Jedna ruka netleská (2003)

Zdařilá černá komedie. Bohužel po druhém shlédnutí jsem se bavil už méně, ale i tak výborné. Zaujmou hlavně skvělé ksichty (úmyslně nepíšu herci) - hlavně ty dvě holky - snad se jich ještě v nějakém filmu dočkám:-)

Zvrácený (2002)

Tak na tohle fakt nemám. Většinou se u násilných scén směju:), ale tohle mi fakt moc legrační nepřišlo:( Ale i tak je opravdu odporná scéna znásilnění paradoxně to nejzajímavější na celém filmu. Zbytek je dost velká nuda a kamera je tak zmatená, že nemáte představu, co se tam vlastně děje. Každopádně, pokud to opravdu chcete vidět, nechoďte na to po obědě...........Myslím, že něco podobného bych dokázal natočit taky. Stačí si půjčit kameru (mohl bych ji držet třeba vzhůru nohama, abych na sebe víc upozornil) a natočit něco o tom, jak nějaký chlápek znásilní, zabije, upeče a sežere třeba desetiletou školačku nebo sousedovic psa, přidal bych pár rozmazaných záběrů ucpaného záchodu, abych to natáhl na celovečerní délku, a až by můj film vzbudil rozruch, jen bych tvrdil, že jde o mnohovrstevnaté podobenství nastavující zrcadlo postmoderní společnosti, a že každý, kdo to nechápe, je vůl, a pobaveně bych sledoval, jak to všichni papouškují dál a považují mě za velkého umělce. A pak už bych se jen smál, až bych se za břicho popadal.....

Johanka z Arku (1999)

Výborný historický film. Oceňuji hlavně to, že se Besson dokázal vyhnout obvyklému hrdinskému patosu, jak je u podobných filmů zvykem, a představil nám Johanku jako správnou psychopatku:) Obzvlášť rozmluva s vlastním svědomím je super nápad!

Chicago (2002)

Výpravné, pestré, vtipné, nemorální, až zvrhlé - co víc si přát? Snad jen aby tam nehrál Richard Gere. Ale to jej jen můj problém, on se vlastně do rolí bezskrupulózních právníků docela hodí. Naopak velmi příjemným překvapením byla pro mě Renée Zellwegerová - tu jsem dřív neměl nijak rád, ale teď už ano. Co se hudby týče, je výborná (i když tento styl nemusím) Číslo s "oživlými dřevy" mě dostalo:)

Björk: Volumen (1999) (video kompilace)

Bjork je asi interpret s největší hustotou absolutně-skvělých-klipů na jedno album. Obzvlášť doporučuju All is full of love, to je prostě nádherné

Ken Park (2002)

Ne matka Kena Parka, ale matka Larryho Clarka možná měla potratit. Nemám apriori nic proti kontroverzním filmům, ale nesmí být směšné. Tento film směšný je, a to tak, že velmi. Pokud měl Clark potřebu točit porno, tak měl natočit porno, a nedělat ze sebe bůhvíjakého umělce. Kids byly uvěřitelné, ale tohle je přehnané. Všechny postavy jsou opravdu velice nesympatické. Já vím že to byl záměr, ale zase nevím proč bych se na to měl koukat. Kdyby byl Clark aspoň zručný filmař, tak by to mohlo mít něco do sebe. Ale on není.

Femme Fatale (2002)

Vemte si Sedmý hřích, místo Kuby tam hoďte současnou Paříž, místo Jolievoé Romijn-Stamosovou (beztak si jsou dost podobné) a dostanete Femme Fatale. Ale přesto to narozdíl od Sedmého hříchu nenudí, a některé momenty jsou fakt skvěle natočené. Fajnová zábava:)

Pupendo (2003)

Je to přibližně stejně vtipné jako Pelíšky, ty měly ale lepší závěr. Přesto je to vynikající film, který se určitě stane klasikou. Vyzvednout musím zejména Pavla Lišku, ten je naprosto bezchybný!:-) Naopak bych omezil postavu Jiřího Pechy, která je poněkud nudná

Solaris (2002)

Sice jsem to moc nepochopil a ten film se zdá delší než doopravdy je, ale líbilo se mi to. Film obsahuje několik působivých scén a příjemně nehollywoodskou hudbu. A asi největším kladem filmu je, že v něm nehraje Julia Robertsová:)

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Výborná komedie, která sice není nijak třeskutě vtipná, ale usmívat se budete skoro pořád. Největším plusem filmu je okouzlující atmosféra naivních šedesátých let a DiCaprio, který dokazuje, že je často neprávem podceňován. Ale po přečtení předlohy musím jednu hvězdičku ubrat..