Mol

Mol

Pavel Spáčil

okres Olomouc
Takovej ten malej motýlek co ti sežere svetr!

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 2.12.2019  19:55

HE SAYS, IF YOU KILL HIM WITH ONE SHOT, HE'LL GIVE YOU TEN BUCKS!!! Postava Anikiho byla skvělá a obdivoval jsem ji po celou dobu filmu. Tichý a smutný člověk sedící v koutě, který však dokáže rozpoutat peklo na zemi. Ale protože se jedná o Kitana, tak film disponuje zmatečným střihem se spoustou postav a bohužel tady pro mě i špatně zvoleným hudebním doprovodem. Přesto má film hned několik velice silných scén, které se vryjí do paměti. Například na nepadnoucí obleky všech zúčastněných nelze zapomenout.

• 2.12.2019  14:06

その男、凶暴につきKitano má prostě svůj styl. Nemůžu říct, že bych z tohoto filmu byl úplně paf, ale musím přiznat, že konečné zúčtování je solidní drsnota a má to hloubku. Škoda špatně vybraného hudebního doprovodu, který se k tomu opravdu nehodí a film sráží. Lámat někomu lebku baseballovou pálkou v doprovodu kavárenského pianisty prostě není ono.

• 29.11.2019  20:38
    Sonatine (1993)

ソナチネ Film natočený podle svých vlastních pravidel. Neříkám, že jsem se u něj nudil nebo že je vyloženě špatný. Je prostě jiný, ale v dobrém slova smyslu a nelituji, že jsem ho viděl, ale už dopředu vím, že se na něj už nikdy znovu nepodívám. Co si myslím, že film sráží, tak jsou určitě statické akční sekvence, protože k tomuto filmu mi na mysli okamžitě vyskakuje 'killer' a 'a bittersweet life' a oba tyto filmy v tomto směru Sonatine poráží. Vypíchnul bych topení pomocí jeřábu, ruskou ruletu a skvělí hudební doprovod.

• 29.11.2019  16:11
    Most (1959)

VORWÄRTS FÜR FÜHRER, VOLK UND VATERLAND!! Začátek je opravdu pomalejší, ale když se kluci konečně dostanou na most, tak to začne. Hned v noc, kdy zůstanou osamoceni a slepě věří ve štěpenou ideologii. Kolem projíždí konvoj prchajících vojáků a kluci si uvědomují, že mezi nimi a americkou armádou již nikdo nestojí. Napětí je na maximum, když zdálky slyšíme přijíždějící mechanizaci. Boj už mě tolik nenadchnul, protože jsem myslel, že kluci půjdou srát mnohem rychleji. Film který rozhodně stojí za shlédnutí.

• 29.11.2019  09:15

TAKE ALL HIS BELONGINGS TO THE PUBLIC SQUARE AND BURN THEM AS A LESSON TO THE OTHERS! Ze začátku se mi film moc líbil. Norská vesnička, roztomilé modely, náckové a proti nim charismatický Errol Flynn. Jak ale stopáž ubíhá, tak se z válečného dramatu sklouzne do melodramatu a nedostaneme se z něj až do závěrečných jatek. To by mi až tak nevadilo, protože jsem něco takového očekával. To ticho před bouří vždy umocňuje prožitek. Bohužel závěrečná akce je pro mě téměř nekoukatelná. Obyvatelé vesničky Trollness jdou proti kulometům a nikdo z nich se za nic nekryje. Jejich ztráty jsou obrovské a zbytečné a viděl jsem opravdu jen jeden záběr, kde byla použita mrtvola jako lidský štít. Dvouhodinová délka tomu taky moc nepomáhá. Je to škoda, protože si myslím, že kdyby se závěrečná 'bloodbath' natočila trochu inteligentněji, tak by se jednalo o solidní válečný snímek. Takhle je to v mých očích jen podprůměr. Promiňte mi to, pane Flynne.

• 26.11.2019  11:45
    Duel (TV film) (1971)

I'D LIKE TO REPORT A TRUCK DRIVER WHO'S BEEN ENDANGERING MY LIFE! Spielberg to už tenkrát měl v oku a dokázal z minima vytřískat vše. Někdy si člověk ani neuvědomí, co dokáže udělat správné postavení kamery. Film dostává úplně jiný rozměr a nádech a to díky různým nájezdům a přibližovačkám. Místo hudby a slov se používá řev pekelného Peterbilta a celé to působí téměř dokonale. Bohužel není. Pátou hvězdičku tomu dát nemůžu, protože se mi konec zdál již příliš natahovaný a tím si mě neudržel po celou dobu v napětí. I přes to před tímto filmem smekám.

• 25.11.2019  14:23

AS LONG AS I HAVE A DECK UNDER ME, I'LL SEARCH FOR THAT MAN!!! Tak jsem konečně viděl i tuto třetí verzi Bounty a musím říct, že se jedná o nejdrsnější z nich. Kapitán Bligh je tu opravdovej masochista a potvrzuje to hned úvodním bičováním mrtvého muže. Nedá se na něj říct nic dobrého, snad jen to, že po vsazení do člunu se z něj stal správný kapitán, alespoň na těch 50 dní bloumání po moři. Clark Gable jako vždy ohromný a aspirant Byam mě mile překvapil. YOUR WATCH, MR. CHRISTIAN. AND I MUST COUNT THE COCONUTS!

• 8.11.2019  15:57

DEATH TO JARED-SYN! Když dva dělají totéž, není to totéž. Tenhle 'Mad Max' měl hodně malej rozpočet a je to taky vidět. Vozítko hlavního hrdiny, má do Maxova Interceptoru kurva daleko a masky vypadají, jako ze seriálu Red Dwarf. I tak mi film utekl hodně rychle a tak jsem se vyloženě nestihl nudit.

• 8.11.2019  11:39

THERE IS NO SECURITY! Myslím, že hodnocení tohoto filmu, je zde velice přísné. Je to sice průměrná krimi, ale za to se skvělým obsazením a parádními sekvencemi. Honička Wulfgara, obsazení lanovky, to jsou parádně napínavé scény. Stallone je tu patřičně tvrdý, Lando mu skvěle sekunduje a vyšinutý Wulfgar je bezchybný maniak. Dobře se na to dívalo a atmosféra NYC let osmdesátých je tu značně cítit.

• 8.11.2019  11:00

MY HONOR IS LOYALTY! THOSE WORDS WERE SUPPOSED TO BE ENGRAVED ON YOUR SOUL! Jej, tak to se nepovedlo. Námět zajímavý, ale Gregory jako dr. Mengele u mě naprosto selhává. Film se celkem vleče a závěrečná myšlenka mi ve výsledku přišla naivní. Spoiler: I kdyby těch Hitlerů běhalo po světě 1000, tak se věci s největší pravděpodobností nevyvinou tak, jako v poválečném Německu v roce 1933. Vypíchnul bych scénu na přehradě ve Švédsku a závěrečnou s dobrmany. Potěšili také lokace ve Vídni.

• 8.11.2019  10:54

IT'S NOT THAT SIMPLE, CHRIS! HE IS SAMURAI! Podle mě to mělo obrovský potenciál, který bohužel zůstal nevyužitý. Úvodní scenérie Japonska v dobách samurajů je vynikající a hned se mi do paměti zaryl obraz, kde proti sobě ve sněhu stojí Yoshimitsu a vůdce znepřáteleného klanu a za nimi se tyčí vrcholy hor. V naší současnosti, pak film trpí nešťastně vybranými lokacemi, které jsou takové nijaké a nezvládnutou konfrontací Yoshiho s naším světem. Ještě bych vypíchl scénu, kde Yoshi cválá na koni a reflektor z helikoptéry prosvětluje větve stromů. Oční orgie.

• 8.11.2019  10:43
    Saturn 3 (1980)

NO TACTION CONTACT! YOU MEAN, DON'T TOUCH? Hector byl dobře udělanej, ale myslím, že neměl na to, aby vyřídil tři dospělé jedince. Už jen jeho rychlost a počet hadiček co z něj trčel. Ale je to film a dobře se na něj koukalo. Přesluhující Kirk s holou zadnicí, který škrtí na zemi kapitána Bensona je nezapomenutelný.

• 18.10.2019  16:53

WHO'S RAMBO? Film na kterém spolupracoval Karl Maka, režíroval ho Lam a hrál v něm Danny Lee? To beru všemi deseti. Škoda, že tu Danny hrál takového prosťáčka v sáčku. Slušela by mu jeho drsnější rovina nekompromisního cajta s pistolí za opaskem. Co se týče akce, tak není co vytknout. Už úvodní kropení ze samopalů v kostele je špica, ale film strašně ztrácí tah na bránu v neakčních sekvencích. Jak už jsem psal, je to tím, že se Danny prostě netváří drsně. Pohled na nažehleného policistu patří tak možná do odpolední kriminálky na Primě.

• 13.10.2019  15:06

MAXIMILIAN! Dva roky po kosmickejch válkách a Walt Disney udělá film ve kterém vypadá design robotů, jako bych ho navrhoval já sám. Ze začátku snímek ještě vypadá dobře, potom průměrně a konec je vyloženě špatný. Vesmírná Odysea je jen jedna. Shame on you.

• 8.10.2019  11:38

MY FIRST RESPONSIBILITY IS TO SAVE HUMAN LIVES, NOT SEA SERPENTS! Námět suprovej, lokace celkem ušla, šerif obstojnej, ale co film pohřbívá, tak je nešťastně vybraný hudební doprovod a dva šašci, co půjčují lodičky, kteří film degradují na sebe parodii. Kdyby se film bral více vážně, tak se mohl stát kultem v béčkové komunitě. Co na filmu rozhodně nepochopíte, tak je to, že všichni obyvatelé jsou hluší jako polena a několikatunový prehistorický ještěr se k nim přikrade potichu jako ninja, aniž by to kdokoliv z nich postřehl. Ale najdou se i skvělá místa; například taková honička s vrahem je docela adrenalínová..

• 30.8.2019  18:24
    Semena zla (1981)

MARK! Vyndej si ten písek z vagíny Sandy a přestaň se chovat jako kráva.

• 22.8.2019  22:45
    Tom Horn (1980)

Someday, you're going to have to pay for your way of life, Tom. You're a bad man and I know it. And if I let you talk me out of it, I'll be lost forever. So my adventures in this life won't mean anything because you will have seduced my soul...and drawn me into your world. Goodbye, Tom.

• 18.8.2019  22:13

THIS GUY IS NOT DIE EASILY! Škoda, že film se tak dlouho vleče, protože konec je úplná pecka. Úplně jsem cítil jak se mi zrychlil tep. Scéna na mrakodrapu, kde neohrožený policejní sbor pálí z Chryslerovi kopule samopaly Smith & Wesson M76, je naprostá senzace. Závěrečné zúčtování v bytě, jen podtrhuje závěrečný tah na bránu. Škoda dvou prvních promarněných třetin.

• 15.8.2019  18:10

I'LL SEE YOU IN COURT! YOU MOTHERFUCKER, I'LL SEE YOU IN HELL! Neberte to špatně. Já se u filmu bavil, protože miluji nízkorozpočtové snímky, ale tenhle nejen, že měl nízký rozpočet, ale navíc měl kolem sebe bandu amatérů. Tohle soft porno totiž chvílemi řeže oči a trhá uši.

• 31.7.2019  20:35
    Gymkata (1985)

IT'S NOT OVER YET, SO PUT YOUR HARDWARE BACK IN YOUR PANTS! Lokace kdesi v Rumunsku byly sice slabší a kostýmy bohužel taky, ale jinak naprosto parádnická podívaná. Kdo by taky mohl být smutný u filmu, kde působí Tadashi Yamashita. Škoda jen, že neměl více prostoru. Hrdina Jonathan rozdává kopy po kterých praskají lebky, ale některé jeho kreace působily namyšleným dojmem. Snažil se předvádět, místo toho, aby protivníka jednoduše zneškodnil. To nevím, jestli by prošlo u mistra Yamashity. A princezna Rubali? Kvítek medový. Asi jsem se zamiloval. O té si nechám dnes v noci zdál. Dál už číst nemusíte, protože zbytek komentáře bude balada na nekonečnou krásu princezny Rubali. Ach, ty její ladné pohyby, úsměvy a gesta. Její půvab. Musím si někde sehnat její plakát a dát si ho na zeď, abych se mohl každé ráno probouzet a první co mé oči spatří bude ona. Možná si nechám vyrobit princeznu Rubalu v životní velikosti z kartonu, nebo si jí potisknu na povlečení a trička. Ó princezno Rubalo. Škoda jen, že bydlí v takové prdeli.

• 17.6.2019  20:17

THE EAGLE HAS LANDED! Jaj, no přišlo mi, že se film zbytečně dramatizoval rodinou nepohodou a z Neila udělali naprosto nepříjemnou postavu. Když víme hned od začátku jak film dopadne, tak prostě tvůrci tlačili emoce na jiných místech. No co už. Jediné co jsem si z filmu odnesl bylo utvrzení, že human kind je prostě nepoučitelný a sotva Neil přistál na měsíci, tak si z nejbližšího kráteru udělal skládku. Tak. Vizuál to ale mělo fajn.

• 15.6.2019  22:59
    Warlock (1959)

I TOLD HIM HE WAS NOTHING WITHOUT ME, MAYBE I'M NOTHING WITHOUT HIM! Natřískaný western se skvělým ansáblem, stylovými ohozy a vyostřenými přestřelkami. I na emoce došlo a to z tohoto filmu činí velice koukatelnou záležitost.

• 15.6.2019  20:11
    The Nevadan (1950)

GO ON. KILL! I KNOW NOW, YOU DO ANYTHING! Opět další průměrný western se slušňákem Randolphem. Ve filmu pro mě jednoznačně dominuje herečka Dorothy Malone. Sympaťačka až na půdu. Její útěk na koni pro mě zůstává vrcholem filmu, společně se záběrem, kde třímá Winchesterovu opakovací pušku a za zády se jí tyčí Rocky Mountains. Dech beroucí.

• 11.6.2019  19:24

I WISH I WAS BACK IN NEW JERSEY, MAN, WATCHING THE FLINSTONES! Po dlouhé době jsem si sám pro sebe pustil film a panečku naprosto vynikající. Clint Eastwood a jeho role tvrďáků se nikdy neomrzí. V tomhle je navíc drsný krát dva. Film je našlapaný hláškami a celkově výbornou atmosférou. Jediná vada na kráse u mě zůstává závěrečná akce. Její ztvárnění ve mě nezanechalo nejlepší dojem. Kluci od maríny tam totiž běhají jako slepice po dvoře a všichni Kubánci v sobě musí mít flašku rumu, protože to není možné, aby se do někoho z nich netrefili. I přes tento drobný nedostatek jsem se u filmu ani na chvilku nenudil.

• 4.6.2019  13:22
    Černobyl (TV seriál) (2019)

WE'RE ASKING FOR YOUR PERMISSION TO KILL THREE MEN! Hodně silné vyprávění o Černobylské havárii, které svou atmosférou vtáhne do děje a nepustí. Pohled do otevřeného jádra reaktoru připomínal bránu do pekla. Radiací popálené těla, která se doslova rozpadaly v Moskevské nemocnici, byla děsivá. Sovětský režim byl nekompromisní a chyby se prostě nepřipouštěly. Tím se umocnil dopad na zdravý tisíců lidí. Cheaters and Liars!

• 7.5.2019  08:50
    Pasažéři (2016)

YOU DIE, I DIE! Sci-fi ve vesmíru, tak na ty mám slabost. Chris Pratt je pro mě sympatický a Jenn příjemná, takže není co řešit. Romantika která umí dojmout a vykřesat i nějaké to napětí. Herecké výkony a chování postav mi přišlo uvěřitelné, taky bych se asi zbláznil, být uvězněn do konce života na samotce, i když luxusní.

• 26.1.2019  17:10

HE FOLLOWED YOU. HE SAW YOU ON THE DECK OF THE BOAT! Film který byl určitě natočen na hype filmu čelisti a není divu. Námět a zpracování je sympatické, i když konec trošku pokulhává, protože náš neohrožený kapitán Nolan se tak trochu zcvokne. Orca je nelítostná mašina na zabíjení a Nolan v tom stále hledá něco romantického. Škoda, že ho vždy nalíčená Rachel nenechala použít Nobelův vynález a vyhodit tu nelítostnou bestii z pekel do vzduchu. Fandil jsem samosebou i kosatkám a bylo mi jich líto. Hlavně když začali vydávat ty své zvuky smutku a bolesti.

• 26.1.2019  15:20

THE BLACKNESS OF ABSOLUTE NIGHT AND THE SILENCE, LIKE AN OVERWHELMING SEA! Tohle se s člověkem stane, když žije v honosném sídle uprostřed močálů, kde jsou jen strašidelné stromy a nekonečná mlha, která v sobě pohltí všechny sluneční paprsky a na místě, kde by měla být zeleninová zahrádka, je hřbitov! Do toho Guy lemtá laudánum. Kdyby jen vypadl z tohoto bohem zapomenutého místa. Film u diváka vyvolává pocit úzkosti. Mysteriózno by se tu dalo nahmatat. Báječné.

• 25.1.2019  22:57

IF IT WILL BE NECESSARY.. I WILL KILL!! Al Pacino prohrává s tímto filmem na celé čáře. Psí Odpoledne v Hong Kong stylu dostává jiný rozměr. Banku chtějí totiž přepadnout dva mladí delikventi, ale totálně při tom selžou a v obklíčené bance je s nimi uvězněn i Sunny Koo, který má neskutečný entrence. Na scénu totiž dorazí s obrovskou pistolí. Má status nelítostného zabijáka, ale přitom je to milí člověk, který prostě občas nemá na vybranou a musí střílet. Nejvíc mě na filmu rozsekal, ale jakože brutálně hodně, ten konec. Jen si to představte. Padla tma, vše je osvětlené, před bankou stojí opuštěná dodávka, snipeři na střechách a všude kolem stovky očí a namířených zbraní. SPOILER. Do toho si ještě Sunny Koo vyžádá svoji přítelkyni, která s ním ovšem nechce odejít, protože nechce žít život na útěku a on nechce žít bez ní a tak jí odstrčí a vystoupí a přitom vystřelí do vzduch. Film se zastaví. Když se znovu rozběhne, tak Sunnyho sundá sniper a člověk ze zásahovky to do něj sype z okýnka a to z pár centimetrů, všude stříká krev.. prostě masakr! Neskutečný finish!

• 22.1.2019  22:22
    Repo Man (1984)

LOOK AT THOSE ASSHOLES, ORDINARY FUCKING PEOPLE. I HATE 'EM! Mé 3333. hodnocení. Dočetl jsem se, že se jedná o pankerskej film a tak jsem se na něj s nadšením vrhl. Začátek super. Otto si to nasranej kope do plechovky, zpívá si TV party od Black Flag a dostane se k pochybné práci. Bohužel od té doby to sklouzlo do průměru a zůstalo to tam až zmatečného konce. Vrchol filmu byla 100% přestřelka v obchodě. To mi zrychlilo tep!

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48