Dadel

filmový nepublicista

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 22.5.2020  10:39
    Pán tygrů (TV seriál) (2020)

Dokument o partě teplých vidláků a jejich ZOO s tygry, natažený na neúnosnou délku. Dokoukal jsem to, jen protože bylo na samém začátku prozrazeno, že ten vrchní vidlák skončí ve vězení, a přál jsem si vidět, jak trpí. Ač jsem velmi milý a mírumilovný člověk, po celých šest hodin jsem mu přál, aby ho některý z jeho tygrů rozsápal na cucky, což se bohužel nestalo. Obsah dokumentu není nezajímavý, ale kdyby se vybralo "best of" do 90timinutového filmu, bylo by to mnohem lepší.

• 13.5.2020  20:17
    Downhill (2020)

A mně se to líbilo víc než originál, protože tento film se nesnaží zcela zbytečně být artovkou, což se u tohoto námětu vůbec nehodí, a je natočen přístupným stylem, takže se skvělý námět dostane k širšímu publiku. A hlavně tu není žádný Vivaldi!!!!

• 24.4.2020  17:29
    Colectiv (2019)

Tak silné téma, a je to napínavé jak dokument o pletení housek.

• 4.4.2020  11:29

Foals mám rád (hlavně tedy první tři alba, to poslední dvojalbum bohužel stojí za prd, kromě skladby Sunday), ale tenhle film je nuda. Půlku filmu se jen žvaní, na pořádný koncertní film si budeme muset počkat. Bylo ale smutné koukat se v době koronavirové na našlapané koncertní záběry, a závěrečný titulek oznamující, že 29.2.2020 Foals vyrážejí na velké koncertní turné, to byla katarze srovnatelná s největšími antickými tragédiemi.

• 31.3.2020  15:59
    Outsider (TV seriál) (2020)

Jak to hezky začalo, tak to pak rozbředlo děsivým způsobem. Měl jsem problém to dokoukat (musel jsem jeden díl denně, dva po sobě bych nedal). King je děsnej grafoman a už asi neví coby, a dost se opakuje. A seriál je děsně natahovaný, ideální počet dílů na takovou knihu by byl 4-5 (podobný problém jsem měl s panem Mercedesem, ale tady je to ještě horší). Jediné pozitivum je sympatická postava autistické soukromé detektivky v podání Cynthie Erivo.

• 30.1.2020  08:36

Nedávno jsem se dozvěděl o této havárii, která byla mnohem horší než Černobyl co se počtu obětí týče a viníci katastrofy z americké firmy se k odpovědnosti postavili ještě hůře než soudruzi v SSSR. Přesto se o ní skoro nemluví, mrtví Indové asi nikoho nezajímají. Ze zvědavosti jsem se tedy mrkl na dosud jediné filmové zpracování. A je s podivem, jak se taková katastrofa s obrovským potenciálem ke ždímání diváckých emocí dá natočit nudně. Ke katastrofě dojde až 20 minut před koncem, předtím se jen představují postavy a moc se toho neděje, a vše, co se stalo pak, je odbyto několika titulky. Přitom u každé katastrofy platí, že zajímavější je to, co se dělo POTOM, ne předtím (to se dá odbýt pár flashbacky). V HBO to pochopili, a i proto byl Černobyl tak super. Tak snad jednou zpracují i tenhle námět.

• 25.1.2020  10:35

"Seriál" jsem rozkoukal, protože mě zaujal název a někdo ho doporučoval na fóru, ale vůbec jsem nevěděl, o co jde. Proto jsem po celou první čast prožíval velký vztek, protože násilí na kočkách nesnáším a pachatelům bych přál dlouhou trýznivou smrt. Zároveň jsem doufal, že celý film je jen nějaká mystifikace, tak jsem po první části začal googlovat odpověď na otázku WTF. V důsledku toho byly další dvě části už mnohem obyčejnější, protože jsem si jednak vyspoiloval většinu faktů, jednak šlo už o tradičnější dokument, protože hlavní roli přebrala policie a internetoví aktivisti ustoupili do pozadí, a jednak mi násilí na lidech dělá mnohem menší problém než na koťátkách. "Seriál" ve mně zanechal spíš pachuť, vůbec neměl vzniknout, protože tomu narcistnímu úchylovi určitě udělal velkou radost. Měl by se užírat ve vězení a svět na něj zapomenout. Navíc hodina a půl ve formě filmu by stačila, jako "seriál" je to trochu přepísknuté. A ten název mi teď po zhlédnutí připadá dost dětinský, neuctivý a bulvární.

• 12.1.2020  10:23

Amatérskost všech "production values" a hereckých výkonů mi ze začátku filmu připomněla legendární film The Room. Woody už těžce nestíhá a měl by se už na to vykašlat (už už se zdálo, že ho aféra #metoo dostila a tohle bude jeho poslední film, ale podle imdb zas nějakou rychlokvašku točí:( ). Naštěstí se později ve filmu odehrálo pár vtipných momentů, které dokazují, že Woody ještě nezesenilněl docela, ale stále je to slabý odvar v porovnání s jeho slavnou minulostí. I tak zvyšuji na dvě hvězdy.

• 9.1.2020  08:30
    Cats (2019)

Na rozdíl od většiny jsem se nenechal strhnout hejtem a ten vizuál se mi líbil, ve filmu je spousta nápadů a někdo tomu věnoval spoustu nadšení. A Francesca Hayward je kočka. Problém je, že je to strašný zmatek a brzy vám začne být jedno, co se tam děje. A po většinu času se tam zpívá, přičemž minimálně půlka písní je nesnesitelná.

• 1.1.2020  11:54
    Oasis (TV film) (2017)

Na rozdíl od ostatních komentátorů jsem četl výbornou knižní předlohu od Michela Fabera a můj komentář je proto erudovanější než jiné:)_______ Kniha je vynikající inteligentní sci-fi román, nepředvídatelný (fakt to není nic jako Avatar), smutný, depresivní, doporučuji všem. Až v průběhu čtení jsem se náhodou dozvěděl o tomto filmu/seriálu a následně jsem prošel třemi fázemi: 1. nadšení, že byla kniha zfilmována, což mě při čtení vůbec nenapadlo, na to je ta látka příliš intelektuální. 2. zklamání, když jsem zjistil, že vznikl pouze pilot seriálu. 3. (po zkouknutí pilotu) rozčarování z pilotu a následné dojití k závěru, že to, že tento seriál nevznikl, je vlastně dobře:( _________K samotnému hodnocení: Je to jako hodnotit 10 minut nedokončeného filmu, ale nějak si poradit musím. Klady jsou dva - Richard "Robb" Madden je dobrá volba a výprava je zdařilá, uvěřitelná, nepapundeklová. Ale co naplat, když už v pilotu je tolik změn oproti knize, že by s ní neměl seriál skoro nic společného. Předně - Peterova maželka Bea (která zůstala na Zemi), je v seriálu mrtvá!!!!!!!@#đĐ!!! Jejich zoufalá emailová komunikace je na knize to nejlepší a to vše by v seriálu chybělo! Dále, v celém pilotu není ani zmínka o mimozemšťanech, od začátku je avizováno, že Peter letí na Oázu dělat kaplana kolonistům. A na planetě je pak rozjeta jakási zápletka s halucinacemi, což v knize vůbec není. Takže je otázka, jestli by v seriálu vůbec mimozemšťané byli. Poslední vteřiny by mohly naznačovat, že snad jo, ale taky to mohly být halucinace, vzhledem k předchozímu. ______ Takže bohužel promarněná příležitost a nezbývá než doufat, že někdy seriál vznikne, ale JINÝ!

• 23.12.2019  18:21

Bolsonarovým vítězstvím film končí, přitom právě tím by měl začínat. Chápu, že je nutné seznámit diváky s politickým kontextem, ale tady je celý dokument pouze onen kontext, a o následcích jsme se nedozvěděli nic, přitom si je poneseme my všichni. Snad bude sequel.

• 15.12.2019  15:07

Dokument, který se vás snaží přesvědčit, že veganská strava vás učiní zdravějšími a silnějšími, a dokumentuje to na příkladu různých sportovců, kteří jsou dobří a zároveň jsou vegani, z čehož jasně vyplývá, že každý vegan je dobrý sportovec, přeci. Nevím, nakolik jsou vědecké závěry prezentované ve filmu pravdivé a je mi to celkem jedno, protože se svého oblíbeného jídla hodlat nevzdávám.

• 15.12.2019  15:04
    Boj o moc (TV seriál) (2018)

To jsem se zas nechal nalákat na extatické reakce některých nekritických konzumentů natahovaných seriálů. Vydržel jsem celých 20 hodin, které mi nikdo nevrátí. Přes slibný začátek to nakonec rozbředne jako většina "neuzavřených" seriálů, a obě sezony jedou podle osvědčeného mustru "8 hodin žvanění a natahování, něčím ten vysílací čas vyplnit musíme, pak ve dvou dílech trochu vyeskalujeme napětí, aby se lidi začali těšit na další sezonu, pak zas 8 hodin žvanění a natahování, něčím ten vysílací čas vyplnit musíme, pak ve dvou dílech trochu vyeskalujeme napětí, aby se lidi začali těšit na další sezonu, pak zas 8 hodin žvanění...". Přitom některé postavy jsou dobře napsané a seriál hezky ukazuje morální bahno vyšší společnosti, a kdyby to byla čtyřdílná minisérie, bylo by to super. Na další neuzavřený seriál se zas jen tak nepodívám.

• 12.11.2019  10:39

Tenhle film je buď nejlepší z dílů 3-6, nebo druhý nejlepší (po 3), nebo stejně dobrý jako 3. Přesně vám to neřeknu, protože jsem díly 3-5 viděl jen v době, kdy byly nové, a pak už ne. Tím, že je lepší než 4 a 5 si jsem bezpečně jist, ale na 3 budu muset mrknout znova (ještě mám doma CD-R s kinoripem o velikosti 630MB vypálené v roce 2003, tak snad bude fungovat)_____A teď k filmu: To, že je tento film docela koukatelný souvisí hlavně s tím, že se tvůrci nepokoušeli o velké inovace a nasadili osvědčené dějové schéma kopírující díly 1 a 2 (scenáristům Star Wars VII to taky prošlo). Toto schéma lze rozvíjet prakticky donekonečna (po Skynetu přišel Legion, a po něm může přijít třeba HAL10000 nebo Ondra), ale vzhledem k nízkým tržbám se dalšího dílu dočkáme nejdřív za 10 let (ale dočkáme, všichni známe nemohoucnost Hollywoodu). Scénář je plný nesmyslů, kterým vévodí T-800 jako starostlivý otec rodiny (to je snad nějaká úmyslná parodie a dřenda), ale díky svižné a zábavné akci to ani nevadí. Je fajn vidět zase Lindu Hamiltonovou, má charisma na rozdávání (a její mladší verze vypadá jako živá). Arnold vypadá taky překvapivě v kondici (resp. tvůrci ho nenutili dělat nic, co by nezvládl). Snad jen Natalia Reyes vypadá jak postava z teenagerské komedie a její přeměna v akční hrdinku a vůdkyni lidstva vypadá hodně násilně a nevěrohodně (Linda Hamilton byla v roce 1984 v tomto uvěřitelnější, ale holt je jiná doba a ve filmech teď musejí povinně hrát modelky).

• 27.10.2019  18:12

Když jsem nedávno šokovaně zjistil, že toto veledílo vidělo v kinech 1 300 000 lidí (btw.. ne 1 500 000, jak se vám snaží nabulíkovat CinemArt), tak jsem se na to ze zvědavosti podíval. Co na to říct? Podprůměrná a zcela předvídatelná komedie pro lidi 40+, co chodí do kina jednou za rok (takže letos to vyšlo na Běhny v žehu). Všechny postavy nesympatické a chovají se jako slepice a u většiny vtipů jsem jen obracel oči v sloup (ale nepochybuji, že kinosály se otřásaly výbuchy smíchu). Film je strašně laciný ve všech smyslech toho slova a nejvtipnější tak byly scény maratónského závodu, které byly snímány jen v polocelcích, protože produkce sehnala jen cca 30 komparsistů.

• 3.10.2019  11:50
    Joker (2019)

Že je to v Hollywoodu s originalitou scénářů tristní, to víme už dlouho. Ale dosud se to projevovalo hlavně v oblasti popcornové zábavy, kde je už 10 let přemarvelováno a o inteligentní sci-fi skoro nezavadíte. Tento film je ale jiný. Snaží se být něčím víc než comicsovou blbostí, snaží se být seriózním psychologickým dramatem či snad dokonce uměním, ale zůstalo jen u té snahy. Je to comicsová blbost bez akce. Není to popcornová zábava, není to umění, je to... nemám to slovo rád... midcult. Má to sice hezky temnou atmosféru, ale taky stejně ploché a předvídatelné postavy jako normální comicsové filmy. Je to vlastně jako Nolanův Batman, ale bez Batmana a bez akce. Jestli je tohle začátek nějakého nového trendu, kdy stačí odstranit z tuctové comicsové blbosti akční scény a jako mávnutím kouzelného proutku vznikne film, který bude sbírat filmové ceny a vyhrávat festivaly (v porotě MFF v Benátkách asi seděli taky klauni, Zlatý lev pro Jokera je pro mě naprosté WTF), tak asi nad Hollywoodem úplně zlomím hůl. Že comicsy zničily kvalitní popcornovou zábavu, na to už jsem si zvykl, ale jestli zničí i seriózní mainstream, bude to katastrofa. Jakýkoli Oscar pro tento film bude klaunství. Ale při pohledu na 92% koukám, že cílovce stačí fakt málo. Co přijde příště? Sociální drama o Supermanovi pracujícím jako dělník na stavbě a snažícím se vyjít s výplatou? Tomu určitě děti z CSFD dají aspoň 95%.

• 14.9.2019  15:16

Předně je třeba zbořit několik mýtů s tímto filmem spojených: 1) film není ani zdaleka tak brutální, jak by se mohlo dle hysterické kampaně zdát. Většina násilí se odehrává mimo záběr a otrlejšího diváka to nerozhází. Aureola brutálního filmu je způsobena jenom tím, že jsme tu takto ambiciózní film dlouho neměli, tudíž se o něm hodně mluví a mají nutkavou potřebu se k němu vyjádřit i ti, kteří by si podobný film nikdy nepustili (např. maminy na eMimino.cz). Stačí pár výkřiků typu "tři hodiny úchylného násilí pro sadisty, na to nepůjdu" a šeptanda si už žije vlastním životem. Nepomohly tomu ani přehnané první recenze z festivalů a vyjádření samotných tvůrců, zbytečně se připravili o diváky (a to jinak kampaň zvládli na jedničku, protlačit podobný film i do Cinema City Ústí nad Labem, kde obvykle kromě animáků a lidových českých komedií nic není, je husarský kousek). 2) "Devět minut dialogů" - toto je naprosto mimoňská charakteristika a nechápu, kdo a proč s ní přišel. Ano, ve filmu se mluví málo, nicméně mnohem víc, než jsem čekal. Ve filmu je přesně tolik slov, kolik je potřeba, žádné slovo není zbytečné. Ve filmu se stále něco děje, nejsou tam žádné přehnaně dlouhé záběry, a je to příjemné osvěžení oproti většině normálních filmů, které jsou zbytečně ukecané. Ano, pokud nalepíte všechny repliky za sebe, tak to těch devět minut asi bude, ale takové sčítání je nesmyslné. U normálního filmu by to bylo řekněme 30 minut, ale dosud pochopitelně nikdo neměl potřebu s takovou informací na diváka vyrukovat._______ A teď už k hodnocení: obdivuji Marhoula za to, že měl vizi a šel si nekompromisně za ní. Takový film jsme tu dlouho neměli a dlouho mít nebudeme. Každý záběr je umělecké dílo samo o sobě, herci všichni do jednoho jsou tak výrazní, že z nich nespustíte oči a žádná z cca 10 kapitol není zbytečná a obsahuje aspoň jednu scénu, která tne do živého. Bohužel jsem jich měl hodně vyspoilerovaných z recenzí, ale to je moje chyba. Konec jsem naštěstí neznal a je také velmi silný. Těším se na knihu. Je to film krásný ve své krutosti a krutý ve své kráse. Držme palce na Oscarech, tak nadějného kandidáta jsme tam od Želar (lol) neměli.

• 8.9.2019  08:58
    Kvítek karmínový a bílý (TV seriál) (2011)

Právě jsem dočetl knihu, moje recenze bude tedy erudovanější než jiné tady :) O existenci seriálu jsem se dozvěděl až ze zadní obálky knihy, a ihned mě zarazilo, jak jako vmáčkli 900 stran bohatého románu do 4 hodin. A dopadlo to nadočekávání dobře - příběh byl sice osekán na to nejdůležitější, ale zároveň vše to důležité zůstalo a příběh funguje, jak má. Jde o zdařilou adaptaci hlavně pro lidi, kteří nečtou a k románu by se jinak nedostali. Ještě oznámkuji výběr herců: Henry Rackham - 1, Emmelína Foxová - 1, William Rackham - 1 (Chris O'Dowd mne nejprve zarazil, protože jsem si při čtení představoval někoho jiného, ale musím uznat, že byl skvělý), Caroline - 3 (měla to být mnohem větší troska), slečna Sugar - 3 (ne snad že by byla Romola Garai ošklivá, ale do Sugar z knihy jí dost chybí. Ale zahrála ji dobře), paní Castawayová - 4 (zombie ve špatně uděláném makeupu. Nechápu, proč nemohli angažovat normální neznámou ošklivou herečku, kterou by nemuseli moc maskovat. Místo toho obsadí hvězdnou milfku Gillian Anderson a zaplácají ji makeupem, že není k poznání. Jestli chtěli hvězdé jméno na plakát, šlo to udělat vhodněji a u jiných rolí), Agnes - 5 (nepochopitelný castingový omyl, Agnes má být nevinná křehká drobná dívka, které se skoro bojíte dotknout, abyste jí neublížili. V seriálu vypadá jako upírka nebo masová vražedkyně). Sofii nehodnotím, všechny děti vypadají stejně :)

• 22.8.2019  02:19
    Přes prsty (2019)

Navzdory jménu scenáristy fakt nečekejte nic ve stylu Mostu, ale další lidovou českou romantickou komedii spíše pro ženské publikum, s osvědčeným Langmajerem, který si pro sebe ukradl nejlepší scény a jen kvůli němu (a pár ojedinělým hláškám, které připomenou starého dobrého Kolečka (traktor!)) se dá film přežít. Petra Hřebíčková, které je 40, vypadá na to a z nějakého důvodu hraje profesionální volejbalistku, je naproti tomu castingovým omylem (nejen v tomto filmu).

• 15.8.2019  10:49

Celé je to hodně retro s atmosférou 60. let a (spíš bohužel než bohudík) je to hodně cinefilní záležitost a Tarantino se čím dál víc vzdaluje běžnému divákovi. Prvních 150 minut je hodně roztahaných, skoro bez zápletky, jen spousta odboček, žvanění a budování atmosféry. Jasně, že se docela zasmějete, ale méně než u předchozích Tarantinů (a o dost méně než u Slunovratu:), ale taky tam bylo dost dlouhých scén, ve kterých nic vtipného nebylo a nechápal jsem, proč tam jsou. I písničky, na kterých Tarantinovy filmy vždy stály, jsou tentokrát nevýrazné. No, a pak je tu posledních 10 minut, které jsou naprosto super, ale nemohu o nich nic napsat. Pokud nevíte, kdo byla Sharon Tate, zcela vám unikne jedna rovina filmu (čti: budete se víc nudit) a hlavně vůbec nepochopíte posledních 10 minut. Divák, který se vyzná v kinematografii a historii (např. já!) a ví, kdo to byl, je celý film v očekávání toho, co se na konci stane (a stejně je pak překvapen). Celý film je takový Tarantinův sivý žertík s předlouhou expozicí, a byť je pointa zdařilá, těch 150 minut před ní zanechává spíš pachuť.

• 24.7.2019  17:18
    Shazam! (2019)

Parodie na tupé superhrdinské filmy a tupý superhrdinský film v jednom. Nejlepší na filmu je motiv pubertálního kluka v dospělém těle a vtipy z toho vyplývající - ale to by stejně dobře fungovalo i bez toho superhrdinství. V nejlepších scénách je to pak skoro tak dobré jako Kick-Ass. Skoro. Generický záporák, jeho příšery a nutná závěrečná digibordelní bitva sráží hodnocení trochu dolů. Ale i tak - kdyby všechny comicsové filmy byly takhle dobré, byly by multiplexy příjemnějším místem k životu.

• 15.7.2019  15:55
    Yesterday (2019)

Na to, že za filmem stojí dream team Curtis-Boyle, to mohlo být lepší. Boylův rukopis není vůbec vidět, celý film vypadá jak od Curtise. Dobrých vtipů je ve filmu dost, ale ke konci už se to zvrhávalo v přílišnou moralitku. Himesh Patel v hlavní roli je extrémně nesympatický. A pak mám trochu problém s námětem - nápad je to skvělý, The Beatles ale považuji za nejpřeceňovanější kapelu a svět bez nich si klidně představit dovedu. Dnes by se už s jejich písněmi nikdo neproslavil, je jiná doba a všude je spousta lepší hudby. Ale chápu, že na film, kde se hrdina probudí do reality, ve které nikdy neexistovali Sigur Rós, The National, Arcade Fire nebo Animal Collective, by moc lidí nepřišlo:)

• 13.7.2019  22:27
    Apollo 11 (2019)

Film spíše pro nadšence do tématu než pro smrtelníka (ten ať si pustí loňského Prvního člověka). A narozdíl od mnohých si ani nemyslím, že je to film do kina. Většina filmu jsou beztak jen záběry na inženýry z NASA napjatě koukající do monitorů. A většina zvuku jsou rádiová hlášení v nesrozumitelném technickém žargonu (navíc v retardovaných amerických měrných jednotkách jako "námořní míle" nebo "stopy za sekundu"). Záběry na startující raketu/na blížící se Měsíc/na povrch Měsíce jsou sice hezké, ale tehdejší kamery nebyly zrovna HD, takže velké plátno by to stejně moc nevylepšilo. Takže buďte v klidu, domácí kino stačí bohatě (a do kin to stejně nejde, haha).

• 13.7.2019  19:49
    Lillian (2019)

Nenápadná pecka a možná nejlepší film letošního festivalu. Na motivy skutečného příběhu sledujeme ruskou šlapku, které propadlo v USA vízum a ona jde pěšky z New Yorku do Ruska. Za celý film řekne jedno slovo ("Nět"), jinak jen putuje, lidé kolem na ni reagují, ona je ignoruje, a celé je to strhující a vůbec jsem se nenudil. Rakouský režisér je původně dokumentarista celé je to do značné míry dokument o amerických vidlákovech a lidech tam žijících. Jen jsem teda nepochopil, proč to z NYC na Aljašku brala přes Grand Canyon :) (EDIT: tak to nebyl Grand Canyon, ale mazat se nebudu:) ) Až to bude ke stažení, rezervuju si titulky:) EDIT 2020: to jsem myslel, jaké budou ty titulky brnkačka, alo ono je to ukecanější než jsem si pamatoval. Ale už jsou hotové:)

• 13.7.2019  19:48
    Vazba (2019)

Věznice v komunistickém Rumunsku. Na cele jsou dva vězni, jeden protřelý kriminálník, který slouží režimu, druhý politický vězeň. Ten první toho druhého celý film psychicky a fyzicky terorizuje, aby z něj vymámil přiznání. Jako že fakt celý film. Celé dvě hodiny. Nic jiného ve filmu není. Průměrná délka jednoho záběru pět minut. Chápu, že jde o nastavování zrcadel zrůdnosti komunismu atd., ale koukat se na to nedá. Jako divadelní hra by to bylo lepší (mimo jiné proto, že do divadla nechodím)

• 13.7.2019  19:47
    Na střeše (2019)

Druhý film Jiřího Mádla, na který jsem byl hodně zvědavý, protože Pojedeme k moři je jeden z nejlepších českých filmů posledních let. A bohužel je to velký kvalitativní sešup dolů. Naprosto pošahaná zápletka vhodná jen do blbé české komedie a přesně to ten film je. Tedy, pár dobrých vtipů tam je a zasmál jsem se. Ale mnohem častěji se smálo celé kino a já se nechápavě otáčel a divil se, čemu se ti lidi smějou. Švehlík je naprosto nudný, bez špetky charismatu a je škoda, že původně obsazený Jan Tříska skočil z mostu (asi poté, co dočetl scénář). Vietnamec v roli Vietnamce je karikaturou Vietnamce. Film figuroval v divácké ceně na druhém místě s výbornou známkou 1,16 (hodnocení jako ve škole), čemuž se mi nechtělo věřit, tak jsem po filmu chvíli pozoroval hostesku, jak přepočítává hlasovací lístky, a skutečně skoro všechny hlasy (kromé mého a asi dvou dalších) měly zatrhnutou nejlepší známku. Takže vidíte, do Varů jezdí i normální lidi, co koukají na hezké české komedie na Nově, takže ta veškerá nenávist v internetových diskusích, jakýže je to festival snobů, co se ožírají za naše peníze, je úplně mimo:))

• 7.7.2019  18:27

PJ Harvey je, jak je všeobecně známo, jedna z nejlepších zpěvaček všech dob, a tenhle dokument ukazuje nahrávání jejího posledního alba The Hope Six Demolition Project. Zpěvačka jezdila po Afghánistánu, Kosovu, Washingtonu D.C. a dalších místech lidské bídy a utrpení, a své dojmy přetvářela do písní. Takže pokud album znáte, film vám odhalí v textech věci, kterých jste si předtím ani nevšimli. Pokud PJ Harvey neznáte, tak asi nemá cenu na to koukat, protože jako cestopis to nestojí za moc a bude vás tam obtěžovat ta divná zpívající ženská, a od mého hodnocení si odečtěte 3-4 hvězdičky a stáhněte si její alba ASAP.

• 4.7.2019  12:49

Do Varů jezdím 15 let, viděl jsem stovky festivalových filmů, ale tomuto se nepodobal žádný. Jeho tempo, střih, barevnost, hlučnost a další prvky se zcela vymykají běžné festivalové produkci. Režisér pomocí rafinovaných postupů natočil film, který vypadá jako tupý hollywoodský blockbuster, a krásně si tak vystřelil z festivalových diváků, kteří na tento film přišli v očekávání existenciálního sociálního dramatu s dlouhými lyrickými záběry. Pod povrchem se ale samozřejmě skrývá typický festivalový film - hlavní hrdina se převléká za pavouka, protože je vnitřně rozpolcen a není si jist důvodem svého bytí na tomto světě. Tento kafkovský motiv je ale ukryt poměrně důkladně a ne každý ho objeví. Největším záporem filmu je, že jsem měl při sledování neustálý pocit, že mi něco uniká, jako kdyby šlo o x-tý díl nějaké série, což je samozřejmě nesmysl, protože festivalové filmy se na pokračování netočí.______ Viděno na MFFKV 3.7.2019 v kinosále Grandhotelu Pupp.

• 30.6.2019  17:49

The Last of Us bez doteku Úsvitu mrtvých.

• 29.6.2019  16:24
    Zabíjení (2018)

Nėco jako Křižáček, jen trochu víc krve a industriální hudby.

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31