Hyb_rid

Josef Černík

okres Vyškov

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 16.3.2019  15:46

Přetrpět cringe úvodní hodiny stálo opravdu nebývalé vypětí fyzických i psychických sil ale naštěstí se fanboyism později alespoň trochu umírní. Hypetrain za podpory klasických songů jede jako namazaný stroj ale pokud se zaměřím na film jako takový je to prostě průměr ... sterilní bez kontroverze a atmosféry, prostě něco na může jít dítě i důchodce a oba odejdou spokojení.

• 13.1.2019  17:44

Tak tohle je absolutní comedy gold, než horor je to parodie mixnutá nějakou teenagerskou sérií ale od začátku do konce jsem se musel smát a ty kozy taky stojí za to :-))

• 25.3.2018  09:08
    Star Trek: Discovery (TV seriál) (2017)

Hodně solidní sci-fi seriál s licencí ST ... přesně tak líbivý vizuál koncepční dějový linka s občasnými spin-offy ale ve výsledku kdyby se to jmenovalo jen Discovery tak by se nezměnilo vůbec nic jen by si museli vymyslet nové insignie a změnit design lodi. Kdybych poměřoval se zbytkem ST franchise a hrabal se v tom jestli Discovery zapadá do univerza, časové linky atd. tak by hodnocení bylo dost slabé nicméně za celou dobu jsem asi ani jednou neměl pocit, že sleduju ST.

• 7.8.2016  15:37

Emmerich už prakticky 16 let neudělal film, který by za něco stál (záměrně nechci napsat dobrý, protože bych se pak musel stát flagelantem). Je to tu snad v každém druhém komentu, ale opravdu je to víceméně jednička jen větší v každém ohledu nebo snad ne? Ano i ne, klasická onanie každých 10 vteřin nad star spangled bannerem je Emmerichovou devizou už 2 dekády, co už mi ale fakt leze i ušima je social justice a politická korektnost snad v každé scéně ... kdyby to bylo v kurzu tak se pan Roland snad nechá u konťáku za mekáčem jebat za 5 babek od kdejaké minority, jen aby neurazil. Ono by to i mohlo fungovat, proč taky ne když jednička byla úplně super (a to neříkám jen proto že, jsem tehdá byl ještě poďobaný otyloň co hltal každé sci-fi). Můj hlavní problém je s castingem, většího buzeranta než je Hemsworth už opravdu najít nemohli a zdárně mu sekunduje generic nigga, který už si nikdy nikde nezahraje, opravdu zlaté devadesátky(Goldblum a Pullman snad jako jediní mají charisma a táhnou). Samozřejmě US of A vede ženská ne nepodobná Shillary alespoň co se osobnosti týká. Vrchol všeho je cgi naprosto na zblití, vím že v mad maxovi ten barevný filtr fungoval suprově, ale tam používali skutečná auta a techniku, to že mám k dispozici neomezený počet šekelů neznamená, že musím mít na kompu renderovanou i záchodovou mísu.

• 24.7.2016  11:16

Neskutečná slabota, Singer sice přesně ví co chce což je vidět na zmáknutém vizuálu. Jenže co na plat, když za vším tím cgi bordelem nestojí nic dalšího? Apocalypse je kýbl nudy tak plytký, že Last Stand je proti němu jako balzám. Sama Sophie Turner má trefnou hlášku, že třetí díly jsou v trilogiích nejhorší ... možná Singerova sebereflexe.

• 23.7.2016  10:22
    Krotitelé duchů (2016)

Tak tohle opravdu ne přátelé. Snesu hodně a dokážu občas i odpouštět ale tenhle výkřik nebo chcete-li pomsta rádoby feminismu mě přesvědčil, že tito lidé soudnost prostě nemají a nevynechají jedinou možnost uplivnout svou jedovatou slinu. Ale ideologie stranou ... scénář je v pravdě tak debilní, že jsem musel po asi 40 minutých vypnout mozek jinak jsem si jistý, že by to skončilo jeho trvalým poškozením, případně mou sebevraždou, jelikož fart jokes pro mě opravdu vrcholem zábavy nejsou. Kontinuální nesmyslnost ať už 'příběhová' nebo chování jednotlivých postav. Kapitola sama pro se je casting. Hemsworth myslím tuhle roli vyfasoval jako trest za remake Red Dawn a dobře mu tak, sice ho mám rád ale za takovou prasečinu musí pykat, byť je spolu s Kristen Wiig jediný kdo v téhle přehlídce pozitur umí hrát. McCarthy a McKinnon se měly nechat vyšetřit a zavřít někam daleko od jakéhokoli záznamového zařízení neboť mám podezření na těžkou psychickou poruchu a jakákoli veřejná produkce jejich ksichtů škodí jak jim tak všem nebohým divákům.

• 15.5.2016  10:38

Po delší době jsem opět viděl Goodmana ve fantastické formě nebýt toho totálního zatmění v posledních 15-20 minutách tak bych Cloverfield střelil klidně plný počet, ale to co se odhrávalo na konci bych přirovnal ke znásilnění a já byl ten, který se s brekem a prosbami snažil docílit aby Trachtenberg s tou hrůzou už skoncoval.

• 15.5.2016  10:20
    Pátá vlna (2016)

Mám rád sci-fi katastrofické ne katastrofální ... 1* za Monroe, její postava byla jediná co za něco stála

• 15.5.2016  10:13

Butler už není žádný mladík, ale ale vypadá že až na pár vrásek navíc je pořád ve formě. Oproti Olympu je Londýn svižnější, vtipnější a rozhodně stravitelnější. Jednoduchá přímočará akčňárna, ve které teroristi dostanou na prdel, hodní hoši hážou hlášky a dojemné projevy, které musí vehnat slzu do oka každého průmějného Joea.

• 24.10.2015  18:53

Abramsův fetiš v nechutném střihu a rozmazaných záběrech, kterým říká akce je pro MI totální zabiják ... zlatý John Woo :-)) Na můj vkus až přiliš přímočarý děj, který mi zrovna s MI nejde moc dohromady a možná právě díky tomu se trojce nepodařilo vystavět atmosféru a poléhá se tak pouze a jen na nepřehlednou, zběsilou akci.

• 18.10.2015  17:44

McQuarrie zkrátka umí. Až nečekaně konzistentně vystavěný příběh s Reacherovským nádechem, pohledná a hlavně přehledná akce a její citlivé rozvrstvení ... tady není moc co vytknout.

• 16.10.2015  17:09
    San Andreas (2015)

Spíš než katastrofický je to film katastrofální ale v té záplavě wtf momentů jsem se narozdíl od žánrových bratříčků SA od srdce zasmál.

• 16.10.2015  15:59

Aneb kam až dokáže člověka dostat sexuální frustrace ... Aronofsky recykluje sám sebe a už to prostě netáhne ikdyž samotný herecký výkon NP byl výborný

• 4.10.2015  13:47

Přemýšlení a srovnávání stranou(dvojku stejně nikdo nikdy nepřekoná). Je to možná až k pláči ale lepší akčňák jsem bohužel v 2015 neviděl a o scifi nemá cenu raději mluvit vůbec. Že tam bylo nesmyslů jak máku vem čert, 2 hodiny svižně odsýpaly a i na ten hovadský casting se dalo zvyknout. Co chtějí tvůrci dokázat ve zbývajících dvou dílech nevím ale tuším zprasek podobný hobbitovi ...

• 27.6.2015  12:50

První polovina filmu taková nijaká, což jen podtrhuje že jsem během ní 2x vytuhnul. Za to ta druhá to pěkně roztočila, stačí nechat šedou kůru mozkovou někde z dosahu obrazovky/plátna a zábava zaručena.

• 19.4.2015  10:25

Klasický patriotistický patos, který neví jestli chce být akční a nebo tak nějak realistický. Ve výsledku Butler balancuje někde na rozmezí obou, takže je to sice celkem svižné ale ne moc zábavné.

• 16.1.2015  07:49

Bigger, better, funnier ... takhle by se dal shrnout Dead snow 2. Někomu to možná nesedne, ale pro mě je posun do komediálního splatteru to pravé. (Tipoval bych, že kdyby Raimi točil Army of Darkness teď tak by výsledek byl dost podobný Dead snow 2)

• 30.12.2014  15:26

Nechutný homozvratek podobný hunger games s tím rozdílem, že si parta sladkých hošánků hraje v rezervaci na skauty několik let. Nejhorší na tom ale je to, že se jedná o prolog k nějaké mnohem hlubší postapo vizi(taky může jít celkem kreativně maskovanou náborovku), která nám v budoucnu ještě několikrát sakra vytře zrak a šrajtofle.

• 29.12.2014  23:42

Allan Karlsson je takovým švédským Forrestem Gumpem, který v mezičase vzpomíná na svá prožitá léta. Neskutečně povedená komedie.

• 22.12.2014  09:54

Tragikomedie tak absurdní, že bude přemýšlet jestli náhodou Jensen neutekl od docenta Chocholouška.

• 22.12.2014  09:52

On ten trik zase až tak dokonalý nebyl. Táhnoucí silou je myšlenka posedlosti a absolutního obětování se něčemu. Z mého pohledu místy až zbytečně natahované, případně vyplněné zbytečnými pasážemi na vystavění soucitu s tím čí oním mágem.

• 20.12.2014  19:05
    Mrtvý sníh (2009)

Na horor bez atmosféry, na splatter málo vnitřností, na komedii žalostně málo fórů a na akci moc utahané.

• 16.12.2014  23:14
    Argo (2012)

Argo fuck yourself. Další povedený Affleckův zářez do režisérské sesle a Goodman s Arkinem naprosto perfektní.

• 15.12.2014  19:05
    Equalizer (2014)

Drsný mačo z bauhausu Robert, který nešetří radami ohledně zdravé stravy a radami vůbec. V noci nějak nemůže spát, tak chodí do nedalekého bistra popíjet svůj čaj, číst něco z top 100 seznamu knih jeho ženušky a jen tak mimochodem když se mu zachce dá nějakým hejlům přes držku a přispěl tak k obecnému blahu. Do téhle chvíle je to cajk a nemůžu si stěžovat. Bohužel jen co se na scéně objeví Ivan drsnější než šmirgl vše směřuje do anusu a z mača se stává Chuck Norris v2.0. Absolutně nepochopitelné použití zpomalovaček, finále na hranici absurdity/debility a kýbl klišé film dost shazuje.

• 14.12.2014  16:40

Příběh ortodoxního správňáka, který musí udělat několik přešlapů aby ho život totálně nesešmelcoval. Být hlavní postavou Jason Isaacs tak bylo o zábavu postaráno, jenže minimálně v mém případě jakékoli setkání s Bentleyem kromě American Beauty dopadlo špatně. Nejinak je tomu i teď, prostě mu tu roli nežeru ani kdyby se na hlavu postavil, jinak je to vcelku průměrný film v pomalejším tempu točící se okolo morálky, takže padni komu padni.

• 13.12.2014  23:33

Disneyho variace na sleeping beatuy mě místy neskutečně nasírala, místy nechávala v děckém úžasu. Oceňuji hlavně oprostění se od černobílého pohledu.

• 11.12.2014  20:40
    Evropa (1991)

Musím přiznat, že jsem ze svého prvního setkání s von Trierem kapku rozpolcený. Chtělo by se mi dát i 4* ale asi to nechám ještě uležet na hodně silných 3*. Max von Sydow coby vypravěč odvedl naprosto perfektní práci a vizuální zpracování famózní. Tempo filmu mi sedlo o poznání méně stejně jako jednoduchost děje a s tím spojená předvídatelnost.

• 9.12.2014  18:54
    Muž z oceli (2013)

Tak jsem se konečně odhodlal shlédnout Man of Steel, řádně masírován uber-cool referencemi jakže vlastně super to ten nový Clark je. No a co jsem dostal? Eye candy se scénářem tak tupým, že nebýt gájmana v červeném pláštíku klidně bych věřil, že sleduju další transformers a finální duel se Zodem mne vrátil dekádu zpět, kde si to nandával Neo se Smithem. Je dobré ovšem vědět, že se Clarka bát nemusíme je totiž amík jako poleno.

• 23.11.2014  21:59
    Na život a na smrt (2013)

Jestli je tohle opravdu vyobrazení toho co se tehdy stalo tak nevím jestli mám dřiv zvracet nebo plakat. SEALS by se jednoznačně neměli ani zamyslet nad tím jestli propustit někoho kdo je obratem napráská kámošům, kteří jsou nažhavení odkráglovat nějakého toho imperialistu. Smrdí to náborem a to dost nevábně, to že tam byla i spousta nesmyslů už mi stejně tlak víc zvednout nemohlo...

• 27.10.2014  15:10

Poměrně komická situace, ve které se Lundgren ukazuje být nejlepším hercem :-)) Námět rozhodně zajímavý ale absolutně zdevastovaný tragickým provedením.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13