Spartakus (1960)

Remastered Edition: 75%

Troja (2004)

Director's Cut: 60%

Neporazitelný: Návrat krále (2016)

Boyka is Back! Démon Scott Adkins opět předvádí to nejlepší co se dá v akčním žánru vidět, i když se neukáže tolik známých fighterů a bohužel zápletka o vykoupení se, odehrávající se mimo vězení je oproti dokonalé a drsné trojce značně sentimentální a zbytečně hrající na city... ale stejně příběh nikoho nezajímá, takže to nevadí. Hlavní parte tu hrají bitky a ty jsou jako vždy s dokonalou choreografií a perfektní kamerou. I když tentokrát není pod režií podepsán mistr Florentine, tak to není vůbec poznat a jistě z producentského křesla dohlížel na každý záběr. Pokud se bude další díl odehrávat ve vězení, tak to bude jistě nářez srovnatelný s trojkou. 77%

Mahó šódžo Sonico magica (2011)

Aprílový žertík firmy Nitroplus odkazující na Madoku Magicu. Když se budete pozorně dívat, tak uvidíte Makise Kurisu z Steins;Gate. video

Šingeki no kjodžin - Season 2 (2017) (série)

Čekali jsme dlouho, předlouho a jako jeden ze statečných jsem odolal pokušení čítati mangu, takže všechny plot twisty si náležitě užiji. První díl, nepřekvapivě začíná přesně tam kde skončila první série. Pokračuje v nastoleném trendu, předkládá nějaké to nepostradatelné mluvení, nádhernou akci a hned se na diváka valí další plot twisty a nové postavy. Po první díle jsem plně uspokojen a nedočkavě vyhlížím příští sobotu. Jen bych vytkl přítomnost CGI koní, které se do celého stylu nehodí, ale to je bohužel obecně problém dnešních anime. Opening ani Ending svojí kvalitou nepřekvapili (to snad ani nikdo nečekal), ale překvapili přítomností mindfucků a náznaky plot twistů. Zatím plný počet a očekávám, že to tak i zůstane. P.S Byl bych rád kdyby čtenáři mangy nepsali spoilery ani náznaky spoilerů do komentářů :)

Fate/Grand Order: First Order (2016) (TV film)

First Order je značně pomalu se rozjíždějícím a po animační a příběhové stránce rozporuplným prologem k mobilní hře Grand Order. Ve hře se objevuje většina postav které Fate universum může nabídnout a mnoho nových, v kostce je to jeden velký crossover fanservice. Prolog nabízí skvělého Lancera(Chu Chulain) zde jako Caster! a velmi dobrý souboj s Ryder(Medusa) zde jako Lancer! . Hlavní hrdina musel být pro potřeby anime opatřený vlastní osobností a vznikl klasický shounen hrdina který nestojí za řeč. Hra skýtá mnoho zajímavých příběhových arců, které v budoucnu jistě budou přetaveny do dalších kvalitnějších anime adaptací. Např. tento arc obsahující postavy z Fate/Zero a Kara no Kyoukai - trailer 50%