Mol

Mol

Pavel Spáčil

okres Olomouc
Takovej ten malej motýlek co ti sežere svetr!

19 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3
  • 31.1.2019
  Let Them Know: The Story of Youth Brigade and BYO Records (2009)

  Dokumentární snímek, který byl natočen k 25. výročí labelu Better Youth Organization, který založila kapela Youth Brigade. Film mapuje BYO Records od úplných začátků až do roku natočení tohoto dokumentu, kdy slavil festival Punk Rock Bowling & Music Festival 10 let od svého vzniku, a také mapuje hardcore punkovou scénu Los Angeles a její divoké koncerty. To vše je provázeno rozhovory s členy kapel, jako jsou 7 Seconds, NOFX, Bouncing Souls, Minor Threat a samozřejmě také Youth Brigade, ale i s dalšími lidmi, kteří měli co do činění s BYO Records.

  • 31.1.2019
  Another State of Mind (1984)

  Dokumentární vyprávění o americkém turné kapel Youth Brigade a Social Distortion, které proběhlo v létě roku 1982. Tihle pankáči z L.A. si přestaví školní autobus a s nadšením vyráží vstříc prvnímu městu, ale turné je dlouhé a ponorková nemoc a starý dopravní prostředek pro děti si vybírají svou daň.

  • 29.7.2018
  An Eye for an Eye (1966)

  Bývalý lovec odměn Talion (Robert Lansing) se jednoho dne vrací domů. Svůj dům však nachází v plamenech. Jeho žena a syn jsou zavražděni. Talion se musí ještě jednou vydat na cestu nájemného lovce. Po cestě potká Bennyho (Patrick Wayne), který je také nájemným lovcem a společně se vydávají po stopách vrahů. První střetnutí s nimi ovšem dopadá fatálně pro oba.

  • 13.12.2017
  Hell and High Water (1954)

  Vědci z celého světa mají podezření, že v severním Pacifiku je umístěna tajná základna, na které se nachází atomová bomba. Pro potvrzení nebo vyvrácení tohoto podezření vysílají na ostrov ponorku v čele s kapitánem Jonesem (Richard Widmark). Na palubě s ním a jeho muži je také profesor Montel (Victor Francen) a jeho asistentka. To, co zjistí, ovšem nikdo z nich nečekal.

  • 25.1.2017
  Border River (1954)

  Clete Mattson (Joel McCrea) odcizí se svými společníky vojákům Unie zlato v hodnotě 2 milionů dolarů. Jejich úmyslem je za odcizené peníze nakoupit zbraně a další potřebné zboží pro armádu Konfederace. Vydává se proto do Mexika, do takzvané "volné zóny", ve které má své působiště generál Calleja (Pedro Armendáriz). To však roztáčí kolotoč nekonečných intrik a podrazů.

  • 31.3.2016
  Money, Women and Guns (1958)

  Ben Merriweather (Edwin Jerome) byl zavražděn při přepadení jeho zlaté báně. Vrah je neznámý, tak jako dědicové jeho bohatství a je na detektivovi Wardu Hoganovi (Jock Mahoney), aby našel viníka i lidi na seznamu dědictví.

  • 13.10.2015
  Red Sundown (1956)

  Alec Longmire (Rory Calhoun) se snaží uniknout před svou minulostí pistolníka. Přijíždí proto do městečka Durango County a hledá práci. Místní šerif Jade Murphy (Dean Jagger) mu nabídne místo zástupce šerifa. Alec práci přijme a spolu se šerifem se snaží udržovat v městečku pořádek proti místnímu velkostatkáři Henshawovi (Robert Middleton), který si proti místním občanům najímá pistolníky.

  • 9.9.2015
  The Lawless Breed (1953)

  John Wesley Hardin (Rock Hudson) sní o koupi farmy a svatbě se svojí přítelkyní Jane (Mary Castle). Vydělat peníze na tento sen se snaží pomocí podvádění při hrách pokeru. Jednou v noci však narazí na dalšího podvodníka a v sebeobraně jej zastřelí. Wes je od této chvíle na útěku a další problémy se na něj jen nabalují.

  • 6.9.2015
  Day of the Badman (1958)

  Soudce Jim (Fred MacMurray) se chystá odsoudit desperáta Rudyho Hayese (Christopher Dark) za vraždu. Do městečka v té době přijíždí jeho rodinní příslušníci a pod výhrůžkami žádají o Rudyho osvobození. Obyvatelé ze strachu o své vlastní životy chtějí Hayesům vyhovět. Soudce je však neoblomný a snaží se dodržet zákon, i za cenu vlastního života.

  • 19.8.2015
  Purple Hills, The (1962)

  Gil Shepard (Gene Nelson) je lovcem odměn a zrovna se vrací s tělem A. J. Beaumonta pro jednu z nich. Po cestě si jeho kůň zlomí nohu a tak je Shepard nucen koně utratit a tělo Beaumonta zakopat. Při jeho další cestě krajinou jej však zahlídne Chito (Danny Zapien) a Johnny Barnes (Kent Taylor). Chito v něm ihned poznává lovce odměn a uvědomuje si skutečnost, že se nachází v krajině Beaumonta. S plánem vyzvednout odměnu jako první se proto vydají najít hrob mrtvého zločince.

  • 11.8.2015
  Man from God's Country (1958)

  Dan Beattie (George Montgomery) se rozhodne vzdát se své funkce šerifa a pohnout se dál na západ. Konkrétně do městečka jménem Sundown, kterému vládne tamní mocnář Beau Santee (Frank Wilcox). Tomu leží celé město u nohou a zbavit ho svrchovanosti může jen příchod železnice. Proto se všemožnými prostředky snaží tento nový trend odvrátit. Dan je při příjezdu mylně označen za agenta železniční společnosti, jistého pana Taylora, a tím se dostává jeho život do ohrožení.

  • 29.7.2015
  The Virginian (1946)

  Do městečka Medicine Bow přijíždí mladá učitelka Molly (Barbara Britton), aby zde nastoupila v místní škole. Už při příjezdu se seznámí se Stevem (Sonny Tufts) a Virginianem (Joel McCrea). Oba se do ní okamžitě zakoukají. V té době je v městečku problém se ztrátou dobytka. Virginian podezřívá proradného Trampase (Brian Donlevy) a později přijde dokonce na to, že ani jeho blízký kamarád Steve nemá tak úplně čistý štít.

  • 27.7.2015
  The Gal Who Took the West (1949)

  Kráska Lillian Marlowe (Yvonne De Carlo) přijíždí do krajiny rodiny O'Hara na místo operní pěvkyně. V dostavníku se dozvídá o bohatství této rodiny a hned po příjezdu se seznámí s oběma bratry Leem O'Harou (Scott Brady) a Grantem O'Harou (John Russell), kteří se však bytostně nesnáší. Bratři se do krásky okamžitě zamilují a tak vzniká problém.

  • 27.7.2015
  Showdown at Abilene (1956)

  Jim Trask (Jock Mahoney) se po válce vrací domů do svého rodného městečka Abilene, kde chce navázat na svůj starý život. Po příjezdu se ovšem dozvídá, že si všichni mysleli, že je mrtev a to i jeho snoubenka Peggy (Martha Hyer), která je nyní zasnoubena znovu. Tentokrát však za jeho movitého přítele Moselyho (Lyle Bettger). Jim nechce překážet a straní se. Chce dokonce zmizet z města a začít nový život. Jeho přítel Dave Mosely mu ale nabídne práci šerifa. Jim přijímá, ale neví, že se právě stal součástí plánu chamtivého Davea Moselyho.

  • 16.7.2015
  Raw Edge (1956)

  Dan Kirby (John Gavin) je neprávem oběšen podle zákona pana Montgomeryho (Herbert Rudley). Nedlouho na to přijíždí jeho bratr Tex (Rory Calhoun), který chce vidět pana Montgomeryho... Mrtvého.

  • 19.6.2015
  The Wild and the Innocent (1959)

  Yancy (Audie Murphy) se vypravuje do města prodat kožešiny, které nalovil v horách. Jeho cestu však protne Marcy (Joanne Dru), která trvá na tom, aby mohla jet s ním. Yancy po nátlaku svolí. Po příjezdu do města ovšem oba zjišťují, že oni sem rozhodně nepatří.

  • 21.5.2015
  King of the Pecos (1936)

  Protřelý zloduch Stiles (Cy Kendall) si bere vše včetně toho, co mu právem nepatří. Když jednoho dne odmítne rodina Claybornových prodat svůj pozemek, na kterém je voda, nechá je Stiles zabít. Přežije jen mladý hoch Johnny (John Wayne), který se po deseti letech, již jako dospělý, vrací na místo činu a je rozhodnut oplatit Stilesovi jeho činy.

  • 4.5.2015
  Indian Uprising (1952)

  Kapitán Chase McCloud (George Montgomery) brání smlouvu s Apači o dodržení teritoria a míru. Na jejich území se ovšem nachází zlato. Jelikož se k němu horníci nemohou dostat, vymyslí mazaný plán.

  • 13.4.2015
  Yankee Buccaneer (1952)

  Americká vojenská loď pod vedením kapitána Portera (Jeff Chandler) se po roce plavby vrací domů. Po příjezdu ji ovšem nekoná zasloužený odpočinek, nýbrž zapečetěná truhla s rozkazy na další misi, kterou doručí poručík Farragut (Scott Brady). Posádka je tedy nucena po naložení zásob znovu vyrazit. Na moři po osmihodinovém termínu smí kapitán se svým novým poručíkem otevřít truhlu. Rozkaz, který v ní najdou, jim ovšem oběma vyrazí dech.

  • 13.4.2015
  Best of the Badmen (1951)

  Jeff Clanton (Robert Ryan) pochytá zbylé konfederační vojáky, kteří se dosud po skončení občanské války nevzdali. Slíbí jim, že ačkoliv jsou desperáti, mohou po složení přísahy volně odejít. Ti se tedy vzdají. Po příjezdu do pevnosti je ovšem chce místní muž jménem Fowler (Robert Preston) s vidinou odměny předat zákonu. Clanton na něj nebere ohled. Při odříkávání slibu přísahy se však lidé začnou bouřit a Jeff při obraně zastřelí jednoho civilistu. V ten den byl již propuštěn z armády, a tak ho za to postaví před soud, který ho usvědčí z vraždy. Ocitá se tak ze dne na den v roli psance.

  • 11.4.2015
  Cattle Empire (1958)

  John Cord (Joel McCrea) se po 5 letech ve vězení vrací do města Hamilton. Přivítání místních občanů je pro něj ovšem nevraživé, neboť mu nemohou odpustit jeho minulost. Vážený muž jménem Ralph Hamilton (Don Haggerty) jej však přesto chce jako honáka pro své obrovské stádo krav, protože ví, že to dokáže jen Cord. Ten s tím napřed nesouhlasí, ale později se přeci jen uvolí. Ze začátku se snaží výpravu bojkotovat, pak mu ale přeci jen bude záležet na tom, co se stádem bude. A tak se s mílovými kroky stáda odkrývá i jeho minulost.

  • 13.2.2015
  Tuláci (1979)

  Jsme v New Yorku šedesátých let a kdo není v gangu jako by nebyl. Holohlavci, Wongovci, Kačeři, ale hlavně naši Tuláci a jejich leader Richie (Ken Wahl), který se jednoho dne ocitá v situaci, ve které zůstává sám se svými Tuláky proti všem černošským gangům.

  • 22.1.2015
  One Foot in Hell (1960)

  Do malého městečka přijíždí Mitch (Alan Ladd) se svoji těhotnou ženou, která potřebuje okamžité ošetření. Kvůli chladnému přijetí místních obyvatel však Mitch nestihne včas přinést lék a jeho žena umírá. Ačkoliv chce Mitch město hned po pohřbu opustit, je místním doktorem přemluven a zůstává. Ujímá se práce zástupce šerifa. Nezapomene ovšem na ty, kteří mohou za smrt jeho ženy.

  • 22.1.2015
  Blowing Wild (1953)

  Těžební vrt Jeffa Dawsona (Gary Cooper) a jeho společníka Dutche Petersona (Ward Bond) je zničen bandity. Bez peněz se proto vydávají do města najít si práci. Při hledání narazí na muže, který jim práci nabídne a oni souhlasí. Ještě toho dne Jeff s Dutchem potkávají svého starého kamaráda Paca (Anthony Quinn), který je úspěšným naftařem. Nabízí jim pomoc, tu však odmítají. Druhý den po vykonané dohodnuté práci zjistí, že byli podvedeni a navíc je Dutch zraněn. Jeff proto stále bez peněz přijímá práci u Paca. U něj v domě však potkává svou starou známou Marinu (Barbara Stanwyck), která k němu stále chová jisté city. Jeff ví, že z toho budou problémy. Navíc Pacovi začnou vyhrožovat bandité a s tím se musí něco udělat.

  • 22.1.2015
  Many Rivers to Cross (1955)

  Traper Bushrod Gentry (Robert Taylor) potulující se krajinou je napaden bandou indiánů. Na pomoc mu přispěchá Mary Stuart Cherneová (Eleanor Parker), která mu nabídne ošetření a možnost zůstat až do vyléčení v jejich domě. Traper přijímá, ovšem netuší, že se do něj Mary zamilovala a jen tak ho nepustí. Bushrod tak musí bojovat o svou svobodu traperského života.

  • 4.1.2015
  Generál Custer (1967)

  Je rok 1865 a právě skončila občanská válka. Generál Custer (Robert Shaw), který žije jen pro dobrodružství a akci odmítá všechny místa, které mu jeho nadřízený nabízí, protože pro něj neskýtají dostatek nebezpečí. Je ovšem jedno místo. Místo v pevnosti, kde 7. kavalerie brání hranice rezervace s indiány z kmene Čejenů. Proto Custer neváhá a vyráží napříč nové výzvě.

  • 21.12.2014
  A Thunder Of Drums (1961)

  Do vojenské pevnosti Fort Canby přijíždí mladý důstojník Curtis McQuade (George Hamilton), který zde potkává svou lásku Tracey (Luana Patten). Ta se má v nejbližších dnech vdát za jeho přítele Greshama (James Douglas). McQuade však není připraven se s touhle zprávou jen tak smířit. Tou dobou se v okolí pevnosti vyskytují tlupy vraždících Komančů a problém je potřeba řešit. Kapitán pevnosti Maddocks (Richard Boone) se snaží ke konfrontaci přistupovat opatrně vzhledem k malému počtu vojáků pod jeho velením. Jednoho dne ovšem vraždění Komančů přeroste přes akceptovatelnou mez.

  • 21.12.2014
  Rosa (1986)

  Paul Tien (Paul Chun) je zdiskreditován svým podřízeným Little Monsterem (Biao Yuen) a jeho auto mu nabourá Lei Kung (Lowell Lo). Proto oba viníky dává společně dohromady, aby vyhledali Li Wei-Fenga (Charlie Cho), jenž u sebe má negativ snímků, které usvědčují Wang Ping-Tanga (James Tien) z jeho zločinů. Najít Li Wei-Fenga ale není jednoduché, a proto musejí přimět Rosu (Hsiao-Fen Lu), aby jim pomohla. To ovšem nebude tak snadné, jak se zdá.

  • 21.12.2014
  Heroes Shed No Tears (1986)

  Thajská vláda najme skupinu čínských žoldáků, aby unesli generála Samtona, který je vůdcem drogového Zlatého trojúhelníku. Žoldákům v čele s Chanem (Eddy Ko) se to nakonec podaří. V patách jsou jim ovšem nejen vojáci generála Samtona, ale také vojáci severního Vietnamu. Hon za štvanou zvěří začíná.

  • 21.12.2014
  Ying hung ho hon (1987)

  Tang Kat Yung (Alex Man) po propuštění z vězení chce jen jednu věc. Pomstít se Li Ah Chaiovi (Yun-Fat Chow). Ten ovšem chce již jen žít poklidný život se svou ženou a dítětem. Když se mu to nedaří, uteče do Malacca ke Lam Ting Kwokovi (Andy Lau). I tam ho však Yung vypátrá a odplatu vykoná na jeho nejbližších. Chai se vrací s Kwokem do Hong Kongu pro svou mstu...

<< předchozí 1 2 3