sirien

sofistikovanější filmový konzument

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 27.10.2020  02:25

Když celou backstory narvali do expozice, tak jim nezbylo nic moc na objevování. Jinak slušnej díl, s bohužel jinak vcelku nevytěženym ale velmi hezkym hard-SF prvkem. (Téma dostalo později tribut-remake v The Orville)

• 27.10.2020  00:38

To bylo... tak prázdný. Alegorie na trolly by možná zestárla dobře, ale bohužel není moc co by stárnout mohlo - nudné a neustále jak pro blbce opakované expozice, pár kýčovitých proslovů a příběh co je kompletně předvídatelnej a nemá jedinej zvrat.

• 24.10.2020  15:45
    Gentlemani (2019)

Excelentní film - jeden z těch mála, který je stejně tak o obsahu jako o formě a přitom to není artová zpatlanina, ale řemeslně precizní záležitost, kdy se ze série v podstatě poměrně oddělených scén a příběhových linek seskládá celistvý obraz. Není to nic převratného, ale je to fakt dobrý - vtipný, inteligentní (dokonce to od diváka vyžaduje i držet trochu pozornost), se zábavnejma postavama, který sou dobře zahraný. 5* ne za nějakou převratnost, ale prostě za všestranou kvalitu.

• 12.10.2020  11:30

Viděno znovu po mnoha letech - ten film prakticky vůbec nezestárnul. A jeden z mála případů, kdy po výborné jedničce následuje ještě lepší dvojka. Spousta klasických scén i hlášek, ale přitom nic nepůsobí nijak křečovitě - naopak. Stejně jako v jedničce tu je výborné dávkování akce a její provázání s příběhem, i když příběhové pasáže tu jsou trochu vydělenější za účelem zesílení atmosféry a výpravnosti.

• 30.9.2020  18:45

Jakože... o poznání slabší 4* než u prvního dílu... ale pořád 4*. Podle hesla Guardians of the Galaxy 2: "A co ste čekali"? - nečekal sem nesmysly a dostal sem dobrej superhero-heist film. Popravdě ta heist část byla dost možná o něco lepší, než v jedničce. Problém byl, že děj byl takovej... ne "nekompaktní", ty tři dějové linie spolu fungovaly a prolýnaly se velmi dobře. Ale nějak tomu chybělo z kraje nějaký nakopnutí všech těhle tří linek, aby člověk v tom heist duchu hned věděl, o co tam půjde. Neřikám hned prokecnout všechna překvapení na začátek (Ghost...), ale prostě dát vědět, že některé věci v tom filmu (překupník) nebudou jen epizodní a že se na ně člověk může těšit. Jinak jako velmi dobrá dvojka, rozhodně - navazující sympatické postavy, nepřehnanej humor...

• 28.9.2020  00:55

Hodně silné 2*... nebo hodně slabé 3*. Pořád nevim. Jakože neni to nuda - ale moc víc se o tom říct nedá. Iritovalo mě, že celý film je jen sekvence pasáží, co nejsou ani tak propojené, jako spíš seřazené. Kdyby sem z filmu nějakou pasáž vyhodil, tak ta před ní a za ní v klidu navážou a nic nebude chybět. Ty pasáže naštěstí nejsou nudný. Má to pár slušnějších nápadů, keré ale nejsou moc využité. Závěr je... nenápaditej. A závěr toho "milostného trojuhelníku"... well, no spoilers. Ale má to dobré obsazení (až překvapivě) a dobrej vizuál (výpravu i kostýmy a občasné CGI...)

• 27.9.2020  20:52

Dobrý námět, excelentní provedení, must-see pro všechny fanoušky námořnictví a/nebo věrné historie. Film stojí na postupně budovaném napětí a vtáhnutí diváka do děje z pohledu posádky lodě - a dělá to výborně. Osobně oceňuju zejména schopnost vybudovat drama bez nutnosti zpronevěření se historii a vymejlšení konin.

• 26.9.2020  20:57

Simulátorová epizoda před "vynalezením" simulátoru. Přesně takovej opruz, jakej bych čekal - až budu chtít vidět western, pustim si něco s Eastwoodem :/ . Jakože ok, nějaká krajně předvídatelná (a tipuju že už ve své době krajně předvídatelná), ale přesto sci-fi-ish pointa tam byla, ale jako dost slabý 3*

• 26.9.2020  20:07

Solidní díl, nějaké zajímavé motivy, které fungují dohromady, ale za cenu toho, že vlastně žádný nejde do hloubky. Nic moc neohromí, ale ani neurazí a nenudí - velmi solidní 3* jsou myslím hodnocení s větším respektem, než slabý 4.

• 24.9.2020  20:49

Jakože... jakože ok-ish, klidně se to mohlo dostat na 3*... ale bylo to děsně bez napětí. Jakože od momentu kdy byla ukázaná zápletka do finále se neděje vůbec nic kromě toho že člověk ví, k čemu to směřuje a jen čeká, až to tam dojde. A ten děj neni zdaleka tak zábavnej ani zajímavej, aby tu stopáž uživil.

• 24.9.2020  20:45

Zase někdo pustil zapálenýho křesťana bez ponětí o SF ke scénáři - výsledkem sou stupidní kecy o Zlu, idiotský úvahy o dětský nevinnosti (a primitivní zobrazení dětí co musí každé dítě urazit), trapná alegorie Satana a mizerně maskovaný Biblický citace. Nejhorší je, že tahle krypto-křesťanská promo sračka je řemeslně fakt kvalitativní shit - inteligence a dramatičnost celé zápletky i jejího rozuzlení je jak vyprávění staré senilní babky. (Mimochodem většina seriálů má svůj Kryptonit kterého když se dotknou, tak padnou v křečích k zemi - pro ST:TOS to jsou děti.)

• 14.9.2020  12:40
    Matrix (1999)

Dlouho bez komentáře... asi k tomu fakt není moc co dodat :) Snad jen, že zpětně postupně zjišťuju, jak moc ten film ve skutečnosti neni vůbec tak originální, jak se mi původně zdál, a to ani námětem, ale ani vizuálem a ani konkrétními scénami (Dark City, Ghost in the Shell, Blade...) Na druhou stranu, i když část toho kouzla takhle zmizí, ten mix všech těch elementů propojený s velkolepou akcí pořád výborně funguje.

• 14.9.2020  12:34
    Smrtihlav (1998)

Celovečerní vysokorozpočtový díl Outer Limits (který mě připravil o všechny iluze o tom, že by byl Matrix v čemkoliv originální). Podobně jako Blade runner to je hodně založené na sugestivním vizuálním vyprávění (se super hudebním podkresem) a na velmi specifické a výrazné estetice a u mě se to řadí k top SF filmům.

• 13.9.2020  20:23
    Maverick (1994)

Musím říct, že udržet stálé a divácky příjemné tempo v komediálním westernu během celých 2 hodin byl velmi překvapivý výkon, co opravdu potěšil. Stejně jako porušení určitých žánrových klišé (žádní přímo záporáci, žádní přímo klaďáci - parta hráčů co jede na pokerový turnaj), popř. jejich přímé parodování (nejlepší westernoví indiáni ever). Velmi silné a solidní 4*, bohužel na 5 to nedosáhne - je to velmi dobrý film, ale pořád "jen" dobrý film, bez čehokoliv "must see" navíc.

• 13.9.2020  04:49

Z dnešního pohledu to provedení pokulhává, ale na svojí dobu to je excelentní díl špionážního dramatu. Plus hezká nová perspektiva Romulanů. (Zábavný detail je, že i ve 3. sérii tvůrci měli stále pouze ten jeden modýlek Romulanské lodě, takže si museli vypomoct "Klingonským designem" těch zbylých - ta představa těch nekonečných teorií které na to téma trekkies určitě rozvinuli je ještě zábavnější; Další zajímavý detail je, jak se všechny SF seriály shodují, že technologická API budoucnosti budou takřka naprosto univerzální.).

• 12.9.2020  00:29

Jakože... ta gender binarita mužů na povrchu a žen v podzemí je fakt průhledná a ten díl vlastně nemá až tak moc nic navíc (byť ta pointa je zajímavá, i když prakticky nevyužitá), ale díl jako takovej neurazí (a nevim kde je to mizerné obecné hodnocení, TOS měla už pár o dost horších dílů...)

• 8.9.2020  14:46
    Star Trek - Série 1 (série) (1966)

Extrémně epizodní, takže k sérii jako takové je těžké něco napsat. Obecně to je lepší, než jsem čekal - většina dílů je velmi dobrých, najde se nemálo skutečně výborných a ani ty "špatné" vlastně nejsou úplně "špatné" (rozhodně lepší, jak DS9 průměr). Škoda toho, že díky nulové návaznosti jsou vztahy postav prakticky statické a bez jakéhokoliv vývoje - a totéž platí pro charaktery jako takové.

• 8.9.2020  14:40
    Star Trek - Série 2 (série) (1967)

Celkově možná o malinko slabší, než s01, ale pořád velmi solidní série v níž je k nalezení hned několik excelentních dílů (a jen velmi málo špatných - ty obvykle nejsou nutně špatné zpracováním, jako spíš špatným základním námětem; těžko říct, jak moc bylo známé už tehdy, že tyto nefungují, a jak moc byla TOS tím seriálem, co tu špatnost průkopnicky odhalil...) Všeobecně platí vše co pro s01 a těžká epizodičnost bez nějaké návaznosti dále definuje celý seriál.

• 8.9.2020  14:00

jako... spin-off by to možná nebyl úplně špatnej, i když teda podobnost s o pět let starším Doctorem Who je bolestivě zřejmá. Díl to je dost v pohodě, takový dobový komentář k aktuální situaci, ale místy tomu trochu chybělo tempo.

• 8.9.2020  13:02

Ehm - tentýž námět i se zápletkou (byť s drobnou odlišností) dvakrát v jedné sérii, jen jednou s náckama a jednou s Římanama? Obecně mi to přišlo takové jakože asi ok, ale ne moc využité. A ta náboženská pointa na konci trochu na facku.

• 28.8.2020  02:03

jako... provedení mi přišlo místy... ne tak hladké, jak být mohlo, ale celkově docela solidní adventure procedurálka. V porovnání s jinými díly s variací na motiv "pod něčí kontrolou" ve skutečnosti velmi dobré.

• 28.8.2020  01:51

Hm. Tady Roddenberryho někdo HODNĚ nepochopil. Dám tomu ty 2* za to téma té nemoci a léku, ale jinak - co kurva dělá Americkej patriotismus (navíc s totálně WTF ne-vysvětlenim) ve Star treku? Navíc s tou jejich podělanou vlajkou a dementně zastaralou ústavou? Nejzábavnější sou ty kecy v závěru když si člověk uvědomí, že to běželo v době stále silné segregace černochů, systematické státní šikany hispánců atd.

• 28.8.2020  01:51

Konečně po delší době solidní hard-SF téma, tentokrát velmi Asimovovské (a jako - znalost Asimova by Federaci neškodila; popravdě by možná stačilo znát koncept bezpečného betatestu...) Dokážu si představit, že to možná svého času bylo na 5*, ale tím jak se věci vyvinuly a jak to téma bylo později mnohokrát rozpracované mnohem hloubějc se do toho na těch 5* nějak nezvládám vcítit. I tak a i přes určitou předvídatelnost velmi hezké. (Opět zábavné srovnat jak mimo a zároveň trefné byly dobové představy o počítačích - tentokrát dokonce víc trefné než co jiného, když se srovná tenhle '60s koncept počítače s např. dnešními neurálními sítěmi atp.)

• 28.8.2020  01:49

Jakože... dobrý, ale tyhle epizody návštěv v historii pro návštěvy v historii mě nějak prostě nebavěj. Že to je s nějakou backstory zasazený na jinou planetu to moc nemění - kdyby tam aspoň rozvinuly nějaký téma kolem Prime directive, ale ani to ne. Bez té averze k věci by to asi bylo za 4*.

• 27.8.2020  19:31

excelentní námět - kulhající provedení. Těch pár předložených dilemat moc nefungovalo, dějově to bylo předvídatelné, ty MZáci až moc OP (takže další super-OP godlike emzáci, tentokrát navíc zbytečně, díl by fungoval i bez toho). A popravdě, tady autorům poněkud selhala představivost - jakože byosti vyvinuté do existence ve formě čisté energie, ale vrcholně vytvoření androidi neschopní smyslového vnímání - možná kdyby tam bylo míň keců o Bohu a víc SF, fungovalo by to líp.

• 27.8.2020  11:04

Jako... nebylo to špatný, ale z nějakýho dost nejasnýho důvodu mě to vlastně nijak moc nebavilo. Možná sem to jen sledoval v blbý náladě. Přišlo mi, že tam je dost nevyužitého prostoru pro nějaké mezihry s Klingony, které se v podstatě nekonaly (myšleno "špionážní", v rámci té planety, ne že by se rozstříleli na orbitě) 3* v podstatě hlavně za ten vcelku odvážnej závěr.

• 27.8.2020  11:01

Hodně silné 4*, velice solidní "klasický" SF díl. Námět není úplně originální, ale je zabalený do takové podoby, že se originálním může poměrně snadno zdát, plus má velmi dobré zpracování a postupný vývoj.

• 26.8.2020  17:09

Na mě to bylo nějaký... přetahovaný. Paralela s gangsterkou je vtipná chvíli, ale brzo se ohraje. Kromě toho tenhle typ dílů nějak nemusim obecně. Jinak to jako bylo udělaný dobře - má to příběh, vtipy, nějaký interakce, je to sebe-uvědomněle odlehčený a celkově to docela funguje.

• 24.8.2020  22:05

Bylo tohle téma vůbec kdy originální nebo zábavný? Závěrečná pointa se snaží o cosi sci-fi, ale ve skutečnosti to jen odhaluje že jde o hrozně lacinou a blbě udělanou kopii "Feasibility study" z Outer Limits (Krajních mezí), která měla premiéru asi o 4 roky dřív. Obě (dost slabé) hvězdičky v podstatě jen za Spoka a dění na samotné Enterprise.

• 22.8.2020  03:44

Excelentní epizoda, přesně tak, jak má odlehčený díl vypadat - s nadsázkou, ale stále se smysluplným dějem. Samozřejmě, nemá smysl od toho čekat zázraky, není to nic dokonale geniálního, ale je to velmi dobré. Plus samozřejmě DS9 díl Další trable s tribbly v němž se posáda DS9 propadne časem přímo do této epizody (a děj je technicky velmi povedeně vložen přímo do scén a záběrů z této původní epizody) tomu pak dodá krásný rozměr navíc. Takže těch 5* je možná i za tu navazující epizodu.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28