Falwic

Miloš Mikoláš

okres Třebíč

1 bod

• 26.12.2018  22:33

Tento kousek byl opět lepší, než pohádka na Štědrý den. Celkově byla pohádka bez zbytečných složitostí a efektů pro efekt (mlhovina M 57 místo zrcdala do světa lidí). Trpaslík mi připomněl Joxera z Xeny. Prostředí bylo krásné a hudba též. Bez českého dabingu by byla myslím si ještě o stupeň lepší a i děti by to snesly. Musím jen doufat, že bude podobně kvalitních kousků přibývat.

• 27.4.2018  12:10
    Ikonické mosty Británie (TV seriál) (2016)

První díl byl nejlepší. Ostatní je spíše o historii než o stavbě konkrétního mostu.

• 19.3.2018  20:30
    Grygar (2018)

Poutavý dokument o zajímavé osobnosti. Jen jména a profese kamarádů a kolegů nybyly občas dobře čitelné na pozadí, které bylo za nimy.

• 27.7.2017  22:03

Zbytečně dlouhé, stačil by jeden díl. Neustálé opakování již několikrát řečeného. Zpracování zajímavé dějinná události.

• 19.1.2017  12:13
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Originál je jen jeden. Z druhé soutěže o oheň byla udělána nelogicky štafeta. Kdyby tam soutěžili všichni z kmene, mohly z toho vzniknout zajímavé situace. Při soutěžích mi je úplně jedno, kdo vyhraje, takže je asi něco špatně. Pláštěnky na začátku jsou oproti originálu velké pohodlí. Já budu pokračovat originální 34. řadou a Robinsonův ostov od třetho dílu vynechám.

• 26.12.2016  09:12
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Dal bych 2 a půl hvězdy oproti Prvnímu rytíři. Snaha navázat na nový pohled na známé klasiky je zjevná, Tangled se to podařilo dokonale, zde pro mě vznikla směs scén a nápadů, které jsou některé zajímavé jiné méně. V pohádce se jen tak nevidí kulomet v akci, gestapácké kabáty, skoro vystoupení u tyče na pirátské lodi (byly jen lana) a vícesmyslný konec. Hudba byla povedená.

• 26.12.2014  22:54
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Dobrý příklad, jak Vánoční pohádka nemá vypadat. Skoro nic nedávalo smysl. Cílový divák neznámý. Pár světlých momentů se našlo: neotřelá poprava do dračích slin, zvuk error hlášky, rybodlak, připravené nic neříkající dlouhé politické projevy. Jinak u mě nejslabší nepohádka Vánoc 2014.

• 26.12.2014  22:48

Z Vánočních pohádek roku 2014 byla nejlepší. Tato se blížila klasické pohádce celkem dost. Krásné prostředí, kvalitně zahrané postavy, krásná princezna. Délka mi ani nevadila, ikdyž možná trochu kratší stopáž by také nevadila.

• 28.10.2014  23:37

Pro mě je SGU určité zklamání. Na SG1 jsem vyrůstal, takže zde možná funguje jistá dávka nostalgie, ale i tak se mi líbilo objevování mimozemských ras (nesnášel jsem rekapitulační díly 1x za sezónu). SGA se mi zdálo hodně vydařené a mělo vtip, antické město bylo super, Meredith taky. SGU mělo zajímavou myšlenku a velký potenciál, který promarnilo obšírným rozebíráním vztahů mezi postavami, antické komunikační kameny se využívaly až moc a bylo to na škodu. Objevování planet se skoro nekonalo. Jasnější protivníci taky víceméně chyběli. Zvěsti o tom, že je SGU jiné a více reálnější se nenaplnily. Díl s předky se mi hodně líbil. Když se opustilo od řešení vztahů začínalo to být zajímavé, ale zkončilo to. Jako plus beru, že konec je alespoň částečně uzavřený. Prvky Firefly jsem zde nezaznamenal, BSG také ne, snad jen nemožnost návratu, ikdyž při sledování mě to nenapadlo. Pro mě nejlepší sci-fi seriál všech dob je BSG.

• 17.1.2012  23:21
    Hell on Wheels (TV seriál) (2011)

Jako fanoušek westernů jsem opravdu nevěděl, co mám čekat od westrnového seriálu. To co se mi dostalo je ale opravdu neskutečné. Překrásné prostředí, zajímavé charaktery, nádherná hudba, syrové až drsné prostředí a ne o mnoho drsné vztahy. Takto nějak by opravdu dle mého názoru mohl vypadat život v té době. Jinak úvodní titulky jsou také zdařilé. Po první sérii jednoznačně 5 hvězd a těším se na druhou sérii.

• 1.7.2011  20:22
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Po první sezóně dávám jednoznačně pět hvězd. Tento seriál opravdu zatím nemá konkurenci ve své kategorii. Lepší opening credits jsem nikdy neviděl.

• 24.5.2011  16:21

Tento díl je od předešlých dost odlišný, ale to nezanmená, že je špatný. Ikdyž mě v něm chyběla nějaká námořní bitva a více starých vedlejších postav jako Pan Kotn a jeho papoušek. Will a Elizabet mi vůbec nechyběli. Některé vtípky se opravdu vydařily. U hudb jsem se trochu bál těch kytarových rytmů, ale do filmu se hodí skvěle. Takže u mě panuje celkem spokojenost.