FuRYaN_iS_BaCK

Česko

2 body

<< předchozí 1 2
    • 15.2.2018  18:01
    Půjčovna masa (TV seriál) (2018)

Ale jo, zase další krok v Netflix produkci. Vypadá to líp jak spousta filmů, takže mi to dává naději, že Witcher bude stát za to. Zajímavě vykreslený svět, dobré postavy (nejlepší byl Poe) a klasická zápletka o nedotknutelnosti bohatých. Flashbacky nedovádí pozornost od hlavní linky, jen chytře doplňují mezery a vysvětlují motivace a situaci. Slušná akce i kamera, scenář bez větších blbin i když jedno dvě klišé se objevily. Solidních 80 %.

• 15.2.2018  12:46

SPOILERY Kde začít? Výbornej rozjezd, krátké představení Wakandy, trochu akce. Skvělý hudební podkres, kombinace hip-hopu a afrických melodií. Wakanda vizuálně nádherná, kombinace modernosti a tradice se povedla na jedničku. Následuje pasáž v Jižní Korei, která je jedna z nejlepších akcí, kterou sem ve filmu viděl za posledních pár let. Nicméně zhruba v polovině filmu, kdy se objeví hlavní záporák, film ztrácí tempo. Druhý souboj o korunu Wakandy je nudný, výsledek očekávaný. Konec filmu mi přišel divný, protože mnoha postavám chyběla motivace, bitvy se účastnil jenom jeden kmen (kde byly zbylé tři). Proto pro mě zůstává Panter jen lehce nadprůměrný, konec to pro mě zkazil. 70%

• 16.1.2018  01:21

Mělo to zajímavý nápad, na fanfilm výbornou kameru, střih i hudbu. S trochu větším rozpočtem si dovedu představit seriál. Škoda, že se s takovou láskou netočí i stamilionové blockbustery.

• 5.1.2018  10:09

Jeden, dva světlé okamžiky nevyvažují tupost děje a jednu z nejhorších posádek v historii filmu. Debilní rozhodnutí střídá dementní rozhodnutí, všichni pořád brečí, je to jak dívat se na bandu amatérů ze Scary Movie. Jediný štěstí, že to skončí špatně, celá kolonie chcípne a vyčísti to až Ripleyová.

• 20.11.2017  03:00
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Holy fucking shit. Není to dokonalej seriál, ale výborný zobrazení komiksovýho Punishera. Sice nejsou drženy komiksový linky kvůli propojenosti s Marvel univerzem, ale charakterově tam Frank Castle prostě je. Jon Bernthal tu nasranost a agresi hraje neskutečně, v jeho mručení a hraní s kamennou tváří mu může sekundovat tak akorát Tom Hardy. Tleskám Netflixu, jestli se takhle budou snažit u Zaklínače, tak se máme na co těšit.

• 24.5.2017  01:23
    Velký dar (2017)

Né, že bych matematice nějak extra rozuměl, ale mám pro filmy z tohoto prostředí slabost. Nejenom mě, ale i akademii oslnila Beautiful Mind o laureátovi Nobelovy ceny Nashovi. V posledních letech pokračoval Asa Butterfield v Brilliant Young Mind a Dev Patel si zahrál muže, který znal nekonečno. Gifted si vypůjčuje reálné teorie, konkrétně 7 mileniálních "problémů", z nichž byl do dnešního dne vyřešen pouze jeden. Jeden ze zbývajících je využit jako premise geniality v tomto snímku. Snímek ho vhodně využívá, nicméně nezabíhá do nicneříkajících detailů, spíše je to takové lanko, které nás nakonec i doprovodí do závěru. Ač by se pěti hvězdami nemělo plýtvat, film ve mně zanechal tak příjemný pocit, že neodolám. Když Chris Evans dokáže utáhnout stamilionóvé marvelovky, není boha, aby si neporadil s nezávislým snímkem za pár babek. Třešničkou na dortu je výborná Mckenna Grace, kterou určitě nevidíme naposled. Tento typ filmů obecně nevyhledávám, ale takhle jednou za čas se moc rád podívám.

• 3.6.2016  01:24
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

wubba lubba dub dub

• 10.4.2016  22:10

Mám rád Annu Kendrick a přímo zbožňuju Sama Rockwella, ale spolu jim to moc neklapalo. Docela zajímavý nápad, ale hodně slabě zpracované. Nezajímaví zloduši a málo vtipných a vlastně i akčních scén.

• 3.4.2016  18:38

Sam Rockwell a Emma Roberts? Mohli by spolu točit tak jeden film ročně :)

• 5.2.2016  23:22

"Is this a dog? No, this is not a dog"

• 21.12.2015  03:00
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

Druhá série 90%, takhle zvládnutý seriál ve všech ohledech jsem dlouho neviděl.

• 17.12.2015  05:24

Ještě nehodnotím, musí se to ve mně nějak uležet. Pořádně nevím, kde začít. Určitě varuji, že můj komentář může obsahovat SPOILERY, takže číst jen po shlédnutí! Kdybych to měl shrnout jednou větou, tak mi to přijde jako kombinace původní trilogie pro novou generaci. Ve filmu se víceméně nestane nic nového, ničím nepřekvapí. Na jednu stranu to je dobře, mohlo to dopadnout i o dost hůř, ale zkrátka chybí nějaký wow moment, wow efekt, kdy by člověk zajásal a byl vyloženě šťastný, že má šanci vidět nové války. Když to vemu postupně, moc se mi líbil rozjezd a představení nové vlny hrdinů. Jsou velmi likable, Rey je zlatíčko, Finn je taky dobrej, Poe je instantně moje oblíbená postava. Začíná to velmi zvolna, s táhlými záběry a dostatkem času (jak jen to ve filmu jde) pro nějaký základní vývoj a představení charakterů. Střet nové generace se starou vojnou je taky velmi povedený, nostalgie tu hraje hlavní roli, což ze začátku určitě nebylo na škodu. Co mě mrzelo, bylo až její nadužití, což mi přišlo jako přílišná snaha zavděčit se původním fanouškům (což podle mě ve výsledku ani neocenili). Jde o to, že narážek a vsuvek je tam až moc a ve výsledku chybí originalita. Dějová linka jakžtakž funguje, motivace hlavních hrdinů jde sledovat, nicméně po dvou třetinách filmu si tvůrci řekli: "Tak a dost, něco novýho tam bylo a teď zkopírujem konec epizody IV." Další obrovská superzbraň (která mimochodem zničí X obydlených planet a s člověkem to ani nehne), která má konstrukční chybu, které si vedení odboje všimne za 2 minuty a naplánuje strategii, jak ji úspěšně zničit. (V plánovací scéně mi přišlo, že to Harrison snad i paroduje, že to nemůžou myslet vážně). Hlavní záporák (této epizody, na nového Císaře Snoka si ještě počkáme) mi byl vesměs sympatický. Líbilo se mi, že byl nevyrovnaný a trpěl záchvaty hněvu, nicméně chyběl tam nějaký impuls, proč je takový. V tomto bodě doufám, že to bude více objasněno v dalších dílech. Hanova smrt mi přišla velmi předvídatelná, chybělo jí nějaké entré a ztrácela smysl, aneb Han tím ničemu nepomohl. Závěrečný souboj byl úplný nonsens, protože Kylo celý film demonstruje, že je silným uživatelem síly a netrénovaný "uklízeč" proti němu neměl vydržet ani 2 sekundy. U Rey bych bral, že se v ní probrala síla, ale i tak by neměla být žádným soupeřem ani pro zraněného cvičence Luka Skywalkera. V této scéně jsem hrozně doufal ve voice over právě Luka, kdy by nějakým způsobem Ray našeptával, co má dělat a vedl ji. Protože pokud se nemýlím, tak ve chvíli, kdy Ray poprvé uchopila z truhly světelný meč (ten se mimochodem vzal kde? spadl někde z bespinu, Luke si do epizody VI musel udělat novej), tak se mi zdálo, že tam Luke řekl něco ve smyslu: "To jsou tvé první kroky." Pokud to byl vážně on, tak je to jeho jediná věta ve filmu. Závěr filmu, kdy 15 minut trvá 15 hodin a once again skvadra 15 x-wingů rozbombí nezničitelnou vesmírnou stanici, která během 3 vteřin řetězové vybuchne, ani nekomentuju. Povýbuchová pasáž byla uspěchaná, nikde nebyl vidět smutek nad ztrátou jednoho z největších hrdinu Rebelů. R2 se zázračně probere, ukáže, kde se teda schovává ten náš filuta a všichni jsou šťastní. Není tam zmíněné, jak dlouho je pryč (ale musí to být nějaký ten pátek, když si Kylo stihl udělat takovou pozici ve First Orderu) a když teda zjistí, kde je, tak tam pošlou chudáka Chewbaccu (který by se, alespoň podle mě, měl polozbláznit ze ztráty svého nejlepšího přítele a celoživotního společníka) a random holku (která je bohužel asi jeho dcera) místo sestry, která by ho potřebovala vidět ze všech nejvíc. No, doufám, že tohle mělo sloužit jako úvod novým fanouškům do světa SW a v dalších dílech se objeví více originality a něčím nás překvapí. Posledním minusem pro mě byla hudba, chyběly mi klasické silné motivy (které se objevovaly i v epizodách I, II a III), při kterých běhá mráz po zádech. Tady mě žádná melodie nezaujala. Co musím pochválit, tak vizuální stránka neskutečna, tady není co řešit. All in all asi zklamání, třeba to s odstupem bude lepší.

• 20.11.2015  17:04

Po shlédnutí následuje hořkosladká melancholie, nezaspat jí a radši jít ven s přáteli udělat něco poprvé...

• 6.10.2015  20:34
    Brooklyn 99 (TV seriál) (2013)

Neskutečně příjemná oddechovka se sympatickými postavami, která má každá svůj účel a dohromady vždy 20 minut baví. Povedená záležitost.

• 13.9.2015  03:00
    Ten kluk (2007)

"You remember that girl mate? We saved her."

• 2.9.2015  01:25
    Bojovník (2015)

Jednohubka předvídatelná od začátku až do konce. Mám rád Gylenhaala (jeho přechod od Nightcrawlera k tomuhle obdivuhodný), takže to nebylo žádné utrpení. Z mírného průměru to pro mě vytáhl soundtrack, kde se Eminemovi zase jednou povedl song, který se výborně hodí k náladě filmu.

• 18.7.2015  23:39
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

"Save me Barry!"

• 11.7.2015  03:23
    The DUFF (2015)

průměr, sympatickej cast a proboha Belle Thorne je 17?!

• 11.7.2015  00:23

No snažil jsem se odpoutat od mé vlastní představy, jak vypadá knižní Jack Reacher, ale bylo to docela těžký. Nicméně, když jsem na to chvilkama zapomínal, tak jsem se díval na solidní akčňák s na jistotu hrajícím Cruisem.

• 28.6.2015  19:39

Za Blake.

• 23.5.2015  21:12
    Iron Man (2008)

"The truth is, I am Iron Man."

• 20.3.2015  00:35
    Laggies (2014)

4. hvězda za Rockwella.

• 5.2.2015  14:25
    Strážce pořádku (TV seriál) (2010)

On this lonely road, trying to make it home...

• 3.1.2015  14:27
    Vincentův svět (TV seriál) (2004)

LOOOOOOOOOOYD

• 7.12.2014  00:54
    Loudilové (2009)

Konečně teen komedie, kde není ústřední duo kamarádů v každé konverzaci přehnaně trapné a v každé situaci bezradně neschopné.

• 24.5.2014  14:49

"Listen to me very carefully, my friend. Killing will not bring you peace." "Peace was never an option."

• 8.3.2014  20:59

Chyběl Buttler a pořádný hlášky. Tři hvězdy za kozy Evy Green.

• 15.1.2014  23:13

Yeah, it's official, I want to be Sam Rockwell's best friend.

• 4.12.2013  18:25
    Kravaťáci (TV seriál) (2011)

Yeah! I'll step back, whie you go dance. The Greenback Boogie, motherf*ing boogie.

• 11.9.2013  22:20
    Riddick (2013)

Pokus o navrácení k temné a "gore" jedničce ne úplně vyšel. Jednička byla boží, Riddicka si nebylo možné neoblíbit, takový badass antihrdina se jen tak nevidí. Dvojka byl trošku megalomanský pokus s mnohonásobně vyšším rozpočtem, kde Riddick skákal z planety na planetu a rušil, co mu přišlo pod ruku. Ale neurazila, bavil jsem se dost. Ve třetím pokračování mi přišlo, že Riddick trochu změkl (sám to i na začátku říká) a to mě zklamalo. Prostřední stopáž znovu výborná, aneb elimace žoldáku po jednom, která je dohání k šílenství, nikdy neomrzí. Konec dobrej, až na poslední dvě minuty, které mě teda zabolely moc. To nebyl Riddick.

<< předchozí 1 2