• Western

Stříbrný vítr (1954)

Zajisté, že film má své kvality, ale pro mne jsou postavy příliš přehrávané a přepoetizované a tak mne připadali i v době, kdy mne bylo jako Ratkinovi. Dnes už vypadají úplně směšně.

Hodný chlapec (2004) (TV film)

Typicky televizní neurazí ani nenadchne. Bez nápadu a bez invence. Poslední klapka a co tam máme v plánu dalšího? Klidně by to mohlo být natočeno i v sedmdesátých letech a nikdo by to nepoznal.

Znamení (2002)

Pro mne jen horor navlečený do sci-fi navíc plný nelogismů.

Stud (1967)

Tak tenhle film bych povinně předepsal všem nostalgikům po téhle době, kdy v USA se vyvíjely první integrované obvody a na obzoru byl již stolní počítač zatímco náš venkov pod vedením soudruhů vypadal velmi neutěšeně. Jaký rozdíl pohledu ve srovnání s tolik oceňovaným TV šlágrem Vyprávěj, z něhož nostalgie po životě v totalitě přímo kape.

Srdečný pozdrav ze zeměkoule (1982)

Scénář komunisti z Barrandova ořezali jak jen to šlo, ale skvělý Lasica se Satinským film skvěle táhli. V té době měli zákaz jak pro práci ve filmu tak v televizi, ale režisér Lipský si je prosadil. Věděl co dělá a vyplatilo se. 3+

Blade Runner (1982)

Tak tomuhle jsem prostě nedorostl. Ve filmu je stále noc, děj je tak k uzoufání rozvleklý, že jsem usínal i po desetihodinovém vydatném spánku. Pro mne to není nic víc, než detektivní trailer oblečený do hávu sci-fi. Jaký nebetyčný rozdíl mezi 2001: vesmírnou odyseou, kterou si můžu dát kdykoliv znovu a tímhle opulentním sci-fi, které jsem ani nemusel dokoukat a nikdy více už se k němu nevrátím. Podle mého názoru film při jeho premiéře neuspěl především z důvodů, že diváci nebyli ještě zblblí různými hovadinami, které se po roce 1982 na nás začaly z pláten řítit a to přímou úměrou s rozvojem PC grafiky a triků umožňující tyhle příšernosti točit. Přirozeně pak musel uspět režisérův sestřih, protože se jím trefil do tohoto zparchantělého vkusu dnešního diváka.

Sexuální výchova v Čechách (2012)

Zajímavý počin na zajímavé téma. Dokumentu by ale slušela menší stopáž. Není mi taky moc jasné pro koho byl dokument určen. Výchovné metody v sexuální výchově jsem točil s panem Petrnouškem už v roce 2002 (Dospívání a menstruace: https://www.youtube.com/watch?v=FZ3rj6vc4j8) a už tehdy mi přišly místy značně diskutabilní. Navlékání kondomu přes ruku je jeho majstrštyk už od té doby.

Román pro muže (2010)

Zase jeden zbytečný film dobrý tak k tomu, aby zaplácl vysílací čas. Umolousaná přisprostlá lascivnost, která se snad Vieweghtovi nemůže líbit. Ale co, líbí - nelíbí - peníze jsou pořád potřeba. Pro které muže že je tento román a pro které film?

Malý pitaval z velkého města - Aranžér (1982) (epizoda)

Z tohoto seriálu čiší normalizační doba, což je umocněno neustálým soudruhováním. Nechápu, co ČT sleduje vysíláním tohoto průměrného normalizačního dílka mající za úkol popularizovat komunistickou VB.

Masaryk (2016)

Mne nechal tento snímek dokonale chladným, tak jako chladným byl celý film. Vlastně pak na mne působil správně. Prostě neurazí ani nenadchne. Pokud si ale chcete opravdu Jana Masaryka připomenout, pusťte si raději na iVysílání ČT Hledání ztraceného času se vzpomínkou na Jana Masaryka.