Mol

Mol

Pavel Spáčil

okres Olomouc
Takovej ten malej motýlek co ti sežere svetr!

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 14.8.2018  16:58
    Grand Prix (1966)

I'D SEE AN ACCIDENT LIKE THAT AND BE SO WEAK INSIDE THAT I WANTED TO QUIT, STOP THE CAR AND WALK AWAY! BUT I'M OLDER NOW. WHEN I SEE SOMETHING REALLY HORRIBLE, I PUT MY FOOT DOWN! HARD!! Takhle se dělají filmy s vášní. Všechny ty detailní záběry budíků, vytáčení a burácení motorů. Žádná trapná hudba jen řev, benzín, olej a oheň. Už úvodní cena Monte Carla a Scottův a Aronův střet je maso. Do toho všeho ještě špetka romantiky mezi Loise a Jean-Pierrem. Fantastické. Kdo má rád závodní filmy nebo F1, tak si určitě smlsne.

• 3.8.2018  16:41

WAIT FOR THE PRISONERS TO ESCAPE AND SHOOT TO KILL! Klasická jednohubka, kterých Duke natočil mraky. Neurazí ani nenadchne, tak jako všechny ostatní jeho "hodinovky" z třicátejch let.

• 31.7.2018  23:01

ANYBODY INVITES YOU TO A GAME OF SOLITAIRE, YOU TELL 'EM SORRY, BUSTER, THE BALL GAME IS OVER! Frank Sinatra ♥! Bože ten chlap byl úžasnej. Bohužel způsob vyprávění příběhu na mě nepůsobí dobrým dojmem. Je to celé nějaké rozházené a neučesané. Přesto film udržel mou pozornost po celou dobu. Gongfu souboj Silva versus Sinatra byl dokonalej a i sifu Lee by byl nadšený. Závěrečné rozuzlení jsem tak nějak očekával, až teda na ten poslední výstřel, který ovšem vyzvedává toto dílo víš. MY LIFE BEFORE MY LIBERTY!

• 24.7.2018  22:46

SEE YOU IN HELL!! SEND ME A POSTCARD! Já vím, že je to blbost a nedává to smysl a že film je roztrhaný na akční scény z různých míst a tím pádem není kompaktní, ale snímek obsahuje tolik skvělých scén, že nemohu jinak než chválit. Už jen rozstřílení boudy v které žil Matt Hunter bylo epické, a co teprve zabití Nikka, nebo masivní palba armády, po které by nepřežili ani šváby co s přehledem zvládnou nukleární zimu, nebo Rostovo vypořádání se s drogovým dealerem, kterému ustřelil koule a jeho přítelkyni vyhodil oknem? Come on. Tohle tě musí brát.

• 24.7.2018  09:43

PEOPLE COMING TO TOWN FOR THE FIRST TIME ALWAYS ASK ME, WHAT'S A HANGMAN DOING ON THE FRONT OF A LIVERY STABLE. WELL I TELL I.. I AIN'T ASKING! Hned po příjezdu do města je Luke Welsh to nejdrsnější, co místní zažili od poslední zimy a film vypadá, že se v tomto duchu ponese po celou dobu. Nenechte se zmást. Na první přestřelku se nečeká dlouho, ale až se dostaví, tak s ní i pocit zklamání. Luke má být setsakramentsky rychlí s koltem a tak filmaři zrychlují tyto části, což působí spíše úsměvně. Navíc se během filmu dostáváme pod drsnou slupku tohoto nájemného zabijáka, pod kterou se skrývá citliví a osamělý muž. Myslel jsem, že se na bále kde ho nikdo nechtěl dokonce rozbrečí. Já bych bulel. Přesto má film své kvality a bohužel slabé hodnocení od uživatelů je dáno tím, že ho většina z nich ani neviděla.

• 24.7.2018  00:00

DON'T WORRY, SON! WE MARINES HAVE NO QUALMS ABOUT KILLING MARTIANS! V každém jiném filmu by tyhle odporné Marťany přemohl malý David se slečnou Lindou, ale tady ne. Tady se toho pan scénárista nebál a stvůry z rudé planety dostanou nakopáno od dvou nekompromisních čet mariňáků. Dobře se na to dívá, když M-16tky ničí emzáky. No a když to tedy tak vyzvedávám do výšin, tak k mému hodnocení. Film mě hned po logu společnosti Cannon ohromil noční oblohou, na které prolétávají titulky a úžasným zpracováním domu ve studiovém prostředí. Navíc přistání lodi bylo dost strašidelné a já se těšil, na napínavý snímek s budovanou atmosférou. No, to se bohužel nestalo a prostřední část filmu dosti pokulhává. Navíc všem a všechno strašně trvá. Jako sedět na zemi a vstát je pro osoby v tomto filmu problém. Potěšil však šokující konec.

• 20.7.2018  22:47

ANY LAST WORDS? YEAH, DRAW!! Jeden z dlouhé plejády westernů s Audie Murphym. Nevypadalo, že by tento nějakým způsobem mohl vyčuhovat z řady, ale nakonec se městečko Shelby proměnilo na slušné jatka. Ulice poseté mrtvými těly, hořící barikády a dým z rozpálených koltů. Závěrečná přestřelka opravdu stojí za to.

• 20.7.2018  00:17

DO YOU ALWAYS LOOK THIS GOOD IN THE MORNING? Frank Sinatra je zde jako ve všech svých filmech švihák a není divu, že na něm mohla blonďatá Italka oči nechat. No, částečně i na Victorovi, protože to i přes pár svých chybiček byl neskutečnej bourák. Bývalí kapitán u-boat Erik ze začátku taky vypadal slibně, ale pak si chtěl hrát na válku a to se neoplácí. Nebo se o tom na vlastní kůži aspoň přesvědčil, zhruba v okamžik když jeho mrtvé tělo proplavalo pod trupem pobřežní stráže. Film má zajímavou myšlenku, ale ničím tak závratně nenadchne. Přesto si nemyslím, že nestojí za shlédnutí. Pokud máte rádi Sinatru, tak je to samo sebou povinnost.

• 19.7.2018  20:38

ALL SUCH GALLANT GENTLEMEN. YEAH, WE'RE GALLANT ON SUNDAY. THIS IS FRIDAY AND WE'RE PLAYING POKER! Do poloviny filmu to mělo ještě neskutečný drive. Potom ale zmizel ze scény Henry, film se zpomalil a začala se vkrádat nuda. Škoda, protože film měl nakročeno velmi dobře. Rozuzlení na závěr ve mě nevyvolalo žádný 'wow' efekt. Skvěle zahrál Jason Robards.

• 19.7.2018  17:49

I THINK YOU JUST BETTER GET THE HELL OUT OF HERE, MISTER! Naprosto úžasnej western po všech stránkách. Talion je největší drsňák pod sluncem. Z mrtvoly jeho ženy a děcka se ještě dýmí a on už laškuje s hnusnou Bri na stagecoach station. Benny byl sympaťák, i když trošku horká hlava, ale tak za to mohlo mládí a jeho dravost a chuť po krvi. Za to jejich hlavní oponent Ike, byl strašnej nuzák a vůbec nevypadal na nebezpečného pistolníka. Jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Závěrečný okamžik s tasením zbraní byl dech beroucí a film končí pochmurným způsobem. To je můj šálek čaje s whiskey! Navíc filmu strašně sluší podzimní krajina a krásy přírody. Jeden z těch nejlepších westernů. BRI, THIS GUN KILLED MY WIFE, IT KILLED MY SON, IT KILLED THAT BOY OVER THERE. IT AIN'T GONNA KILL YOU, TOO.

• 9.7.2018  22:04

YOU FOOL! YOU CAN NOT STOP ME! I AM THE NINJA! NO ONE, NOTHING CAN STOP ME! Jako umím si představit, že když jste v osmdesátých letech přišli do Blockbusteru a řekli, že máte rádi ninjutsu a vymítání, tak jste určitě odcházeli s tímto filmem. Dost snění, k filmu. Christie a Billymu to jako páru sluší a i když Christie ze začátku dělala strašný drahoty, tak Billymu potom dala jako by nic. Billy měl jen pech, že jeho přítelkyně je vraždící ninja a genociduje všechny jeho kolegy, ale každej má ho hold nějaký ty chybičky a ve vztahu je to o toleranci. Japonský ninja s jedním okem byl cool a nepřipadal jsem si, že bych se u filmu nudil, takže za mě dobrý.

• 5.7.2018  13:54

BRADDOCK I'M WARNING YOU, DON'T STEP ON ANY TOES! I DON'T STEP ON TOES, LITTLEJOHN, I STEP ON NECKS!!! Třetí díl jsem viděl dnes poprvé a je pravda, že je trošku slabší než předešlé dva. To už tak bývá, když dáte do akčního filmu děti. I přesto mi hned úvod filmu vyrazil dech, protože úvodní scény s hudbou jsou prostě špička a ještě v nich voják stihne roztrhat chlapíka z 3 metrů M60kou. Směle bych tento úvod zařadil do top nejlepších úvodů filmů ever! Pak film trošku uvadne, ale akce ke konci to vynahrazuje. Vidět Braddocka jak napíchne vojáka na bajonet a potom mu ještě střelí granátometem do břicha, to je prostě maso. Nebo scéna, kde na letišti přeskočí plot a sundá v doskoku týpka? Nebo závěr na mostu, kde proskočí oknem a všechny vykuchá samopalem? To je to proč jsou tyhle filmy tak wow. Braddock toho moc nenamluví a když něco řekne, tak je to drsný a to mu dodává na pořádně drsném hrdinovi. Skvělé, skvělé, skvělé.

• 5.7.2018  00:28

COLONEL YIN, FOR THE ATROCITIES INFLICTED ON THE VIETNAMESE AND AMERICAN PRISONERS OF THIS CAMP I SENTENCE YOU TO DEATH! Tak jako první díl, tak i tento jsem viděl naposledy na začátku 90 let, na VHS s rychlo dabingem a je nutno říci, že Braddock má i po všech těch letech koule. Naprostá bomba, kde vojáci zajateckého tábora ví, že k nim vede jen cesta přes provazový most a tak nejlepší jak chránit toto místo je pomocí plamenometu. Úplně vidím ty lidi z Cannonu, jak jim to někdo vyvrací a oni na to jen: "..vypadá to drsně a tak to tam bude". A to se mi na těchto filmech líbí. Plukovník Yin je tvrdej a tresty jsou taky tvrdý. Scéna s pytlem ve kterém je rozdrážděný potkan, je nezapomenutelná. Klenot akčních filmů.

• 4.7.2018  22:21

YOU ARE A GODDAMN EMBARRASMENT, BRADDOCK! THAT'S WHY I'M HERE, SENATOR! Naposledy jsem to viděl ještě na VHS s rychlo dabingem a dnes po letech znovu. Nestárnoucí klasika s úderným jménem Missing In Action! Už jen jméno hlavního hrdiny Braddock naznačuje, že tenhle film má testosteron. Aby ne, když se jedná o čistokrevné akční béčko z osmdesátých let, které vůbec nezaostává za filmy jako Rambo nebo Komando. Braddock je killer North Vietnamese Army a krytí mu nic neříká. Hlavně v případech kdy na něj štěká RPD Děktarjev z hlídkové věže. Ale to nevadí, protože film tepe a závěrečný únik vám i po letech zvýší tep. Aby taky ne, když Braddock se zajatci pádluje na nafukovacím člunu, zatím co po něm Vietcong pálí z minimálně 10 samopalů a minometčíci se jej snažej zaměřit. Má to drive. No a protože se jedná o béčko z produkce Cannon, tak uslyšíme i hudební motiv, který zazněl i o rok později ve filmu Americký Bojovník. A že to je pekelně dobrej hudební motiv. Nechápu hodnocení a jen kroutím hlavou.

• 4.7.2018  11:30
    Showdown (1973)

HE GETS TWO DOLLARS FOR SERVING A WARRANT, THREE DOLLARS FOR ARRESTING ANYBODY AND THIRTY CENTS A MILE FOR CHASING IDIOTS LIKE YOU! Přestárlý hrdinové Rock a Dean už nebudí takový obdiv, ale podzimní vizuál se k tomu alespoň náramně hodí. Celkově má film nádherné záběry a skvělé lokace. Závěrečná přestřelka ve vyhořelém lese je naprosto fantastická. Film v mých očích nejvíce sráží knír pana Hudsona a naprosto otřesná, odporná a úděsná hudba. Bez ní by to bylo za 4.

• 3.7.2018  18:14
    The Frogmen (1951)

HEY, COMMANDER! I THINK I SEE A COUPLE OF FELLAS! FULL SPEED AHEAD. MAINTAIN YOUR COURSE! AREN'T WE GONNA PICK 'EM UP, SIR? THERE'S A RESCUE BOAT ON THE WAY. BUT THOSE MEN ARE OURS! DON'T YOU THINK I KNOW IT? Koukám na hodnocení ostatních uživatelů a nestačím se divit. Takhle nudný film jsem už dlouho neviděl. Za první hodinu se nestane vůbec nic zajímavého. Zdlouhavé scény potápějících se mariňáků a vyzvedávání teamů z vody. To prostě není moc vzrušující. No možná by bylo, kdyby to zvládli narvat do 10 minut, ale do 2/3 filmu? Nejzajímavějším na snímku je určitě scéna s torpédem. Ta se mi líbila hodně, protože vidět Richarda Widmarka, jak otevírá kryt hlavice, zatím co do kajuty tryskají hektolitry vody, to je naprosto špičková záležitost. Bohužel potom už se film stal zase nudným až do konce a nezachránil to ani podvodní souboj na nože.

• 3.7.2018  01:14

I'LL KILL YOU! YOU MOTHERFUCKERS!!! Naprosto topová záležitost. Čistá 80ková akce s brilantním obsazením, i když Dudikoffa jsem hledal ve filmu marně. Na imdb je uveden jako Odpalovačův pomocník, ale opravdu netuším. Potěšil samo sebou ve své mini roličce mr. Tříska. Začátek filmu se řeší zápletka a takový to kamarádíčkování, aby se na konci filmu mohlo rozjet to pravé Rambo peklo. Dá se říct, že na konci ty kulomety nepřestanou štěkat. Připomíná to dva psi, které dělí plot. Opravdu báječná podívaná. Vrátil jsem se do dětských let a VHS nostalgie.

• 2.7.2018  18:23

SOMETIMES ALL IT TAKES IS A LITTLE GRACE. A LITTLE OF GOD'S GRACE, AND ALL OUR PROBLEMS SEEM TO FADE AWAY! Nádherný anglický film na který se velice dobře dívalo. Už jen senzační obsazení rolí, anglické prostředí a špetka černého humoru. Dlouho jsem u filmu nepociťoval takovou příjemnou pohodu. Nejlépe ze všech zahrála herečka Glorie, protože její role byla nejvíce lidská a uvěřitelná. Film jako dělaný na nedělní deštivé odpoledne.

• 2.7.2018  15:30
    Instantní smích (TV film) (1979)

Trošku nechápu proč si tu Rowan střihl tři role, když dvě z nich nemají v mini filmu své opodstatnění. A trošku mě mrzí na jeho kariéře, že dokola recykloval některé vtipy (zde holení jazyka), které samo sebou nejlépe vystihl v Mr. Bean sérii. To stejné zklamání jsem zažíval, když jsem viděl poprvé seriál Police Squad s Leslie Nielsenem, který pak stejné vtipy používal v sérii Bláznivá střela nebo francouzské Návštěvníky, kteří přetočily svůj film pro americké publikum se stejnejma fórama. Opakovaný vtip.. a tak dále. To by se dít nemělo, protože to potom nebaví a kolikrát člověk předvídá co se v které situaci stane a to není zábava. Co se mi tady ale hodně líbilo, tak to, že tu hrál song King Rocker od Generation X, což je jedna z mejch nejoblíbenějších kapel a zaujal mě konec, který byl pojatý tragicky. To jsem opravdu nečekal. Viděno v originále.

• 22.6.2018  18:29

TAKE CARE! IF I DON'T MAKE IT BACK, REMEMBER YOU'RE THE ONE WHO MADE ME COME HERE! Chápu komentář Enšpígla, ale v dnešním Hollywoodu se filmy točí už jen na efekt a na mě to ten efekt teda mělo. Jako dítě ještě v době před prvním Jurským Parkem, jsem se díval na staré filmy s dinosaury, listoval literaturou o nich a kreslil si je pastelkama. Trailer na tento film mě neoslovil, ale to co se strhlo na plátně když výprava potkala Blue! Wow. Zaraženej do sedačky, jako bych byl znova to dítě co zbožňovalo všechny ty prehistorické příšery. Samo sebou, že konec byl blbej, ale přivřu oko.

• 22.6.2018  11:50

YOU'RE GOVERNMENT PROPERTY NOW, SON! Slabé. První třičtvrtiny filmu jsou o rvačkách, vojenské buzeraci a milostné zápletce a ačkoliv to zní dobře, tak není, i když Senta Berger zde ve svých 24 letech vypadá opravdu úžasně. Závěrečný boj má přeci jen fantastický vizuální zážitek. Obrovská armáda rozprostřená na široké plání, čekající na útok indiánů nebo závěrečný pahorek pokrytý stovkami mrtvých těl je něco.

• 21.6.2018  19:03
    Nepřátelé (2017)

I'VE KILLED EVERYTHING THAT'S WALKED OR CRAWLED. IF YOU DO IT ENOUGH, YOU GET USED TO IT!!! Vizuál úžasnej, ale spousta pasáží filmu byla vyloženě nuda. Pan Bale si pořád huhňal něco pod knírem a v normálním světě by se ho každej ptal, co že to říkal a jestli to může zopakovat, protože by mu nikdo nerozuměl. Chápu, že je to dělané na efekt. Ok, s tím bych mohl pracovat, kdyby spousta dialogů nebyla jen snůžka keců vedená o ničem. Co bylo skvělé, tak byla surovost akce. Hlavně závěrečná přestřelka. Ta měla hodně emocí. Film nebyl vyloženě špatný, jen by to možná chtělo trošku prostříhat a některé dialogy vést rychleji a ne, jak na smrtelné posteli.

• 20.6.2018  19:04
    The Trap (1959)

ONE MORE DEAD! HOW MANY DO YOU HAVE TO KILL? HOW MANY DO YOU WANT? HOW MANY ARE THEY? Bohužel nudnější filmeček, i když pan Widmark byl úžasný, pan Massonetti v podání pana Cobba byl také úžasný a slečna Linda byla také úžasná. Moc dobře se na ní dívalo a klukům příliš nepřekážela. Začátek filmu je extrémní nuda, až do doby, kdy Raplh vyklopí o co jde. Přestřelka ve městě byla strhující, pak se ale děj vydává na cestu a to je opět nuda, až do závěrečného souboje startujícího letadla proti rozjetému automobilu.

• 20.6.2018  11:37
    Johnny Reno (1966)

OPEN YOUR BELLYACHING MOUTH ONCE MORE, I'LL KILL YOU OFF MYSELF, PERSONALLY!!! Našlapaná podívaná a vše co si fanda westernu může přát v jednom. Drsný hlášky, rvačka v sallonu a přehrše vystříleného olova. Navíc romantika je zde udělaná dost stylově, takže se na ní dá dívat a to je význačné plus. Potěšil hodně i Lyle Bettger v roli starosty. I NEVER SHOULD HAVE LEFT YOU. JUST BE SURE YOU DON'T EVER LEAVE AGAIN!

• 13.6.2018  11:28
    Drum Beat (1954)

YOU THINK THEY'RE BLUFFIN'? WE FIND OUT IF THEY START SHOOTIN'!! Dost dobrý western s výbornou zvukovou stopou, která mi připomínala staré dobré Vinnetou filmy. Alan Ladd skvělej jako vždy a Charles Bronson? Charles 'fucking' Bronson! Ty vole, ten jel jak nikdy. Vestička z vojenské uniformy, ověnčená medailemi a jeho vystupování. Extáze. Jediný co bych snad vytkl, je hloupost, s jakou vojáci útočí na opevněný vršek, bez krytí se ženou na smrt. Přitom takovej vršek, nemá příliš únikových cest a tak stačilo, odříznutí všech těchto cest a vyhladovění Modoků, pro vítězství mírovou cestou. No, ale na druhou stranu, napětí jaké jsem zažíval, když kapitán Jack otočil při mírovém jednání, dává tomuto filmu něco, co spousta westernů z této doby nemá. Doporučuji.

• 11.6.2018  22:00

IT'S OUR TIMBER, JIM. WE PAID FOR IT. WE'RE NOT LEAVING YET! NOBODY'S GONNA' TAKE IT AWAY! NOBODY! Naprosto výborný Alan Ladd v roli Jimma Hadleyho, kterému skvěle sekunduje celý zbytek herců. Film ani chvilku nenudí, ba naopak. Scéna ze saturday night, kde banda dřevorubců okupuje saloon a pak zamíří na místní bál, je neskutečná. Je v ní všechno. Whiskey, rvačky a testosteron. Jimmův parťák Monthy, je navíc nejpřísnější lumberjack, jakýho jsem kdy viděl. S ničím a s nikým se nesere. TIMBER!!!

• 11.6.2018  18:42

WE'RE ALL IN THE SAME BOAT AND WE'RE ALL GONNA SINK UNLESS WE STICK TOGETHER! John "fucking" Wayne táhne neskutečně celý film, jako pár volů pluh v Dakotské poušti. Leni je ze začátku strašná fiflena, ale po operaci klučíka s chromou nohou se vše otáčí. John, jako ve všech svých filmech, je tu patřičně drsný a dojde i na jeho hození panákem a použití rukou. Film je na konci ověnčen adrenalínovou stíhací jízdou, kde Bob uniká s penězi ostatních farmářů. John mu však ve svém Celopi ukáže, co je to 'road war' a vytlačí nebožáka Boba ze silnice. Neskutečně koukatelný. Jsem se i narovnal na židli. No a z Erika se vyklubal nácek, takže ho Leni poslala do.. k šípku. Konec dobrý, všechno dobré. A ten John! Ó, Bože. Neskutečný!!

• 11.6.2018  14:33
    Arizona (1940)

MY HUSBAND TOLD ME HE'D MEET ME HERE! Jean Arthur je vždy příjemně koukatelná a spolu s Holdenem jim to sekne. Záporňáci ve filmu jsou výborní a potěšil i Edgar Buchanan. První střet karavany s indiány, byl na rok 1940 mistrně natočený a závěrečný souboj, kde Phoebe roní slzy, zatím co diktuje nákupní seznam v místním general store, byl emočně zvládnutý na jedničku. COME BACK, PETER MUNCIE!

• 6.6.2018  14:19
    Kalifornie (1947)

I THOUGHT THIS WAS GOD'S COUNTRY. NOT NO MORE IT AIN'T!! Barbaru moc nemusím, protože mi není prostě moc sympatická a raději bych jí viděl na stavbě jako vodováhu než na plátnech kin. Možná proto nikdy nehrála andělskou mrchu, ale prostě jenom mrchu. Jinak Ray zase válí a závěrečný impakt na Coffinovu haciendu byl výborný. Nechyběl výbuch, strhávání z koně, střelba a adrenalínový souboj na nože, mezi Trumbem a Pikem. Celkově se však jedná o průměrný americký western, jakých vzniklo spousty. Tím neříkám, že jsem si film neužil.

• 3.6.2018  21:43
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Po prvním díle jsem to viděl za 3, protože rodinné drama, kde se všichni jen spolu hádají v jednom bytě, ve kterém bych nevydržel ani 5 minut, mi přišlo dost nepříjemné na koukání. Druhá část je už jinej level. Boj o přežití, smutek a beznaděj. Neuvěřitelné, že se něco takového stalo a neuvěřitelné, že tento příběh je "jen" tv film, protože tohle mělo na plátna.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44