť sa, ale je to chladné a bez emócií. Možno to tak malo byť, ale pri tomto filme mi to akosi vadilo.

• 9.1.2011  14:48
    Ve znamení raka (TV seriál) (2010)

Zatiaľ som nevidel žiadny seriál z produkcie Showtime, ktorý by bol priemerný alebo "iba" dobrý. O tomto to platí tiež. Perfektný čierny humor, ktorý by ste v klasických sit-comoch hľadali veľmi ťažko, sympaticky a uveriteľne napísané charaktery zasadené do reálnych životných situácií, do ktorých sa bez problémov dokáže vcítiť aj divák. Cathy je megasympatická a určite jej každý, kto dá seriálu šancu, bude fandiť od prvej do poslednej scény. [hodnotenie po zhliadnutí prvej série]

• 24.12.2010  11:01

Po druhom pozretí musím zvýšiť na plné hodnotenie. Ako môj otec povedal: "Takto má vyzerať gangsterský film".

• 7.12.2010  22:34
    Battlestar Galactica (TV seriál) (2004)

Toto nie je obyčajné sci-fi. Svojou prepracovanosťou vesmíru a postáv, mytológiou a vlastne všetkým ostatným Battlestar Galactica prekročila hranice sub-žánru a každý, kto jej dá šancu, sa musí instantne zaľúbiť. Herecké výkony sú na vysokej úrovni, kvalita jednotlivých epizód, ako tu už bolo písané, nepatrne kolíše, ale vždy je to vysoký nadpriemer, ktorý si dokáže udržať vašu pozornosť. Geniálny soundtrack celý zážitok len umocňuje a spolu s hercami vás v určitých situáciách dokážu dohnať až k slzám (spomenie si niekto na 4. epizódu zo 3. série Exodus part II.? Kto v závere nemal ani jednu slzu v oku, asi nemá srdce :)). Celkovo sa nedá hodnotiť inak, ako za 5*.

• 27.11.2010  13:10

Half-blood prince bola z polovice teenagerská komédia a z polovice Harry Potter. 1. diel siedmeho dielu ságy je temný, krásne natočený a diamatrálne odlišný od ktoréhokoľvek roku na čarodejníckej škole. Yates a jeho scénaristi odviedli vynikajúcu prácu s predlohou, ktorú mali k dispozícii, pretože predloha tiež nie je oveľa akčnejšia a popravde, nevedel som si to ako film veľmi predstaviť. Už teraz sa teším, čo si na nás pripravili v druhom diely, pretože to finále bude bombastické!

• 4.8.2010  20:06
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Po dopozeraní všetkých epizód od Pilotu až po The End, musím tento seriál označiť ako vynikajúci mix "mysteriózna" a spletitých ľudských drám. Nie je to však nič novátorské a svetoborné. Niektoré postavy boli spracované výborne a zaujali, ale nedá sa to povedať o všetkých. Čo mi vadilo asi najviac (možno som to len ja) je, že autori si podľa môjho názoru vymýšľali pravidlá tejto záhadnej hry, ktorú s nami počas celých šiestich sérií hrali, za pochodu, ako sa im to hodilo. Niektoré do celkovej skladačky pasovali, ale iné boli priam päsť na logiku diváka a snažili sa len posunúť príbeh do inej roviny, keď už očividne dochádzali nápady. Celkovo sa ale jedná o veľmi vydarený seriál. Nie je síce dokonalý, ale určite si zaslúžil pozornosť, ktorá mu bola venovaná.

• 24.7.2010  09:12
    Počátek (2010)

Trio Nolan/DiCaprio/Zimmer, mi už v prvých 20 minútach (asi jediný čas, keď som sa cítil vo filme troška stratený) naznačili, že na plátne sa bude diať niečo úžasné a v priebehu ďalšieho trvania filmu mi to dokazovali jednou bravúrne natočenou scénou za druhou. Vážne obavy som mal z toho, že sa budem vo filme strácať, ale scenár je tak geniálne napísaný, že žiadny problém som s tým nemal a aj napriek snívaniu v X dimenziách som v kine sedel s otvorenými ústami a vychutnával si film. Bravo, Chris vytrel zrak všetkým kváziscénaristom a ukázal, ako sa točia inteligentné, moderné blockbustre.

• 14.7.2010  23:55

CHCEM PLNOHODNOTNÝ FILM!!! Ak sa to ponesie v takom duchu, ako to v tomto kraťase bolo načrtnuté, myslím, že to nesklame.

• 9.7.2010  19:44

A viete čo? Chcem si to pozrieť ešte raz, napriek tomu, že som "starý kôň" :D Idem si to zohnať.

• 7.7.2010  00:13
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Nie som si istý, či je to z mojej strany za 4 alebo 5*. Seriál je úžasný, možno by mohol trocha pridať po trikovej stránke, ale to je hádam najmenej. Ultimátne hodnotenie si asi ušetrím až na druhú sériu, ktorá má vzhľadom na stúpajúcu kvalitu jednotlivých epizód na to, aby bola ešte lepšia ako tá prvá. Teším sa na jeseň 2011.

• 17.6.2010  11:17

Toto bola revolúcia, nie nejaký Avatar!

• 14.6.2010  11:29

....alebo ako Steve s Georgeom znásilňujú Harrisona

• 14.6.2010  10:02
    Sejmi eso (2006)

Príde mi to, ako keby sa Carnahan snažil byť COOL za každú cenu, ale účel to splní a na ten čas, ktorý pri tom strávite vás to zabaví.

• 9.6.2010  14:12
    Párování (TV seriál) (2000)

Coupling alebo "čo ste vždy chceli vedieť o sexe, ale báli ste sa opýtať" :) Po pozretí prvých dvoch sérií dávam 4*, dúfam, že to neskôr zvýšim. Neskutočné situácie do ktorých sa dostávajú hlavní predstavitelia sú perfektne vygradované a najčastejšie sa končia vašim výbuchom smiechu. Britský humor mi už dávno sedí oveľa viac ako americký, ale aj tak k dokonalosti Black Books alebo IT niečo chýba. P.S. Jeffove úvahy a hlášky proste nemajú chybu, pre mňa naj postava :)

• 31.5.2010  00:39
    Hranice nemožného (TV seriál) (2008)

Musím dať 5*... prvú sériu som sledoval vážne len vtedy, keď nebol po ruke iný seriál, ale to sa menilo už pri blížiacom sa finále úvodnej sezóny. Od začiatku druhej série som však čakal na každý jeden diel a v piatok ráno som to proste musel vidieť. Výborne napísané postavy s bohatou históriou, ktorých osudy sú prepletené dokopy v deji odohrávajúcom sa na pozadí technologického vývoja, cestovania do iných vesmírov a experimentoch o ktorých bežní ľudia nemajú ani páru. Postava Waltera Bishopa je úžasne stvárnená Johnom Noble a niekedy mi je ho až tak ľúto, že mi sem tam vyhrkne slza :) K tomu si prirátajme soundtrack oskarového majstra Michaela Giacchina a máme tu seriálovú pochúťku alá Akty X 21. storočia.

• 25.5.2010  10:17

Tu sa nedá inak ako za 5*. Čistých, poctivých 5, ktoré dávam s kľudným svedomím a vedomím, že lepšiu konverzačnú drámu už nikto asi ťažko nenatočí. Od úvodnej po poslednú sekundu som visel na každom jednom slove a s napätím očakával, čo sa stane ďalej. Jednoducho klasika s veľkým K.

• 24.5.2010  15:00

Tento diel mi celkovo nesedí do konceptu celej ságy. Úvod, zoznámenie sa s mladým Anakinom, mladším Obi-Wanom a jeho majstrom sa celkovo dal zvládnuť oveľa lepšie.

• 24.5.2010  14:41

Nemám prečo dať viac ako 3*... a vlastne ani menej. Neočakával som veľa, dostal som solídnu porciu zábavy v akurátnej stopáži a so všetkými klišé, ktoré si môžte v rozprávke z produkcie US predstaviť v peknom 3-D kabáte. Tak, či tak, Burtonovi čisto hollywoodske angažmá nesedí a mohol by sa opäť vrátiť k tomu, čo mu ide najlepšie. P.S.: Mr. Depp by sa nad sebou už tiež mohol zamyslieť, mal som o ňom vyššiu mienku.

• 23.5.2010  16:14

Prvé 3 minúty som mal v očiach slzy smiechu. Potom sa to ukľudnilo, ale aj tak celé toto krátkometrážno-trailerové dielko má v sebe toľko nápadu a vtipu, že nemôžem inak ako za 5*.

• 20.5.2010  13:45
    Kick-Ass (2010)

Nemôžem inak ako za 5*. Nebolo to dokonalé, ale na tomto filme vidno radosť a nadšenie z filmárčiny. Komix som nečítal, ale stavím sa, že za svoju filmovú adaptáciu by sa hanbiť nemusel. Ak by som mohol, pridal by som ešte 1* za rescue scénu s Hit-girl a nočným videním v hlavnej úlohe - tí ktorí videli, určite chápu ;)

• 17.5.2010  08:45
    Podivní (2010)

Viac tomuto filmu nemôžem dať, aj keď sa mi páčil. Úlohu jednohubky pred nadchádzajúcim spánkom splnil perfektne, herci boli sympatickí a bavil som sa. Nič viac, nič menej.

• 17.5.2010  00:12
    Solomon Kane (2009)

Nič prevratné, ale na poli fantasy sa už nejaký ten piatok nič kvalitné neurodilo, takže v podstate chválim.

• 13.5.2010  10:50
    Rec 2 (2009)

Konečne som sa fakt bál. Až na nelogickosť a otravnosť chovania niektorých postáv v podstate nemám čo vytknúť a teším sa na Genesis a Apocalypse.

• 1.4.2010  18:40
    Pevné pouto (2009)

Tento film by sa oplatilo pozrieť už len kvôli zopár scénam, ktoré sa odohrávajú medzi nebom a zemou, ale mňa osobne zaujal aj ako celok. Nenudil som sa ani sekundu, réžia bola dosť svižná na to, aby udržala moju pozornosť. Dokonca ma prekvapil aj Wahlberg ako otec mŕtvej Susie a Tucci bol doslova geniálny. Každopádne tento film odporúčam.

• 21.3.2010  22:48
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

"You'll gonna eat your parents." Cartman je proste klasik. :)

• 11.3.2010  10:27
    Svítání (2009)

Po vydarených traileroch som čakal viac, bohužiaľ nedostal som to... Hawke s Defoem boli príjemní a na Neilla som bol po celý čas konštantne nasratý, tak, ako by to malo byť pri každom záporákovi :) Aj spoločnosť upírov bola vykreslená dobre, ale celkovo mi tam chýbal nejaký moment, scéna, ktorá by ma odrovnala a pri ktorej by som si mohol povedať, že sa pozerám na niečo výnimočné... lepší priemer: 3,5 *

<< předchozí 1 2