Fordzy

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 17.6.2019  14:02

Japanese cut aka Director's cut/Soundtrack: Mychael Danna: 70%

• 7.6.2019  22:36

Viděna verze s hudebním doprovodem od Mikea Kikera. https://youtu.be/BRUkyHvsvfg

• 29.4.2019  13:39

Obrovské zklamání. Jedna z nejočekávanějších bitev za posledních deset let a co jsme dostali? Tmavou, nepřehlednou, zběsile sestříhanou, předvídatelnou, nelogickou, bez jakékoliv pointy... jakože bitvu... Nevěřím, že už mne D&D dokáží něčím překvapit. Bylo to dobře vygradované, s dobrým soundtrackem a některé scény byly úžasné, ale co naplat, když to postrádá jakoukoliv logiku a ve většině scén jsem pouze odhadoval, jaká postava se zrovna hlásí o pozornost. Spoiler: Sakra, aspoň jedna z hlavních postav mohla zemřít. Věnovat se celý druhý díl rozloučení s postavami a následně zabít pouze tři minoritní a dvě vedlejší postavy je podvod na diváky(Shame on you D&D). Pointa okolo Night Kinga totálně zabitá(To mělo být zakončení linky, která se táhla už od začátku seriálu... Vážně??!). Teleportace postav, sebevražedný útok Dothraků a nelogické změny pozic a počtu Chodců, mezi střihy, jsou už jen třešinky na tomhle zatuchlém dortu. Doufám, že bitva o Královo Přístaviště, bude mnohem lepší a Bitva o Zimohrad, snad byla jen nedovařený předkrm.

• 8.4.2019  10:25

Theatrical cut: 70% Director's cut: 50% Důrazně nedoporučuji Director's Cut, obsahuje spoustu zbytečných a ukrutně zdlouhavých scén, které citelně ničí tempo filmu.

• 6.4.2019  16:54

Director's cut: 75% "it's like being a kid at a toy store and just have an unlimited toys, I love it" - F. Gary Gray

• 10.3.2019  11:16

S přehledem nejlepší díl. S animací od několika nejlepších animátorů dnešní generace. A hlavně jsem se konečně dočkal kultovní skladby Bloody Tears.

• 13.11.2018  20:29
    Iron Sky (2012)

Director's Cut: 75%

• 12.11.2018  22:00

Tak přeci jsem se po letech čekání dočkal Raid 3. Ultra brutální - jednoznačně jeden z nejbrutálnějších akčních filmů v historii. S perfektní kamerou a Uwaisovou precizní choreografií soubojů. Příběh... Lepší předstírat že to žádný příběh nemá. Ve výsledku je to víc Gore vyvražďovačka s brutalitou na úrovni raných klenotů Petera Jacksona. : 85%

• 3.11.2018  20:16
    Ping Pong The Animation (TV seriál) (2014)

Masterpiece. Povinnost pro každého kdo to z anime myslí vážně a nevadí mu abstraktnější animace. 90%

• 7.10.2018  22:04
    Warriors (1979)

Ultimate Director's cut: 74%

• 7.10.2018  15:02
    Apokalypsa (1979)

Redux cut: 95% Theatrical cut: 90%

• 28.11.2017  09:22

Hlavní pozitivum vidím v tom, že pátá série není taková sračka jako byla čtvrtá série. Oživení Michaela je kupodivu vysvětleno smysluplně a do čtvrtého dílu je i celá zápletka dobře vystavěna a ukrutně zábavná, ale bohužel od pátého dílu se hrdinové dostanou z vězení a začíná scénáristická neschopnost a trapnost ve velkém stylu.

• 22.10.2017  20:48
    Hóseki no kuni (TV seriál) (2017)

Jako fanoušek mangy bych jen zmínil pár detailů. Nečekejte klasicky vyprávěný příběh a "normální" postavy. Hoseki no Kuni je spíše filozofické a abstraktnější dílo. U anime můžu pochválit nádhernou a netradiční animaci jdoucí v duchu předlohy.

• 2.8.2017  08:51

Sanders je neschopný patlal a z těžce filozofické předlohy udělal nudnou slátaninu s nádechem romantiky. Příběh částečně odpovídá předloze, ale z předlohy si bere jen některé prvky a divákovi je předkládá ve formě hloupých dialogů a hlavní linka okolo Motoky je zdlouhavá a věnuje se jí zbytečně moc prostoru a Scarlett je mimořádně otravná a celou dobu se tváří jako by ji ulítli včely. Sanders je takový patlal, že jedinou scénu nedokáže natočit zajímavě nebo originálně a veškerá akce je průměrná, střih je špatný a koncepce záběru ani nedává smysl. Vizuál se za každou cenu snaží odlišit od Matrixu, který už původně vykradl myšlenky a vizuál z originálního GITS a paradoxně je lepší adaptací GITS než tento film a všechno je tudíž strašně přebarvené, CGI je hnusné a nepřesvědčivé. Hudba I přesto že se na ní podíleli dva věhlasní skladatelé je špatná a generická, nejlepší skladba zazní v titulcích a to proto že je přebraná z originálu. Líbilo se mi jakým způsobem vysvětlili, proč je Motoko beloška a badass Kitano s bouchačkou to měl těžce na háku a se všemi mluvil japonsky i když to nedávalo smysl. Silně nedoporučuji, pokud nemáte averzi na anime, tak se radši podívejte na původní filmovou i seriálovou verzi, případně si přečtěte originální mangu. 20%

• 30.7.2017  15:44

Smíchejte Snatch, Holmese a Artušovské legendy a dostanete King Ritchie: Legend of the Style! Takto by měl znít opravdový titul filmu, který by v pohodě fungoval bez Artuše i bez meče, ale nefungoval by bez Ritchieho osobitého rukopisu. Jako vždy Ritchie exceluje v humorných i akčních scénách. Kdo miluje Ritchieho, tak tentokrát dostane tak velkou nálož mistrova neuvěřitelného stylu, že kvůli plnému vychutnání všech detailů jsem si film musel pustit dvakrát a některé scény i desetkrát. Ritchie si Artušovskou legendu přetvořil do Hard Rockové verze, která obsahuje velký slony, hady, ženské Merliny, dvě kulervoucí akční full CGI scény bez střihu, dvě boží intra, sexy moderní kabáty spoustu vtipných odkazů na legendu a dostatečně korektní partu kulatých rytířů čítající Sira Černocha, Armence, Číňana a lukostřelce Malíčka z GOT, to podpořené božím soundtrackem a nejlepším královským pasáčkem koz Charliem Hunhamem. 85%

• 13.7.2017  19:18
    Blame! (2017)

Možná na zemi, možná v budoucnosti... Těmito slovy začíná geniální manga autora Tsutomu Nihei a vyznačuje se velmi abstraktní kresbou, nízkým počtem dialogů a absencí klasicky vyprávěného příběhu s důrazem na majestátní stavby a prostor pro vlastní interpretaci. Adaptace takového díla je prakticky nemožná a tak se studio Polygon Pictures(tvůrci povedeného anime Sidonia no Kishi, taktéž podle mangy od Tsutomu Nihei) rozhodlo víceméně pouze inspirovat mangou a využít některé postavy a prvky a vytvořili film, který samozřejmě nedosahuje kvalit předlohy ale samostatně obstojí dobře a divákovi nabídne více mainstreamovější a ukecanější zážitek v koncetrovanější podobě. Hlavní hrdina Killy a jeho putování je ve filmu spíše vedlejší a do čela se dostává skupinka přeživších lidí. Příběh je dostatečně zajímavý a zápletka okolo přeživších je na konci uspokojivě uzavřená. Akce je pěkná, ale oproti předloze značně cenzurovaná a moc krve a ústřelených hlav jsem se nedočkal, předloha je v tomto značně brutálnější a nabízí mnohem různorodější typy nepřátel. Záběrů na majestátní stavby je oproti předloze poskrovnu a o správnou atmosféru se stará především dokonalý soundtrack, bez něho bych musel jít s hodnocením níž. Tvůrci si chytře nechali dost prostoru pro potenciální pokračování a snad se v budoucnu dočkám i dalších oblíbených postav. 70%

• 9.7.2017  10:15
    Castlevania (TV seriál) (2017)

Fanouškem herní předlohy jsem už dlouho a nečekal jsem, že se někdy dočkám adaptace(přesněji třetího dílu z roku 1989 vydaného na NES). Tvůrci mají nejspíš v plánu pokračovat chronologicky a tak začali třetím dílem, který je prequelem. Adaptace dopadla velmi dobře (pravděpodobně první dobrá herní adaptace), bohužel se Netflix rozhodl k produkci pouhých čtyř dílů, nejspíše si chtěli otestovat jaký bude zájem a tak je příběh úseknutý zrovna v momentě když se začne pořádně rozjíždět(byla oznámena druhá série). Animace pěkně kombinuje západní a japonský styl animace(na animaci se podíleli především Američané a Korejci), k nejlepším scénám patří finální duel. Anglický dabing je taktéž kvalitní, Richard Armitage je v hlavní roli náležitě sarkastický a hází jednu hlášku za druhou. Velkou výtku bych měl k hudbě, která není úplně špatná, ale skladatel nejspíš vůbec neviděl scény a hudbu složil takzvaně naslepo, tudíž hudba působí moc genericky a scénám nedodává potřebný adrenalin, o to víc zamrzí když předloha má vynikající soundtrack v čele s ikonickou skladbou ,Bloody Tears která se objevuje v každém díle a očekával jsem ji i v anime, tak snad příště. 79%

• 16.6.2017  13:46

Takto dopadne adaptace, když jí vložíte do rukou netalentovanému amatérovi, který už u Macbetha ukázal, že je prvotřídní uspávač hadů a hrdě prohlašoval, že herní předlohu nikdy nehrál. Kurzel si prostě řekl, že natočí Psychodrama a tak se od začátku snaží diváka unudit zmatečným tlacháním v ve fádní přítomnosti a když už vysvitne naděje a děj se občas přesune do minulosti, tak žel bohu jsou všechny akční scény nemilosrdně zničeny frenetickým střihem a špatnou kamerou, byť choreografie se zdála být zajímavou. I přes velký rozpočet je CGI velmi nekvalitní a zabijí všechny dobré kaskadérské kousky. Příběh kupodivu obsahuje všechny stěžejní prvky předlohy, ale jsou divákovi předkládány v naprosto zmatečné formě, nikterak nerespektujíc smysl předlohy. Dialogy jsou špatně napsané a herecké výkony tragické. Fassbender mimořádně nesympatický. Hudba od režisérova bratra je stejně špatná jako režie... Jako fanoušek předlohy, který hrál všechny díly jsem velmi zklamaný , snad seriál bude kvalitnější. 20%

• 7.6.2017  02:30
    John Wick 2 (2017)

Druhý Wick obsahuje přesně to "kouzlo", které mi chybělo v prvním dílu. Tam kde jednička byla řemeslně dokonalým akčňákem s jednoduchým příběhem, tak dvojka je opravdovým uměním, které se dnes už moc nevidí. a navrch přidává tolik potřebné rozšíření "zabijáckého universa" s potenciálním přesahem do komiksů nebo seriálu. Nemůžu souhlasit s některými uživateli, kteří to srovnávají s magnum opusy Johna Woo(přeci jen to je nepokořitelná meta), ale v dnešní blocbusterové době je zázrak, že vznikne film, tak vizuálně a scénograficky dokonalý, který se prvoplánové nepodbízí konzumním divákům a snaží se přinést trochu poctivé filmařiny a nadhledu. Objektivně nemám akčním scénám co vytknout, střihu je minimum, kamera se zmateně netřese a často scénu snímá přehledně z jednoho místa a choreografie je na špičkové úrovni. Subjektivně bych radši viděl Vaughnovu akčnější kameru z Kingsmanů, ale zase nemůžu chtít všechno. Rozdělení Stahelskiho s Leitchem bylo jedině k prospěchu a Stahelski si pevně udržuje svůj osobitý styl. Jeden z horkých favoritů na minimálně třetí nejlepší akční film roku, uvidíme co přinesou Kingsman 2, Baby Driver a Leitchův Atomic Blonde. Tento rok je na akční filmy velmi výživný. 90%

• 20.5.2017  23:15

Black and Chrome Edition: 80%

• 18.5.2017  15:07
    Total Recall (2012)

Mnou původně přehlížený a zatracovaný remake kultovní klasiky se Šwarcíkem si ke mně na konec našel cestu a pohlížel jsem na něj s čistým okem, nehledě na oblíbený originál a byl jsem příjemně překvapen bravurní akcí a krásným vizuálem připomínající několik Sci Fi klasik. Škoda, že do kin byla poslaná zprzněná verze určená pro masy a z propracované zápletky se stal rozbředlý guláš. Na druhou stranu v Director's cut je zápletka komplexnější a propracovaná do nejmenších detailů, obsahujíc více postav(předně postavu kterou hrál Ethan Hawke) a nenechá diváka, byť na vteřinu odpočinout od myšlenky "Je to realita, nebo sen" a obsahuje odlišný konec. Výhrady bych měl k několika dialogům šustícím papírem, občas přemíra Lens Flare a zbytečně rozvleklé finále.Director's cut: 75%

• 18.5.2017  01:16
    Vetřelec (1979)

Director's cut: 87%

• 17.5.2017  01:32

Bohužel, Exodus je Ridleyho nejnudnější film na kterém je opět znát zlý producentský dohled a nejspíš by dojem trochu vylepšil Directors Cut, ale pochybuji o tom. Nejvíce zaujme epické finále. 50%

• 16.5.2017  22:04
    Gladiátor (2000)

Extended Cut: 90%

• 16.5.2017  00:11

Mangold už u nedoceněného Wolverina ukázal, že kašle na dětinská očekávání a jede si pěkně po svém, ale až teď nesvázán dětskou přístupností, vypustil ze řetězu toho pravého Logana, s hektolitry krve, sprostostí a naservíroval ryzí, chlapské Drama u kterého jedno oko nezůstane suché. Jackman se Stewartem fenomenální a navždy v paměti. Dafne Keen považuji za objev roku a věštím ji zářnou budoucnost. 85%

• 15.5.2017  16:39
    Blade Runner (1982)