PaRi

režisér dokumentarista

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 22.2.2018  23:27

Neurazí ani nenadchne. Pro mne zatím nejslabší Svěrákův film. Není důvod vidět jej podruhé či potřetí, jako si mohu dát třeba Obecnou školu. Dobrý film zřejmě dělají scény, kdy si je můžeme pouštět znovu a znovu a neomrzí nás. Navíc u Vetchýho mám vždy pocit, že vidím Vetchýho a ne postavu, kterou hraje. Svěrák mi začíná otravovat už i tou předvídatelností použití herců.

• 15.2.2018  02:51

Tak tohoto režiséra si budu rozhodně všímat víc. Krásně zalidněný film skvělými postavičkami nenapodobitelná poezie, hravé milé, smutné i veselé. Výborná kamera střih a pod Chometovou režijí vše plyne přirozeně a vy stojíte opodál, vše pozorujete a bavíte se. Nepopadáte se za břicho, ale bavíte se. Dám si film ještě jednou a budu se dívat, co mi v prvním shlédnutí uniklo pro nutnost číst titulky. Skvělý komentář Malarkey, nejhorší Enšpígl. Ani chlapec neví, co vše na sebe tím komentářem vypovídá.

• 13.2.2018  01:48
    Clara Immerwahrová (TV film) (2014)

Škoda, zajímavý příběh, ale pojatý nevýrazně. Říkám si jak by to vypadalo v rukách nějaké režisérské hvězdy a s hvězdným obsazením. Takhle to neurazí, ale ani nenadchne.

• 31.1.2018  11:35

Vynikající dokument, který vám nedovolí ani na chvíli se odpoutat od obrazovky. Skvěle a naprosto funkčně, nikoliv účelově, provedené 3D animace. Prostě takto má v dnešní době vypadat vědecky podložený populárně naučný dokument!

• 29.1.2018  11:48

Mám pro tuhle dobu slabost a také pro herectví Colina Firtha a tak jednu hvězdu přidávám. Komentáře jinak netřeba, příjemně a na úrovni anglického humoru se pobavíte a o to tvůrcům šlo a dokonale jim to vyšlo.

• 22.1.2018  22:27
    Lev v zimě (1968)

Tak tohle zpracování mohu vidět stále znovu a znovu. Vynikající a pro mne o dvě třídy výše, než zpracování Končalovského z roku 2003.

• 19.1.2018  13:16

Bohužel pro mne příliš s ideologickým podtextem, což film nejméně o jednu příčku snižuje.

• 19.1.2018  13:07
    Vojna a mír (1956)

Přestože na tehdejší dobu skvělá výprava, výborná kamera a práce s barvou a vše dobře režijně zvládnuté, je tohle dílo, podle mne, naprosto nesrovnatelné s Bondarčukovo realizací. Americká VaM je typický Hollywoodský produkt, kde mne americké hvězdy - sice první velikosti, ale americké - chtějí přesvědčit, že jsou ruské národnosti. To i hvězda největší velikosti u mne nedokáže a tím film ztrácí na věrohodnosti. Přidáme-li k tomu době poplatné líčení a filmovou řeč, nejsem schopen tuto verzi, právě ve srovnání s verzí zmíněnou, akceptovat. K těm kladům bych ještě připočetl výbornou hudbu od Nino Rota, ve které jsem poznal motivy, které za 14 let ještě zdařileji rozvedl ve Waterloo S. Bondarčuka. Celý film tak za 3 a půl hvězdičky.

• 13.1.2018  11:26
    Fany (1995)

Po druhém shlédnutí po letech jsem přidal hvězdičku. Je to majstrštyk Jiřiny Bohdalové. Jednoznačně tu dokazuje, jak velkou herečkou je. A přiznám se beze studu, že na konci filmu mi taky ta slza ukápla a to u mne není moc zvykem. Uvěřitelné ve všech ohledech, k čemuž jistě přispívá i výborná Jiřina Jirásková a jistota režijního vedení mistra Kachyni. Inu platí tu ale i známý výrok Felliniho: Mám-li dobrý scénář, mám hotový film. Přidáme-li Hapkovu hudbu je namíchán úžasný umělecký koktejl. Vytýká se mu tu jednoduchost, ale jak říká klasik: právě v jednoduchosti je genialita.

• 7.1.2018  18:48

Většina současných tvůrců pohádek, by si měla vzít inspiraci u tvůrců, jako byl režisér Ráža, jak se dělá dobrá pohádka s atmosférou a uvěřitelností postav. Inu to byla ještě doba, kdy to šlo a kdy umělci vesměs opravdu UMĚLI!

• 3.1.2018  00:14
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Škoda slov. Scenáristka spolu s režisérem měli několik dní sedět před televizí a stále dokola si pouštět minisérii o britské královně Viktorii, aby viděli, jak se dá natočit portrét velké panovnice. Ale ono by to scenáristce pokleslých telenoveláckých seriálů stejně asi moc nepomohlo. Tu jednu hvězdu dávám za kameru. S pohádkově laděnými kostýmy jsem nadšen nebyl. Dobré komentáře za mnohé: Eleanor05; flanker.27; xxmartinxx.

• 19.12.2017  01:07
    Rommel (TV film) (2012)

Mě u většiny těchto filmů zásadně vadí vykreslování německé armády a jejího nejvyššího velení, jako by šlo o normální klasickou armádu jako v demokratických státech. Nešlo. Byla to armáda, která oddaně sloužila jednomu z největších zločinců, který kdy po tomto světě chodil a mnohdy jí veleli váleční zločinci v čele s tím největším. Kecy Rommela, že oddaně sloužil Německu mě proto nijak nedojímají. Nesloužil. Podílel se na tom, kam bylo Německo zavlečeno a on tomu sloužil v první linii. Kdyby se dožil, seděl by v Norimberku vedle ostatních generálů a maršálů. Pokud se vítězilo, tak se zpívalo a Hitler byl největší vojenský génius historie. Jinak, jako film, průměrná záležitost, která nestojí za řeč.

• 8.12.2017  01:10
    Duel Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Přejmenujte tuhle televizi na televizi Jaromíra Soukupa nebo Soukupov. Většího Narcise, abyste pohledali.

• 8.12.2017  01:08
    Týden s prezidentem (TV pořad) (2017)

TV Barrandov by se měla přejmenovat na TV Jaromíra Soukupa nebo Soukupov.

• 21.11.2017  10:34

Tak tenhle kýč jsem nedokázal ani dokoukat. Červená knihovna pro paní a dívky z první poloviny minulého století. Je s podivem, že něco takového napsal velký francouzský dramatik. Nebo to takhle zprznil Vávra? To by bylo také s podivem. Poté co se milenci k sobě poprvé skloní v zámeckém budoáru a kamera švenkne do ohně krbu, který má symbolizovat právě rozhořelou lásku, jsem od tohoto pouťového spektáklu znechuceně odešel. Jinak nutno uznat, jak bylo u Vávry zvykem, že na výpravě se nešetřilo a kamera nebyla špatná. To se nedá říci o hereckých výkonech hlavních rolí. K uzoufání teatrální.

• 19.11.2017  10:19

Jen těžko se mi hodnotí jednotlivé díly této minisérie geniálního Dańka, protože kvalita jednotlivých dílů nijak nekolísá a je vynikající. Přesto si myslím, že Jiřina Bohdalová v tomto dílu je úžasná a předvádí suverénně jak velký je její herecký rejstřík. U všech dílů platí to, že je-li skvělá předloha a režisér, který si umí dosadit pro svoji předlohu herce, je možné docílit úžasné drama i jen pouze mezi kulisami TV studia.

• 1.11.2017  13:21

Já mám pro Kršku a Felixe le Beux slabost a tak o jednu hvězdičku nadsazuji. Na film jsem se nedávno díval znovu po letech a pořád mě bavil. Skvělá hudba a bezchybné herecké výkony.

• 1.11.2017  13:10

Skvělý režisér Krška dokázal tuhle komedii držet v milé nadsázce a to včetně názvu. Bavilo mne to. Pro pamětníky je tu navíc obrazová ilustrace doby, která se nedá srovnat - pro svoji autentičnost - s kašírovaným seriálem ČT Vyprávěj. Film samozřejmě drží použití skvělých herců, kterým dnes ti telenoveláčtí nesahají ani po kotníky. Pod vedením režiséra se jim podařilo zalidnit film uvěřitelným a milým panoptikem postav.

• 31.10.2017  00:28

Tuhle adaptaci Šrámka stavím značně výše, než Stříbrný vítr a to zřejmě také, pro skvělý výkon Dany Medřické, jejíž civilní projev je mi velmi blízký.

• 31.10.2017  00:23

Zajisté, že film má své kvality, ale pro mne jsou postavy příliš přehrávané a přepoetizované a tak mne připadali i v době, kdy mne bylo jako Ratkinovi. Dnes už vypadají úplně směšně.

• 22.10.2017  23:44
    Hodný chlapec (TV film) (2004)

Typicky televizní neurazí ani nenadchne. Bez nápadu a bez invence. Poslední klapka a co tam máme v plánu dalšího? Klidně by to mohlo být natočeno i v sedmdesátých letech a nikdo by to nepoznal.

• 14.10.2017  23:11
    Znamení (2002)

Pro mne jen horor navlečený do sci-fi navíc plný nelogismů.

• 22.8.2017  13:16
    Stud (1967)

Tak tenhle film bych povinně předepsal všem nostalgikům po téhle době, kdy v USA se vyvíjely první integrované obvody a na obzoru byl již stolní počítač zatímco náš venkov pod vedením soudruhů vypadal velmi neutěšeně. Jaký rozdíl pohledu ve srovnání s tolik oceňovaným TV šlágrem Vyprávěj, z něhož nostalgie po životě v totalitě přímo kape.

• 8.8.2017  21:51

Scénář komunisti z Barrandova ořezali jak jen to šlo, ale skvělý Lasica se Satinským film skvěle táhli. V té době měli zákaz jak pro práci ve filmu tak v televizi, ale režisér Lipský si je prosadil. Věděl co dělá a vyplatilo se. 3+

• 7.8.2017  18:38
    Blade Runner (1982)

Tak tomuhle jsem prostě nedorostl. Ve filmu je stále noc, děj je tak k uzoufání rozvleklý, že jsem usínal i po desetihodinovém vydatném spánku. Pro mne to není nic víc, než detektivní trailer oblečený do hávu sci-fi. Jaký nebetyčný rozdíl mezi 2001: vesmírnou odyseou, kterou si můžu dát kdykoliv znovu a tímhle opulentním sci-fi, které jsem ani nemusel dokoukat a nikdy více už se k němu nevrátím. Podle mého názoru film při jeho premiéře neuspěl především z důvodů, že diváci nebyli ještě zblblí různými hovadinami, které se po roce 1982 na nás začaly z pláten řítit a to přímou úměrou s rozvojem PC grafiky a triků umožňující tyhle příšernosti točit. Přirozeně pak musel uspět režisérův sestřih, protože se jím trefil do tohoto zparchantělého vkusu dnešního diváka.

• 31.7.2017  03:15

Zajímavý počin na zajímavé téma. Dokumentu by ale slušela menší stopáž. Není mi taky moc jasné pro koho byl dokument určen. Výchovné metody v sexuální výchově jsem točil s panem Petrnouškem už v roce 2002 (Dospívání a menstruace: https://www.youtube.com/watch?v=FZ3rj6vc4j8) a už tehdy mi přišly místy značně diskutabilní. Navlékání kondomu přes ruku je jeho majstrštyk už od té doby.

• 30.7.2017  18:03

Zase jeden zbytečný film dobrý tak k tomu, aby zaplácl vysílací čas. Umolousaná přisprostlá lascivnost, která se snad Vieweghtovi nemůže líbit. Ale co, líbí - nelíbí - peníze jsou pořád potřeba. Pro které muže že je tento román a pro které film?

• 27.7.2017  01:22

Z tohoto seriálu čiší normalizační doba, což je umocněno neustálým soudruhováním. Nechápu, co ČT sleduje vysíláním tohoto průměrného normalizačního dílka mající za úkol popularizovat komunistickou VB.

• 16.7.2017  13:16
    Masaryk (2016)

Mne nechal tento snímek dokonale chladným, tak jako chladným byl celý film. Vlastně pak na mne působil správně. Prostě neurazí ani nenadchne. Pokud si ale chcete opravdu Jana Masaryka připomenout, pusťte si raději na iVysílání ČT Hledání ztraceného času se vzpomínkou na Jana Masaryka.

• 15.7.2017  23:07
    Čingischán (1965)

Američtí Mongolové se prohánějí v těch samých místech, kde se točil Vinnetou. Nejvíce mongolsky působila žena Čingischána. Ale americkému divákovi hltajícímu v té době Dallas, a nejen jemu, to jistě nevadilo a byl spokojen. Vzpomínám si, že nám dvanáctiletým klukům v té době také ne. Jinak není co komentovat - typický Hollywoodský spektákl té doby, který jistě celosvětově vydělal víc než se do jeho výroby vložilo. Jen je třeba zapomenout na historii, ale tenhle film nebyl dělán pro ty, kdo jí znají.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16