0kozel

okres Havlíčkův Brod

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 29.12.2016  21:38

Oproti prvnímu filmu není příběh tak rozvětvený, je přímočařejší. Což, ale není na škodu protože díky tomu dává víc prostoru ústřední dvojici, která byla opět skvělá. Pohádka je plná chytrého humoru pro děti i dospělé. A to, že v ní jsou náboženské motivy jí na kvalitě neubírá, naopak alespoň rodiče vysvětlí dětem, proč se vlastně slaví Vánoce. Pohádku jsem viděl v kině s celou rodinou a všem se líbila od dětí po prarodiče. Skvělé bylo uvedení do kin ve vánočním období, kdybych jí viděl jindy asi bych jednu hvězdu ubral, ale když už jsou ty Vánoce ;) Z vedlejších postav se mi líbil "čert" Pavla Lišky, ten mohl možná dostat trochu víc prostoru. Jinak lokace byly vybrány skvěle. Na závěr ještě oceňuji, že si Uriáš přišel pro mistra Košťála, což dává naději, že spravedlnost existuje :)

• 27.12.2015  01:19

Jedna z mála komedií, u kterých se vydržím smát skoro celou dobu jejich trvání. A to bez ohledu na to kolikrát jsem už Marečka viděl, tohle je nestárnoucí klasika. "I skladník ve šroubárně si může přečísti Vergilia v originále" :D

• 15.11.2014  15:26

Tohle je jedna z nejlepších pohádek, ale hodí se jen na Vánoce, jindy by působila dost zvláštně. Celé je to takové příjemné, vtipné a nenucené.

• 14.6.2014  01:01

Tohle je skvost, skvělý nadčasový humor, nejlepší čeští herci. Plno hlášek, které sedí i v dnešní době. Porovnat s knihou bohužel nemůžu, ale na film se vždycky rád podívám.

• 2.5.2014  21:35
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Tohle je super práce. Konečně český krimi seriál na nejvyšší úrovni. Žádné telenovely, americké super efekty, ale realisticky zobrazena kriminalistická práce. Navíc je fajn, že je to založený na skutečných případech. Celý seriál je minimálně o třídu výš než ostatní české kriminálky, řekl bych že navazuje zdařilostí a provedením na Hříšné lidi a Četnické humoresky, ikdyž je to trochu jiný žánr než zmíněná díla.

• 3.1.2014  20:31
    Rivalové (2013)

Naprosto strhující akční podívaná z doby, kdy se v F1 opravdu závodilo. Záběry na formule a chvějící se motory během závodu společně s jejich burácením to je dokonalost a hlavně ve filmu nejsou žádně zbytečné blbosti. Hlavní postavy jsou obě perfektně zahrané (ikdyž Daniel Brühl byl přece jenom o něco lepší). Mohlo by se zdát, že film je jen pro úzké spektrum publika, ale opak je pravdou každý si v Rivalech něco najde. A, že si režiser upravil některá fakta mě jako člověku, co si tuto éru F1 nepamatuje, navadí, ale chápu, že některým fanouškům to vadit může. Objektivně 90%, jako fanda F1 100%.

• 8.9.2011  23:12

Tenhle film má neuvěřitelnou sílu, perfektní práce. Když mám náladu na smutnej film pustim si tenhle.

• 19.6.2010  14:36
    Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

Tohle je aspon podle mě nejvtipnější seriál vůbec. Britský humor je prostě na hodně dobré úrovni. Hlavně nepřemejšlet nad tim jestli děj není absurdní ( je a asi kvůli tomu je to tak neskutečně vtipný ). Seriál neztratil na vtipu ani po tom co byla nahrazena jedna z hlavních postav. Dabing je taky opravdu povedenej. Jen je škoda že nevznikl film...

• 19.11.2017  20:27
    Anthropoid (2016)

Kvalitní film, ale je škoda těch přešlapů a chyb. Tenhle příběh je sám o sobě dost silný, na to aby se obešel bez úprav skutečných událostí. Jako nevadí mi, že si upravili drobnosti, ale udělat z člena odboje, který parašutistům pomohl navázat kontakty s odbojovou skupinou, udavače a posluhovače Němců, tak to mě osobně hodně vadilo. Další věcí co mě štvala bylo, že hned od začátku všem vyprávěli co je jejich cílem. Finále v kostele bylo super, i když ve skutečnosti snad hlídka v kostele samopaly neměla, ale to mi nevadí. Herecké výkony jsou fajn, přestože herci neměli jakoby moc co hrát.

• 10.1.2017  01:08

Druhý díl byl lepší než první, konečně to do sebe zapadlo. Seriál sice stojí na Trojanovi, který je výborný, ale v tomhle díle se k němu přidal i Neužil. Bárdos je nádherná, v tomhle se mi hodně líbí. Je fajn, že přibylo i akce.

• 4.1.2017  02:33
    Brickleberry (TV seriál) (2012)

Tohle je nářez! Je to sprosté, nekorektní a perverzní, ale hlavně neuvěřitelně vtipné. Pauzy mezi vtipy nejsou dlouhé, ony totiž nejsou žádné. Zahlédl jsem to náhodně v ukázce a hned jsem věděl, že to je můj šálek kávy. Rozhodně to není pro každého, komu vadí drsnější humor ať to radši vůbec nezkouší.

• 2.1.2016  00:25
    Poupata (2011)

Film zachycuje krátký časový úsek ze života méně šťastných lidí. Bez jakékoliv snahy něco přikrášlovat či idealizovat, prostě to působí příjemně realisticky až surově.

• 1.6.2015  01:08
    Jan Hus (TV film) (2015)

Já jsem mile překvapen. Čekal jsem propadák a on zatím vznikl nadprůměrný český historický film, který je důstojnou připomínkou Husova upálení. Je dobře, že tento film vznikl. Jako plus bych viděl herecký výkon Javorského, kterému role Václava neskutečně sedla, dobře zvolené lokace a hlavně, atmosféra na koncilu a že je film plný emocí ( i středověký chlap může brečet). Husa mi bylo fakt líto v jeho boji s větrnými mlýny z energetického kazatele se postupně stává fyzicky i duševně vysílený člověk, který ale drží svůj postoj až do konce. Tenhle vývoj hlavní postavy mi trochu ve Vávrově filmu chyběl. Jako mínusy bych viděl nerovnoměrný spád děje - v některých pasážích byl film zbytečně zdlouhavý a zabýval se nepodstatnými věcmi, jinde zase najednou nasadil zběsilé tempo a některé události opomenul. Dále herecký výkon Dastlíka na papeže mi připadal, že mluví jak nějakej Moravák, taky mi připadalo, že se tvůrci moc nepárali s uváděním postav do děje a tak můžou mít diváci, kteří se úplně v oblasti neorientují problémy uvědomit si kdo je kdo. Řekl bych, že Zikmund tu je vykreslen v lepším světle než byl ve skutečnosti, asi jde o snahu změnit jeho všeobecné vnímání, které je negativní, ale v tomto filmu jde o opačný extrém. Pro uvedení filmu k výročí mi delší stopáž nevadí, ale k opakovanému shlédnutí by to chtělo sestříhat do dvou dílů nebo do jednoho dvouhodinového filmu.

• 25.1.2015  02:17
    Colette (2013)

Co mi na filmu nejvíc vadí, je to, že tu jsou Němci, Češi, Poláci, Francouzi, Belgičani, Holanďané a Slováci a přitom všichni mluví česky nebo slovensky. Proč?! Byl by takový problém, aby každý mluvil svou řečí a doplnilo se to titulky? Filmu by to určitě přidalo na autentičnosti.

• 14.9.2014  18:25

Mě se to líbí a vždycky se u toho zasměju. Tryská z toho taková nějaká pohoda a bestarostnost, proto se na to rád kouknu když mám špatnou náladu, navíc to perfektně zachycuje takovou tu atmosféru 90.let. Potměšil se v Poldovi asi neskutečně vyřádil :) Je to prostě taková Policejní akademie po česku, není to bůhvíjaká filmařina, ale jako bláznivá komedie to funguje.

• 14.6.2014  01:36

Super film já se u toho řezal hlavně u první půlky. Parta looserů, jejichž kápo (rádoby kaskadér) se snaží vydělat na záchranu nevlastního otce, aby ho pak mohl umlátit :) Navíc pár dobrých hlášek např: "Ty jseš ale divnej." "To si piš, že jsem!" Nebo scéna při přeskoku bazénu je taky super. Prostě jedna z těch lepších komedií z posledních pár let.

• 2.5.2014  20:08
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Tak tohle je lepší než jsem čekal. Chápu, že tenhle typ humoru není pro každého, ale mě to hodně sedlo a navíc mi to přijde na české poměry dost originální.

• 9.4.2014  23:24

Je to celkem fajn česká komedie, jen škoda toho závěru, kdy si hlavni hrdina po navratu z minulosti nepamatoval jak prožil posledních 20 let. Přiznám se, že jsem mu tu šanci vrátit se do minulosti za prvni láskou tak trochu záviděl..

• 23.10.2013  20:07
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

Konečně český seriál, který není jen o vztazích, ale ukazuje těžkou dřinu záchranářů. Vašut je fakt výbornej. Jen díl s cikánama je narozdíl od epizody v původní sanitce naprosto mimo realitu (mám na mysli 8.díl).

• 23.10.2013  20:04

Super práce, jen je škoda, že tvůrci nepočkali s odhalením hlavní zápletky.

• 8.9.2011  23:08

Vzpomínka na akční filmy z 80. let.

• 6.9.2011  18:19

Povedený film, byl jsem mile překvapen. Jenom začátek je takový utahaný a taky je škoda té části s partyzánama nemyslím si že hlavním problémem partyzánů byli židé.

• 19.6.2010  14:35

Tento film na mě opravdu zapůsobil nádhernou aljašskou přírodou a životem traperů v souladu s přírodou. Takhle by se měli dělat dokumenty proti takové formě nic nemám. Jen bych o trochu zkrátil stopáž filmu ke konci už působil trochu zdlouhavě.

• 19.6.2010  14:34

Toy Story jsem měl hrozně rád už jako malej a po letech se na tom vůbec nic nezměnilo vtipům a hláškám se zasměju i ted a ke grafický stránce neni co dodat, jedná se prostě o kvalitní film pro děti i dospělé.

• 19.6.2010  14:33
    Dablér (2006)

Je to příjemná oddychová komedie, která si drží své tempo po celou dobu nepůsobí vůbec nuceně a k tomu v tom hraje krásná Alice Taglioni. Celkově je to nadprůmerný film, dávám 75 %. Francis Veber ale natočil i lepší filmy.

• 17.12.2017  19:37
    Strašidla (2016)

Že by se začal vracet tradiční český žánr dětský/rodinný film? Kvalitou je to průměr, ale rád jsem se na to podíval a dětem se to líbilo. Je vidět, že spousta uživatelů tu nedočkavě čeká až dá Troškovi další odpad, to hodnocení zde nevyjadřuje kvalitu filmu, ale hodnotí sympatie k režisérovi.

• 8.1.2017  00:13

Uvítal jsem, že je to natočeno mnohem reálněji, bez pohádkovosti, šablonovitosti a romantičnosti oproti původní sérii. Líbila se mi taková nějaká surovost snímku nebo jak to říct. Uvítal jsem, že si tam zahrál hrdina starých německých indiánských filmů - Gojko Mitič.

• 10.1.2016  00:38
    Železná pěst (TV film) (2014)

Jako fanda historických filmů jsem spokojen. Hezky se na to dívalo kostýmy, krásné záběry na středověké hrady, kostýmy, obléhání a další. Na člověka ta atmosféra pozdního středověku chvílemi úplně dýchne. Bohužel velkou slabinou tohoto filmu byl jeho hodně slabý a navíc místy až naivní příběh (se vdovou by žádný šlechtic v té době nejednal jako s rovnocenným partnerem natož, aby si nechal velet, ve skutečnosti by byla ráda, pokud by mohla v klidu dožít na svém hradě). Pro ty, kdo se rádi podívají na historický film doporučuji, pro ostatní pro které je nezbytný kvalitní příběh radím porozhlédnout se jinde :) Jedná se o jeden z těch filmů, které vám v hlavě neuvíznou a když na něj po čase narazíte, tak budete přemýšlet, jestli jste ho už viděli...

• 28.12.2015  01:00
    Správnej dres (TV film) (2015)

Největším překvapením pro mě byl výkon Táni Kuchařové, nečekal jsem, že může zahrát takhle dobře. Jinak jsem se u filmu párkrát zasmál, ale na komedii mi to přišlo jako málo. Líbilo se mi zpracování hokejových zápasů, kdy byly využity převážně záběry skutečných hokejistů a díky tomu to nepůsobilo trapně jako v případě seriálu "Poslední sezóna". A Bokovou bych rozhodně nenazval jako ošklivku :)

• 2.9.2014  10:30
    Pečený sněhulák (TV pořad) (2014)

Není to úplně špatný. Některé vtipy jsou více povedené, jiné méně, ale u mě převládá spokojenost. U spousty věcí se ale dá předvídat jak dopadnou. Nemůžu si pomoct, ale mně se při sledování vybavila "Malá Velká Británie", ale nedá se říci, že by to dosahovalo její kvality. V porovnání s jinými českými současnými zábavnými pořady může být tohle skvost. Uvidíme co další díly. Protože se mi líbila zhruba polovina vtipů, tak dávám tři hvězdy.

<< předchozí 1 2