Doktor Živago (2002) (TV film)

Zaujímavý silný príbeh, mať tak viac času, tak by som si určite prečítal knihu.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Kurvahoši, tak toto bol podraz! Dedictvi aneb kurva sa snaží vytrieskať z jedničky, čo sa dalo... objavil sa Arnošť s plastickým frňákom, Bohouš s pľaskáčom, Dagmar Havlová tam hrala mrtvú (paradoxne najpresvedčivejší herecký výkon vo filme, skoro som hodil šabľu). Objavili sa aj dalšie celebritky ako anjel strážny, advokát z jedničky... a vlastne na tom stavia celý film, čo by ani nebolo na škodu, keby tam boli hlášky, dej, či fungujúca atmosféra. Bohužiaľ film je o tom, že sa pár hercov stretne po 22 rokov, ukážu sa pred kamerou, zasmejú a povedia si : "Éééj, ale je nám je stále fajn, hohohóóó! " Tak celkovo ma dvojka rozladila, ako Schwarzenegger v najnovších akčných filmov, kde hrá ramba až mi ho príde ľúto. V celom filme je len jedna naozaj podarená scéna: NIKDY NIKOMU NEVĚŘ!

Hunger Games (2012)

Tak hunger games som ani nemal v pláne vidieť, ale ked som si pozrel tie fotky Jannifer Lawrence od toho hackera, tak som sa teda sám seba ukecal... taký priemer.

Velký transatlantický kabel (2006) (TV film)

Zaujímavý dokument. Nahodenie káblu cez atlantik v tej dobe malo stať asi 1,5 miliona dolárov. 150 kilometrov koľají na dobrom teréne sponzorovaný vládou USA stalo takisto 1.5 miliona dolárov.. a myšlienka jedného človeka predbehla štáty.

Transformers: Zánik (2014) odpad!

Čo je na nových Transformeroch zaujímavé? No predsa epic fail! Tuna sa dostali transformeri až pod hranicou trapnosti, to úplne doslova. Nedá sa povedať, že tu existuje nejaké napätie, logika, humor...dokonca som začal pri filme rozmýšľať, že robiť herca vyžaduje občas odhodiť všetké zábrany, stratiť česť a vylízať ľubovoľný hnis podľa potreby scénaristu. V momentoch, kde som nemihol ani brvou sa herci snažia vyvolať emociu v podobe krčovitých výstupov, ktoré úplne nefungujú a vyvoláva to neuveriteľný pocit falošnosti. Alebo napríklad pri pol minútovej bitke dvoch transloserov pripomínajúcu bitku 2 powerrangeroch kamera zrazu zachycuje gesto Marka Wahlbergera, pri ktorom kýva pomaly hlavou a v duchu si myslí: "To áno, máš môj obdiv a uznanie rytier Transformer. Viem, čo to obnáša takto bojovať... " Takéto momenty, ktorých je tu v tejto dva a polhodinovej zlátanie mrte, úplne kazia celý, už aj tak dosť chabo premyslený film. Spomeniem ešte námatkovo napríklad to, že jeden transloser mal počas celého filmu v papuli cigaro zo železa, znejú tu neustále debilné dialogy (veľmi debilné!!), a nakoniec ešte prišli transloseri v podobe dinosaurov, ktoré sršili oheň, mali IQ 30 a škriekali. Najväčie umenie na celom filme je dopozerať ho. Jeden z najhorších blockbusterov, čo som kedy videl.

Transcendence (2014)

Tak čítam tie negatívne kritiky céesfeďákov, a bud išli do kina v horúcich hicov a dostali úpal, alebo bolo hnusne sychravo a zo zlej nálady čmárajú, že toto tu už dávno nemali.. Ja som si to pekne včera pozrel na predčasnom DVD a chutilo! Toto je sci-fičko s novým zaujímavým námetom, je to originálne. Niečo medzi Tronom, Travnikarom a ešte niečim originálnym, ale teraz si nespomeniem. Po skončení filmu som začal snívať, aké by to bolo, keby... dal by som si aj transcendence 2.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Dobrá oddychovka, ale kde bol dopekla IronMan, Superman, SuperMarioBoss, Tchor, Hulk a Spiderman? To sa mi nechce veriť, že si nehodili Kapitána na facebook alebo twitter! A záchrana celého sveta zas len ostala na pleciach amerického kapitána. Vysoký rozpočet sa nezaprel, akcia a efekty tu sú, ale chýbalo tu viac osviežujúcich scén typu: "Je v tomto aute niečo, čo tu ešte funguje? ". ,,Áno, klimatizácia." Tak ale zas určite je to ďalší film, čo treba vidieť.

Tyran (2014) (seriál)

Salam alejkum, pozrel som premieru a nenudil som sa celých 54 minút. Je predpoklad, že scénar môže byť v tomto seriáli veľmi sľubný, lepší ako v Homeland. Kľudne sa môže stať, že Tyrant bude apelovať na seriál roku.