Dadel

filmový nepublicista

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 11.6.2017  15:38

Zhang stále umí. Armáda potvor útočících na zeď jsou jak Zergové ze Starcraftu a pohledné čínské vojačky jako by vypadly z nějakého J-RPG. Škoda, že asi nevznikne druhý díl o tom, jak nastala epidemie moru, protože se nepodařilo rychle uklidit ty statisíce mrtvol.

• 16.5.2017  08:33

Takhle by měly vypadat všechny filmové adaptace románů. Přesto, že má předloha 600 stran, byly správně vybrány ty důležité věci a i všechny změny byly ku prospěchu věci. Závěrečná řeč pronášená Jakem (v knize ji pronáší jedna porotkyně na poradě) je nejsilnějším momentem filmu. A nevím, zda bylo úmyslem Grishama/filmařů ukázat, že americký justiční systém je padlý na hlavu, ale i to se podařilo.

• 9.4.2017  22:57

Nejdřív jsem si nebyl úplně jist (podle ostatních komentářů soudím, že nejsem sám), zda jde o protiválečnou satiru a parodii na americké vlastenectví, nebo o vážně míněnou oslavu amerických vojáků, nicméně nade vší pochyby se jedná o první možnost (podle ostatních komentářů soudím, že zdaleka ne všem to došlo). Výsledné skóre je tedy trochu nespravedlivé, byť ten film žádný zázrak není. Z podobného soudku doporučuji spíš Jarhead, tam je sice méně roztleskávaček, ale patologické efekty služby v armádě vystihuje lépe.

• 5.4.2017  09:47

Protože vím, že to, pánové a dámy z Pannonia Entertainment, tady čtete, tak chci na úvod sdělit, že je to velmi sympatický a zajímavý koncept, a až (jestli) se vychytají mušky a začnou se točit lepší filmy, může jít o zcela novou a životaschopnou formu zábavy. Tento film je ale, jak se dalo čekat, strašně laciné béčko až céčko, které láká jen na onu proklamovanou interaktivitu. Herci a scénář jsou hrozní, a že se hlavní hrdina během pár minut změní z uťápnutého studenta v drsňáka, který vydírá mafiánské bosse a říká jim FUCK YOU do ksichtu, to lze brát jen jako parodii. Ale budiž, lákadlem filmu je interaktivita, tak se to dá odpustit. Tak tedy k té interaktivitě:_____________ Věřím, že technické chyby, jako to, že se mi několikrát přestaly zobrazovat volby nebo se zobrazily desetinu vteřiny před koncem limitu, se časem vychytají. Víc mi vadilo, že jsem občas volbu vůbec nepochopil, protože snaha o co největší stručnost políček (často jediné slovo) je na úkor srozumitelnosti. Když k tomu přidáte krátký časový limit (cca 3 vteřiny), občas jsem byl nucen odkliknout něco náhodně._______ Dále, i když jsem viděl jen jednu verzi, tak je evidentní, že divákovy volby mají na děj minimální vliv a za chvilku už zase děj jede po předem připravené koleji. U her od Telltale (Walking Dead, Game of Thrones) tomu nebylo jinak, ale přeci jen natočit film je snazší než programovat hru, tak bych se rád někdy dočkal interaktivního filmu, kde vaše volby skutečně rozdělí dějovou linku do úplně jiných směrů (příklad ad absurdum: první volba bude, jestli chcete nastoupit do letadla na Sibiř nebo do Brazílie, a následně ani jedna minuta filmu nebude společná pro obě verze. A podobně u dalších voleb, ani by jich nemuselo být tolik. Prostě takový tenisový pavouk). Snažil jsem se hlasování "sabotovat" a schválně volit takové volby, které šly co nejvíc proti očekávanému dějovému vývoji (typicky třeba volba "Jít na policii"), abych se pak mohl bavit tím, jaké trapné kličky museli scenáristi vymyslet, aby děj nahodili na tu správnou kolej, bohužel publikum mě svým konformním hlasováním moc nepodpořilo :-( Takže se obávám, že hlasování bude na všech projekcích končit podobně a některé možnosti nikdo nikdy neuvidí. _____ Co bych chtěl pochválit je to, že švy jsou velmi plynulé a vůbec není poznat, že film je poskládán z různých verzí. A taky to, že aplikace je velmi tmavá a svítící telefony v sále neruší. ____ Ještě dovětek: skutečná délka byla asi 70 minut.

• 2.4.2017  19:02

Neakční scény tvoří jen 25 minut ze 160, viz https://www.youtube.com/watch?v=MBJHRbrNmUI Buď se autor scénáře ani nesnažil být vtipný nebo mu to nejde. Zbylých 135 minut jsou akční scény a to jsem hodně přeskakoval, to jinak nešlo. Podobnost herců s předlohami: Penny 99% Howard 70% Leonard 55% Leslie 20% Raj 10% Sheldon 10%

• 2.4.2017  18:38

Nechápu nízké hodnocení, jde o velice chytře napsané soudní drama, kde se můžete kochat skvěle vysoustruženou strategií a argumenty při soudním líčení, které je samo o sobě velmi absurdní, jak už to v angloamerickém systému chodí - že tu existují rádobyhistorici a falzifikátoři typu Irvinga (který je idolem i mezi těmi "intelektuálnějšími" českými nácky a jeho grafomanské odpadky vycházejí i u nás, ale nebudu těm nakladatelstvím dělat reklamu), je jedna věc, ale že je třeba před soudem dokazovat, že holocaust byl a voda je mokrá, to je už trochu moc. Timothy Spall se pro tuto roli hodí ještě víc než pro Červíčka - odpornější člověk než Irving v jeho podání je snad už jen Miloš Zeman. Kromě soudu je ve filmu i moc působivá scéna návštěvy opuštěné a zmrzlé Osvětimi, kde hlavní hrdinka šlape po zbytcích plynových komor a s hrůzou si uvědomuje, co se přesně zde před 50 lety dělo (zažil jsem ten pocit při mé navštěvě také).

• 1.4.2017  20:51

Nečekal bych, že jeden z nejvíc WTF filmů natočí zrovna Agnieszka Holland. Tento zvláštní mix Pustiny a Wicker Mana není dobrý film, na to je tam příliš hluchých míst, ale kvůli působivé atmosféře, originálním motivům, které v amerických filmech nenajdete, a Krobotovi v roli Konvičky za vidění stojí. http://i.nahraj.to/f/1gsW.jpg

• 11.3.2017  20:43

Foto kotle na koncertu: http://1gr.cz/fotky/idnes/15/083/org/TS5d5f17_96AP_F_2015_08_19_202f71f573ef42c2a5.jpg To je všeříkající. K filmu mám proto jen jednu výtku a sice že tam nebylo víc těchto záběrů ze samotného koncertu. To byl zlatý hřeb večera. Ukázali jednu skladbu, do toho Korejci s těmito výrazy, někteří si zacpávali uši, já se modlil, aby to pokračovalo... a najednou film skončil :(

• 6.3.2017  08:25
    24. Český lev (TV pořad) (2017)

Hodnotím úroveň večera, ne jednotlivá ocenění, což je největší trapas v historii Lvů.

• 21.2.2017  22:14

Comicsové superhrdinské velkofilmy považuji za rakovinu současného Hollywoodu a nad většinou jsem dávno zlomil hůl (ledaže je režíruje Nolan), ale když to někdo pojme jinak, třeba TAKTO, tak je to téma stále životaschopné. Film je kulometná smršť gagů, které ani autista nedokáže pochytit všechny (pokud neumíte dokonale anglicky, na titulky zapomeňte), ale těm, které jsem pochytil, jsem se fakt smál. Zbytek si holt budu muset zapauzovat v DivXu. Kromě toho film obsahuje i fungující lidsky dojemné scény, zejména ty na téma Batmanovy sociální deprivace.

• 18.2.2017  13:07

Občas se stane, že se podívám na nějaký film, o kterém nic nevím a je to moc příjemné překvapení. Čekal jsem nějakou CGI blbost pro děti, ale ve skutečnosti je to citlivý příběh o chlapci s bujnou fantazií, který se musí vyrovnat se ztrátou maminky. A až během filmu mi došlo, že český název je ve čtvrtém, ne v druhém pádě. Ale kdybych věnoval větší pozornost jménu režiséra, tak bych tak překvapený nebyl:)

• 18.2.2017  13:01

Letos budeme mít třídní sraz po 20 letech, a tenhle film je přesně to samé - milé setkání se starými známými. Nejvíce potěšil Begbie, který dominuje celému filmu a je stále ve formě - i v sedadle kina jsem se ho bál a jen jsem čekal, kdy přiletí další rána.

• 18.2.2017  12:59

Omar Sy je dost nesympatický velkohubý frajírek a po většinu filmu je na zabití, naštěstí to vyvažuje milá Gloria Colston a poslední třetina filmu, která není úplně předvídatelná a tuctovou komedii mění v něco trochu vážnějšího.

• 23.1.2017  20:32

Dokument o údajném rozpadu tradiční rodiny ve Švédsku následkem sociálního inženýrství. Film se snaží vzbudit dojem, že každý Švéd je asociál žijící sám v malém bytě, co vychází ven jen na nákup a po smrti ho objeví až sousedé po 14 dnech kvůli zápachu. Jistě takové případy občas nastanou, ale nevěřím, že by šlo o takový rozsáhlý problém, jak ho film prezentuje. Klasická velkovýroba velbloudů z komárů. Navíc na některých věcech, které film kritizuje jako nějaké zvěrstvo, neshledávám nic špatného. Že se žena rozhodne nechat se uměle oplodnit a vychovávat děti sama? No a co? Je to její právo, její rozhodnutí a celkem pochopitelné, já bych taky s většinou chlapů v jednom bytě nevydržel.

• 20.1.2017  14:33

Dnes, na počest inaugurace Doníka Trumpů, jsem si pustil tento film. Předcházela ho kontroverzní pověst, která se bohužel nepotvrdila, dostal jsem jen pokus svézt se na vlně oscarového úspěchu 12 let v řetězech, jen s horším scénářem plným patetických pobožných řečí a neznámými a nezajímavými herci (J.E.Haleyho jsem nepoznal). Jen velmi částečně to zachránilo posledních 20 minut a vzpoura černých proti bílým.

• 14.1.2017  13:55
    Trapped (TV seriál) (2015)

Zajímalo by mě, zda Štěpán Hulík viděl tento seriál, protože společných motivů s Pustinou je tu dost, a nejde jen o základní zápletku vraždy na maloměstě. Hlavní policajt je stejný stoický vousatý hromotluk jako Leoš Noha, je tu i motiv otcovství dítěte i vysoká hra mezinárodních byznysmenů. Ale třeba je to jen náhoda:) Seriál je to velmi povedný, a kdo byl někdy na Islandu, nejlépe taky trajektem Norröna od společnosti Smyril Line jako já :-), ten si v tom najde hodně míst k pobavení. Město, kde se příběh odehrává, není ani jednou jmenováno, nicméně protože přístav trajektů Smyril Line je v Seyðisfjörðuru na východním pobřeží, patrně má jít o Seyðisfjörður. Městečko, i přestože je v seriálu prezentované jako velká díra na kraji světa, působí stále mnohem větším dojmem než ve skutečnosti, protože ve skutečnosti vypadá takto (foceno mnou z paluby Norröny, na fotce je skoro celé), a pochybuju, že tam mají třeba tělocvičnu nebo velký krytý bazén. To je jen perlička, ne výtka. Dále byly vtipné uvozovací záběry na Reykjavík, což je pro Islanďany velkoměsto, ale pokud se na tyto záběry bude dívat třeba obyvatel Tokia nebo New Yorku, možná ani nepochopí, že už nejsme v Seyðisfjörðuru:) Každopádně velké doporučení všem milovníkům nejen severských detektivek.

• 15.12.2016  15:55
    Pustina (TV seriál) (2016)

Zpustošená krajina, drogy, prostitutky, vesničtí burani, sígři z polepšovny, nepřizpůsobiví spoluobčané, zoufalství, beznaděj - prostě severní Čechy jak vyšité. Český počin roku, a už teď je jasné, že Štěpán Hulík u nás nemá konkurenci (sorry Štefane:) Výtku bych měl jen k několika křečovitým cliffhangerům (závěr dílu "Něco jsme našli!", začátek dalšího dílu: "to je jen prase, hledáme dál", závěr dílu: "Tady čouhaj nohy", začátek dalšího dílu: "To je jen nějaká štětka") a k tomu, že Hulík ve snaze, aby vraha uhodlo co nejméně lidí, udělal vraha z úplně bezvýznamné postavy, jejíž čas na obrazovce byl do sedmého dílu celkem asi tak dvě minuty a pamatoval jsem si jen jednu(!) scénu, a místo toho nastrkal do seriálu spoustu falešných stop ve formě chovanců z polepšovny, kterážto linka pak vyšuměla do ztracena.___ Dušek je strašně odpornej, respect.

• 3.12.2016  18:04

Life Is Strange. Časovými paradoxy protkaný příběh dvou středoškoláků na pozadí přírdní katastrofy. Viděno v Core Pacific City v Taipei.

• 3.12.2016  17:59

Sterilní nuda, a to i přesto, že tam hraje Margot Robbie (ostatně to se dalo říct i o Suicide Squad). Doporučuji jen těm, kdo trpí nespavostí. Jen díky tomuto filmu jsem se na 14tihodinovém letu trochu vyspal. Viděno nad Sibiří.

• 18.10.2016  16:53
    Po bouři (2016)

Výborné rodinné drama se špetkou humoru a asi nejlepší Koreedův film.____ Poznámka pro návštěvníky kin: ve filmu se hodně mluví o penězích, kolik kdo komu dluží, kolik kdo vydělává apod. Překladatelka Haruna Honcoop a dramaturgyně Anna Karenina považovaly za dobrý nápad převést v titulcích všechny částky z jenů na koruny. Nejen, že je to kravina sama o sobě, ale ony na to ani nijak neupozornily a navíc částky převedly v dost svérázném kurzu 1:10 (skutečný je cca 23:100). Takže pokud chcete znát původní částku v jenech, číslo z titulku vynásobte deseti. Pokud chcete znát přibližný ekvivalent v korunách, částku z titulku vynásobte dvěma. A tihle lidé jsou za to ještě placeni (facepalm)

• 18.10.2016  16:46

Hodně věrná adaptace knihy bez větších odchylek. Jako čtenář jsem se orientoval, nečtenáři asi museli mít problém. Další Zmizelá to není, slušné řemeslo ano. Nejvíc mě zklamalo přenesení děje z UK do USA a místo typicky britských pididomků jsou tu americké vily s velkými zahradami. Rachel má zrak jak Legolas.

• 7.9.2016  23:12

Takhle dobrý horor tu nebyl od prvního V zajetí démonů. Ještě, že jsem si vzal hnědé kalhoty.

• 4.9.2016  15:49
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Vynikající seriál, zejména první díl patří k tomu nejnapínavějšímu a nejtísnivějšímu, co jsem kdy viděl, zobrazuje situaci, do které se při troše smůly může dostat každý a při které hrozí, že série ve stresu učiněných špatných rozhodnutí vám zkazí celý život. Zbytek seriálu je pak velmi slušnou směsí vězeňského a soudního dramatu jak z pera Johna Grishama, ze kterého vyčnívá především lahůdková postava santusáckého advokáta s ekzémem v podání Johna Turturra (hraje toho advokáta, ne ekzém). Ze seriálu přímo čiší absurdnost a zpátečnictví amerického vězeňství (které gaunery vyrábí místo aby je napravovalo) a soudního systému (ve kterém o vině a trestu rozhodují instalatéři, pošťáci a domovnice na základě toho, která ze stran přednesla víc sexy závěrečnou řeč). Potěšil mě i závěr, který není žádným klasickým happy endem a doufám, že aspoň zde si další sezonu odpustí.

• 1.9.2016  16:29
    Green Room (2015)

Slušný krvák o punkové kapele, co se snaží probojovat z náckovského klubu na svobodu přes mrtvoly pitbullů a skinů s brokovnicema. Film mi rozšířil slovní zásobu o slovo green room. Btw, věděli jste, že podobný agro-skinheadský klub je na Slovensku poblíž Plaveckého Mikuláše? Jezdí tam i čeští náckové a dějí se tam určitě podobné věci.

• 1.9.2016  16:21

Film se mi velmi trefil do vkusu, protože obsahuje spoustu sprosťáren, interpotravinový sex a genocidu baby karotek. Zároveň jde ale o chytré sofistikované podobenství symbolizující holocaust a židovsko-palestinský konflikt.

• 13.8.2016  22:53
    Vesmírná loď Ascension (TV seriál) (2014)

Výborný námět, tady bych i uvítal, kdyby to bylo delší. Takhle to byl vlastně jeden delší celovečerní film s uspěchaným koncem.

• 7.8.2016  22:05

Docela fajn korejská romantická komedie bez Korejců, Pachelbelův kánon included.

• 9.7.2016  22:28
    Toni Erdmann (2016)

Dvouapůlhodinová německá tragikomedie o komplikovaném vztahu úspěšné businessmanky a jejího otce se sklony k sivému čtveráctví. Film obsahuje nezapomenutelné scény, přes svou délku rychle uběhne, teď po druhém zhlédnutí už musím říct, že délka je ospravedlnitelná a žádná scéna není zbytečná. Zvyšuji na pět.

• 9.7.2016  12:29

Od Toma Tykwera jsme byli vždy zvyklí na nadstandard, ale tohle je úplně obyčejný milý film, kterých třeba Lasse Hallström natočil už tucet. Pokud jste se těšili na střet kultur, tak je ho tu překvapivě málo a v druhé půlce je to už jen romance v exotických kulisách. S minimem úprav ve scénáři by to klidně mohlo být Lov lososů v Jemenu 2.

• 6.7.2016  22:02

Po zhlédnutí filmu se nabízí otázka: považovali by v zahraničí filmy Zdeňka Trošky za festivalové filmy?

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28