• Western

Bláznivá mise (1982)

Aces Go Places. Jednička a dvojka jsou bezkonkurenční. Další díly byly tak trochu přepálené. Kodyjack je expert na průsery a Sam je stylovej floutek z ulice. Jedna z nejlepších filmových dvojic.

Jak Bruce Lee změnil svět (2009) (TV film)

Až neuvěřitelné, jak Bruce Lee dokázal ovlivnit nejen lidi zabývající se Martial Arts, ale i stovky obyčejných lidí. Inspiroval je k lepšímu životu a dodnes z jeho odkazu čerpají nové generace. Já sám k němu velice vzhlížím.

Pěst legendy (1994)

No, zas takovej remake to není. Originálu se to skoro vůbec nepodobá. Dá se říct, že je to vlastně úplně jiný film.

Válka samurajů (1979)

Těšil jsem se na Hieoyukiho a on tu má jen vedlejší roli. To je škoda. Film vás skoro uspí, protože se tu pořád jen mluví a mluví a mluví. Je zde příliš mnoho postav a tak se člověk ztratí ani neví jak. Mno, ale je tu pár zajímavých momentů, jako nahotinky, kočka s otrávenými drápy nebo vypíchnutí oka. Jo a taky mě dost pobavilo, jak v místnosti s papírovými stěnami, měli ozvěnu jak někde v hangáru. Peklo tenhle film.

Železná dlaň (1972)

Co k tomu říct? Stejný jako jakákoliv jiná kung-fu nakládačka z té doby. Možná jen oproti ostatním filmům má horší choreografii soubojů. Film obsahuje dvě brutální scény s vydloubnutím očí. No, a taky zřejmě z tohohle filmu si Tarantino propůjčil jednu hudební část, pro svého Kill Billa.

Návrat do budoucnosti (1985)

HELLO, HELLO, ANYBODY HOME? HEH, THINK, MCFLY! THINK!!! Není k tomuto filmu asi příliš co dodávat. Všichni ho známe a všichni se shodneme na tom, že se jedná o prvotřídní filmařinu. Skvělá zápletka, skvělí příběh, skvělí herci, skvělá hudba a kufr plný plutonia k tomu. Marty a jeho cesta do roku 1955, tedy do éry rock and rollu, kde potkává své rodiče, kterým následně překazí své první setkání, se u nás sjížděla na VHS s rychlodabingem tolikrát, že to ani nedokážu spočítat. Jeden z důvodů, proč jsem vůbec chtěl hrát na kytaru. Protože jsem chtěl být, jako Marty McFly. GO JOHNNY GO!!!

Americký ninja (1985)

YOU ARE READY, MY SON! I WILL BE WITH YOU INDEED AND IN MY HEART! FOLLOW THE BUSHIDO! I WILL HONOR THE CODE, FATHER! Některé děti v době kdy jsem chodil do školky, chtěly být chiropraktiky nebo astronauty. Jenže já viděl Dudikoffa a jeho amerického bojovníka a měl jsem v tom jasno. Až vyrostu, chci být ninja. Tenhle film pro mě nemá chybu. Je nabitý akci a jedná se snad o nejlepší ninja film vůbec.

Ten, který láme kosti opět bojuje (1979)

Tak tohle je další film, co jsem jako prcek sjížděl na VHS s rychlo dabingem. Jde o pokračování filmu Drunken Master, ovšem bez Jackie Chana. Na začátku ho zabijí a jeho starý učitel má nového žáka, který uteče k nějakému tomu mistrovi v rakvi a ten ho naučí bojovat. Na závěr pak rozbije dědulu v bílím hábitu.

Šílený opičák kung-fu (1979)

Parádní kung-fu. Tak jako každé jiné ze 70. let, jen ozvláštněno o jiné pojetí bojového umění. Tak zvané opičí pěsti. Borec skáče a vyvádí jako pavián a i když jsem si ze začátku říkal, "co to jako má být?", tak ke konci filmu jsem si v tom již liboval. Film obsahuje také jednu brutální scénu, kde odgrázlujou opici. Masakr!

Souboj cti (1980)

Překvapen. Mlátičky převládají nad scénami s řečmi. To se u moc filmů nevidí. Zápasníci vypadali celkem humorně. Všichni velcí a tlustí.