Umučení Krista (2004)

Všetky postavy vo filme hovoria tými jazykmi, akými by skutočne v danej dobe hovorili. (Židia, vrátane Krista a jeho učeníkov, hovoria aramejsky a Rimania hovoria hovorovú latinčinou.) Umučenie Krista, cz titulky

Jak se to dělá (1999) (seriál)

Nech svätý Peter otvorí bránu ľudom, čo stali za vnik tohto seriálu.Ked som bol malý, tak som fantazíroval, že vo voľnom čase budem chodiť po fabrikách a zisťovať ako sa čo robí, ale pri týchto dokumentoch som dospel :) Seriál sám o sebe nenaučí, ale určite rozšíri vaše obzory.Napríklad som sa snažil vyrobiť podľa tohto seriálu sklenený pomaľovaný tanier....dal som odrezaný štvorec skla na formu, s takým špeciálným práškom som narobil farby, namaľoval som si slniečko dúhu...vložil som to potom do kaliacej pece (na nože) a tamtararáááá vytiahol som tanier... :)...teda ehmm..niečo také...slniečko bolo ementalovité a dúha pripomínala rozbitý Stalingrad...a tanier bol krehký.Po pár dňoch sa nedopatrením rozbil :( Jak se to dělá, cz dabing

Proboha! (2008)

Bill Macher týmto dokumentom nadelí niektorím pekelnú dávku klistíru ducha svatého.Veľmi vipná záležitosť.Lepšie raz vidieť ako 100 krát čítať ;) Je mi už jasné ako tomu môže dať niekto odpad.. začneme týmto ...:)))))))

Pablo Escobar: Kokainový král (1998) (TV film)

Kto videl film Kokain s Johnny Deppom v hlavnej úlohe, tak už možno vie, že Pablo Escobar bol mocný narkobaron ku ktorému išli malé myšky nakupovať do Kolumbie.Drogový kráľ - to bol Pablo Escobar.V tomto dokumente riešia jeho osobný život, pravidlá kartelu, druh prepravy do iných štátov (všetké možné).Zaujímavé sú štatistiky.Použili niekde návnadu 1500 kg kokainu nech upútajú pozornosť policajtov, a kdesi inde prešlo 5000 kg kokainu.Mohol si to dovoliť.1 kg kokaínu s 90% čistotou mal v Kolumbii hodnotu 9000 $ , ked dorazil kokaín do Miami mal hodnotu 30 000 $, a to ked sa tam rozriedilo na 30% čistotu, tak to 1kilo 90% kokainu sa rozpredalo za 300 000 $. Odhadom ročne si Escobar zarobil 2,75 miliardy dolarov. Pablo Escobar: Kokainový král cz dabing

The Collection (2012)

Atmosféra filmu bola dobrá s celkom fajn hudbou.Záver sa mi páčil najviac.Je to ináč dobrý nápad na zamyslenie. Predstavte si, že ktosi by vás hodil do krabice, zamkol a uniesol.Potom by vám dovnútra strieknul uspávacieho plynu a v bezvedomí si vás pripútal a splňoval si svoje sadistické chúťky.Rezal, hrýzol, škrabal... púšťal do vás chrobáky...predstavte si, že sa vám podarí uniknúť a vy si ho potom kdesi odchytíte....Ja by som na takého nachystal sikovky a jeho gule by spoznali stredovek. :D ...predstavujem si, že Arkinovi sa to v hlave pomätie a vznikne trojka- on v hlavnej úlohe.

Life Cycles (2010)

Pekný vizuálný zážitok s kvalitnou hudbou.To je za 5 hviezd.Chcelo to ešte viac kaskadérskych kúskov a menej zbztočného kecania.Vadilo mi tam tie pseudofilozofické monology, že bycikel je ten najúžasnejší vynález v historii ľudstva...Nabralo to spád akoby novodobých indiánských múdier, ktoré mi nedávajú žiaden hlbší zmysel.

Český sen (2004)

Chceme všetko.To najlepšie a zadarmo.Zadarmo vám tento link splní Český sen.