Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Drama
  • Animovaný

Denní směna (2022)

Nástupce Bladea? No na jedničku nemá, ale dvojce se bez problému vyrovná. Pohodová akce, výborné figury (Heather, Mike a Diran Nazarianovi, Big John, Seeger), dobrá ústřední dvojka (z Franca dělá film na začátku zbytečně velkého pitomce), perfektní akce a dobrý soundtrack. Režisér se v akci očividně vyzná (není se co divit). Co chtít víc? Třeba lepší záporáky a o 10 minut kratší stopáž, ale nemůžeme chtít všechno. No rád bych druhý díl, Bud Jablonski by si to zasloužil. Konečně Neftlix vyplodil dobrý film. Celkem dobrý týden Netflixu 5. 8. Sandman a dneska tohle. Dávám mu ještě šanci.

Sandman (2022) (seriál)

Vrážím do Netflixu peníze každý měsíc a většinou se mi dostává slabá odměna. A když už toho začínám mít plný zuby vytáhnou nějakou pecku. Jako teď Sandmana. Tak vidíte troubové že to jde. Takže já jsem velmi spokojen. Na dílo Neila Gaimana jsem se nijak nesoustředil, ale seriál splňuje (ba dá se říci i překračuje) moje očekávání.

plakát

Poslední chlap (2011) (seriál)

Začátek pomalejší, ale pak se první série rozjede a seriál si zachovává celkem vysokou úroveň prvních šest řad. Už po první řadě dojde k jedné zásadní změně, kdy je odejita Alexandra Krosneyová. Další zásah do obsazení nastal po šesté sérii, kdy se seriál přesunul od ABC pod křídla 20th Century Fox TV. Do znovu rozjetého seriálu již nenastoupila Molly Ephraimová. Ani jedna změna nebyla podle mě k dobru seriálu. Jejich nástupnice zkrátka nenavázaly plnohodnotně na působení původně obsazených hereček. Jak jsem již psal prvních šest sérií má podle mě vyšší úroveň. V posledních třech řadách se seriál zbytečně věnuje citovým výlevům dcer a jejich problémům. Zkrátka na Kutila Tima tento seriál nedosáhl, ale strávil jsme u něj příjemný čas. Tak díky Time.

Princezna (2022)

Takže, je to blbost? Je. Je to zábavná blbost? Taky. Vadila mi Joey Kingová? Jo, ale jen na začátku, pak jsem si na ní zvykl. To mě Kurylenková štvala víc. Krásných 94 minut. Dostat to do rukou lepší režisér, tak to mohlo být ještě mnohem zábavnější. Z Hulu by si měl vzít příklad Netflix. Princezna měla patrně desetinový rozpočet, než poslední velkorozpočtové fláky Netflixu a byla mnohem lepší a zábavnější.

Nesmiřitelní (1992)

"Tak jsem měl teda štěstí, ale já jsem měl vždycky štěstí při zabíjení lidí." Výstižná slova Williama Munnyho. Já mám westerny rád a tenhle se vynořil po letech úhoru. Kdy tak maximálně Kevin tančil s vlky nebo s Lawrencem málo zdařile předváděl jakous takous snahu o western. Až na boy band vznikali tenkrát zdařilejší westernové filmy a seriály v televizi a Austrálii. Takže tady Clint demaskoval divoký západ více než jeho učitel a předvedl ho v plné syrovosti. Díky.

Nebezpečné pády (1994)

Obsazení slušný. Charlie na vrcholu, Nastassja sakra kočka. Záporácká bandička Gandolfini, McDonald dobře hnusná. Záběry ze seskoků výborný, hlášky dobrý a funguje to i po skoro třiceti letech. V jedné roli se zde mihne i otec Maria Van Peeblese. Serafian je spíše televizní režisér, ale tady mu to celkem šlo. Takže jo, bez problému a s trochou nostalgie dávám čtyři hvězdy.

Ovládací panel
1 bod