Absolutní moc (1997)

Kdyby nebylo laciných berliček, kde se Eastwood snaží z diváka vyždímat emoce v podobě vztahu svojí postavy s odcizenou dcerou, možná bych dal i čtyři hvězdy, ale v tomto filmu mi to přišlo jako rušivý element, i když je pravda, že děj se díky vývoji jejich vztahu posouvá dál a nakonec přebírá více méně hlavní roli. 60% hlavně za herecké obsazení - C. Eastwood, Ed Harris, G. Hackman.

Absurdistán (2006)

No mě to moc vtipné nepřišlo. Luke Wilson mi tam dost neseděl, dost vtipů bylo nedokončených a ještě některé tak špatně podané, že sem se tomu fakt nemohl smát. O většinu vtipů se starali vedlejší postavy - teď nevím jestli to tak bylo tvůrci myšleno nebo nebylo. Tak i tak mě tahle komedie moc nenadchla...spíš mě potěšil ten nápad o vývoji lidstva, které bude v roce 2505 úplně tupé - tomuto dávám jednu hvězdičku a druhou dávám vedlejším postavám, které se starali o humor - dost se mi líbil ten pasák na konci :D

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Jimova životní role, která z něho udělala hvězdu. Takové komediální nadání nemá mnoho herců, ale Carrey ho dokázal zužitkovat dokonale a nastartoval tak svoji kariéru.

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat. Tentokrát se do filmu vbloudila i parodie a ty já rád. Jim je opět excelentní a celý film je vlastně One man show Jima Carreyho.

Air America (1990)

Průměrná akční komedie, která mě rozesmála jen v některých momentech. Neříkám, že je to nuda, ale přece jen jsem od Mela Gibsona čekal víc. O to víc mě příjemně překvapil Robert Downey Jr. Kdo hledá ve filmu nějaký hlubší smysl, bude asi míň zklamán než ten co se chce bavit. Je to takový šedý průměr. 55%

Akt (1997) (divadelní záznam)

Parádní dílko, super herci, jelení tanec Jaroslava Weigela, Miloň Čepelka v roli matky Žílové a samozřejmě pan Smoljak jako vždy geniální. Humor jenž vydává světu divadlo Járy Cimrmana je nenuceně skvělý a hodně na vysoké úrovni - díky duu Smoljak a Svěrák

Akta X (1993) (seriál)

Paranormální jevy, mimozemšťani, konspirační teorie, kryptozooligké objevy...tohle vše mě zajímá. Do toho výborný hlavní herecký sortiment v čele s Davidem Duchovnym a Gillian Andersonovou a o zábavu je postaráno, teda alespoň z větší části dílů, protože některé epizody mě nudily a nebavily. První série byly vynikající, pak už to s jednotlivými díly nebylo až tak dobré, ale na druhou stranu mě chytla ta dějová linie s mimozemským černým virem, Kuřákem, Krycekem a hledáním pravdy. V posledních dvou sériích pak víc než dobře drží Akta X nad vodou akční Robert Patrick. Výborných 80%

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Když jsem se díval na seriál, tak jsem se těšíval zpravidla na díly o paranormálních jevech, kryptozoologických úkazech a UFO. Jiné díly mě až tak moc nebrali a tohle je právě ten případ. Je sice hezké, že se Mulder a Scullyová vrátili, ale čekal jsem od toho víc než drsnou kriminálku. Ve skrytu duše jsem doufal, že se Carter zaměří na hororový žánr. Budování napětí šlo tady jaksi kolem, chvíli jsem si připadal jakobych opravdu sledoval "jen" seriálový díl. Určitý podíl má na tom také pro mě otravná vedlejší dějová linie (s tím nemocným chlapcem). Na doktorské prostředí preferuju jiného hrdinu - stačí mi House. Scullyová byla divná a nakonec jsem si stejně kromě jedné myšlenky z této dějové linky neodnesl nic. Finále nebylo moc působivé a myslím si, že celovečerní film by si zasloužil lepší finále. Navíc pokud se jedná o návrat Akt X. 40%

Alenka v říši divů (2010)

Burtonova fantazie opět vyloudila spokojený úsměv na mé tváři. Říše divů plná všelijakých barevných mutací spolu s hereckým projevem, hudbou a animací dává za vznik něčemu, čemu se jednoduše říká útěk z reality ... a je to jedno jestli je to do klobouku kouzelníka Pokustóna, v tomto případě do klobouku bláznivého Kloboučníka anebo jen slastné navrácení do dětských let, kdy fantazie je jednou z nejlepších vlastností dítěte, kterou mu leckterý dospělý člověk může jen tiše závidět ... ještě, že existuje Tim Burton. 80%

Alf (1986) (seriál)

Seriál mojich nejmladších let. Skvělé první díly, dost dobrý dabing Oty Jiráka přispěl k úspěchu v této zemi a ALF se tak stal před 15 lety touženým plyšákem každého škvrněte .... a to zaslouženě.