Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

Deníček (8)

aktualizovány YouTube odkazy u mých oblíbených skladatelů

Teď by měly všechny fachat. To si fakt žádá pravidelnou údržbu. Studio Ghibli je v mazání obzvlášť aktivní.

 

Kdyby něco zase nešlo, dejte vědět

panMenzel - pokračování

Po krátkém příměří je nejen opět bombardována Gaza, ale i já jsem bombardován žádostmi o rozhovor. Napsala mi dcera slavné filmové kritičky Tereza S. (celé jméno neuvádím, abych nebyl indiskrétní), rovněž filmová kritička toho času v Reflexu, a požádala mne o schůzku:

Jakkoli se můj názor na Donšajny neliší od Vašeho a akce ve Varech mě upřímně pobavila a ocenila jsem ji, obsah, respektive hlavně styl Vašeho dopisu mě, řekněme, zarazil. Ráda bych proto zjistila něco více o jeho pisateli - alespoň čím se zabýváte, zda sám tvoříte a jak moc (kromě přispívání na ČSFD) se věnujete filmovému oboru. Stejně tak Vám ráda poskytnu prostor k vyjádření, pakliže o něj stojíte, můžeme se i sejít a vše probrat osobně.

 

Slušně jsem odpověděl, že ve filmovém průmyslu nepracuji, Oscara nemám, a že k věci jsem se již vyjádřil dostatečně, nicméně slečna Tereza trvala na svém (Naše vedení je přesvědčeno, že filmovou veřejnost kauza nadále zajímá, a budu o ní tedy muset napsat) , proto očekávejte v příštím Reflexu kromě velevtipné montáže na obálce i další článek k ostře sledované kauze.

 

STAY TUNED!

 

Výsledek, který vstoupí do dějin české žurnalistiky, najdete zde: http://i.nahraj.to/f/L08.jpg

Jiří Menzel pátrá

Včera jsem zaznamenal tuto závažnou kauzu, která se týká mé osoby:

http://kultura.idnes.cz/menzel-na-stope-plakatu-0si-/filmvideo.aspx?c=A140724_115549_filmvideo_spm

 

Jelikož jsem dobrák od kosti, nemohl jsem se na to dívat, jak pan Menzel chudák pátrá a poslal jsem mu zdvořilou odpověď:

 

Vážený pane Menzele,

dočetl jsem se v celostátních médiích, že jste mi na stopě, proto se raději drze přiznávám, dokud je ještě čas.

To já jsem přilepil na inzertní nástěnku v hotelu Thermal varování pro zahraniční návštěvníky před Donšajny. Vězte, že mým jediným úmyslem bylo uchránit nicnetušící cizince a jejich drahocenný čas před vaším filmem, a pokusit se zmírnit ostudu, kterou by film v jejich očích udělal karlovarskému festivalu, české kinematografii obecně, a v neposlední řadě i Vám osobně. Nic víc v tom nehledejte. Jsem přesvědčen, že kdyby Donšajny režíroval nějak méně známý režisér, na festivalu by se vůbec nepromítali.

Váš film byl pro mě utrpení, a podobný názor na něj má i valná většina odborné i laické veřejnosti. Sám jistě víte, že pozitivních recenzí bylo poskrovnu (a Britskými listy bych se být vámi nechlubil). Co jste buď vy, nebo paní Spáčilová taktně zamlčeli, je, že na mém letáku bylo uvedeno hodnocení Donšajnů na Československé filmové databázi CSFD, které činí 30% (pro srovnání: Vesničko má, středisková - 89%, Byl jednou jeden polda - 46%, Doktor od jezera hrochů - 30%). Na tyto stránky nechodí zdaleka jen nějací „nepřející intelektuálové", ale i široká veřejnost, pro kterou filmy točíte.

Nepochybuji, že lidé z Vašeho okolí Vás i za Donšajny plácají po zádech a neřeknou vám pravdu. Přesto si zkuste přiznat, že jsou Vaše filmy čím dál horší a zahráváte si se svou reputací. Je jasné, že ne každý je Clint Eastwood nebo Martin Scorsese, aby i v pokročilém věku stále uměl řemeslo a točil moderní, svěží filmy. Některé Vaše staré filmy mám velmi rád, především ty, které napsal Zdeněk Svěrák (náhoda?).

Ještě Vás chci uklidnit, že leták tam visel zhruba jeden den, a počet lidí, které jsem skutečně odradil, se patrně blíží nule. Ve Varech je tak jako tak vyprodáno téměř každé představení, a Donšajni jistě nebyli výjimkou.

S pozdravem,

(...)

uživatel Dadel na CSFD a sivý čtverák

 

Odpověď pana Menzela:

 

Milý pane (...),
Děkuju, že jste se ozval. Váš úmysl byl zřejmě čistý.
Máte jiné životní zkušenosti, jiné vzdělání, jiný smysl pro humor, jiný vkus. To je normální, každý jsme jiný. Časem se naučíte, co to je tolerance.
Zdravím!
Jiří Menzel

 

Jdu se podívat do slovníku, co je tolerance a o dalším vývoji situace vás budu informovat!

Jiří Menzel pátrá

Nové oblíbené filmy

Vnesl jsem trochu čerstvý vítr do zdejšího žebříčku mých oblíbených filmů. Vyházel jsem všechny Shawshanky a podobné klasiky, které přesouvám do síně slávy, a nyní můj žebříček ukazuje pouze filmy natočené po roce 2000. Takové, které si můžu pouštět furt dokola.

Bibliografická databáze

Dnes jsem se dozvěděl o existenci "Bibliografické databáze" www.cbdb.cz. Můj nově založený profil najdete v níže uvedeném odkazu. Nehodlám tam být nějak přehnaně aktivní, ale budu tam hvězdičkovat knihy, které jsem přečetl, třeba tím někoho inspiruju. Už teď tam najdete hodnocení mnou přečtených knih (pouze knihy přečtené v dospělosti a na které jsem si vzpomněl)

http://www.cbdb.cz/uzivatel-14532-dadel

aktualizovány YouTube odkazy u mých oblíbených skladatelů

Teď by měly všechny fachat. To si fakt žádá pravidelnou údržbu. Když už je nezablokují "majitelé práv" (Studio Ghibli je v tomto obzvlášť aktivní), tak je smaže sám uživatel (tak proč to tam dával, když to tam nechce?).

 

Kdyby něco zase nešlo, dejte vědět.

Den 1

Můj milý deníčku,

právě se prodírám džunglí nové CSFD.

Jestli už sem nikdy nic nenapíšu, znamená to, že jsem se v ní ztratil.

Sbohem

 

Dadel

22.1.2010 n.l.

Reklama

Reklama