truby

truby

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 14.1.2014  18:43

Pointou celého filmu jsou kozy, což je velmi roztomilé.

• 20.5.2013  14:01

Nemusíte mnoho o Krylovi vědět, stačí se jen podívat do jeho upřímných očí, zaposlouchat se do jeho hlasu a sledovat to lehké pokyvování hlavou a je Vám jasné, že Kryl byl člověk, který žil pro svou pravdu a nikdy nezradil sám sebe.

• 19.5.2013  18:43
    Sound City (2013)

Má neláska k Davvidu Grohlovi má iracionání kořeny v mém mládí, byl to totiž ten vzdadu za Kurtem a pro mně byla Nirvana pouze Kurt a bezvýznamné křoví s hudebními nástroji. Jenže Dave dospěl, založil si vlastní kapelu, vymněnil nástroj, přesto jsem si ho nedokázal příliš oblíbit. I v tomto dokumentu si hraje na frajera, kterej hodně ví a hodně zná. Nicméně, měl skvělej nápad a má slabost pro staré věci, či způsoby, a tak nechal ve svém dokumentu vyprávět konzoli Neve. Trpím stejnou slabostí jako Dave a sám sebe označuji jako analogového muže v digitální době, tudíž jsem s nadšením sledoval jak se pár legendárních hudebníků rozplývá nad hromadou elektronek a ručiček.

• 19.5.2013  17:20
    Sicko (2007)

Levicová propaganda, možná. Pravdou, že slůvko objektivní nebude asi na místě, jenže proč tedy někdo nenatočí dokument o tom, jak je všeobecná zdravotní péče špatný systém, omezující svobodu a neukáže klady liberálně kapitalistického systému řízení zdravotnictví? Je také tak svobodný, když ho řídí pár zdravotních pojišťoven, které si s pacienty dělají, co chtějí? Když jediná řídící síla jsou peníze?

• 28.3.2013  21:54

Myslím, že je film neprávem shozený do hlubiny modrých čísel. Tipoval bych to na neznalost Freudova myšlení, která jej potopila a nemožnost naladit se na stejnou vlnu, na jaké se veze film. Jenž může být pravdou, že i pro velké znalce Freuda, to mohla být nuda, ale mně, který s Freudem teprve začíná, to zaměstnalo hlavu natolik, že jsem nebyl schopen vidět případné technické, či herecké, nebo jiné nedostatky a závěrečné titulky mně vcelku zaskočily.

• 26.2.2013  20:40

Rodrigueze jsem poslouchal ještě předtím, než tento film obdržel Oscara a velice jsem si jeho hudbu oblíbil, neřkuli zamiloval. Samotný dokument je velice jednoduchý a na jeho zpracování není v celku nic moc zajímavého. Jenže ten příběh je natolik silný, že nepotřebuje žádné složité a umělecké zpracování. A samotný fakt, že tvůrci spolu s nadšenými fanoušky a obdivovateli jeho tvorby, změnili život tohoto muzikanta a přičinili se o zadostiučinění a uznání, které mu bylo celý život odepřeno, je naprosto úžasný až pohádkově neskutečný. Nejsilnější stránkou tohoto dokumentu je sám Rodriguez, jakožto obraz člověka pokorného, pracovitého a skromného. Zkrátka dojemný lidský příběh, kterému se těžko věří, podtržený srdcervoucí, melancholickou bluesovou hudbou - to je Sugar Man.

• 24.2.2013  11:49
    Margaret (2011)

V Margaret se nevyznáte, stejně tak málo se vyznáte ve stejnojmeném filmu a těžko prohlédnete režisérský záměr. Přesto vám 144 minut nepřijde moc dlouhých. Zajímavý film, který neříká vše, avšak podnětů k přemýšlení vyvolá pocelou dobu svého trvání dost, a tím, že si nejste jisti celou dobu o co jde, to jej dělá i napínavým.

• 24.2.2013  11:39
    Helen (2009)

Deprese v celé své kráse, oděná do čeného sametu, bosa a na pohublých tvářích místo slz kapky krve, schoulena do klubíčka, v koutě světa zvaném beznaděj.

• 8.12.2012  22:36
    Divoši (2012)

Už knižní předloha mně moc nenadchla, a to z toho důvodu, že vypadala spíše jako filmový scénář, proto jsem docela věřil, že tenhle transfer na stříbrné plátno se může povést lépe, než Steinbeck a jeho Na východ od ráje. Když už nic jiného, tak ta kniha byla napínavá a velice čtivá a nechápu, jak se z takovéto předlohy stal dlouhý a nudný film. A ten konec?? Abychom se zavděčili všem, tak pro jistotu uděláme dvě varianty konce, no fuj. Alibismus a absolutní nejistota tvůrců svým vlastním výtvorem.

• 7.12.2012  20:40
    The Words (2012)

Námět světu ve světě není bůhvíjak originální a stejně tak jejich prolínání na konci. Ale morální dilema, jakožto hlavní linie filmu, je zobrazeno velice věrohodně a bude vás nutit přemýšlet a zvažovat, polemizovat téměř po celou dobu. A nikdo nakonec nerozhodne za vás, protože po celou dobu vám film nabízí dvě varianty a samozřejmě je konec zcela otevřený a na vás. Žít svůj život ve lži a trpět výčitkami svědomí, nebo sobecky ulevit svému svědomí za cenu toho, že ublížim lidem kolem sebe, které mám rád a zničím budoucnost své rodiny? Dobrá otázka položená docela příjemným způsobem.

• 3.12.2012  12:54

Romatický kýč, kterému se nedá věřit snad jediný moment. Vše je umělé, prvoplánové, jednoduché. Ale tohle všechno už jsem věděl, než jsem si film pustil, chtěl jsem si jen odpočinout a moc nepřemýšlet. Ona totiž jednou za čas takováto pohádka neuškodí, a když se zvolí správný přístup, pak se dá říci, že jde o dobrý film svého žánru.

• 2.12.2012  23:22

Nechal jsem se poněkud napálit výše uvedeným obsahem. Ten sliboval originální jihokorejský příběh, místo toho jsem byl svědkem tuctové gangsterky s o nic méně tuctovým námětem - pomsta. A ona slibně vypadající zápletka zavánějící jihokorejskou romantikou, se nakonec stala pouze záminkou k tomu, aby se neohrožený hrdina mohl prostřílet až dokonce. Podezírám tvůrce filmu, že to byl přesně takovýhle kalkul, jenže filmy, které chtějí pouze takto lacině pobavit, já nemusím.

• 27.11.2012  19:41
    Jimi Hendrix (1973)

Ony tři hvězdičky mého hodnocení rozhodně nepatří Jimi Hendrixovi, toho mám rád a velice ho obdivuji. Dokument je podle mně neúměrný významu a osobnosti toho kytaristy, jinými slovy je trochu odfláknutý a působí dojmem, že byl spíchnut trochu narychlo. Z tohoto dokumentu jsem se chtěl dozvědět, kdo to byl Jimi Hendrix, byly mi nabídnuty pouze nesourodé útržky, z kterých jsem si nemohl utvořit nějaký komplexní názor. Aby to nevyznělo pouze negativně, jak se na tři hvězdičky sluší, velkým plus jsou zde videoklipy a záznamy z Hendrixových vystoupení, které jsou nechány hrát až dokonce a představí tak Hendrixe v plné parádě. Nejlepší na tomto dokumentu je asi Hendrixova verze Dylanovy "Like a Rolling stone", kterou jsem takto slyšel poprvé.

• 25.11.2012  23:17

Pro mně rozhodně nejslabší díl celého seriálu. Totiž hodně velká část je zde věnována rapu, kterýžto já osobně moc nemusim, ikdyž chápu, že má stejné kořeny jako rocková muzika. Část je také věnovávna popové muzice, prostě na závěr moc málo rokenrolu.

• 25.11.2012  00:34
    Fargo (1996)

Velice originální thiller s nevšední atmosférou a nevšedními charaktery. Trochu záhadný a mysteriozní, místy svou atmosférou připomínající Lynchovo Twin Peaks. Zajímavý je kontrast nevinné naivní policistky a jejího manžela s tím nejhorším zloduchem, jež na konci filmu prožene Buscemiho drtičem na dřevo.

• 24.11.2012  02:12

Lehkost, jednoduchost a krása. Žádné zbytečnosti a složitosti, prostě dva malinko frustrovaní lidé, kteří se náhodu potkají, porozumí si, prožijí spolu bezstarostný týden a rozloučí se a konec. Vím, že věci jež vypadají samozřejmě a jednoduše, na konec i hezky a umí potěšit, není většinou snadné stvořit. A to je umění. To je Lost in Translation.

• 23.11.2012  20:37

Jsem jen velmi rád, že tvůrcům tohoto seriálu se nepodařilo z historie vymazat tak nevýznamnou skupinu pro rockovou muziku jako jsou The Beatles, jak se to již povedlo v podobném americkém dokumentu Sedm epoch rocku.

• 23.11.2012  19:11

O něco lepší než první díl, věnuje se trochu více samotné hudbě než vzpomínání rockových velikánů. Také se zabývá situací ve společnosti, vlivem, který tato hudba má především na mladé lidi a odporem a restrikcemi, které také vzbuzuje. Celkově je tento pohled širší a zajímavější, než u prvního dílu.

• 23.11.2012  19:03

Mám rád rock n roll, takže jakýkoliv dokument o tomto hudebním žánru mně nemůže nebavit jen z toho důvodu, že je plný úžasné muziky. Nicméně obvzlášť u tohoto prvního dílu bych ocenil trochu více faktografie, dat, jmen, než osobní vpomínky rockových umělěců na své mládí. Ne že by tyto vzpomínky nebyly zajímavé a nedokázly přibpížit atmosféru té doby, jenže pak už je jich trochu moc a jsou si jedna podobná druhé.

• 23.11.2012  12:02

Stouny mám velmi rád, ale i přesto, že je celý dokument samozřejmě protkán jejich muzikou, nestojí za moc. Z hlediska formy je to absolutně bez invence, bez názoru, pouze strohé zachycení jednoho nepodařeného koncertu, tohle mohl klidně naročit i amatér. Já bych třeba uvítal alespoň jeden názor samotných členů kapely, ti se k tomu v podstatě vůbec nevyjádřili, nebo názory lidí, kteří u toho byli, pořadatelů, škoda. No a co se týče obsahu, to je také dost hrůza. Kluci trochu pili, trochu fetovali, žlili úplně v jiném světě než jejich fanoušci, chovali se naivně jako přerostlá děcka, a je kupodivu, že alespoň jejich manažerský tým nebyl nohama trošku při zemi. Jenže ono to možná bylo také tou dobou, která přála takovýmto odvážným plánům, kdy se velmi spoléhalo na lidi, na lásku, na mír, na drogy, na všeobecnou náladu mladých lidí tehdejší společnosti. Ale tohle vystřízlivění z Woodstocku bylo kruté, a bezmocné a prázdné kecy Jaggera z podia působili groteskně. Dalo by se to brát jako konec jedné éry, jako nebetyčná naivita, jako manažerské selhání a dalo by se nad tím mávnout rukou, pokud by tam ovšem nešlo o život.

• 23.11.2012  01:18

Celé je to o čekání na ledovou bouři, která by měla přinést nějaké řešení, nějakou změnu. Bouře přijde, ale nic zásadního s sebou nepřináší. Čekání je to celkem příjemné, ale také docela beze smyslu, pokud mi ovšem tento neunikl, nebo jím je samotné čekání jako takové.

• 22.11.2012  19:43
    Stud (2011)

Soft porno to není, ikdyž to tak na první pohled může vypadat. Nahota, která je všechno jen ne diskrétní, důkazem budiž jeden z prvních záběrů filmu na pohupující se penis, oplzlolst, surovost, to všechno není samoúčelné a není to režisérova perverze. Díky těmto velmi tvrdým scénám bez příkras, které jdou až na kost samotné existence, si pak o to více a silněji uvědomíte onen pocit prázdnoty, absolutní absenci citů, zkrátka mnohem víc na vás dopadne poselství celého snímku. Velice prosté, syrové a silné.

• 22.11.2012  13:32
    V Bruggách (2008)

Příběh, který má svojí atmosféru a kouzlo snad i díky pohádkovému městu, jež je mu kulisou. Výjimečné je zde spojení dramatu a komedie a balancování mezi nimi. Já jsem si po celou dobu totiž nebyl jistý, co už mám brát vážně a co ne, protože od začátku se to tvářilo jako komedie, a nakonec i v těch vypjatějších dramatických situacích se to občas zvrhlo v černý vtípek a totální absurditu, no a já se po většinu času velice dobře bavil a smál.

• 20.11.2012  21:24

Ukázka toho, jak se dá udělat kvalitní komorní drama se čtyřmi postavami. Dva manželské páry a nevěra, tady není moc možností k dějovým zvratům a není moc variací konce. Přesto tohle zaujme svým výjimečně citlivým zobrazením této životní situace. Celkově je tento film velmi jemnou a přesto dosti hlubokou záležitostí. Vlažné pomalé tempo nechává hodně času na přemýšlení, což je to, co mimo jiné dává tomuto snímku velkou sílu.

• 20.11.2012  12:38

Tohle se Scorsesemu opravdu povedlo. Protože upřímně kdo z nás beatlemaniaků, kteří jsme viděli hodně dokumentů o této skupině, hodně jsme o nich četli, a především je máme dost naposlouchané, toho tolik věděl o tomto upozaďovaném členovi kapely? Já tedy ne. Scorsese se snažil popsat osobnost tohoto skvělého hudebníka, její vývoj, jeho názory, prostě snažil se ukázat kdo to byl George Harrison. A já mu za takovouto práci velice děkuji, protože tohle je další z dokumentů, který změnil můj pohled na Beatles jako celek a především na jednoho člena. Navíc dokument je poskládán z mnoha záběrů, které jsem viděl poprvé, a to už jsem něco o Beatles viděl. Dokument má jasný cíl a myšlenku, je dobře strukturovaný, není to žádný chaos prostříhaných záběrů.

• 19.11.2012  18:00

Patřím ke stejné skupině lidí jako autor a hlavní protagonista dokumentu, takže pro mně to nebylo nic objevného, ale přesto osbnost pana Fraye a jeho přístup je velice inspirativní a obohacující i pro mně. Jeho životní elán a zájem o lidi se stejným problémem je obdivuhodný, nicméně tento dokument je malinko sebestředná záležitost, což mu asi nelze vyčítat.

• 19.11.2012  00:09

Při spojení romantický/komedie si představím Sandlera a sperma vysící z vlasů a chce se mi zvracet, a proto se intuitivně takovýmto filmům vyhýbám. Tohle je však naprosto unikátní spojení, humor a romantika se zde prolínají naprosto přirozeně a doplňují se. Velice nápadité a originální pojetí, které má ke kýči hodně daleko, navíc vztah, který je zde zobrazen, je trefou do černého a trochu paradoxně neromantická záležitost, ale proto to má v popisku i drama, že? Rozhodně jeden z nejlepších filmů svého žánru, co jsem viděl. A soundtrack? Jo, jo....

• 18.11.2012  21:20

Naprosté psycho, při kterém si najednou člověk není jistý vůbec ničím. Otázka jestli se to dá vůbec pochopit, nebo jestli je to proradná Lynchovina. Na první pohled je to naprostý chaos, nářez psychadelie, prolínání časových rovin, vědomí a nevědomí, jenže pod tím se dá objevit nějaký řád a pravidla, a to je na tom krásné. Disharmonická harmonie, proto mám rád jazz.

• 18.11.2012  14:15
    Collateral (2004)

Velice jemný thiller u kterého nejsou vražda, násilí a hromada střelných zbraní tím, na čem by byl film prvoplánově postaven. To, co tvoří tento snímek, je vztah a konfrontace dvou zcela odlišných osobností a světů. A s tímto si režisér pohrává s citem a velice umně, pohrává si i s divákem, když mu nevnucuje žádné postoje a nenabízí konkrétní řešení. Nejenže tento film není bezduchý, ale je i napínavý, nepředvídatelný, visuálně velice atraktivní a celkově působí velice vyváženě a sebejistě.

• 18.11.2012  00:50
    Skyfall (2012)

Bond je svůj vlastní žánr, a tak jsem se k němu snažil přistupovat a hodnotit ho. Proto jsem si předsevzal, že na tenhle film půjdu s hodně velkým nadhledem, ale i přesto mně ta pompéznost, přemíra akce a napětí, jedna fantasy scéna za druhou, neohrožený a nesmrtelný Bond začalo vše dost brzy nudit. Snad kdyby zde byl trochu promyšlenější děj a nebylo to o tom, jak nezabít Jamese Bonda za co nejvíce milionů liber.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9