0kozel

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 19.11.2017  20:27
    Anthropoid (2016)

Kvalitní film, ale je škoda těch přešlapů a chyb. Tenhle příběh je sám o sobě dost silný, na to aby se obešel bez úprav skutečných událostí. Jako nevadí mi, že si upravili drobnosti, ale udělat z člena odboje, který parašutistům pomohl navázat kontakty s odbojovou skupinou, udavače a posluhovače Němců, tak to mě osobně hodně vadilo. Další věcí co mě štvala bylo, že hned od začátku všem vyprávěli co je jejich cílem. Finále v kostele bylo super, i když ve skutečnosti snad hlídka v kostele samopaly neměla, ale to mi nevadí. Herecké výkony jsou fajn, přestože herci neměli jakoby moc co hrát.

• 15.1.2017  17:45

Není to špatné, ale příběh mi připadá lehce odfláknutý jakoby se nechtělo scénáristovi moc přemýšlet. Oceňuji ale, že přátelství mezi hlavními postavami vzniká postupně, stejně tak pozvolna se stává z Karla Maye Old Shaterhand.

• 13.1.2017  00:04
    Habermannův mlýn (2010)

Je to škvár! Fuj! Je mi z toho na blití! Ten film asi platili sudeťáci. Jasně němci jsou všichni dobrý a hodní, nikomu před a během války neukradli majetek, nevraždili a nemrzačili Čechy. Vlastně by si žili jako v ráji, kdyby jim ti zlí Češi neubližovali a to i za války. Tohle má jako být podle skutečných událostí? Tak to tvůrci museli čerpat leda tak z Goebbelsova deníčku. Když jsem to konfrontoval s vyprávěním pamětníků, tak to absolutně neobstálo, ale říkal jsem si, že po tolika letech už nemusela paměť tak dobře sloužit....Ale existuje i dostatek historických písemných pramenů a v konfrontaci s nimi nejenže snímek neobstojí, ale ukáže se v plné nahotě jaká to je neskutečná blbost a kálení si do vlastního hnízda!

• 10.1.2017  01:08

Druhý díl byl lepší než první, konečně to do sebe zapadlo. Seriál sice stojí na Trojanovi, který je výborný, ale v tomhle díle se k němu přidal i Neužil. Bárdos je nádherná, v tomhle se mi hodně líbí. Je fajn, že přibylo i akce.

• 8.1.2017  22:45

Velkou slabinou je scénář. Ten je slabý jak čaj. Asi to byl pokus o jakési omlouvání Baarové, ale pro film by bylo prostě jednodušší a lepší na férovku přiznat, že to byla kariéristka a prospěchářka, o žádnou lásku se totiž z principu jednat nemohlo nebo to aspoň z filmu nevyplynulo. Celkově jsou postavy strašně ploché, chybí jim hloubka. Přitom téma filmu je jako stvořené pro vykreslení hlubších charakterů, asi se s tím tvůrci nechtěli obtěžovat. Pauhofová se na roli vyloženě nehodí, mohli vybrat někoho aspoň trochu podobného, sice to nezahrála vyloženě špatně, ale hodí se spíš pro jiné role. Budila dojem, že je to taková křehotinka, ale tady by to chtělo spíš suverénnější vystupování. Stašová působí vyloženě jako pěst na oko, nechápu proč ji režisér trochu nemírnil to její přehrávání film hodně sráží. Nejlepší herecký výkon podal Burkhard a Kříž. Špatný nebyl ani Markovics, ale tam to sráží špatný dabing. Tvůrci si také mohli předem ujasnit, jestli budou všichni Němci mluvit německy a držet se zvoleného celou stopáž. Protože bylo trapné, že chvíli mluvili německy a za chvíli prskal Hitler česky. Nechápu proč?! Také je škoda velkých časových skoků v ději. Není to špatný film, ale už se na něj asi znovu nepodívám. Vůbec nelituji, že jsem na tom v kině nebyl.

• 8.1.2017  00:13

Uvítal jsem, že je to natočeno mnohem reálněji, bez pohádkovosti, šablonovitosti a romantičnosti oproti původní sérii. Líbila se mi taková nějaká surovost snímku nebo jak to říct. Uvítal jsem, že si tam zahrál hrdina starých německých indiánských filmů - Gojko Mitič.

• 7.1.2017  19:37

Je škoda, když už se ČT rozhodla investovat do historického seriálu, že nezaplatila i pořádného scénáristu. Pak by možná dostala víc než jen pěkně vypadající, ale úplně prázdnou krabici. Seriál má pěknou výpravu, ale bohužel to je tak všechno (aspoň v prvním díle). Na 80 minutovou stopáž to byla strašně jednoduchá zápletka. Bylo to zdlouhavé a bez atmosféry. Chybí sympatické postavy. Strašně mě rozčiloval ten velitel četníků, nechápu jak by mohl takový blbec vůbec někomu velet. Zedníčkova postava je trochu zajímavá, ale představoval bych si jiné pojetí čecho-němčiny, třeba něco ve stylu Milana Šteindlera. Zedníčkovi je špatně rozuměta navíc používá málo německých slov. A neustále nahánění kur.vy Kerekesový bylo trapný, nevím jestli to mělo být vtipné či dramatické, ale bylo to otravné.

• 4.1.2017  02:33
    Brickleberry (TV seriál) (2012)

Tohle je nářez! Je to sprosté, nekorektní a perverzní, ale hlavně neuvěřitelně vtipné. Pauzy mezi vtipy nejsou dlouhé, ony totiž nejsou žádné. Zahlédl jsem to náhodně v ukázce a hned jsem věděl, že to je můj šálek kávy. Rozhodně to není pro každého, komu vadí drsnější humor ať to radši vůbec nezkouší.

• 4.1.2017  01:07
    Griffinovi (TV seriál) (1999)

Několikrát jsem to zkoušel, ale nikdy mě to pořádně nechytlo. Mám rád Simpsonovi, Futuramu, South Park i Americkýho tátu, ale Griffinovi mě nezaujali. V celém seriálu mi není ani jedna postava sympatická, navíc se mi nelíbí, jak je to namalované. Přesto jsem pár dílů viděl. Některé byly vtipné, jiné idiotské či trapné a některé mě úplně otrávili. Asi jsem výjimka, ale víc se mi líbil seriál Cleveland show.

• 3.1.2017  19:15
    Výměna manželek (TV pořad) (2005)

VAROVÁNÍ: sledování tohoto pořadu má obdobné účinky jako lobotomie mozku.

• 3.1.2017  18:57
    G-FORCE (2009)

Nápad je to dobrý, začátek filmu mě bavil, ale postupně se z toho stala nuda. Ale řekl bych, že pro děti to může být super.

• 29.12.2016  21:38

Oproti prvnímu filmu není příběh tak rozvětvený, je přímočařejší. Což, ale není na škodu protože díky tomu dává víc prostoru ústřední dvojici, která byla opět skvělá. Pohádka je plná chytrého humoru pro děti i dospělé. A to, že v ní jsou náboženské motivy jí na kvalitě neubírá, naopak alespoň rodiče vysvětlí dětem, proč se vlastně slaví Vánoce. Pohádku jsem viděl v kině s celou rodinou a všem se líbila od dětí po prarodiče. Skvělé bylo uvedení do kin ve vánočním období, kdybych jí viděl jindy asi bych jednu hvězdu ubral, ale když už jsou ty Vánoce ;) Z vedlejších postav se mi líbil "čert" Pavla Lišky, ten mohl možná dostat trochu víc prostoru. Jinak lokace byly vybrány skvěle. Na závěr ještě oceňuji, že si Uriáš přišel pro mistra Košťála, což dává naději, že spravedlnost existuje :)

• 26.12.2016  21:59
    Zázračný nos (TV film) (2016)

Je to sympatická pohádka, dobrý příběh, kostýmy, hezké lokace. Ale zpracování je takové rozvleklé. Nechybělo moc a mohlo jít o nadprůměrnou pohádku, ale zůstalo pouze u průměru. Myslím si, že až za nějaký čas uvidím název "Zázračný nos", že si pohádku nedokážu vybavit. Není to nic extra, ale rozhodně to neurazí - nejlepší nová TV pohádka letošních Vánoc.

• 25.12.2016  22:43
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Co to sakra bylo?!? Strašná pohádka po všech směrech, tady bylo úplně všechno špatně. První "odpad", u kterého jsem ani na okamžik nezapochyboval.

• 9.7.2016  23:09
    Zakázané uvolnění (2014)

Nikdy jsem neviděl horší film. I když jsem se moc snažil, tak jsem to nevydržel do konce.

• 10.1.2016  00:42
    Velká rána (2004)

Tento film balancuje nad propastí. Nahoře ho drží pouze herecké obsazení. Jinak ve všech ostatních ohledech se jedná o špatný film.

• 10.1.2016  00:38
    Železná pěst (TV film) (2014)

Jako fanda historických filmů jsem spokojen. Hezky se na to dívalo kostýmy, krásné záběry na středověké hrady, kostýmy, obléhání a další. Na člověka ta atmosféra pozdního středověku chvílemi úplně dýchne. Bohužel velkou slabinou tohoto filmu byl jeho hodně slabý a navíc místy až naivní příběh (se vdovou by žádný šlechtic v té době nejednal jako s rovnocenným partnerem natož, aby si nechal velet, ve skutečnosti by byla ráda, pokud by mohla v klidu dožít na svém hradě). Pro ty, kdo se rádi podívají na historický film doporučuji, pro ostatní pro které je nezbytný kvalitní příběh radím porozhlédnout se jinde :) Jedná se o jeden z těch filmů, které vám v hlavě neuvíznou a když na něj po čase narazíte, tak budete přemýšlet, jestli jste ho už viděli...

• 2.1.2016  00:25
    Poupata (2011)

Film zachycuje krátký časový úsek ze života méně šťastných lidí. Bez jakékoliv snahy něco přikrášlovat či idealizovat, prostě to působí příjemně realisticky až surově.

• 28.12.2015  01:00
    Správnej dres (TV film) (2015)

Největším překvapením pro mě byl výkon Táni Kuchařové, nečekal jsem, že může zahrát takhle dobře. Jinak jsem se u filmu párkrát zasmál, ale na komedii mi to přišlo jako málo. Líbilo se mi zpracování hokejových zápasů, kdy byly využity převážně záběry skutečných hokejistů a díky tomu to nepůsobilo trapně jako v případě seriálu "Poslední sezóna". A Bokovou bych rozhodně nenazval jako ošklivku :)

• 27.12.2015  01:19

Jedna z mála komedií, u kterých se vydržím smát skoro celou dobu jejich trvání. A to bez ohledu na to kolikrát jsem už Marečka viděl, tohle je nestárnoucí klasika. "I skladník ve šroubárně si může přečísti Vergilia v originále" :D

• 18.9.2015  14:41

Nápad je to dobrý, ale po chvíli mě začalo štvát jak to Denzelovi všechno vychází a všude je dřív než jeho tupí kolegové. S tímto zpracováním má film mnohem blíže ke komedii než dramatu nebo thrilleru, čekal bych, že v tom Denzela nechají víc vykoupat.

• 1.6.2015  01:08
    Jan Hus (TV film) (2015)

Já jsem mile překvapen. Čekal jsem propadák a on zatím vznikl nadprůměrný český historický film, který je důstojnou připomínkou Husova upálení. Je dobře, že tento film vznikl. Jako plus bych viděl herecký výkon Javorského, kterému role Václava neskutečně sedla, dobře zvolené lokace a hlavně, atmosféra na koncilu a že je film plný emocí ( i středověký chlap může brečet). Husa mi bylo fakt líto v jeho boji s větrnými mlýny z energetického kazatele se postupně stává fyzicky i duševně vysílený člověk, který ale drží svůj postoj až do konce. Tenhle vývoj hlavní postavy mi trochu ve Vávrově filmu chyběl. Jako mínusy bych viděl nerovnoměrný spád děje - v některých pasážích byl film zbytečně zdlouhavý a zabýval se nepodstatnými věcmi, jinde zase najednou nasadil zběsilé tempo a některé události opomenul. Dále herecký výkon Dastlíka na papeže mi připadal, že mluví jak nějakej Moravák, taky mi připadalo, že se tvůrci moc nepárali s uváděním postav do děje a tak můžou mít diváci, kteří se úplně v oblasti neorientují problémy uvědomit si kdo je kdo. Řekl bych, že Zikmund tu je vykreslen v lepším světle než byl ve skutečnosti, asi jde o snahu změnit jeho všeobecné vnímání, které je negativní, ale v tomto filmu jde o opačný extrém. Pro uvedení filmu k výročí mi delší stopáž nevadí, ale k opakovanému shlédnutí by to chtělo sestříhat do dvou dílů nebo do jednoho dvouhodinového filmu.

• 9.5.2015  00:06
    Drsňačky (2013)

Celou dobu mi připadalo, že už jsem to někde viděl a ono jo, jedná se o scény z klasických policejních filmů, akorát v tomto snímku byly místo policajtů policajtky. Proč ne, ale tady to nefunguje. Párkrát jsem se u filmu jen pousmál (nejspíš u scén, které byly zamýšleny jako vtipné), ale bylo to takové nedotažené, chyběla tomu prostě šťáva. Jako komedie je to slabota, možná by to fungovalo v jiném obsazení, těžko říct.

• 25.1.2015  02:17
    Colette (2013)

Co mi na filmu nejvíc vadí, je to, že tu jsou Němci, Češi, Poláci, Francouzi, Belgičani, Holanďané a Slováci a přitom všichni mluví česky nebo slovensky. Proč?! Byl by takový problém, aby každý mluvil svou řečí a doplnilo se to titulky? Filmu by to určitě přidalo na autentičnosti.

• 22.12.2014  16:09
    Tři bratři (2014)

Já jsem se na to těšil, čekal jsme něco Svěrákovskýho ve stylu Lotrando a Zubejda. Po shlédnutí filmu jsem však zklamán. Vadily mi ty jednoduchý neustále opakovaný "písničky", které ani nebyl písněmi, ale spíš říkačkami. Vůbec by nevadilo pokud by tyto písně byly nahrazeny mluveným slovem než se snažit nazpívat skoro všechno za každou cenu. Další věcí, která se mi nelíbila byl ten vlk s ptačím zobákem. Tahle pohádka se pro mě klasikou nestane.

• 17.11.2014  00:35
    Donšajni (2013)

Menzel sice natočil několik dobrých filmů, ale tenhle se k nim bohužel ani zdaleka nepřiblížil. Film nemá žádný děj a navíc to na můj vkus bylo otravně uřvané (nejsem fanda opery, ale to bych překousl kdyby film za něco stál). Pořád jsem čekal až se začne něco dít. Marně, a tak jsem po hodině znechuceně přepnul. A jak tohle někdo mohl nominovat na Oskara nepochopím nikdy.

• 15.11.2014  15:26

Tohle je jedna z nejlepších pohádek, ale hodí se jen na Vánoce, jindy by působila dost zvláštně. Celé je to takové příjemné, vtipné a nenucené.

• 9.11.2014  22:58
    Vinaři (TV seriál) (2014)

Mě to baví, není to bůhvíco, ale v té záplavě dnešních seriálů na jedno brdo je to trochu jiné a tím lepší. Začal jsem se na to dívat s nedůvěrou a první dva díly mi přišly dost křečovité. Postupně to ale tak nějak sedlo a je to příjemná oddychovka na nedělní večer, má to příjemnou atmosféru a místy se člověk i zasměje. První série 3* ve druhé šla kvalita výrazně dolů.

• 14.9.2014  18:25

Mě se to líbí a vždycky se u toho zasměju. Tryská z toho taková nějaká pohoda a bestarostnost, proto se na to rád kouknu když mám špatnou náladu, navíc to perfektně zachycuje takovou tu atmosféru 90.let. Potměšil se v Poldovi asi neskutečně vyřádil :) Je to prostě taková Policejní akademie po česku, není to bůhvíjaká filmařina, ale jako bláznivá komedie to funguje.

• 11.9.2014  23:59
    Krásno (2014)

Skoro celou dobu to vypadalo nadějně, ale na konci se to bohužel zvrhlo na neskutečnou slátaninu.

<< předchozí 1 2