Mol

Mol

Pavel Spáčil

okres Olomouc
Takovej ten malej motýlek co ti sežere svetr!

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 3.5.2018  16:42

KAŽDÁ PROHRA MÁ PŮVAB, ALE PROHRÁVEJTE S ELEGANCÍ! Tak to jsem viděl naposledy jako děcko a ne jednou. Pamatoval jsem si z toho různé části, ale nepamatoval jsem si, že to bylo natočeno tak odlehčenou formou. Vždyť král se chová jak děcko a Dartaňan je pako. Ale aspoň je to opravdu zábava.

• 24.4.2018  19:53

メカゴジラの逆襲 Hodně dobrej kousek do série. Vrátila se legendární hudba z prvního dílů, Godzilla je tady pěkně nasraná a Titanosaurus je důstojné a koukatelné monstrum, oproti některým nesympatickým kaiju. Film graduje a závěrečná scéna s kyborgovou Katsurou a biologem Akirou, který ji vyzná lásku, je fantastická. Stíhačky, tanky, výbuchy. Všeho dostatek. Vřele doporučuji.

• 9.4.2018  21:09

UDĚLÁŠ MI KAFE? Film u kterého jsem měl dost problém s uvěřením atmosféry 30. let. Automobily po ulicích a dobové oblečení mi k tomu jaksi nestačily. Navíc stále dokola se opakující hudební motiv, jako vystřižený z černobílého noiru, mi k tomuto filmu příliš neseděl. Na druhou stranu, Vilda je zde sympaťák a nedá se mu nefandit. A navíc se film jmenuje Pěsti Ve Tmě a to už je nějakej název.

• 3.4.2018  20:27

ゴジラ対メガロ Slabší Godzilovka. Jak by mohla bejt drsná, když jednu z hlavních rolí hraje dítě a Robot s Godzillou jsou polidštěni. Opět se tu objevují záběry z jiných filmů, do toho Godzilla jezdící po ocasu? Ne, děkuji.

• 26.3.2018  22:42

地球攻撃命令 ゴジラ対ガイガン Průměrný kaiju film, kde se představí nové monstrum z vesmíru, Gigan, který má na břiše pilu a je to celkem sráč. To Král Ghiborah je jiná káva. Na toho nemá ani Japonec lezoucí po čtyřech, v gumovém kostýmu kaiju Anguiruse. Ve filmu jsem si všiml, že zrecyklovali pár záběrů ze starších filmů a tím si u mě zaslouží despekt. Podkopávají tím sami sebe. Vyzdvihl bych scénu Anguiruse lezoucího z vody na kterého zaútočila armáda. Perfektní. Připomnělo to začátky Godzilla série.

• 26.3.2018  18:55

ゴジラ対ヘドラ Tento film lze brát jako varování, protože jestli nepřestaneme svinit vody, přijde na nás Hedorah the Smog Monster, král temna a smrti. Příjemná změna v podání tohoto blátivého monstra, protože jeho létací mód mě fakt bavil. Kdyby se však nespojilo lidstvo s Gojirou, tak by jej neporazili a na světě by zůstaly jen temná mračna a spálená země, posetá mrtvými těly. Jinak k osazenstvu filmu. Ken mě sral! Ponaučení z filmu? Recyklujte!

• 26.3.2018  13:27

モスラ対ゴジラ Teda trochu mi bylo líto pánů Kumayama a Torahata, kteří chtěli jen rozjet byznys, v podobě zábavního parku pro rodiny s dětmi, které by si po celotýdenním shonu mohli trošku odpočinout. Bohužel necivilizovaní ostrovní lidé, kteří ještě pořád serou v křoví a celý den se jen válí a jí bobule, nemají pro tento způsob života pochopení. Tragický osud tak dostihl tyto dva pány. Jinak Gojira je v tomto díle opravdu naštvaná a není divu. Úplně každý jí totiž nakopává prdel. Z mého pohledu hodně kvalitní kaiju film.

• 22.3.2018  15:03

CAN'T ARGUE WITH A CONFIDENT MAN! Námět dobrý, zpracování o to horší. Gang zmagořených bastardů, co dokáže rozstřílet policejní stanici z dálky za použití tlumičů, odříznou ji od veškerého spojení a elektřiny, odtáhnout všechny mrtvé, není dost chytrý na to, aby následně nenabíhal před hlavně. Stupidita. Hlášky celkem dobré, buchta na stanici v uplém svetříku nadržená, ale to na dobrý film bohužel nestačí. GOT A SMOKE?

• 21.3.2018  20:43

地球防衛軍 Ti Mysterians měli ale drzost. Přiletí si na naši planetu, zaberou nám území a pak chtěj kopulovat s našimi ženami! Nepřichází v úvahu! Lidstvo nasadí do boje jaderné zářiče, vzducholodě, dělostřeleckou baterii a zasype Mysteriany raketami. Na to, že ti cizáci z vesmíru se vytahovali, jak měli vodíkovou bombu v naší době kamenné, tak dostali pěkně přes koule. Pro nás ovšem hrál také fakt, že uvnitř mimozemské základny byl jeden vědec, který byl nimi zrazen. Mysterians was inside job!

• 21.3.2018  15:08

WHO THE FUCK ARE YOU? DEATH!!! Charles Bronson je nejdrsnější flegmatik v celém Los Angeles, který je odsouzen být navěky sám, protože kohokoliv ve svém životě potká a má rád, musí zemřít. Paul Kersey je ztělesněním smrti a to doslova. Kdybych žil v dobách mstitele, tak bych rozhodně nepáchal žádnej zločin, protože bych si mohl být jistý, že si pro mě přijde. BANG!

• 14.3.2018  14:54

ゴジラ×メカゴジラSlabší podívaná, kde opičáci odkud si, chtějí ovládnout zemi. Jak jinak. Co mě na snímku nejvíc potěšilo, tak byl rozhodně král Caesar. Tak roztomilého kaiju jsem ještě neviděl. Chlupáček jak si spinkal v hoře. Ťuťu ňuňu byl. Co jsem ale nedával byla část, kde se ho snažila probudit dívka svým zpěvem, to jsem opravdu musel přeskočit jinak by mi asi explodoval mozek. Gojira tu jede svůj standart, zato mekagojira potěší svým arzenálem a nekonečnou zásobou raket. Fajn změna.

• 14.3.2018  12:55

怪獣大戦争 Ze začátku velice zajímavé science fiction, kde dva astronauti objeví inteligentní život, na planetě x, skryté za Jupiterem. Tu obývají Xanové a ze začátku filmu se tato civilizace zdá být mírumilovnou. Já jakožto divák jsem si to myslel také, pak ale Glenn a Fuji začali brblat o tom, že se jim něco nezdá. Měli pravdu, protože Xanům dochází H2o a jak Fuji trefně poznamenal, jedná se o vodu. Nabídka léku na rakovinu výměnou za Gojiru a Rodana je však silnější. Až později lidstvo zjistí, jak hluboce se mýlilo. To je už ale pozdě, protože kaiju Gojira a Rodan útočí na malé vesničky a drobné podnikatele připravují o živnost, zatím co král Ghiborah strategicky útočí na průmyslovou zónu a přistává na výrobních halách. Lidstvo se již brzy má zlomit a podrobit Xanům. Vše na poslední chvíli zachraňuje vynález na vyplašení úchyláků, v podobě kapesního zrcátka a A-cyklické vlny. Lidstvo 1, Xanové 0.

• 13.3.2018  17:13

三大怪獣 地球最大の決戦 Slabší rozjezd, kde první polovina filmu nedokáže diváka upoutat. Monstra se v plné parádě ukáží od půlky snímku, ale pak už je to jízda. Král Ghiborah má neskutečně drtivou sílu a jeho blesky rozmetají vše v okolí. Není divu, že se proti němu museli spojit hned tři kaiju. Vyobrazení boje je ovšem trošku fádnější a z monster nevyzařuje to temno, strach a smrt jako v prvních dvou filmech. Když totiž Rodan mlátí Godzillu svým zobákem, tak mi to spíš připadá, jako kdyby si malé dítě hrálo s dvěma dinosauřími hračkami. Ale kouká se na to parádně. Hlavně, když Gojira hází kamení. Ultimátní to nástroj pro tuto unleashed beast!

• 13.3.2018  14:24

ゴジラの逆襲 Filmu stále sluší černobílá a potěšil i profesor z prvního dílu, i když nedostal příliš mnoho prostoru. Bohužel pokračování již ztrácí moment překvapení a strach z neznámého. Atmosféru se však daří budovat v záběrech na město Osaka, které se ponoří do tmy, zatím co na jeho temné obloze burácí motory tryskáčů. Čeká se na příchod prvního kaiju, kterým se stává Gojira. Samostatné záběry na toto monstrum jsou stále skvělé a jeho pohyby jsou těžkopádné, což se ovšem nedá tak úplně říct o scénách bitvy obou zvířat, které spíše připomínají dva wrestlery na speedu. Ničí to dojem. Po této mohutné bitvě, při které monstra zdemolují hrad Himedži, nastává nudná pasáž filmu, při které se nic neděje a tak si musíme počkat, až na konečné zúčtování kdesi v horách. Godzilla tu bude pohřbena pod lavinami, které japonské stíhačky vyvolávají pomocí desítek a desítek raket. Štěkání kulometu, výbuchy barelů, plameny a do toho všeho řev Gojiry, z toho mám husí kůži. Naprosto epická záležitost. ♥

• 13.3.2018  10:36
    Godzilla (1954)

ゴジラSpadla mi brada. Protože tohle je esence čistokrevného monster filmu. Nechápu proč jsem takovou dobu otálel se na tento počin podívat. Už úvodní titulky s hororovým zvukovým doprovodem mají předzvěst něčeho strašlivého a možná se pro mě staly nejlepšími úvodními titulkami všech dob. Gojira se naplno ukáže až od půlky filmu, protože první část buduje hutnou atmosféru s nástiny monstra. Plná síla kaiju se projeví po vstupu do Tokia, kde za monstrem zůstává jen oheň a hromady sutin. Záběry města v plamenech se siluetou Godzilly jsou orgie pro oči. Kaiju se oproti ostatním filmům pohybuje pomalu a neohrabaně a tím přidává na opravdovosti. To samé armáda, která tu opravdu má nějaký efekt a tak stíhačky dokáží netvora zahnat do moře. Filmu neskutečně sluší černobílá, která spolu s hudebním doprovodem dělá film temným a strašidelným. Jedinou výtkou tak pro mě zůstává část, kdy se řeší přemlouvání profesora Daisuke Serizawa-hakase. Přišlo mi to zbytečně natahované, ale chápu, že se jedná o snímek natočený po hrůzostrašné válce a tak se lamentuje nad zkázonosnými vynálezy. Obětování se pro lidstvo a páska přes oko profesora Serizawa, z něj však v mých očích dělají neskutečného frajera.

• 12.3.2018  18:01

YOUNG SKYWALKER. MISSED YOU, I HAVE!! Chyběl jsi mi Luku a doufám, že v posledním díle se nám vrátíš. Mark Hamill je rozhodně největším tahákem tohoto filmu a jen díky němu dostává ode mě plné hodnocení. Během filmu jsem několikrát obracel oči v sloup. Bitching about, že je to Disney a je rok 2017 a tak musí ve filmu hrát černoch a žena v hlavní roli jsem si odbyl minule. No tentokrát přidali ještě asiatku silnější postavy. V posledním díle by jsme se možná mohli dočkat i transgender postavy. No nic, na tyto nesympatické charaktery jsem si již od minule trochu zvyk a dokonce v mých očích šel Kylo i Rey nahoru. Film obsahuje jeden nádherný moment, kdy loď proletí křižníkem rychlostí světla. Dech beroucí podívaná.

• 8.3.2018  19:31

WE DON'T TAKE NO SHIT FROM A MACHINE! Teda já nevím, ale když odlétali na měsíční misi, tak museli přidat minimálně jednu podpůrnou raketu, aby vynesla všechny ty šminky pro plukovníka Jasona Granta. Jinak by se to vymykalo zákonům gravitace. No a když už je teda takovej fešák, tak je jasný, že v kyslíkovém stanu ohne 14.000 let starou mimozemšťanku. Bruce Campbell hraje jako o život a smrti se vysmívá až do úplného konce. Uziny mají nekonečně nábojů a ze všeho kouká 5.000 dolarovej rozpočet. Slabší.

• 8.3.2018  15:02

I'VE JUST HEARD FROM HIM, MISS. HE'S FISHING. YES, MISS. FISHING FOR FISH! Tyhle ty filmy jsou jako z jiného světa. Pohlazení po duši. Občas se bohužel špatně vyhledávají, napříč celou tu záplavu dnešní digitální tvorby, z které mi bývá nevolno. Jean Arthur jako vždy k zulíbání a Herbert mi zde neskutečně připomíná pana Holdena. Master piece byl ovšem Lionel Stander v roli Flashe. Výborný mafiánský typ. Drsňák, který odkrouhne každého, na kterého jeho šéf Rossini jen ukáže. I když se nejedná o významný film, tak i tak to byla pro mě radost jej shlédnout. MAY I TAKE YOUR HAT, SIR!

• 7.3.2018  12:26

EMERGENCY! EMERGENCY! MOTHRA IS NOW IN DISTRICT NUMBER 5! Zdá se, že mi v roce 99 něco uniklo, che che. Ne teď vážně. Zatím co u nás po Václaváku jezdily tanky, tak japonský lid vyrážel do kin na nový kaiju movie, a není divu. Já bych vyrazil také hned. Vždyť tolik kaiju pohromadě se jen tak nevidí. Japonská armáda opět selhává a zničení města se jí dá připsat půl na půl s monstry. Tolik na slepo vypálených raket, které minuly cíl se jen tak nevidí. Kiraky jsem chvilku podceňoval, protože jejich tah s králem Ghidorahem mi připadal hloupý, ale naštěstí se ukázalo, že to byla jen záminka jak získat čas pro ohnivého draka. Fandil jsem lidem a jsem rád, že Kirakové neovládli zemi. Gojira saved the day! ♥

• 27.2.2018  14:20

SOON I WILL JOIN YOU AS YOUR PRINCE OF DARKNESS! To se moc nepovedlo. Směsice filmů Star Trek, Star Wars a Flashe Gordona s charismatickým Davidem Hasselfoffem (který tady bohužel nemá tolik prostoru) nedopadla podle mého očekávání. Nejvíc film sráží hvězdné souboje, které nejsou dotaženy a chybí jim ten správný adrenalin. Začátek filmu je trošku chaos a člověka film chytne až na planetě amazonek, kde Stellu a Elleho nahání obří robot. Stella je sice úžasná, ale nakonec se z ní vyklubala docela gold digger, když to celý film hraje na robota Elle a pak nakonec skočí do náruče bohatého prince Simona.

• 26.2.2018  14:42

I ONCE HAD A MAN SHOT FOR TALKING TO ME LIKE THAT! YEAH, WELL, THAT'S THE DIFFERENCE BETWEEN YOU AND ME. I'VE ALWAYS DONE MY OWN KILLING! New Yorkské ulice, špinavé metro, Walter Matthau a čtyři únosci ve šviháckejch kabátech, s knírky a automatickými zbraněmi, požadující obdržet jeden milion dolarů do 60 minut. Cokoliv nad tuto hranici rovná se zabíjení nevinných lidí. Napínavý, hláškující krimi/thriller, který dokazuje, že dokonalý zločin neexistuje.

• 14.2.2018  14:32
    Italian Job (1969)

YOU MUST HAVE SHOT AN AWFUL LOT OF TIGERS, SIR. YES, I USED A MACHINE GUN! Když je něco slavné, tak to zároveň neznamená, že je to dobré. Film mi nepřišel ničím výjimečný a únik v mini cooperech ničím legendární. Caine není úplně to, co bych si představil pod pojmem charisma a znázornění mafie bylo otřesné. Opravdu nevím, kde tenhle film vzal všechen ten kredit.

• 12.2.2018  17:52

EVERY MAN DIES, NOT EVERY MAN REALLY LIVES! Jeden z TĚCH filmů. Nádherné odvyprávění příběhu, hrdinného osvoboditele Williama Wallace, který porcuje angličany na louce u Stirlingu, jako řezník prasata na porážku, co si ještě před směnou na šatně dal lajnu methamfetaminu. Co mě na filmu hlavně bavilo, tak byla hudba. Hudební doprovod je tu neskutečný a strašně vytahuje efektnost jednotlivých scén. No a co si budeme nalhávat. Nakonec skončíme všichni v slzách..

• 11.2.2018  13:52

NO MARTHA, WE'RE NOT KIDS. NO TIME FOR DREAMS. Chabé, bez napětí, tak nějak bych charakterizoval tento počin. Postava Van Heflina se zasekne v městečku Iverstown a nedokáže se z něj vymanit. Bylo to nekonečné a já jsem pořád čekal, až nakopne káru, vezme Toni a vyřítí se z města. Nevím co viděl na nosaté Martě, které beztak museli v mládí do vlasů cpát slaninu, aby si s ní hráli aspoň psi. Toni byla o tolik lepší.

• 8.2.2018  14:44
    Roxie Hart (1942)

YOU SAID SLUMP, DIDN'T YOU? BUT GENTLY, DELICATELY, LIKE A LADY. YOU WERE GOING ON LIKE SEA LION. K Roxie jsem nějak sympatiemi neoplýval, protože to prostě byla prvoplánová cuchta, ale bylo vtipné sledovat její scénky s obhájcem a její taneční kreace. Více méně k tomu již nemám co říct.

• 4.2.2018  22:29
    Casablanca (1942)

WHERE WERE YOU LAST NIGHT? THAT'S SO LONG AGO, I DON'T REMEMBER. WILL I SEE YOU TONIGHT? I NEVER MAKE PLANS THAT FAR AHEAD! Humphrey Bogart a jeho nejslavnější role. Rick si vede svůj podnik v Casablance a vede se mu dobře, jenže jednoho dne mu do baru vstoupí jeho stará láska, do které se zamiloval v Paříži. Věci se v jeho životě opět zhroutí. Rick je však frajer a udělá to, co považuje za správné. Vzdá se své lásky k jediné bytosti na světě. To by byla Casablanca ve zkratce, ale my během toho ještě zažijeme i odprásknutí německého oficíra, opíjení se v baru a pokus o prodej záclony za nehorázné peníze!!! OF ALL THE GIN JOINTS, IN ALL THE TOWNS, IN ALL THE WORLD, SHE WALKS INTO MINE!

• 29.1.2018  16:58

I SHOULD HAVE READ MY HOROSCOPE THIS MORNING! Těmito slovy začíná zřejmě největší filmová automobilová honička EVER! Začátek filmu je přeci jenom trošku nuda a postavy se mi celkem pletly. Navíc scéna, kde jde Maindriane kolem řady všech těch nablýskanejch kradenejch aut, je podle mě zbytečně prostříhána záběry na Pumkin a navíc do toho hraje příšerná hudba. Myslím, že stačilo jen kdyby kolem těch aut šel v jednom dlouhém záběru a bez hudby. Prostě jen klapot bot. Bylo by to stylovější. Když ale začne ta slavná honička, tak to je o něčem jiném. Bohužel tu hraje taky ta příšerná hudba, až na pár záběrů. Mohli se inspirovat Bullitem a nechat jen burácet motory. Přesto vás to strhne a tu hudbu ani nevnímáte. Záběr na kopec z poza kterého jsou slyšet jen motory, se za chvíli vynoří Mustang Eleanor s tuctem policejních aut za zády. Nepopsatelná záležitost. To se musí vidět. Přišlo mi to jako když lovci honí divokou šelmu. Snaží se jí uštvat. Další pamětihodný záběr je rozhodně skok přes vrak auta. Hodně savage záležitost. Mno a konec je fantasticky úsměvný. Dnes už se nic takového nenatočí. Ty sedmdesátá léta a koráby, které ztrácely disky kol v každé zatáčce už prostě zmizely. It's gone, but not in 60 seconds, but over 40 years.

• 28.1.2018  22:50
    Sedm a víc (1973)

THE GUY YOU ICED WAS A COP! Vito si chtěl prostě trochu zadělat na důchod, no. Kdo mohl tušit, že se to tak posere a Roy Scheider mu oddělá dvorního killera. Musím vyzdvihnout automobilovou honičku, protože byla prostě brilantní. Hodně záběrů se odehrávalo v exteriéru a to v impozantních ulicích New York City! Za to má u mě film velké plus.

• 26.1.2018  21:52

I BARK. THAT MAN THERE, SEE HIM? HE BITES! Námět skvělí, začátek výborný, ale to tempo bylo smrtící. Asi hodinu a půl se čekalo až se přistaví k bance autobus. Scény byly nekonečně dlouhé a prázdné, jako povídání si s Leonem po telefonu, povídání si s manželkou po telefonu, povídání si s matkou osobně nebo diktování závěti. U těchto scén se dostavil stejný pocit, jaký člověk zažívá ve frontě na pokladnu v Kauflandu v pátek odpoledne, když je před ním deset lidí s přervanejma vozíkama. A tak nejlepší na celém filmu byl začátek a konec. SAL? READY TO GO?

• 26.1.2018  13:47

THAT SON OF A BITCH IS HERE! I SAW HIM! I'M GONNA GET HIM! Drsné krimi, které se většinu filmu odehrává přímo v ulicích NYC, což z něj dělá velice atraktivní podívanou oproti ostatním filmům, které se točí ve studiích. Sledování detektivům sice moc nešlo, když o nich překupníci po celou dobu věděli, ale ani oni nebyli zrovna profíci. Například sniper amatér, který nedostal detektiva Doyla a pak mu nedokázal ani utéci. Kolohnát Gene Hackman byl přeci tou dobou na střeše domu, zatím co odstřelovač byl již dole a utíkal pryč. Jak ho mohl ještě dostihnout, to je mi záhada. Druhá záhada hned následovala, protože předstihnout metro, které mělo dost velký náskok si myslím že už nešlo. A hned tu máme třetí záhadu a to, že v metru na zemi leží zastřelený policista v kaluži krve, po metru pobíhá muž s pistolí a lidi se jdou do kabiny zeptat co se děje, jakoby neviděli, že ten muž tam právě běžel. Přesto fascinující podívaná se surovým koncem.

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43