0kozel

okres Havlíčkův Brod

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 15.11.2014  15:26

Tohle je jedna z nejlepších pohádek, ale hodí se jen na Vánoce, jindy by působila dost zvláštně. Celé je to takové příjemné, vtipné a nenucené.

• 29.12.2016  21:38

Oproti prvnímu filmu není příběh tak rozvětvený, je přímočařejší. Což, ale není na škodu protože díky tomu dává víc prostoru ústřední dvojici, která byla opět skvělá. Pohádka je plná chytrého humoru pro děti i dospělé. A to, že v ní jsou náboženské motivy jí na kvalitě neubírá, naopak alespoň rodiče vysvětlí dětem, proč se vlastně slaví Vánoce. Pohádku jsem viděl v kině s celou rodinou a všem se líbila od dětí po prarodiče. Skvělé bylo uvedení do kin ve vánočním období, kdybych jí viděl jindy asi bych jednu hvězdu ubral, ale když už jsou ty Vánoce ;) Z vedlejších postav se mi líbil "čert" Pavla Lišky, ten mohl možná dostat trochu víc prostoru. Jinak lokace byly vybrány skvěle. Na závěr ještě oceňuji, že si Uriáš přišel pro mistra Košťála, což dává naději, že spravedlnost existuje :)

• 19.11.2017  20:27
    Anthropoid (2016)

Kvalitní film, ale je škoda těch přešlapů a chyb. Tenhle příběh je sám o sobě dost silný, na to aby se obešel bez úprav skutečných událostí. Jako nevadí mi, že si upravili drobnosti, ale udělat z člena odboje, který parašutistům pomohl navázat kontakty s odbojovou skupinou, udavače a posluhovače Němců, tak to mě osobně hodně vadilo. Další věcí co mě štvala bylo, že hned od začátku všem vyprávěli co je jejich cílem. Finále v kostele bylo super, i když ve skutečnosti snad hlídka v kostele samopaly neměla, ale to mi nevadí. Herecké výkony jsou fajn, přestože herci neměli jakoby moc co hrát.

• 4.1.2017  02:33
    Brickleberry (TV seriál) (2012)

Tohle je nářez! Je to sprosté, nekorektní a perverzní, ale hlavně neuvěřitelně vtipné. Pauzy mezi vtipy nejsou dlouhé, ony totiž nejsou žádné. Zahlédl jsem to náhodně v ukázce a hned jsem věděl, že to je můj šálek kávy. Rozhodně to není pro každého, komu vadí drsnější humor ať to radši vůbec nezkouší.

• 14.9.2014  18:25

Mě se to líbí a vždycky se u toho zasměju. Tryská z toho taková nějaká pohoda a bestarostnost, proto se na to rád kouknu když mám špatnou náladu, navíc to perfektně zachycuje takovou tu atmosféru 90.let. Potměšil se v Poldovi asi neskutečně vyřádil :) Je to prostě taková Policejní akademie po česku, není to bůhvíjaká filmařina, ale jako bláznivá komedie to funguje.

• 25.1.2015  02:17
    Colette (2013)

Co mi na filmu nejvíc vadí, je to, že tu jsou Němci, Češi, Poláci, Francouzi, Belgičani, Holanďané a Slováci a přitom všichni mluví česky nebo slovensky. Proč?! Byl by takový problém, aby každý mluvil svou řečí a doplnilo se to titulky? Filmu by to určitě přidalo na autentičnosti.

• 19.6.2010  14:33
    Dablér (2006)

Je to příjemná oddychová komedie, která si drží své tempo po celou dobu nepůsobí vůbec nuceně a k tomu v tom hraje krásná Alice Taglioni. Celkově je to nadprůmerný film, dávám 75 %. Francis Veber ale natočil i lepší filmy.

• 7.1.2012  22:32
    Dobrý voják Švejk (TV film) (2009)

Myslím, že pro mladou generaci je tento film přijatelnější formou Švejka, já osobně dávám přednost zpracování z 50. let. Grafické zpracování se mi líbí, dabing taky ujde, zajímavý nápad je zobrazování Švejkových myšlenek. Ve filmu je sice pár nepřesností české nápisy, absence německých, někde se objeví současný státní znak, Budějovická anabáze přesunuta na frontu... Konec propůjčený z filmu "Šťastné a Veselé". Ale celkově to není vůbec špatné zpracování.

• 14.6.2014  01:01

Tohle je skvost, skvělý nadčasový humor, nejlepší čeští herci. Plno hlášek, které sedí i v dnešní době. Porovnat s knihou bohužel nemůžu, ale na film se vždycky rád podívám.

• 17.11.2014  00:35
    Donšajni (2013)

Menzel sice natočil několik dobrých filmů, ale tenhle se k nim bohužel ani zdaleka nepřiblížil. Film nemá žádný děj a navíc to na můj vkus bylo otravně uřvané (nejsem fanda opery, ale to bych překousl kdyby film za něco stál). Pořád jsem čekal až se začne něco dít. Marně, a tak jsem po hodině znechuceně přepnul. A jak tohle někdo mohl nominovat na Oskara nepochopím nikdy.

• 9.5.2015  00:06
    Drsňačky (2013)

Celou dobu mi připadalo, že už jsem to někde viděl a ono jo, jedná se o scény z klasických policejních filmů, akorát v tomto snímku byly místo policajtů policajtky. Proč ne, ale tady to nefunguje. Párkrát jsem se u filmu jen pousmál (nejspíš u scén, které byly zamýšleny jako vtipné), ale bylo to takové nedotažené, chyběla tomu prostě šťáva. Jako komedie je to slabota, možná by to fungovalo v jiném obsazení, těžko říct.

• 15.1.2011  00:32
    Drtivá porážka (TV pořad) (2008)

Trapnější verze Ninja faktoru

• 8.9.2011  23:08

Vzpomínka na akční filmy z 80. let.

• 8.9.2011  23:15
    Faktor strachu (TV pořad) (2001)

Strašně trapná a nechutná soutěž. Nechápu ani ten název, protože většina těch úkolů nemá se strachem nic společnýho. Celé to podtrhuje to že tam učinkují jen lidi bez mozku, čemuž odpovídají i ty kecy.

• 3.1.2017  18:57
    G-FORCE (2009)

Nápad je to dobrý, začátek filmu mě bavil, ale postupně se z toho stala nuda. Ale řekl bych, že pro děti to může být super.

• 4.1.2017  01:07
    Griffinovi (TV seriál) (1999)

Několikrát jsem to zkoušel, ale nikdy mě to pořádně nechytlo. Mám rád Simpsonovi, Futuramu, South Park i Americkýho tátu, ale Griffinovi mě nezaujali. V celém seriálu mi není ani jedna postava sympatická, navíc se mi nelíbí, jak je to namalované. Přesto jsem pár dílů viděl. Některé byly vtipné, jiné idiotské či trapné a některé mě úplně otrávili. Asi jsem výjimka, ale víc se mi líbil seriál Cleveland show.

• 19.6.2010  17:42

Příšerně zdlouhavé, strašně dlouhé čekání na akční scény vyplněné holčičím tlacháním...pro mě je tento film spíše zklamáním. 50 % dávám za akční scény, které jsou opravdu vydařené a za výkon Kurta Russella, škoda že nemá film větší spád.

• 13.1.2017  00:04
    Habermannův mlýn (2010)

Je to škvár! Fuj! Je mi z toho na blití! Ten film asi platili sudeťáci. Jasně němci jsou všichni dobrý a hodní, nikomu před a během války neukradli majetek, nevraždili a nemrzačili Čechy. Vlastně by si žili jako v ráji, kdyby jim ti zlí Češi neubližovali a to i za války. Tohle má jako být podle skutečných událostí? Tak to tvůrci museli čerpat leda tak z Goebbelsova deníčku. Když jsem to konfrontoval s vyprávěním pamětníků, tak to absolutně neobstálo, ale říkal jsem si, že po tolika letech už nemusela paměť tak dobře sloužit....Ale existuje i dostatek historických písemných pramenů a v konfrontaci s nimi nejenže snímek neobstojí, ale ukáže se v plné nahotě jaká to je neskutečná blbost a kálení si do vlastního hnízda!

• 1.6.2015  01:08
    Jan Hus (TV film) (2015)

Já jsem mile překvapen. Čekal jsem propadák a on zatím vznikl nadprůměrný český historický film, který je důstojnou připomínkou Husova upálení. Je dobře, že tento film vznikl. Jako plus bych viděl herecký výkon Javorského, kterému role Václava neskutečně sedla, dobře zvolené lokace a hlavně, atmosféra na koncilu a že je film plný emocí ( i středověký chlap může brečet). Husa mi bylo fakt líto v jeho boji s větrnými mlýny z energetického kazatele se postupně stává fyzicky i duševně vysílený člověk, který ale drží svůj postoj až do konce. Tenhle vývoj hlavní postavy mi trochu ve Vávrově filmu chyběl. Jako mínusy bych viděl nerovnoměrný spád děje - v některých pasážích byl film zbytečně zdlouhavý a zabýval se nepodstatnými věcmi, jinde zase najednou nasadil zběsilé tempo a některé události opomenul. Dále herecký výkon Dastlíka na papeže mi připadal, že mluví jak nějakej Moravák, taky mi připadalo, že se tvůrci moc nepárali s uváděním postav do děje a tak můžou mít diváci, kteří se úplně v oblasti neorientují problémy uvědomit si kdo je kdo. Řekl bych, že Zikmund tu je vykreslen v lepším světle než byl ve skutečnosti, asi jde o snahu změnit jeho všeobecné vnímání, které je negativní, ale v tomto filmu jde o opačný extrém. Pro uvedení filmu k výročí mi delší stopáž nevadí, ale k opakovanému shlédnutí by to chtělo sestříhat do dvou dílů nebo do jednoho dvouhodinového filmu.

• 11.9.2014  23:59
    Krásno (2014)

Skoro celou dobu to vypadalo nadějně, ale na konci se to bohužel zvrhlo na neskutečnou slátaninu.

• 23.10.2013  20:04

Super práce, jen je škoda, že tvůrci nepočkali s odhalením hlavní zápletky.

• 8.1.2017  22:45

Velkou slabinou je scénář. Ten je slabý jak čaj. Asi to byl pokus o jakési omlouvání Baarové, ale pro film by bylo prostě jednodušší a lepší na férovku přiznat, že to byla kariéristka a prospěchářka, o žádnou lásku se totiž z principu jednat nemohlo nebo to aspoň z filmu nevyplynulo. Celkově jsou postavy strašně ploché, chybí jim hloubka. Přitom téma filmu je jako stvořené pro vykreslení hlubších charakterů, asi se s tím tvůrci nechtěli obtěžovat. Pauhofová se na roli vyloženě nehodí, mohli vybrat někoho aspoň trochu podobného, sice to nezahrála vyloženě špatně, ale hodí se spíš pro jiné role. Budila dojem, že je to taková křehotinka, ale tady by to chtělo spíš suverénnější vystupování. Stašová působí vyloženě jako pěst na oko, nechápu proč ji režisér trochu nemírnil to její přehrávání film hodně sráží. Nejlepší herecký výkon podal Burkhard a Kříž. Špatný nebyl ani Markovics, ale tam to sráží špatný dabing. Tvůrci si také mohli předem ujasnit, jestli budou všichni Němci mluvit německy a držet se zvoleného celou stopáž. Protože bylo trapné, že chvíli mluvili německy a za chvíli prskal Hitler česky. Nechápu proč?! Také je škoda velkých časových skoků v ději. Není to špatný film, ale už se na něj asi znovu nepodívám. Vůbec nelituji, že jsem na tom v kině nebyl.

• 8.9.2011  23:12

Tenhle film má neuvěřitelnou sílu, perfektní práce. Když mám náladu na smutnej film pustim si tenhle.

• 6.9.2011  18:19

Povedený film, byl jsem mile překvapen. Jenom začátek je takový utahaný a taky je škoda té části s partyzánama nemyslím si že hlavním problémem partyzánů byli židé.

• 2.9.2014  10:30
    Pečený sněhulák (TV pořad) (2014)

Není to úplně špatný. Některé vtipy jsou více povedené, jiné méně, ale u mě převládá spokojenost. U spousty věcí se ale dá předvídat jak dopadnou. Nemůžu si pomoct, ale mně se při sledování vybavila "Malá Velká Británie", ale nedá se říci, že by to dosahovalo její kvality. V porovnání s jinými českými současnými zábavnými pořady může být tohle skvost. Uvidíme co další díly. Protože se mi líbila zhruba polovina vtipů, tak dávám tři hvězdy.

• 14.6.2014  01:36

Super film já se u toho řezal hlavně u první půlky. Parta looserů, jejichž kápo (rádoby kaskadér) se snaží vydělat na záchranu nevlastního otce, aby ho pak mohl umlátit :) Navíc pár dobrých hlášek např: "Ty jseš ale divnej." "To si piš, že jsem!" Nebo scéna při přeskoku bazénu je taky super. Prostě jedna z těch lepších komedií z posledních pár let.

• 19.6.2010  14:35

Tento film na mě opravdu zapůsobil nádhernou aljašskou přírodou a životem traperů v souladu s přírodou. Takhle by se měli dělat dokumenty proti takové formě nic nemám. Jen bych o trochu zkrátil stopáž filmu ke konci už působil trochu zdlouhavě.

• 2.1.2016  00:25
    Poupata (2011)

Film zachycuje krátký časový úsek ze života méně šťastných lidí. Bez jakékoliv snahy něco přikrášlovat či idealizovat, prostě to působí příjemně realisticky až surově.

• 18.9.2015  14:41

Nápad je to dobrý, ale po chvíli mě začalo štvát jak to Denzelovi všechno vychází a všude je dřív než jeho tupí kolegové. S tímto zpracováním má film mnohem blíže ke komedii než dramatu nebo thrilleru, čekal bych, že v tom Denzela nechají víc vykoupat.

• 9.4.2014  23:24

Je to celkem fajn česká komedie, jen škoda toho závěru, kdy si hlavni hrdina po navratu z minulosti nepamatoval jak prožil posledních 20 let. Přiznám se, že jsem mu tu šanci vrátit se do minulosti za prvni láskou tak trochu záviděl..

<< předchozí 1 2