Lord Fuck

Lord Fuck

pracující

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 13.7.2006  21:50
    Kristova léta, dámy... (TV film) (2003)

Vyprávění pěti žen středního věku nad sklenkou vína o životě, mužích, práci,... je podáno lehce, s kapkou sentimentu a hlavně otevřeně. Tento pozoruhodný dokument, který je určen převážně ženám, je velmi otevřenou sondou. Své mládí prožili v komunismu, ale teď mají možnost volby. Avšak, kdy je ten pravý čas zvolit si svou vlastní volbu? Myslím, že i když nejste žena středního věku, tak i přesto si z této sondy odnesete víc, než jste čekali.

• 11.7.2006  22:58

Curtis Hanson stvořil další vskutku dobré drama. Drama velmi netradiční, tvářící se spíše jako komedie (název, herečky)avšak při sledování filmu vám dojde, že je to něco víc než jen obyčejná komedie. Základním kamenem úspěchu je kvalitní předloha o slastech a strastech dvou, na první pohled, odlišných sester. Jejich vztah působí zejména díky skvělým herečkám velmi reálně a uvěřitelně. Jejich výkon skvěle doplňují vedlejší postavy, v čele s okouzlující Shirley MacLaine. Je to příběh zrady, průměrnosti a možná i odpuštění, ale to poznáte sami, pokud sáhnete po tomto filmu. A já vám to vřele doporučuji. Zažijete totiž 130 minut příjemně stráveného času.

• 9.7.2006  14:40
    Krysař (2003)

To nejlepší, co se za jeden den natočilo.

• 9.7.2006  14:39

Velké zkurvení skvělé pc hry. Totálně bez nápadu

• 9.7.2006  14:28

Nejlepší filmová honička všech dob. Bez zbytečné hudby, s netečnou kamerou a skvělejma řidičskejma schopnostma McQueena. Tady je přesně vidět, jak honička vynikne bez hudby, jen s fascinujícím zvukem motoru. Škoda že pro dnešní tvůrce je hudba a klipovitý střih přednější.

• 7.7.2006  23:11

Spojení žánrů pro mnohé nespojitelných (dramatu, romantiky, komedie) vyvolává smíšené pocity. První třetině filmu vévodí drama, půli komedie a romantika a závěru vše najednou. Podle mě je komická stránka asi nejslabším článkem filmu, což má na svědomí krom scénáře také průměrný Orlando Bloom. Zato Kirsten Dunst je tak roztomilá, že se při jejích výstupech musíte alespoň usmívat. První dvě třetiny filmu jsou však pouhopouhý průměr, ale poslední třetina, v níž se Orlando vrací domů, to je balzám pro všechny romantiky a cestovatele. V této poslední třetině Cameron Crowe dokazuje, že je opravdový filmový mistr. Jen škoda některých zbytečných momentů. Přesto však je Elizabethtown lehkce nadprůměrným filmem a šanci si rozhodně zaslouží.

• 6.7.2006  23:43

Nejlepší film o capoeiře, co byl kdy natočen. Solidní příběh, skvělá muzika a bravůrní brazilské bojové umění. Co víc si fanoušek akčního filmu může přát?

• 5.7.2006  13:22

Vtipné, svěží, neotřelé. Film nabitý sexem, ale vůbec ne tipická teenagerská slátanina, tudíž se nemusíte obávat žádného nechutného vyměšování a prdění.

• 5.7.2006  13:19
    Catwoman (2004)

Bravo Halle, konečně ses filmově našla. Přesně takovéhle filmové sračky jsou pro tebe.

• 5.7.2006  13:18

Ben Affleck je tak trapný jak jen může být. Neoreginální, nevtipná a nezajímavá podívaná. Hraní divákovi na city, alespoň u mě, vůbec nepůsobí.

• 5.7.2006  13:15

Fakt svěží a dobrá sandlerovka.

• 5.7.2006  13:09
    Vesnice (2004)

Prozradit pointu filmu v jeho půli je do nebe volající. Zajímavý námět je tak naprosto pohřben. Škoda, velká škoda

• 5.7.2006  13:03

I pro neznalé bible velmi srozumitelný film. Velmi, velmi podařené.

• 5.7.2006  13:01

Čekal jsem velkolepost shodnou s románem. Leč Elia Kazan se rozhodl dát do filmu jen část ze Steibeckovi úchvatné knihy a to pro mě bylo velké zklamání.

• 5.7.2006  12:56

Miluju velryby a proto jsem byl z filmu nadšen. Bohužel jsem ho neviděl v IMAXU ale i přesto jsem byl potěšen krásnými záběry.

• 5.7.2006  12:54

Jeden z nejlepších romantických filmů. Samozřejmě se jedná o dokument, ale dokument tak krásný, že na mě působil skutečně jako romantický film.

• 3.7.2006  22:25
    Souboj cti (1996)

Van Dammův režijní debut je hodně vydařený. Je sice vidět že se inspiroval svými starými filmi (Krvavý sport a Kickboxer), ale ukočíroval to dobře. Místy vtipné hlášky a příběh zasazen do minulosti jsou jeho trumfy.

• 3.7.2006  22:16

První film, který se netočí jen kolem Van Damma. Ty tam je přehršle akčních scén. V tomto filmu jich uvidíte poskrovnu. Zato svou krvavostí stojí za to. Snaha o moderní akční film režisérovi k mému překvapení vyšel. Docílil toho nejen výběrem Van Damma :) ale hlavně kamerou a hudbou, která na akční film působní až příliš jemně, ale v tom je právě její síla. Jsem potěšen jakou filmovou cestu si V. D. v posledních třech letech vybral. Sází na režiséry s nevšedními nápady. Teď jen natočit pořádný psychologický film a má vyhráno.

• 1.7.2006  15:05
    Černý orel (1988)

Ničím nezajímavý a hodně nudný film. Bohužel to není ani typické béčko 90. let. Co je však pro fanouška Van Damma zajímavé je to, že zde opět dokázal, jak skvěle umí zahrát záporné postavy.

• 1.7.2006  15:00

Nebýt evropských a asijských diváků, tento film by asi nikdy nespatřil světlo světa. Právě oni zapříčinili, že ho Menahem Golan vytáhl ze šuplíku a dal do kin. A stejně jako tento film udělal pro Van Damma hodně, udělal hodně i on pro něj. Když ho všichni zatracovali a řikali, že z toho nic nebude, na vlastní náklady ho nechal kompletně přestříhat a věřil. Víra se mu vyplatila a Krvavý sport se stal stěžejní pro jeho pozdější kariéru.

• 28.6.2006  22:44

Malý, hodnotný a poutavý. Film Nikde v Africe je příjemnou změnou v německých kinematografických vodách a poprávu získal oscara. Není to film, který by sázel na velkolepost, spíše upoutá střet hodnot, což je vidět ve scéně s umírající ženou. Ve všech směrech je to povedený snímek, zejména pak kamera a hudba, která je velmi nenápadná a přesto se vám vryje pod kůži. Ale i přesto je to film na jedno podívání.

• 28.6.2006  20:09

Kdy už Romero pochopí, že pomalé ploužení zombíků už nikoho nevyleká? Film prošel evolucí a je dobré, že někteří režiséři na ní nedbají a točí stále po staru, ale u hororu prostě musíte jít alespoň trochu s dobou. Romerem kritizovaná povedená předělávka Úsvit mrtvích je toho jen důkazem. Země mrtvích nenabízí nic nového. Spíše působí jako parodie sama na sebe.

• 27.6.2006  21:44

Film, který v konečném důsledku není téměř o ničem, ale je zfilmován natolik kvalitně, že si 4* zaslouží. Během 96 minut si více než děje, který je velice slabý, všimnete skvělých hereckých výkonů, kvalitní a vyzrálé režie a v neposlední řadě velké realistiky. Mé filmové očekávání se těšilo na nějaký dějový zvrat, ten se bohužel nekonal, ale i přesto nejsem zklamán. I když podruhé bych film asi vidět nemusel. Naprosto souhlasim s Limou

• 25.6.2006  21:44
    Ulice (TV seriál) (2005)

Dobrý nápad je jedna věc a novácká "zábava" věc druhá. Dohromady? 2*

• 25.6.2006  21:37

Tento film představuje skutečnou (r)evoluci v ruské kinematografii. Je v něm vše, co si moderní doba žádá. Jsem proto zkutečně překvapen vaším hodnocením. Natočit podobný film u nás pěli byste na něj ódy. A přílišná komplikovanost? Pro člověka s polovičnim mozkem určitě.

• 25.6.2006  18:02

To se jen tak nevidí. Přenádherné detailní záběry přírody a zvířat podtrhnuté úchvatnou hudbou. Úvod a závěr z říše snů, prostředek mírně ubíjející, ale celek skvostný. Filmů o přírodě bylo natočeno spoustu, ale žádný nebyl tak poutavý.

• 25.6.2006  12:11

Starý muž, motocykl, vytrvalost a dobrosrdečnost. A když se v roli starého muže objeví Anthony Hopkins ve své životní roli, nemůže vzniknout špatný film. A skutečně nevznikl. Poutavě natočený životní příběh člověka, který obětoval svůj život snu a jde za ním i přes nepřízeň osudu. K tomu skvělý humor a životní moudra v překrásných rozhovorech s malým klukem. To vše podtrhnuto skvělou režií. Odborné termíny ještě nikdy nebyli podávány s tokovou lehkostí. Podle mě zatím nejlepší film tohoto roku.

• 22.6.2006  22:05
    Góóól! (2005)

Kdybych měl film hodnotit z filmového hlediska dal bych mu ztěží 3*. Prvoplánové a jasně čitelné pasáže, mnohokrát opakované téma. Ale filmy nejsou jen o kvalitě a originalitě-naštěstí. Jsou o tom, jak moc nás zasáhnou, jak se nás dotýkají a kam nás posouvají. Co při nich cítíme je pak krásně hřejivý sentiment. A mi si můžem říct: "i já dokážu proměnit své sny". A kvůli těmto pocitům stojí za to vidět tento snímek. Pak sice skončí a mi se navrátíme k šedi všedních dnů, ale aspoň na 117 minut si prožíváme svůj vlastní sen. To je poctata filmů tohoto ražení.

• 14.6.2006  21:16
    Dogville (2003)

Ano, i v 21. století se dají točit filmy bez zbytečných kulis a efektů. Lars von Trier je totiž člověk, co zná život a umí ho ukázat. Bravo!

• 11.6.2006  21:44

Výborné kulisy, dobré triky ale nic víc-bohužel. No a filmové tempo které ubíjí mozkové buňky, jak koncert Jitky Molavcové. Veliké zklamání

<< předchozí 1 2 3 4 6 7