Doom351

Dominik Kuznik

Česko

<< předchozí 1 2
    • 7.5.2015  10:00

Ehm, cože ?! Neo si poradí se stovkou agentů ?! Hups spoiler ? Vím že Matrix je hlavně o akci což u druhého dílu platí dvojnásob, ale opravdu se Wachowski vykašlali na jejich u prvního Matrixu tak skvěle vypadající techniku ? Lana, kulisy, občas to plátno ... Čeho jsem si vyloženě nemohl nevšimnout byly právě CGI efekty. Těch nám tvůrci naservírovali skoro stejně jako samotné akce. Bohužel jsem při sledování nabil dojmu, "pokud to nejde hezky postaru a krásně, budou za tím peníze". Což asi těžko bude pravda, vzhledem k tunám skvělých hodnocení zde. Ale abych se nezabýval jen technickou stránkou kterou jsem se jenom tak "by the way" ani zabývat nechtěl (nakonec to dopadlo zcela opačně). Příběh. navazuje úžasně, stroje se připravují zničit Zion, Neo odkrývá pravou podstatu šesté verze Matrixu. Wachowski tak pokračují v rozšiřujícím se universu počítačového programu, který zahrnuje vědomí několika miliard lidí.

• 7.5.2015  09:43
    Matrix (1999)

Tleskám, první Matrix je bezpochyby úžasně zpracované dílo. Bratři Wachowski ... Eehh pardon stále si na to nemohu zvyknout. Sourozenci Wachowski v té době využili lecjakých filmových triků a serepetiček aby vytvořili film který vás nezasáhne ani tak emocemi jako vyparáděnou akcí, nářezovou hudbou, propracovaným příběhem a hlavně samotným nápadem. Či-li "co když nežijeme v realitě ?" Jo a mimochodem všimli jste si té slečny v červeném ? ;)

• 20.9.2012  16:14

Při prohledávání profilu Chrise Hemswortha jsem si náhodou všiml "Chaty v lesích" a to co jsem od toho čekal jsem dostal ... No ne jen to ale ještě o mnoho více .... Znáte takové ty tuctové horory kde odjede partička lidí někam do odlehlého kraje a najednou se začnou dít opravdu podivné věci, nakonec přežije jen jeden nebo třeba nikdo a celé je to spíše taková "lekačka" ? Tak tady se ničeho takového nedočkáte. Za to dostanete opravdu netradiční podívanou a opravdu zvláštní pohled na horory jako takové. Konečným překvapením byla Sigourney Weaver a celá podzemní scéna ale to už začínám prozrazovat děj, tak neváhejte a koukněte se na to sami !

• 29.7.2012  17:07

Tohle je prostě klasika ... Když sem byl malý tak jsem ani nevěděl že existuje nějaký Star Trek a právě proto mě k sci-fi přivedl až Star Wars a jsem mu za to neskonale vděčný ... K tomu prostě není co dodat. Srdcovka !

• 29.7.2012  17:05

Je až neuvěřitelné jak se to Darabontovi vždycky povede ale už zase jsem u jeho filmu seděl jak přibitý a nemohl jsem se odtrhnout ... Celý příběh je opravdu fascinující a jen tak vás nepustí, jak by taky mohl když ho napsal sám mistr spisovatel Stephen King... Hanks, Duncan, Jeter a Hutchison podali opravdu výborné výkony a konec podladěný Newmanovou hudbou jsem si opravdu užil a pořádně mi zatřásl s emocemi. Výtečná podívaná a mistrovský kousek !

• 29.7.2012  16:54

tupá dobrodružná komedie o tajemném svitku, mniších a kung-fu ... I přes to že to není nějaký zázrak jsem si ale film užil a patří k těm více oblíbeným.

• 29.7.2012  16:52

Zajímavé zahájení jako každý rok ale prostě na to Beijingské zahajování to nemá.

• 29.7.2012  16:49
    Freerunner (2011)

Néé ... Těšil jsem se na podobný zážitek jako v okrsku 13 nebo u Yamakasi. Ale bohužel jsem se dočkal nedomyšleného příběhu který má sotva hlavu a patu, roztřepané kamery která zapřičinila že jsem měl co dělat abych rozpoznal kdo je před objektivem a Freerun ... No teda čekal že alespoň v tom se film předvede ale nepředvedl. Jedna hvězdička za dobrý nápad, druhá za Seana Farise ... 'Tohle je příklad jak nedělat film!

• 29.7.2012  16:43
    Machete (2010)

Ehm, divím se že na tento film neměli v kinech kyblíky na zvracení protože tohle je brutální vyvražďovačka alá kill bill ale o hodně ... O hodně krvavější ... To je tak vše co bych k filmu mohl napsat ničím kromě pár známých hereckých jmen mě nezaujal.

• 29.7.2012  16:40

Pro mě jeden z těch lepších dílů ... Už to nejsou ty prcičky na které jsem byl zvyklí ale tenhle Stifler mi až tak nevadí a celé to jakž takž jde.

• 29.7.2012  16:39

Naprostá zbytečnost o oživení série která by mi tu ani nechyběla !

• 29.7.2012  16:37
    Video Game High School (TV seriál) (2012)

Ho hó! Freddie Wong vsadil na to co je mu nejmilejší a to jsou hry ... Devíti-dílná mini série si mě okamžitě získala a samozřejmě je pro mě velké plus že se v seriálu objevil i Zachary Levi a samotný Freddie. Doufám že nás překvapí druhou sérií

• 29.7.2012  16:30
    Chuck (TV seriál) (2007)

Znáte to ... Jednou si takhle opravujete nefunkční počítač a najednou se vám do mozku nahraje celá databáze CIA a vám nezbývá než zachraňovat svět ! Něco podobného je určitě snem každého, jak Chuck říká "nerda" a proto není divu že jsem se seriálu tak rychle chytil ... Ono taky proč ne, když je v něm spousta skvělého humoru, vtipných narážek na fantasy seriály a spoustu her. Samozřejmě i Chuck má své chyby a kolem 4-5 série se mi zdál seriál takový ... Nedomyšlený! A nakonec ten zpackaný konec. Opravdu mi vadí že to ukončili takhle ale co se dá dělat ... První 3 série stáli za to! :-)

• 11.7.2012  14:52
    Záskok (1994)

Film jsem viděl náhodou v TV. A jsem příjemně překvapen, je takový "zvláštní" a přesně tyhle filmy mám rád.

• 24.4.2012  16:58

Rasismus je něco co tu bylo, ale zároveň je to něco co tu s námi pořád bude ... Tento snímek se mi velice líbil a výkony herců byly něco neuvěřitelného ... Toto téma je něco do čeho se dá zasadit hodně emocí a nejednou mi bylo těch lidí líto ! Na to jakým způsobem byl snímek natočen jsem ani nekoukal, protože to co se tam odehrávalo mi rvalo srdce a až do konce jsem doufal že to skončí dobře ... Konečně film který vystihuje jak to opravdu bylo a také to jaké předsudky skutečně měli američané v době rozkvetu Ameriky ... Právě tento film je dle mého spolu s Intouchables ten nejlepší z roku 2011 !!!

• 22.4.2012  12:13
    Sám v temnotě (2005)

Vůbec nechápu, jak to někdo mohl natočit, vždyť je to jen snůžka keců která nedává smysl ... Scény se úplně nesmyslně prolínají, herci umí hrát asi tak jako umí medvěd hrát šachy ... Nechápu jak se to někomu mohlo podařit natočit ... Jo aha Uwe Boll, už to chápu ... Tenhle režisér by zasloužil facku a zákaz natáčení, protože to co natáčí, to patří vážně na smetiště !!

• 21.4.2012  23:01

Film jsem viděl náhodou dneska v televizi. A celkem mě překvapil ... Sigourney zahrála svou roli opravdu dobře. Ale celý film mi připadal strašně předvídatelný ... A po celou dobu jsem doufal že se děj nějak zamotá nebo nastane nějaký větší zvrat ... Bohužel jsem se dočkal jen náznaků nějaké větší změny a tudíž jsem byl ke konci trochu zklamaný ... Děj měl ale nakročeno velmi dobře a jako celkový nápad a i konečně provedení se mi zdálo dost dobré ... I když ta Sigourney to opravdu v některých scénách zachraňuje .... Tak si to shrňme ... Příběh pojednává o matce dvou dětí která je obviněna ze znásilnění díťete a musí do vězení kde se snaží přežít než bude očištěna ... Kamera nebyla nějak extra a připadala mi celkem průměrná, hudba též, výkony herců byly ale opravdu dobré a Elliottovi se film celkem povedl.

• 9.4.2012  10:27

Od dvojky jsem očekával velmi málo, už jen proto že se jedná o béčkový film .... Ale mě se překvapivě líbil. Michael Jai White je ostřílený bojovník a tak není divu že se spíš věnoval choreografii bojových scén než příběhu ... I tak je ale zápletka a celý scénář mnohem lepší než třeba u freerunnera a celkově jsem z toho byl takový rozpolcený ... No po ucelení myšlenek musím usoudit že film se mi opravdu líbil.

• 4.4.2012  21:48
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Sitcomy na způsob přátelé jsou většinou propadáky ale HIMYM vsadil na trochu pubertální vtípky a celý nápad oživil ... Ted, člověk co pořád čeká na tu pravou ... Lily a Masrhall kteří jsou takřka nerozlučnou dvojkou a konečně Barney A Robin kteří seriálu dodávají tu správnou šťávu ... Asi tak by se dali popsat hlavní postavy, které k sobě naprosto přesně ladí a jejich vtipy mě snad nikdy neomrzí ... Po prvních čtyřech sezónách jde kvalita seriálu o něco dolů ale i tak je to velmi velmi kvalitní sitcom !!!

• 4.4.2012  21:35

Tolkienův svět je jeden z nejlépe zpracovaných fantasy které jsem kdy četl a bylo jen otázkou času kdy se ho chopí někdo od filmu ... To štěstí se naskytlo Peteru Jacksonovi a to co vytvořil je naprosto úžasné .... Všechno je tak neuvěřitelně dobře sladěné a emocemi se rozhodně nešetří ... Právě společenstvo zahájilo celé to šílenství kolem LOTRA !

• 4.4.2012  19:53
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Let Oceanic 815 letí z Austrálie do USA, bohužel někde nad pacifickým oceánem se letadlo dostane do turbulence a ztroskotá na "pustém" ostrově ... No on až tak pustý není, žijí na něm tzv. druzí a celý ostrov se navíc začíná zahalovat děsivým tajemstvím ! To je vše co bych asi prozradil k příběhu ... První 3 série byly opravdu povedené a nemohl jsem se od sledování odtrhnout. Čtvrtá série byla o něco slabší ale poslední dvě mi to hravě vynahradili ... Co se mi hodně líbilo bylo prolínání časových úseků a prolínání příběhů ztroskotaných postav ... Efekty ze začátku za moc nestáli ale časem se to zlepšilo ... Co mě štvalo byl poslední díl od kterého jsem asi moc očekával ale mě tam přece jenom něco chybělo, dále mi vadila občasná ukecanost kdy už dialogy nebyly ani zajímavé ale stejně ke konci dílu vždy přišla nějaká pecka která mi zlepšila náladu ! Nebýt špatného zakončení dal bych 5*, takhle dávám jenom 4. :)

• 23.3.2012  16:00

Znáte děsivější prostředí než starý dům z hrůznou minulostí, starým nábytkem a starými hračkami které vás "sledují" na každém kroku a vy máte pocit že vám chtějí ublížit ? Ano ? Já tedy ne ! Radcliffovi padla role více než dobře, Zvuky a hudba byly skvěle sladěny a v kině jsem se tedy zatracené lekal každého hlasitějšího zvuku... Watkins se nebál ukázat zápornou postavu pořádně a nehrál si na tajemno jako je tomu u jiných horrorů ... Stará vesnička s paranoidními obyvatele dodávala na atmosféře ještě více... Radcliffa jsem jako herce nikdy moc nemusel ale Women in Black mi ukázala že je to zatraceně dobrej herec !!! Chvilkami mi vadila taková "dementnost" některých vedlejších postav ... Ale to je snad vše na co si můžu stěžovat ! Za mě 5*

• 23.3.2012  11:43

Nikdy dřív jsem francouzské filmy nesledoval .... Ale rok 2011 si pro nás přichystal hned dva naprosto úžasné francouzské filmy a to Intouchables a Kluk na kole ... Ale zpátky k Intouchables. Philippeho který díky ochrnutí nemůže dělat věci jako dřív a stává se introvertem kterého nebaví život, navštíví Driss, mladík který se uchází o práci sociálního pracovníka. Právě Driss ukáže Philippemu že život může být krásný i z invalidního vozíku. Film je plný emocí a postavy si tak zamilujete že nebudete chtít aby film jen tak skončil ... Černý humor se k filmu opravdu hodí, hudba je naprosto famózní a hercům sedla role naprosto neskutečně. Z filmu jsem byl opravdu nadšený a dokonce i když teď o tomto filmu píši mě nenapadá žádný zápor nebo nějaká chybka která by mi film kazila ... Za mě 5*.

• 23.3.2012  11:27
    Alcatraz (TV seriál) (2012)

Když jsem v traileru uviděl jméno J.J. Abrams byl jsem nadšený a zároveň jsem si myslel že se dočkáme něčeho podobného jako byly Losti ... První díl mi přišel průměrný ale myslel jsem si že jsem od toho prostě jen moc čekal ... Ovšem každým dílem mi přišel seriál akorát více stereotypní a nakonec jsem přestal doufat že se seriál nějak vytáhne a zabalil jsem to ... Opravdu nechápu jak to někdo mohl takto zmršit ... Stereotyp se dal čekat, ale myslel jsem že se s tím tvůrci nějak poperou ... Pro mě naprostá slátanina a nakonec jsem měl ze seriálu tak špatný pocit že jsem mu musel dát jen jednu hvězdičku.

• 24.2.2012  21:44
    Lovci duchů (TV seriál) (2005)

Dva bratři co loví všechny nadpřirozené bytosti, jedním slovem Cool. První čtyři série byly asi nejlepší, pátá a šestá mě tolik nebavily ale sedmá série se zase vrací ke kořenům.

• 24.2.2012  21:27
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Určitě jeden s fantasy seriálů který patří do mých top 5 ... První díl byl ohromující ale místo aby každý díl byl takový průměr od toho prvního (což jsem čekal), byl každý díl lepší a lepší ... Teď nezbývá než se ponořit do knížky zatím co vyjde druhá série ... 92% si plně zaslouží :-).

• 24.2.2012  19:43
    Paul (2011)

Pegg a Frost ... Známá dvojka která mě svými hereckými výkony vždy dokáže rozesmát ... Nápad mimozemšťana který už žije na zemi tak dlouho že si osvojil lidské zlozvyky je v celku originální a mimořádná dávka humoru také nechybí. Paul mi nakonec přišel mnohem vtipnější než Pegg s Frostem a proto za mě 72% ...

• 24.2.2012  18:54
    Anonym (2011)

Určitě skvělí nápad zahalit Shakespearovi díla do takovéhoto tajemství ... Jenže Emmerich byl zřejmě svým nápadem tak zaujat že si nevšiml chybějících přechodů u přeskakování období a roků ... Takže se většina lidí brzy zamotá do toho kdy se co děje. Postavy se také nevyvedli nejlépe a díky tomu budete do filmu tak zamotaní že ho budete muset zkouknout 2x či 3x ... Nápad skvělí, provedení průměrné, některé dialogy až nudí a tomu se měl Emmerich pokoušet vyhnout, protože nuda u filmů takového typu je celkem jasná ... Čekal jsem že Anonym mě bude bavit že Emmerich vymyslí něco čím zaujme i takové jedince které toto téma příliš nebere... Takže za mě 60%.

• 24.2.2012  18:17
    Mlha (2007)

Darabont to zase zvládl !! Každý film který se mu dostane do rukou umí proměnit v klenot a Mlha není žádná vyjímka. Jak by se lidé chovali za této situace? Zřejmě velmi podobně ... Film by byl průměrný nebýt konce který vyrazí dech snad každému kdo četl knížku a samozřejmě i těm co knihu nečetli ...

• 24.2.2012  16:54

Pro některé jen hromada klišé a špatných vtipů ... Pro mě (i přes hromadu filmů tohoto druhu) jeden z celkem zajímavých snímů. Je vidět že Dobkin dokázal do filmu "propašovat" spoustu skvělých nápadů a jako komedie na odreagování je tento film hodně povedený ... Dávám 78%

<< předchozí 1 2