Holky sobě (2018)

Film z hlavního programu mezinárodního filmového festivalu kategorie A.

Ztracený ráj 3: Očistec (2011)

Až třetí dokument je konečně zajímavě natočen a obsahuje hodně nového, pravda, i díky tomu, že od druhého dílu uběhlo přes 10 let, takže se toho stalo hodně a bylo o čem točit. Vidět všechny tři odsouzené, jak předčasně zestárli ve vězení, je dojímavé. Nejvtipnější je vidlák Byers, který v minulých dílech plamenně horoval za bolestivou smrt všech tří odsouzených, teď plamenně spílá americké justici, že uvěznila tři nevinné. A má pravdu, americký právní systém je tragikomický a nemá s právním státem nic společného, a to i v případech, kdy nedošlo k vynuceným přiznáním. _______ Poznámka pro nováčky: Film je vhodný a přístupný i pro ty, kdo o případu nic nevědí, vše podstatné se dozvíte, na první dva díly není vůbec třeba koukat.

Teror (2018) (seriál)

Vydržel jsem všech 10 dílů jen díky slibnému námětu (mám rád lovecraftovské horory a hry jako Penumbra nebo Cryostasis), bohužel ale ve skutečnosti nejde o horor, ale o konverzační drama. I to by bylo ok, ale je to špatné a nudné konverzační drama, které se skoro celé odehrává v ateliéru mezi ledovci z polystyrenu nebo na jednom kamenitém plácku s nezajímavými a zaměnitelnými postavami, které občas umřou a vám je to jedno. Ale věřím, že kniha je dobrá.

Ztracený ráj: Odhalení (2000) (TV film)

O něco lepší film než jednička, hlavně proto, že tvůrci už nemohli točit v soudní síni a tak byli nuceni k opravdové dokumentární práci. A taky tu nehraje jen jedna píseň od Metallicy, ale deset. Ale nových informací tu není tolik, aby to ospravedlňovalo opět přemrštěnou délku, věnujeme se hlavně vidlákovi Byersovi, a je naznačováno, že si vytrhal vlastní zuby, aby nemohly být porovnány s otisky zubů na těle oběti. Věřím, že trojka už bude konečně zajímavější.

Ztracený ráj: Dětské vraždy v Robin Hood Hills (1996) (TV film)

Navzdory závažnosti tématu jde o poněkud nezáživný dokument, který je vražedně, až satanisticky dlouhý (150 minut!!!), přitom 80% stopáže jsou jen suché záběry ze soudní síně. Ale jako doplněk k četbě knihy "Život po smrti" od Damiena Echolse, který se naopak svému vlastnímu soudu téměř nevěnoval (proč taky, když ho ti vidláci odsoudili jenom k smrti, že), je to dobré.

Flákač (1990)

Starý a velmi nezávislý film Richarda Linklatera z roku 1991, který nemá děj a jen sledujeme různé lůzry z texaského Austinu, jak se baví o konspiračních teoriích, Madonnině vaginálním výtěru,.... a všechno další už jsem zapomněl, takže to musely být opravdu píčoviny. Poznámka: už jsem si úplně odvykl koukat v kině na analogový film s hrubým zrnem a nečistotami, což v kombinaci s nekvalitní lacinou kamerou, obrovským plátnem Velkého sálu a čtvrtou řadou, kde jsem seděl, vytvořilo neuvěřitelně hnusný a vyblitý obraz, což se k tomuto filmu skvěle hodilo.

Všechno bude (2018)

Takový normální film o dospívání, prvních láskách a klučičím přátelství, a už to tu bylo mockrát a lépe. Jestli tohle je naděje českého filmu, tak mám docela obavy. Nejlepší na filmu jsou hlášky, když se dva cucáci pokoušejí balit starší holku

Vzplanutí (2018)

Korejský mysteriózní film podle povídky Haruki Murakamiho, kterou jsem nečetl. Ale i kdyby to nebylo napsáno v anotaci, možná by mě napadlo, že je to od něj, protože to nese jeho typický rukopis. Jde o milostný trojúhelník nesmělého začínajícího spisovatele, záhadného boháče ve stylu Velkého Gatsbyho, a potrhlé femme fatale (a možná patologické lhářky), která jednoho dne zmizí. Na to, že to mělo dvě a půl hodiny, to uběhlo skvěle.

Mandy - Kult pomsty (2018)

Naprosto boží halucinogenní brutální umělecký horor plný psychedelických barev a ambientní hudby Jóhanna Jóhannssona. Nicolas Cage hraje dřevorubce, kterému podivná fanatická sekta hipíckých motorkářů zabije ženu, a on se ji vydá pomstít. Námět nic moc, ale zpracování je jedinečné. Stačí kouknout na obrázky. Nejlepší Cageova role od Kick-Assu. Až to půjde, sežeňte si to, protože pochybuju, že to půjde do kin, na to je to až moc intelektuální.

Domestik (2018)

Už od prvních vteřin, když se rozezněly tóny mé oblíbené skladby od Fuck Buttons, tak jsem věděl, že jde o výjimečnou událost. Český film, jehož veškeré production values mají světové parametry. Nebýt českého jazyka, snadno bych hádal, že autorem filmu je Györgi Pálfi nebo Darren Aronofsky. Znamenitý film o fanatismu vrcholových sportovců a jeho dopadu na partnerský vztah, natočený silně klaustrofobně, depresivně a nechutně (to je klad, kdyby to někdo nepochopil:). Výborné fyzické a herecké výkony obou hlavních herců (nikdo jiný tam skoro nehraje) Terezy Hofové (dosud neznal jsem) a Jiřího Konvalinky z kapely Vložte kočku, která k filmu i nahrála hudbu. Moc tomuto filmu přeju mezinárodní úspěch (ten domácí na Lvech je snad jistý)....EDIT 2019: Tak jsem Akademii zase přecenil :-(