sirien

sofistikovanější filmový konzument

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 18.10.2019  00:35

To, že film samotný následuje strukturu triku, o kterém sám vypráví, má fakt kouzlo. Zejména, protože to je ještě z doby, než Nolan , takže narozdíl od trapného Inception to tu fakt funguje. Napoprvé. Napodruhé už moc ne a navíc místy začnou "prosvítat" některé zbytečně defenzivní momenty (typu že na konci je možná až moc vysvětlování, Tesla a celá "magie" by si zasloužili trochu míň přímočaré expozice a trochu víc mystiky atp.) - film nicméně pořád drží pohromadě, vypráví zajímavý dramatický příběh, který je navíc výborně zahraný atd. Není to tak ohromující, jak sem pamatoval, ale těch 5* tomu asi nechám - byť takhle zpětně sou spíš z těch slabších.

• 11.10.2019  21:34
    Premiér (TV seriál) (2019)

10 minut na YouTube na dvounásobnou rychlost... trochu se při pohledu na tuhle podobu politické agitky děsim, kam ještě zvládne politická a obecně veřejná kultura klesnout.

• 21.9.2019  20:42
    Carnival Row (TV seriál) (2019)

Super stylizace, hezkej svět, zajímavý postavy. Pomalejší tempo vyprávění až tak moc nevadí, protože je na co se dívat a seriál zabaví sem tam i něčím jiným, než hlavním dějem. Což je tak trochu štěstí, protože hlavní dějová linka není zrovna moc plynulá a obecně sem měl dojem že se spíš příběh odehrává postavám, než že by postavy táhly příběh (což je zvlášť v detektivce dost nanic). Navíc jeden antagonista nemá nijak moc prostoru, druhý je dost nudná variace na GOT Little fingera (chaos &shits kecy, fakticky tuctovej psychopat) a pár zajímavých postav nemá skoro vůbec prostor nebo to schytaj těsně potom, co se stanou zajímavými. Plus samozřejmě to jak celý závěr "zradil" vykreslení složité společenské situace v níž jsou věci mnohdy šedé a spadnul do takové moralizující alegorie historie a současnosti kdy se všechno vybarvilo do černobíla byl poněkud zklamání. Tj. díky té stylizaci, světu, postavám a pár nápadům a konceptům první série stojí za to - jestli to ale něco nabídne i dál je trochu nejasný.

• 27.7.2019  16:53
    Good Omens (TV seriál) (2019)

Připomíná mi to Zeměplošské filmy - převyprávění momentů z knihy, kterým ale chybí potřebná seriálová dynamika a dramatická linka. Vybrané scény (momenty z knihy) a jejich zpracování navíc mnohdy ani nejsou zajímavé a občas jsou bohužel až zprzněné (střetnutí Adama s kamarády s Jezdci mě svým pokřivením a naprosto se nehodícími přidanými věcmi téměř fyzicky bolelo). Andělsko-démonské obsazení je ok, bohužel děti mi přijdou dost o ničem (a srovnání např. s dětmi ze Stranger things naprosto neustojí) a zbytek (lidé, Jezdci) je tak půl na půl. Božský vypravěčský voice-over je dost otravný a dabérka má navíc bohužel naprosto tuctově nezajímavý hlas. Celkově mi to přijde jako nepovedené a místy až nudné (!!!) zpracování předlohy a narozdíl od např. Hvězdného prachu bych ho asi nikomu nedoporučil a pokud seriál někdo vynechá, tak vlasntě o nic nepřijde.

• 29.6.2019  19:36

Ok, vcelku zábavný a tak nějak "přesně co byste čekali", ale nějak nevidim moc pointu v tom mít top herce, když jim nikdo nedá co hrát - půlku času tam jen dost zoufale vařej z vody (což tomu filmu dost pomáhá).

• 7.6.2019  15:14
    Star Wars: Clone Wars (TV seriál) (2003)

:/ tu příšernou animaci bych přežil, dokonce i ten příšernej dětinskej vizuál, ale to, že 1. hodina a něco je 100% bezduchý akce a 2. hodina je 90% bezduchý akce... efektivně tam je takřka nulovej obsah, z tý skoro hodiny a půl tam je tak 10 minut které by stálo za to vidět.

• 1.6.2019  14:57

Přímočarý, předvídatelný a předevšim založený na stupidnim ad absurdum humoru a krutym přehrávání. Jedna z "rodinných komedií" kdy se děti náhodně smějí a všichni ostatní zoufale trpí.

• 28.5.2019  14:44

To nejhorší možné: nuda. Ze tří hodin se tam první dvě takřka nic neděje, jen se pitvá jak je všechno špatně a rozpadlý a všichni sou rezignovaný - nic proti emocím v komiks filmu, ale sakra maj bejt úderný a ne rozpatlaný. Ironie je, že přes tenhle důraz na emoce je charakterizace všech postav povrchní až žádná (Infinity war zvládla s mnohem míň časem a mnohem víc postavama mnohem hlubší prokreslení snad každé jedné z nich). Když se konečně začne něco dít, tak na to už nezbejvá čas - 3 výlety do minulosti skončej tak že 2 prostě nudně uspějou bez překážek a 1 se trošku zkomplikuje, ale to se pak zas snadno vyřeší - hlavně aby se stihlo dojít k finální bitvě, která... je vyjma pár záběrů naprosto nudná a nenápaditá. Aby to nebylo dost špatný, tak je celej film prorvanej naprosto trapnym humorem, kterej navíc opakuje vtipy do zblbnutí (tlustej Thor se zopakoval 5x, dokonce pokaždé tím samým záběrem na jeho pupek, hahaha). Fakt, že nakonec oživěj prakticky všechny včetně WTF postav (holka s tykadlama, yay!), ale nechají umřít 3 postavy, z toho 2 naprosto mimo příběh a narovinu, jejich výběr je v podstatě dvojitá facka fanouškům... shit. (SPOILER: Marvel touží po ženské superhrdince - takže Balck Widdow u níž všichni dlouho touží po samostatném filmu zabije, aby mohl snáz prodat všemi nesnášenou Captain Marvel. Super.)

• 21.5.2019  12:44

Celkově vzato (příběh, postavy, drama, humor, akce...) béčko za 2* - nicméně z technologického hlediska mi to dodneska přijde jako větší milník než všemi opěvovanej Avatar. A, upřímně, ve srovnání s Avatarem to je asi i o něco lepší film.

• 8.5.2019  15:16

Slabý 3*. Informačně to je ve skutečnosti docela hodnotný, ale přišlo mi to takový "rozostřený" - zejména části věnující se komunitě mi přišly tak nějak povrchní a některé pasáže, informace a záběry se opakovaly (a často byly navíc podávané dost rozvlekle). Zároveň některé věci (např. návaznost Onyx Path a "V20" edic) chyběly.

• 12.4.2019  17:38
    Kmotr III (1990)

Hezké zakončení ságy. Za mě značně silnější než dvojka, protože postavy, vztahy a příběh tu jsou opět provázané a fungují dohromady. Bohužel mi opět příšlo že vůči délce zůstávají nějaké věci ukázané méně, než bych chtěl (např. u Vincenta vidíme vývoj té postavy, ale v podstatě žádnou reflexi toho jak a proč k tomu vývoji dochází, vztah Michaela a Key prošel od předchozího dílu vývojem, který není nijak moc rozvedený atd.) a nosný příběh střetu Coleonů s konkurenty je až příliš na pozadí, což ho nečiní úplně přehledným nebo 100% táhnoucím. Povšechně ale velmi dobrý film a zejména vzhledem k délce musím ocenit že zvládl bavit celou dobu bez nějakých výrazně hluchých míst.

• 4.4.2019  02:44

Obsah: imaginární kamarád řeší svůj vztah se svým reálným dítětem. YT, Dust channel. Hodnocení - milý, optimistický... narazil sem na to omylem protože to na SF kanále nemá co dělat, ale tak co.

• 4.4.2019  02:28
    Doubles (2014)

Obsah: Na Zemi se začnou objevovat alter-verze lidí (a věcí). Týpek-loser má problém sehnat si holku. YT, Dust channel. Hodnocení: Ty dvě příběhové linky měly asi nějak souviset? Možná bych věděl jak kdybych půlku neproklikal fastworwardem, protože to bylo tak hrozně nudný?

• 4.4.2019  02:05

Obsah: Dvě děcka diskutujou VŠ fyziku červích děr. YT, Dust channel Hodnocení: Myšlenka i provedení dobrý. Kdybych měl rád děti nebo mi dokonce přišly roztomilý, tak by mě to asi i bavilo.

• 2.4.2019  05:09

Obsah: Týpek najde přenosnou díru co umožňuje procházet zdma. YT, Dust channel Hodnocení: jako dvouminutovej filmovej vtip dobrý :)

• 2.4.2019  05:03

Obsah: starostlivá matka technicky zdatná jako běžný rodič navštíví svého syna vědce v laboratoři s kvantovými přístroji. YT, Dust channel Hodnocení: variace vtipu s uklízečkou co hadrem drhne klávesnici na základně s jadernými střelami nakřížená se sarkasmem na účet všech technicky zdatných a přespříliš snaživých (pra)rodičů.

• 2.4.2019  04:30
    Time Trap (2013)

Obsah: Týpkovi se rozbije loď tak si otevírá portály do minulosti a krade věci. YT, Dust channel Hodnocení: Námět by ušel, provedení je všestraně příšerný a za mě dost nevtipný.

• 2.4.2019  04:19
    Alientologists (2017)

Obsah: Modrý MZáci žvatlaj zatimco si prohlížej pozemský artefakty a dělaj s nima blbosti. YT Dust channel. Hodnocení: Zpatlanina - připomíná to spíš školní představení napsané učitelkou co nepozná rozdíl mezi SF a pohádkou a která si myslí že žvatlající mimozemšťan je přece vtipnej, stejně jako všechno roztomile trapný, ne?

• 2.4.2019  04:08

Obsah: Holka má zaracha kvůli matice, začne hrát videohru a volá na gamer helpline. YT, Dust channel. Hodnocení: ok, je to cute a úsměvný a 4* za to protože si je to nejspíš zaslouží... nicméně fakt že kdekdo napálí nálepku "scifi" na cokoliv co neni "jakože fakt reálný" je dost otravnej, tohle se SF nemá nic společnýho.

• 1.4.2019  06:59
    Samurai Champloo (TV seriál) (2004)

Pár let to trvalo, ale na třetí pokus sem se konečně dostal až na konec :D Stranou stylizace, hudby atp. stojí celý seriál na excelentních postavách Mugena a Jina (Fuu neni zlá, ale neni ani nijak úchvatná) - což bohužel není vždycky dost. Jednotlivé epizody příliš nespojuje, což není nic hrozného, ale bohužel kvalita dílů vcelku kolísá (naštěstí jen mezi "suprový" a "slušný", ale i tak) a je tam hodně nástřelů, které člověka natěší, ale k nimž se už seriál nikdy nevrátí a zůstanou nerozvedené. Plus nic proti troše dětinských vtipů, ale jejich neustálé opakování už bylo po chvíli vcelku nudný. Rozhodně to neni špatnej seriál - jen aby mě fakt nadchnul by musel mít ještě něco trochu víc (5* tomu nedám, ale ty 4* sou dost jistý a přesvědčivý).

• 30.3.2019  02:42

Obsah: mnohem chytřejší Alexa (Google home) nutí týpka jít na rande. YT, Dust channel. Hodnocení: Kdybych neznal hned několik lidí, co reálně dneska prožívají podobné trauma jen z představy že by měli jít na rande, tak bych řek, že to je roztomile přehnaný. Takhle to je spíš hezky ale nereálně optimistická verze toho, co by mohlo být.

• 30.3.2019  02:04
    Grow (2015)

Obsah: Vykreslení korporátně dystopického světa zatímco sledujeme ilegální "drogový" obchod s "čistým vzduchem" YT, Dust channel. Hodnocení: téma bylo ohraný a vyčerpaný snad už za Neuromancera, invence tu neni žádná, zato dodatečné eko-agitační ladění je jak pěst na oko. Efekty slušný (i když ty terminály sou vykradené z Expanse), ale bez postav a příběh bolestivě přímočarej.

• 30.3.2019  01:55

Obsah: parta dětí se chystá spustit stroj času. YT, Dust Channel. Hodnocení: Působí to trochu (dost) jako Stranger Things fanfiction. Jako koncept pro případné investory asi dobrý, ale jako samostatná věc tomu chybí nějaká celistvá příběhová linka.

• 26.3.2019  20:09

Obsah: Týpek bere takovou divnou drogu co s nim dělá divný cyberpunkový věci. YT, Dust channel. Hodnocení: Ve skutečnosti super tradiční cyberpunkovej námět, v hezkém moderním pojetí, ale bez nějaké hlubší obměny. Dost přímočaře servírované, žádné zvláštní efekty ani nic moc navíc - neni to špatný, neni to nic extra, za stručnost si to zaslouží i tu třetí hvězdičku.

• 26.3.2019  19:59
    Song in the Sky (TV seriál) (2018)

Obsah: vzdušná bitva s typicky anime japonskými démonoidními záporáky s hlavní hrdinkou co má zjevně slušný PTSD. YT, Dust channel. Hodnocení: Nic proti anime, ale nejsem fan anime pro anime a tohle prostě ničim nezaujalo.

• 24.3.2019  20:46
    Luma (2017)

Obsah: Týpek utíká lesem před čímsi alienoidním a hraje si s holografickejma smartwatch. YT Dust channel. Hodnocení: Slušně natočený, hezky udělaný CGI. Jinak 8 minut totálně o ničem - milionkrát ohranej námět bez jediný úpravy nebo inovace (natož snad twistu), dokonale předvídatelný a plochý.

• 23.3.2019  21:40

Obsah: Týpek co vypadá jak Harry Potter se tahá s lovcem-hippiekem co maluje magický ochranný kruhy kokainem. Mimochodem to neni sci-fi ale urbanfantasy (Shadowrunový sci-fantasy pokud vám to něco řekne). YT, Dust channel. Hodnocení: Ve skutečnosti to je překvapivě docela zábavný - tak akorát atmosferický, tak akorád sebeparodující, tak akorát dlouhý a má to produkčně minimalistickej, ale hodně líbivej vizuál.

• 23.3.2019  20:28
    Hybrids (2013)

Obsah: drsná bloncka loví nějaký hrozně zlý alieny co zase provedli invazi (že se nikdy nepoučej, fakt). YT Dust channel. Hodnocení: další bezduchost. Alieni co doletěj až na Zemi, ale jinak to sou v podstatě totální dementi už začínaj bejt dost debilní klišé (tyhle sou tak dementní že ani nemaj střelný zbraně a derou se do close combatu, ve kterym navíc prohrávaj i navzdory vlastní přesile a větší vejšce a nejspíš váze a high-tech rotačním sekáčkům nebo co to bylo...). Naprosto nepřesvědčivý akční scény, děj bez zápletky (něco se jakože děje, ale vlastně na tom neni nic zajíamvýho) se závěrečnym zvratem co je vlastně podvod (ani fň náznaku že by tam něco podobnýho mohlo bejt) - škoda takovýho promrhání dobrejch efektů vojenský techniky.

• 23.3.2019  19:54
    Breaker (2017)

Obsah: Holka dostane do hlavy bojovou AI a dál podle šablony. YT Dust channel. Hodnocení: lidi co maj nulovej vztah k žánru by měli mít zákaz v něm cokoliv tvořit - touhu po masturbaci nad extravagantníma hadrama si můžou realizovat v nějakym fetish klubu. Vizuálně to je těžce otravný (přeplněný, blikavý...), efekty to reálně nemá, pokus o bojový scény je totálně ubohej, postavy to taky nemá (resp. jsou to koncepty bez charakteru) a příběh je na hraně výsměchu.

• 23.3.2019  19:15
    Lunatique (2016)

Obsah: ...atmosferické momentky z jednoho dne života jedné přeživší v postapu. YT, Dust Channel. Hodnocení: dokud tam nezačla hrát ta hudba tak to mělo fakt super atmosféru. Řemeslně to je dost kvalitní, bohužel příběhově a charakterově se dá přinejlepším říct že to je "velmi strohé".

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17