Jino

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 28.12.2014  11:18
    Zmizelá (2014)

Pro mě zatím největší zklamání v dosavadní Fincherově tvorbě. Třičtvrtě filmu funguje výborně. Scénář si připravil výzvu především pro Rosamundu Pike, která si vyloženě říká o nominaci na zlatého mr. Proppera. Ani Affleck, přes svůj handicap čítající umění zahrát jen minimum hereckých poloh (hlavně ve tváři), nepůsobí vůbec špatně... postava Nicka mu vyloženě sedla. Zápletka téhož času začínala budovat cestu pro nadcházející finále a já si pochvalně pobrukoval, že takové kriminální drama tady už nebylo pěkně dlouho. Mezitím, co jsem sčítal pět červených hvězdiček pro CSFD, však přišel nečekaný zlom, kolaps a knockout v jednom. Tak podělat prvotřídně rozjetý kolos jsem ještě neviděl (Prometheus je proti tomuto více než slabým soupeřem). Je mi jasné, že v knize je na obhájení vedoucí k tak debilnímu jednání hlavních postav daleko víc prostoru a věřím, že to ve výsledku může i fungovat, ale tady to nefunguje a mně tak nezbývá nic jiného, než si za naštvaného skřípění zubů zaťukat na čelo a přemýšlet nad tím, proč to má proboha tak vysoké hodnocení.... možná ostatní viděli director´s cut s jiným finále. 60%

• 30.7.2013  11:35
    Lesní duch (2013)

Tohle opravdu zabolelo. Pro mě jedno z největších zklamání, které je bohužel o to větší, s jakým očekáváním jsem na nový Evil Dead čekal. Tam kde tvůrčí invence originálu dokázala vylekat, pobavit, zaujmout či držet diváka v napětí, tady nefunguje ani z jedné třetiny... a připadalo mi to, že se o to ani nikdo nesnaží. Dodíváno jen z úcty k originálu, i když ten si jakékoliv srovnávání s tímto moderním výblitkem krve vůbec nezaslouží. 20%

• 1.3.2013  10:26

Baseball nějak zvlášť v lásce nemám, proto jsem se obával, aby se náhodou nedostavil onen známý pocit nudy, kdy se díváte na hodinky, odpočítáváte zbývající čas a jen čekáte až vás titulky vysvobodí z něčeho, co je sice někde dobře hodnocené, ale vás to jaksi obloukem minulo... takže ve výsledku vám místo pochvalných kritik vyvstane na mysli myšlenka obsahující slova o tom, kde se sakra stala chyba nebo ... viděl jsem ten stejný film jako ti ostatní, kteří posouvají snímek do červených měřítek v hodnocení? ... Inu, já ho tentokrát viděl. Nevím jestli mám děkovat tomu, že sportovní drama z prostředí sportu, který u nás nemá až tak moc velkou tradici jako tam za velkou louží, ve své podstatě není ani o baseballu, ale spíš vyobrazení a napravení rodinných vztahů mezi ambiciózní kariéristkou a jejím postarším otcem, jenž se tak trochu po svěrákovsku, snaží coby důchodce být konkurence schopným vlivům moderní doby, kdy se technika a mladá krev dostávají do křížku s letitou zkušeností jednoho ostříleného baseballového skauta. A jak tento souboj nakonec dopadne? Ve výsledku vůbec ne špatně. Předem je třeba říct, že pokud někdo nemá rád Eastwooda, může mít s Trouble with the Curve problémy, ostatním je Clintova role nevrlého a zatrpklého starce dobře známá a předvídatelná. Ostatně stejně jako celý snímek, který ačkoliv je pojat jako drama a nenalezneme v něm nějaký větší dějový zvrat, soustředěně stojí na poctivých, pevných a trefných dialozích, které dávají prostor výborným hereckým výkonům známých tváří ... a pokud někdo neznal jméno Amy Adams, tak věřím, že vás (stejně jako mě) její projev příjemně překvapí. 80% - nejde sice o žádný mezník překonávající filmový počin, ale jeho délka příjemně rychle utíká s tím, jak velký fanoušek Clinta Eastwooda ho sleduje.

• 25.2.2013  12:57

Vcelku lehce nadprůměrný thriller, který díky hereckému projevu Jeffreyho Combse stojí být za to viděn fanoušky žánru. Ta čtvrtá hvězda je právě za doktora Westa ... na kterého jsem mimochodem po shlédnutí Would You Rather dostal chuť.

• 1.2.2013  20:37

1 série: 70%, 2 série: 80% Obě série tak nějak začínají výborně. Postavy a příběhy se rozvíjejí, divák je stále více a více napínán a zamotáván do jednotlivých, pospolu držících příběhů. Co chvíli je mu podstrkován fakt, že právě ta postava jejíž minipříběh zrovna sleduje je ta nejdůležitější, aby pak nakonec osud většiny z nich posmutně vyšuměl tak nějak do ztracena. Na druhou stranu je potřeba přiznat, že tohle se tvůrcům daří dokonale a každý díl má co nabídnout ... a to nemluvím jen o výborné Jessice Lange.

• 8.1.2013  10:36

Po všech stránkách kvalitní thriller, kterému chybělo k pěti hvězdám jen málo ... možná jen propracovanější zakončení ... "slabších" 90%

• 22.12.2012  13:37
    Sinister (2012)

Docela trpké zklamání, které přichází spolu s laciným koncem. Ten pohřbívá jinak celkem solidní atmosféricky rozehraný hororový thriller, který výborně nutí diváka sledovat a rozplétat případ vražd spolu s hlavním hrdinou. Toto kouzlo bohužel přestane působit, když divák zjišťuje, že je s případem dál než Ethan Hawke, a tak pro něho finále nemusí být tak šokující jak Derrickson zamýšlí (což se stalo bohužel mně). Kdyby tam byla ještě nějaká ta dávka originality navíc, byl bych určitě spokojenější, takhle jen mrzutě mávnu rukou nad lehce vychvalovaným hororovým produktem. 60%

• 10.11.2012  18:41

Trpaslíkovská desítka ... chutná jako tenkrát.

• 22.9.2012  16:47

Oproti jedničce je to podstatný krok zpět. Tam, kde v předchozím díle dokázal Stallone naroubovat vyhaslé i ještě stále žijící akční bijce, akci, kulky, nože, fighty a kdoví co ještě do ucházejícího (vzhledem k žánru zcela postačujícího) scénáře, tady to už bohužel neplatí. Druzí Postradatelní fungují nejlépe jako videopohlednice chudého bulharského venkova se záviděníhodnými návštěvníky v podobě velké škály akčních herců, kteří pořád něco demolují a pořád někoho zabíjejí, aby se nakonec mohli všichni setkat v kouzelné letištní hale, která je vzhledem k tamní chudobě až nápadně přepychová a hlavně se v ní velmi rychle ztrácejí a opět objevují civilisté, což lze ještě nakonec přejít s lehkým úsměvem na tváři. Co mě však zpětně mrzí nejvíc je fakt, že scénář je lajdácky odfláknutý a dialogy v něm povětšinou slouží jen jako bezduché mosty spojující jednu akční scénu s druhou. Některá camea mě potěšily - Van Damme a jeho uvěřitelně slizký záporák se stále efektivním otočkopem a samotný stín Chucka Norrise, který si ze sebe dokázal udělat legraci bez toho, aby to působilo jakkoliv trapně. Strhaný Arnie s věčně uculujícím se plešatým Brucem bohužel nepůsobili v akci tak dobře ... hlavně téosmistovka už viditelně nestíhala :-( , ale jejich slovní přestřelka na téma I´ll be back mě pobavila z Expendables 2 asi nejvíc. Jestliže jednička dokázala vyždímat z nabízející se chemie ústředního dua (Stallone/Statham) co se dalo, tady od toho West, Wenk a Sly bohužel upustili - Stathama trochu proškrtali a dali více prostoru ostatním členům bandy. Všechno tak na plátně působí jaksi bulharsky levně a násilně poslepovaným dojmem, že jsem čekal až se konečně vytasí zpoza roha Steven Seagal. S úctou ke všem zúčastněným 55%.

• 9.3.2012  09:46
    Robin Hood (2010)

Ale jo, mně se to líbilo. Crowe se na takové role hodí a v jeho podání má Robin Hood velké charisma, které spolu se Scottovou režií dávájí vzpomenout víc na Statečné srdce (a to já mám rád) než na příběh o začátcích sherwoodského legendy. A i když jsem čekal před samotným snímkem něco jiného (snad větší podobu s Costnerovou verzí), tak nemůžu říct, že mi nakonec toto vyprávění nesedlo. Navíc do toho výborně sekundují Blanchett, Hurt nebo Strong. 80%

• 25.2.2012  11:27
    Vendeta (2011)

Solidní akční thriller, který má docela povedenou a ne moc okoukanou zápletku o organizaci, která vám v určitých chvílích pomůže, ale na oplátku bude chtít v budoucnosti zase pomoc od vás. Bohužel tak trošku pokulhává v dramatické složce filmu. Ne, že by nebylo jasné že Cage, který využil těchto služeb organizace, nechce být jejím pěšákem a nechce plnit jejich rozkazy, ale jeho herecký přednes není až na takové úrovni, aby nabízené dilema dokázal s bravurou zahrát (což je pro mě velká škoda, protože jinak bych mířil v hodnocení o hvězdu navíc) Naštěstí to má svižný děj, který dokáže zahnat nudu do kouta a zajimavé herecké obsazení ve vedlejších rolích. 65%

• 21.2.2012  13:31

Naivní ptákovina, která se snaží být strašně cool, ale vůbec se jí to nedaří. Craig předvádí prakticky dva výrazy: 1) jsem drsnější než nejlevnější záchodový papír, 2) tak ale teď vůbec nechápu, co se tady děje, proto vypadám jak vyjevené děcko, které zrovna přišlo na svět. Ford pro jistotu hraje jen drsného Indiho. Samozřejmě, že ti dva dokážou na chvíli zabavit, ale moc dlouho to netrvá, protože Kovbojové a Vetřelci jsou strašně utahaní a mnohdy předvídatelní. I když zvrat v souvislosti s postavou Olivie Wilde mě překvapil a je jedno, že to bylo tím debilnějším způsobem, protože tomuto filmu už to ani snad uškodit nemohlo. Mimozemšťani sice nevypadali moc blbě, ale do westernu, který nechce být komedií, se vůbec nehodí. 35%

• 16.1.2012  21:10
    Trust (2010)

Trust je zajímavým filmovým počinem. Nestane se sice v žádném případě nějakým milníkem ... o to se snad ani nesnaží, ale spíše sází na aktuálnost celého dění ve filmu - anonymita na internetu. Schwimmer tímto dokazuje, že je opravdu schopný režisér a že dokáže citlivě převést scénáristický záměr na plátno. Nějaký thriller v žádném případě nečekejte, byli byste totiž zklamání ... taky jsem se nechal nachytat tím, že strohé nastínění děje nabízí krvavou odplatu. Trust však funguje na jiném principu, a to je drama, v němž sledujeme dopad pedofilního znásilnění pomocí internetu na nejbližší postavy v rodině oběti a samozřejmě na oběť samotnou. Viník v tomto případě odchází do ústraní, a i když by jste mu třeba tak jako já, udělali nejraději díru do hlavy, tak stejně nakonec přijmete schwimmerovu hru, která víc než cokoliv jiného nabízí kvalitní a uvěřitelné herecké výkony a hlavně ten zdvižený ukazováček, který na nás hrozí takřka v každém záběru - bohužel, protože postupem času by si Trust možná zasloužil jiné finále ... i na vzdory přechodu dramatu na krvavější žánr. 85%

• 14.1.2012  16:15

Mechanik je v podstatě klasické béčko, ale West ho natočil tak dobře, že se dá na něj dívat i přes áčkový filtr (s jedním okem zavřeným samozřejmě :-) ). Zápletka je jasná a role jsou rozdány hned po dvaceti minutách s tím, že divák už dopředu ví, jak celá záležitost dopadne. Naštěstí se Westovi povedlo zaujmout přehlednými akčními scénami, jakousi formou napětí a hlavně hereckým obsazením, což jako celek funguje jako náhrada za stokrát kopírovaný scénář docela dobře. Ať však chceme či nechceme, tak tento přes průklepák protažený skript stejně nedovolí Mechanikovi šplhat výš než by možná bylo zdrávo. Nic to však nemění na tom, že Statham je prostě rozený nakopávač zadků a ačkoliv hraje stejnou postavu i v několika jiných filmech ... dá se na něho s klidem pořád dívat. 70%

• 8.1.2012  12:59

Pan Popper a jeho tučňáci výrazně nezklamou, což je na jednu stránku rozhodně dobře, ale oproti tomu však vůbec nenadchnou. Celá komedie se pohybuje na tenkém ledě okolo průměrné podívané, kde zábavné momenty střídají ty nudné. Děj a zápletka okolo Carreyho postavy, jeho práce a rodiny jsou bohužel předvídatelné snadněji než počasí, a tak nezbývá než spoléhat na tu vtipnou partu černobílých opeřenců a Carreyho občasné hlášky... Jinak mě potěšilo setkání s Lanburyovou (tu jsem neviděl ani nepamatuji). S ohledem na to, že jde o rodinnou komedii však musím říct, že splňuje požadavky tohoto žánru dostatečně a patrně uspěje daleko víc u dětí než u těch starších. 55%

• 26.12.2011  19:03
    Dvanáct (2007)

Dvanáct rozhněvaných mužů (mám na mysli tu verzi z roku 1957) je klasika, kterou jen tak něco nepřekoná. Nepovedlo se to ani v roce 1997 a nepovedlo se to ani v rusům roku 2007. Je pravda, že remake s Lemmonem (1997) je jen kopie a tato ruská variace se alespoň snaží vnést do původní televizní hry (1954) inovaci v podobě zavedení dramatu do vlastní země s jinými zákony a jinými právy na život ve válkou zničené Čečně ... Což je vlastně jen dobře, protože tu a tam upadá do jakési agónie zbytečných minut, kdy jsem měl, během minipříběhů dvanácti porotců, nutkání vážně sledovat čas a byla to právě přiběhová linie čečenského mladíka, která mě s spolu s prvky z originální hry donutila dodívat tuto dvanáctku... ještě že tak, protože ten závěr mě vyloženě potěšil 65%.

• 21.12.2011  19:36

K neutuchající vlně ziskuchtivých remaků, sequelů a prequelů přistupuji vinou nejednoho zklamání se značným skepticismem, ale i tak jsem byl docela zvědavý jak dopadne film mající zobrazovat události, jenž předcházejí jednomu z nejpůsobivějších sci-fi hororů 80.let... Chápu, že někteří svoje hodnocení sázejí směrem nahoru, ale za sebe musím říct, že Carpenterovu kousku nesahá Počátek ani pod McReadyho roztrhané spodky. Skoro tři desetiletí dělí tyto dva snímky a jde to sakra poznat... bohužel. Tvůrci místo toho, aby se pokusili důstojně těžit z osvědčených prvků původní Věci a popostrčit ji anebo se ji alespoň vyrovnat, tak mi nabídli spíš otázku, zda-li mělo vůbec smysl (podle viděného výsledku) se do jedné z kultovních klasik sci-fi hororu vůbec narážet. Co je mi platné, že vidím mimozemštana v plné parádě několikanásobně víckrát, když ani z poloviny nevypadá tak působivě jako tenkrát. A to nemluvím o do očí bijící asimilaci, s níž se Věc jednou přemění podbízivě pomalu a podruhé rychlostí světla, jen aby dokázala zalepit scénáristovu neschopnost pracovat s postavami a dějem a co je ještě horší, i s divákem samotným - až mi to připadá jakoby celý snímek byl jen o konečné titulkové části a jak se k ní dostat, aby to nevypadalo, že chceme (tvůrci) z lidí jen ty prachy. Tímto u mě dostal na frak i jakýkoliv pokus navodit atmosféru, která by mou psychiku postupně napínala na maximum až bych si nakonec nadělal do trenek (to už měla větší kouzlo stejnojmenná počítačová hra). O tom, proč hlavní role byla psána v ženském rodě, se zamýšlet raději ani nebudu...tady je to zbytečné. Jeden z mála kladů padá paradoxně na vrub těm detailům, co mají tyto snímky společné - a těmi jsou hudební doprovod a určité sekvence, jenž upozorňují na pozdější události. Celkově mi tak zbyly jen pachuť v puse nad zbytečností Počátku a hlavu nahlodávající myšlenky, co by se stalo, kdyby se celého projektu chopil někdo schopnější a zkušenější, no zkrátka ten, kdo by s tvůrčí pečlivostí dokázal Carpenterův kult ctít a dal tak světu další podívanou na kterou se nezapomíná...na tohle bohužel ano. 30%

• 21.12.2011  10:58

Jednou větou... Opravdu kvalitní díl do série o Planetě opic...80%

• 21.12.2011  07:50

Vyměřený čas hravě zaplní tu dobu, kdy venku prší a vás nebaví nic dělat. Zaujme především myšlenkou, kdy necelé dvě hodiny divák sleduje jak by vypadal svět, v němž by se místo penězi platilo drahoceným časem. Pod touto rouškou je to však jen obyčejný thriller, po němž jsem měl pocit již několikrát viděného a slepeného v jeden celek. Nad hranicí tří hvězd to vytáhli jen dobrý Timberlake a ještě lepší Murphy. 70% ... na jedno podívání.

• 20.12.2011  08:30
    Super 8 (2011)

Výsledný zážitek předčil mé očekávání, které postupem času padalo s tím, jak byl hodnocen film, jenž v sobě nese otisky Spielberga a Abramse. Ale jak říkám, nebylo to vůbec špatné a pro mě, jakožto odkojence osmdesátkových a devadesátkových filmů, to bylo takové malé příjemné deja vu za účasti nádechu pera Stephena Kinga. 75%

• 15.5.2011  19:14
    Insidious (2010)

Povedený horor, díky němuž jsem po dlouhé době pocítil opět ten pocit nepříjemného mrazení v zádech, kdy se začnete nenápadně dívat kolem sebe, zda-li neuvidíte nějaký ten stín či jiný pohyb, co by vám mohl způsobit nemalou srdeční slabost. Insidious v mojich očích možná trošku sráží předtitulkové finále, ale na to, že jsem takřka v "každém" třetím záběru sledoval "remake" slavného Poltergeista, tak to dopadlo nadmíru dobře. Wan prostě umí ... a umí i vystrašit pěkně po staru. 75%

• 14.4.2011  19:37
    Fighter (2010)

Musím říct, že po shlédnutí mi v hlavě běžely útržky z daleko slavnějšího a prozatím pro mne nepřekonaného filmu z boxerského ringu. Ano, řeč je samozřejmě o Rockym, který mi Fighter několikrát hodně připomenul, i když je trochu jiný. Příběh se nesoustředí jen na boxera, ale dává větší prostor i jeho rodině a sledování vztahů v ní. Což by nebylo nic vyjímečného, kdyby jejím členem nebyl Dicky Ward, díky němuž jsem boxerský osud jeho mladšího bratra tak trochu přestal vnímat. Takže asi takto ... Hlavní roli sice hraje Mark Wahlberg, který v lehké váze možná válel, ale při střetu s těžkou váhou dostává tvrdé K.O od vynikajícího Balea, jemuž byl naštěstí scénář více nakloněn, takže to mohl herecky rozbalit a s přehledem si dojít pro Oscara ... zaslouženě. 85% díky Baleovi.

• 7.4.2011  11:58
    Na doraz (2010)

Ale jo, já se nenudil. Herecká dvojice na mě zapůsobila kupodivu dobře (spojení Downeyho a Galifianakise by mě ani ve snu nenapadlo) a já se po celou stopáže bavil. Todd Phillips po Pařbě ve Vegas nezklamal, i když ta byla samozřejmě daleko lepší, ale i tak se ukázalo, že tomuto režisérovi road movies docela jdou. 70%

• 7.4.2011  11:43
    Ďábel (2010)

Hororové béčko, které bohužel postrádá nějakou hustší atmosféru. Do karet mu však hraje jeho sympatická délka, díky níž film ještě než začne viditelně nudit, tak se pozvolna doplazí k závěrečným titulkům. Já se však obehrát jen tak lehce nenechám ... slabších 50%

• 7.4.2011  11:27

Nemůžu říct, že se mi to nelíbilo. Nádherné ztvárnění lesního života jsem si užil do sytosti a troufám si říct, že i daleko víc než kdybych byl v předškolním věku. Dabingové obsazení bylo trefné a i když jsem měl ze začátku problém s nejmladším svěrákovským hlasem, tak jsem si časem zvykl a zvykl jsem si i na ten nejstarší, který byl tak nepřirozeně prkenný, až plynně přešel do vypravěčského stylu. 85%.

• 7.4.2011  10:49

Docela tuctový thriller, který bohužel zkušeného diváka tohoto žánru nedokáže mnoho překvapit, a proto těch 105 minut bylo až až. Dokonce ani Zellweger Případu číslo 39 moc nepomohla, čímž chci říct, že bych se spokojil i s nějakou méně známou herečkou, která by se o proti Renée chtěla v tomto filmu i vytáhnout a zviditelnit a já bych mohl s klidným svědomím dát i víc hvězd. Tímto zůstává případ č. 39 nevyřešen, ale na druhou stranu musím napsat, že na sledování s drahou polovičkou je to ideální volba. 60%

• 12.10.2010  19:22
    V temnotě (2008)

Za ty herecké výkony všech zúčastněných nemůžu dát víc než slabších 40%. Ostatní prvky patřící do hororového či thrillerového žánru byly lepší, což však v celkovém srovnání všeho neznamená, že se jedná o bůhvíjak dobrý film ... i když jsem byl místním hodnocením (69%) docela navnaděn, nakonec jsem odcházel zklamaný.

• 28.9.2010  08:38

Usnul jsem zhruba v polovině .. .toť vše z bohatého zážitku nové Troškovi komedie.

• 4.9.2010  18:41

Stallone opět překračuje svůj stín a zase dává novodobé akční scéně další díl studie zvané - 80. a 90. léta: doba nefalšovaných akčních hrdinů s trefnými hláškami a údernými zásahy. Nemůžu jinak než za plný počet ... Slza nostalgie zamáčknuta, úkol splněn na výbornou.

• 22.8.2010  07:53
    Poldové (2010)

Bohužel jen oddechová jednohubka, která v režii Kevina Smithe postupem času upadá a stává se z ní jen komedie s rádoby ztrapňujícími se herci. Což mě mrzí hlavně u Willise, protože jeho parťák je poloviční dement a ty jeho vtipné hlášky nejsou ve většině případů vůbec vtipné. Asi to chtělo míň přiblých keců (Morganovu postavu do nějaké epizodní scénky :-) ), víc akce a větší prostor pro S.W. Scotta. Ten to alespoň pro mě zachraňuje na těch 50%.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24