Mol

Mol

Pavel Spáčil

okres Olomouc
Takovej ten malej motýlek co ti sežere svetr!

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 18.10.2018  18:30

IT'S BEEN SUCH A GRAY DAY! Dlouho trvalo než jsem se k tomuto filmu dokopal a dnes konečně shlédnul. Mé hodnocení? Film je vlastně strašně o ničem a všichni hlavní hrdinové jsou pošuci, kteří se jak děti do cirkusu, těší do války o Vietnam. Válka je peklo a lidi mění. Naše hlavní hrdiny změnila hlavně v tom, že všichni z nich byli ještě větší pošuci než dřív, teda kromě Michaela. Proč filmu tedy dávám tak vysoké hodnocení? Odpověď je snadná a to ruská ruleta. Film by bez ní byl dost průměrný, prostě hrska kluků co jim ve válce hráblo, ale ten jeden náboj v koltu, ten je ta síla, ten moment, ta hra, ten život, ta smrt. Dokonalé.

• 18.10.2018  13:10

YOU WOULDN'T HAVE CHANGE FOR A THOUSAND, WOULD YA? De Niro je frajer a tohle je jen další z rolí tvrďáka, ve kterých je tak kurevsky skvělej. Film je výtečně a svěže napsaný a scéna v Chicagu byla dokonce dojemná. FBI, nájemný lovec, mafiáni a policie, kteří si navzájem hází klacky pod nohy z čehoš ústřední dvojce téměř až do konce těží. Závěrečná scéna na letišti u předávání disket byla hodně vygradovaná a vysloužila si tu pátou hvězdičku.

• 16.10.2018  15:12

IT WAS PROBABLY SOMEBODY'S STRAY DOG. IT DIDN'T SOUND LIKE ANY DOG I'VE EVER HEARD BEFORE! Filmu strašně chybělo jakékoliv napětí, tak je dobře, že alespoň masky vlkodlaků byly famózní. Nejvíce pobavila scéna zvířecího sexu mezi Billem a Marshou. To byla fakt divočina. Nejsympatičtější postavou se stala Terry Fisher a nejlepší scénou ta závěrečná ve studiu. Film měl navíc, ale nezvládl to.

• 9.10.2018  20:02

THE DESERT IS MERCILESS. IT TAKES EVERYTHING FROM YOU! Pilot k seriálu dopadl výborně i přes horší start. Slovní přestřelky mezi Anakinem a jeho padawankou Ashokou Tanou jsou nejlepší a film má chvílemi i temný nádech. Anakin mi byl hlavně v epizodách I.-III. nesympatický, ale v tomhle filmu a v seriálu je velice výbornou postavou, až si člověk říká, jak mohl přejít k temné straně po tom všem co prožil v klonových válkách.

• 8.10.2018  17:20
    Lov (1971)

YOU GOTTA GET ME OUT OF THIS MISERY! Filmy v 70. letech a hlavně po filmu Wild Bunch, už nikdy nebyly stejné a začaly se točit více naturalisticky, špinavě a krvavě a tohle je přesně ten případ. Všechno ve filmu šlapalo jak hodinky, ale pak přišla pětiminutová líbačka u vody a Frank Calder v mých očích začal klesat. Do toho všeho začala hrát úděsná hudba a scéna s broskvema to úplně zabila. Frank postupem filmu přestává být frajer a jeho banda špinavejch desperátů si počíná jako banda pitomejch amatérů. I tak mě film potěšil, protože tyhle surové filmy bez pozlátek mám rád.

• 3.10.2018  19:52
    Star Wars: Klonové války (TV seriál) (2008)

TO ANSWER POWER WITH POWER, THE JEDI WAY THIS IS NOT. IN THIS WAR, A DANGER THERE IS OF LOSING WHO WE ARE! Nedíval jsem se na tento seriál až do dnešních dnů, protože jsem si myslel, že je to čistě dětská záležitost, ale co jsem shlédl film Han Solo, kde se k mému úžasu vynořil Darth Maul, rozhodl jsem se, doplnit si vzdělání. K mému překvapení mě seriál vtáhl velice rychle, protože těch 20 minut je opravdu natřískaných akcí. Klony jsou sice jen do počtu a netrefili by ani Jabba Hutta, kterej by na sobě měl namalovanej terč a ačkoli jsou droidi to samé, tak aspoň jsou vtipnou vložkou. Ze začátku jsem měl problém s Ashsokou, ale postupem času jsem "falling in love" a doufám, že má v tom seriálu aspoň šestnáct, jinak bych si připadal divnej.

• 30.9.2018  17:03

YOU WILL NEVER BE OLD FAT AND UGLY! I PROMISE YOU! Larry si nebere servítky a všechny kolem má v prdeli. A proč vlastně ne? Když má miliony dolarů a plnou nádrž v tryskáči. Courtney Love už ke konci ani nehrála a byla sama sebou. Koukal jsem, že Larry dnes ještě stále žije a že trpí tak zvanou dysartrií, což je porucha řeči. Jsem si říkal, proč ke konci filmu tak špatně mluvil.

• 30.9.2018  14:10
    Amadeus (1984)

MOZART! MOZART, FORGIVE YOUR ASSASSIN! I CONFESS, I KILLED YOU! Tří hodinový epos, u kterého člověk přestane vnímat čas a tak film uplyne, jako příjemně ztrávená chvilka u ranního šálku čaje. Dlouho jsem otálel se shlédnutím tohoto filmu, protože jsem se obával jeho délky a námětu a je vidět, že mé obavy byly liché. Nedokážu si představit lepší zpracování tohoto umělce, než jaké nám naservíroval Miloš Forman. Všechny ty kostýmy, zima ve Vídni a Wolfgangův smích. Do toho všeho ještě neskutečně skvěle zahraná postava Salieriho. Film je svěží a příběh veselý, ale jen do doby než zemře Wolfimu otec. Od té doby jde film hodně do temné polohy. Amadeus začne moc pít, začne se z něj stávat pomatená troska a nakonec, když se složí v divadle a píše se Salierim poslední dílo Requiem, cítíte, že jeho konec je blízko. Neskutečný film.

• 28.9.2018  18:38

YOU GOT TO BELIEVE ME STEVE! YOU GOT TO BELIEVE ME! NOT ME! THE JURY!! Teda, Steve Burden byl neskutečnej tvrďák a killer! Tak chladnokrevného pistolníka jsem již dlouho neviděl. V čem si asi nejsem úplně jistý, tak je Fern. Měla k němu opravdu nějaké city, nebo to jen hrála? Výborný byl taky záporák Rice Martin, který do role protřelého dobytkáře, který musí mít všechno a nikdo jinej nic, dokonale seděl. Bezvadný.

• 28.9.2018  15:50

60 MEN TRAPPED BELOW WITH THE SEA RUSHING IN AND THE LUCKY ONES THAT ESCAPED, BURNING IN THE OIL, RIDDLED BY BULLETS!! Ronald Reagan to neskutečně drtí a topí jednu loď za druhou. Akce střídá akci a do toho všeho ještě ztrácí ponorky a muže jako ponožky v pračce. Velkolepá oslava amerického námořnictva.

• 27.9.2018  16:51

I DON'T LIKE IT, I DON'T AGREE WITH IT, BUT I ACCEPT IT! Těmito slovy pašeráka Landy, by se daly shrnout mé pocity po skončení filmu. Star Wars mám rád a každé pokračování mi vždy udělá radost, ale docela mám problém se zvykáním si na nové tváře (dodnes mi nesedí obsazení Samuel L. Jacksona), i když Woddy Harrelson je výjimka, protože ten do své role seděl jako nikdo jiný. Navíc některé scény tu byly až přehnaně debilní, jako například ten vír, v kterém se ukrývala ta obrovská chobotnice. A co tu dělal Darth Maul? Zabit byl snad již v epizodě I. a to byl přeci Anakin ještě malej spratek. (zjištěno: v nějakejch těch animákách pro děcka, byl vzkříšený) Nevadí, protože i přes to se jedná o další výpravu do světa Hvězdných Válek a těch fanoušek nemůže mít nikdy dost.

• 24.9.2018  16:22
    Santa Fe (1951)

WE FOUGHT FOR SOMETHING WE BELIEVED IN AND LOST! NOW WE'VE GOT TO MEND OUR FENCES. HATE WON'T HELP US ANY! Docela povedenej western odehrávající se na železnici s dobrákem od kosti, Randy Scottem, který by pro ni snad i zabíjel. Scéna, kdy přijdou předáci do mobilního baru podnikatele Sanderse a své muže ženou holí do práce a poté ho zapálí, je už ze strany Britta dost mimo zákon. On však nevypadá, že by ho to nějak trápilo. Železnice je jeho láska, jeho dávka heroinu. YOU'VE GOTTA STOP FIGHTING A WAR THAT DOESN'T EXIST. YOU'VE GOT TO FORGET IT!

• 21.9.2018  08:56
    Inkognito (1995)

YOU'RE GONNA GOT YOUR FUCKING HEADS KICKED IN! Tak jako John byl ze začátku fakt frajer, bohužel ho pohltilo jeho přestrojení a stal se jen vylízaným magorem co se přestal kontrolovat. Vagabund a výtržník co z ruky nikdy neodkládá pivo, ožralá troska. Nechutně se na něj a jeho vymaštěnej výraz koukalo. Větší sympatie u mě měl Bob. To byl aspoň "killer dog of Shadwell"! Škoda, že tým byl jen imaginární, i když prý založen na Milwallu. Film ve své podstatě hlavně ukazuje přeměnu člověka a ztrátu identity, která je zasazená do prostředí hooligans.

• 17.9.2018  16:51
    Hooligans (2004)

PROBLEM WAS, HE'D TAKEN SO MANY BEATINGS ON THE TERRACES THAT HE WERE'NT SCARED OF ANYONE. AND THE CORRECT MEDICAL TERM FOR THAT IS A "TOTAL FUCKIN' PSYCHO!". Řekl bych, že ještě o kousek koukatelnější než Green Street Hooligans. Možná proto, že mi hlavní hrdina Tommy připomínal jednoho kámoše. Britská angličtina s londýnským cockney přízvukem je přesně to, co lahodí mým uším a celkový vizuál špinavých londýnských ulic, dodává to správné kouzlo. Jen nechápu jak to ti borci zvládají. Přes týden makat a o víkendu se zmastit hektolitrama piva a tunama koksu a ještě si u toho dát do rypáku. Po takové akci bych potřeboval pokaždé asi tak týden na zotavení se.

• 14.9.2018  15:20
    Hooligans (2005)

NO MATE. NOT ABOUT SOCCER, AND FOR FUCK SAKE, STOP SAYING SOCCER! Nejdůležitější je násilí, pak je pivo a potom fotbal! West Ham United a jeho firm to dobře sekala. Nemám tomu moc co vytknout, jen že Shannon je úplně blbá a že závěrečná rvačka mohla mít trošku jinou hudbu. I'm forever blowing bubbles, pretty bubbles in the air, they fly so high, they nearly reach the sky and just like my dreams they fade and die, fortune's always hiding, I've looked everywhere, I'm forever blowing bubbles, pretty bubbles in the air! United!

• 12.9.2018  22:01
    Westworld (1973)

HE'S AFTER ME! THEN YOU'VE GOT NO CHANCE!! Ten film byl tak zvláštně divnej, ale při tom skvělej. Dobrej úvod, kde všechno vypadá, že 1000 dolarů za den na osobu je dovolená snů. Můžeš zabíjet "lidi" a klátit místní robo-běhny a všechno je to prostě fun. Jenže chyby programů a robotů rostou a film si tím buduje takovou katastrofickou atmosféru, která je téměř hmatatelná, jako například poprsí robo-šlápek. Vše se umocňuje první katastrofou, kde chřestýš poraní hosta a Daphne nechce dát králi. No, závěr, kde Yul "killing machine" Brynner stojí před oběma hlavními protagonisty a odsekne jen DRAW je fenomenální. Od tam až do konce je film napínavej a ve středisku dosahuje dokonce hororové atmosféry. Neuvěřitelně dobře zpracované. Třeba to jak reaguje na louče. Výborný.

• 9.9.2018  22:33

Donald si to pěkně drandí na zamrzlém rybníku, pak ale přijdou kluci a začnou hrát hokej. No Donald je vejtaha a ukáže jim co proto. To se klukům teda jako nelíbí a rozhodnou se mu dát lekci. Roztomilé animované zpracování jaké se dnes již nekreslí. Zlaté časy.

• 9.9.2018  15:11

GUNS FREE, FIRE AT ANY OBJECT NOT IDENTIFIED AS FRIENDLY! Začátek filmu je fantastický. Představí nám radarovou síť, která sahá až po polární kruh, kde z ledu po miliónech let procitá obrovský a smrtící mantis. Polární stanice a celková atmosféra zasněžených a zamrzlých polí, budí v člověku pocit, že se chce zahrabat pod peřinu a popíjet horký čaj, při sledování tohoto skvostu. Pak se na scéně objeví hladový mantis a papá jednoho státního zaměstnance za druhým. Následuje bezvadná scéna, kde tento gigantický mantis dokonce napadne radarovou základnu. K jeho smůle jsou místní složky dobře ozbrojeny a tak musí tento hmyzák ochutnat ohniví dech plamenometu a dávky z kulometu. Pak se děj přesouvá do Washingtonu, kde se později mantis rozhodne vyšplhat, až na vrcholek Washingtonova monumentu. Epická podívaná. Z oblohy tohoto prehistorického tvora sundají, až po zuby ozbrojené North American F-86D Sabry. Závěrečné zúčtování v zakouřeném tunelu bylo až emotivní, neboť jsem v očích umírajícího mantise zahlédl záblesk.. volání po životě. Výtečný hororový snímek.

• 6.9.2018  16:27

招半式闖江湖 Velmi odlehčená "kunfuňárna" s dvaceti čtyřletým Jackiem, která mě i celkem bavila. Možná i proto, že jsem se dlouho na žádnou nepodíval. Najde se i vtípek alá Bruce Lee, jak už to tak po jeho smrti v Hong Kongské kinematografii bývalo. Souboje mi přijdou v pohodě, i když přechod Jianga z obyčejného tupce v mistra bojového umění, který by před tím dostal nakládačku i od pětiletého dítěte a pak je z něj mlátící mašina, mi přijde násilný. Ale co. Jen s podivem nechápu, proč se tenkrát nesnažili filmaři jít ve stopách mistra Lee.

• 24.8.2018  19:19
    Cid (1961)

IN MY COUNTRY, WE HAVE A NAME FOR A WARRIOR WITH THE VISION TO BE JUST AND THE COURAGE TO SHOW MERCY. WE CALL HIM.. THE CID!!! Tří hodinový epos s Charlton Hestonem o španělském hrdinovy. Dojem na mě udělal hlavně zápas "mann gegen mann", "da uomo a uomo", prostě muž proti muži. Surové ztvárnění bitvy na život a na smrt, s perfektně rudou krví. Další výtečný dojem jsem si odnesl z pasáže, kde El Cid dobije Valencii, bez jediného ztraceného muže. Potom souboj rytířů s muži, kteří měli místo brnění černé sukno a tak umírali po desítkách a největší dojem udělala závěrečná scéna, kde se rytíři modlí k El Cidovi a nechají tam jeho mrtvolu jezdit na koni jen tak, jako by nic. Hodně morbidní.

• 21.8.2018  19:28

I CAN'T MURDER ANYBODY. WE DON'T MURDER, WE KILL! IT'S THE SAME THING. THE HELL IT IS, GRIFF. YOU DON'T MURDER ANIMALS, YOU KILL'EM! Pan Marvin a Mark Hamill ve filmu hodně potěšili, i když se film jako takový moc nepovedl. Snaží se toho vyprávět až příliš a tak mi přišlo, že chvílemi se strašně spěchá a přeskakuje a narušuje to konzistenci. Navíc akce ve filmu není příliš nápaditá a ani napínavá. Tedy kromě trubkové nálože na pláži Omaha.

• 21.8.2018  15:03

IF YOU'LL EXCUSE ME, I'LL GET ON WITH THE BURYING! Fantastická expedice pana Lewise a Clarka k Pacifiku. Přenádherná příroda i napínavá akce. Přepadení kánoí na řece, kde body count začal dorovnávat Ramba byl fakt masakr. Do toho všeho ještě roztomilá romantická linka s "kapitánem" Clarkem a šošonskou squaw Sacajawea. Konec útočí na city diváka neskutečným způsobem. Zamačkával jsem slzu. Vřele doporučuji.

• 14.8.2018  16:58
    Grand Prix (1966)

I'D SEE AN ACCIDENT LIKE THAT AND BE SO WEAK INSIDE THAT I WANTED TO QUIT, STOP THE CAR AND WALK AWAY! BUT I'M OLDER NOW. WHEN I SEE SOMETHING REALLY HORRIBLE, I PUT MY FOOT DOWN! HARD!! Takhle se dělají filmy s vášní. Všechny ty detailní záběry budíků, vytáčení a burácení motorů. Žádná trapná hudba jen řev, benzín, olej a oheň. Už úvodní cena Monte Carla a Scottův a Aronův střet je maso. Do toho všeho ještě špetka romantiky mezi Loise a Jean-Pierrem. Fantastické. Kdo má rád závodní filmy nebo F1, tak si určitě smlsne.

• 3.8.2018  16:41

WAIT FOR THE PRISONERS TO ESCAPE AND SHOOT TO KILL! Klasická jednohubka, kterých Duke natočil mraky. Neurazí ani nenadchne, tak jako všechny ostatní jeho "hodinovky" z třicátejch let.

• 31.7.2018  23:01

ANYBODY INVITES YOU TO A GAME OF SOLITAIRE, YOU TELL 'EM SORRY, BUSTER, THE BALL GAME IS OVER! Frank Sinatra ♥! Bože ten chlap byl úžasnej. Bohužel způsob vyprávění příběhu na mě nepůsobí dobrým dojmem. Je to celé nějaké rozházené a neučesané. Přesto film udržel mou pozornost po celou dobu. Gongfu souboj Silva versus Sinatra byl dokonalej a i sifu Lee by byl nadšený. Závěrečné rozuzlení jsem tak nějak očekával, až teda na ten poslední výstřel, který ovšem vyzvedává toto dílo víš. MY LIFE BEFORE MY LIBERTY!

• 24.7.2018  22:46

SEE YOU IN HELL!! SEND ME A POSTCARD! Já vím, že je to blbost a nedává to smysl a že film je roztrhaný na akční scény z různých míst a tím pádem není kompaktní, ale snímek obsahuje tolik skvělých scén, že nemohu jinak než chválit. Už jen rozstřílení boudy v které žil Matt Hunter bylo epické, a co teprve zabití Nikka, nebo masivní palba armády, po které by nepřežili ani šváby co s přehledem zvládnou nukleární zimu, nebo Rostovo vypořádání se s drogovým dealerem, kterému ustřelil koule a jeho přítelkyni vyhodil oknem? Come on. Tohle tě musí brát.

• 24.7.2018  09:43

PEOPLE COMING TO TOWN FOR THE FIRST TIME ALWAYS ASK ME, WHAT'S A HANGMAN DOING ON THE FRONT OF A LIVERY STABLE. WELL I TELL I.. I AIN'T ASKING! Hned po příjezdu do města je Luke Welsh to nejdrsnější, co místní zažili od poslední zimy a film vypadá, že se v tomto duchu ponese po celou dobu. Nenechte se zmást. Na první přestřelku se nečeká dlouho, ale až se dostaví, tak s ní i pocit zklamání. Luke má být setsakramentsky rychlí s koltem a tak filmaři zrychlují tyto části, což působí spíše úsměvně. Navíc se během filmu dostáváme pod drsnou slupku tohoto nájemného zabijáka, pod kterou se skrývá citliví a osamělý muž. Myslel jsem, že se na bále kde ho nikdo nechtěl dokonce rozbrečí. Já bych bulel. Přesto má film své kvality a bohužel slabé hodnocení od uživatelů je dáno tím, že ho většina z nich ani neviděla.

• 24.7.2018  00:00

DON'T WORRY, SON! WE MARINES HAVE NO QUALMS ABOUT KILLING MARTIANS! V každém jiném filmu by tyhle odporné Marťany přemohl malý David se slečnou Lindou, ale tady ne. Tady se toho pan scénárista nebál a stvůry z rudé planety dostanou nakopáno od dvou nekompromisních čet mariňáků. Dobře se na to dívá, když M-16tky ničí emzáky. No a když to tedy tak vyzvedávám do výšin, tak k mému hodnocení. Film mě hned po logu společnosti Cannon ohromil noční oblohou, na které prolétávají titulky a úžasným zpracováním domu ve studiovém prostředí. Navíc přistání lodi bylo dost strašidelné a já se těšil, na napínavý snímek s budovanou atmosférou. No, to se bohužel nestalo a prostřední část filmu dosti pokulhává. Navíc všem a všechno strašně trvá. Jako sedět na zemi a vstát je pro osoby v tomto filmu problém. Potěšil však šokující konec.

• 20.7.2018  22:47

ANY LAST WORDS? YEAH, DRAW!! Jeden z dlouhé plejády westernů s Audie Murphym. Nevypadalo, že by tento nějakým způsobem mohl vyčuhovat z řady, ale nakonec se městečko Shelby proměnilo na slušné jatka. Ulice poseté mrtvými těly, hořící barikády a dým z rozpálených koltů. Závěrečná přestřelka opravdu stojí za to.

• 20.7.2018  00:17

DO YOU ALWAYS LOOK THIS GOOD IN THE MORNING? Frank Sinatra je zde jako ve všech svých filmech švihák a není divu, že na něm mohla blonďatá Italka oči nechat. No, částečně i na Victorovi, protože to i přes pár svých chybiček byl neskutečnej bourák. Bývalí kapitán u-boat Erik ze začátku taky vypadal slibně, ale pak si chtěl hrát na válku a to se neoplácí. Nebo se o tom na vlastní kůži aspoň přesvědčil, zhruba v okamžik když jeho mrtvé tělo proplavalo pod trupem pobřežní stráže. Film má zajímavou myšlenku, ale ničím tak závratně nenadchne. Přesto si nemyslím, že nestojí za shlédnutí. Pokud máte rádi Sinatru, tak je to samo sebou povinnost.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44