Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krimi
  • Animovaný

plakát

Vítejte ve Wrexhamu (2022) (seriál)

Začal jsem Wrexham sledovat před dvěma lety a moc mě nechytl. No a najednou jsem se zase zadíval a hle: zhlédl jsem 40 epizod skoro na jeden zátah. Od počátečního: dva floutkové roupama nevědí co dělat, až po dobrá práce pánové McElhenney a Reynoldsi. A to vůbec nemluvím jen o fotbalovém klubu.  No těším se na další sérii a budu sledovat Wrexham AFC. A doopravdy přeji, aby sehnali prachy na tu čtvrtou tribunu.

Z kopce (2024)

Takže pro mě lehce nadprůměrná romantická komedie. V ničem to nepřekvapí a to je dobře. Přinese to přesně to, co od toho čekáte. Řešení vztahů, veselé vedlejší figurky, love story - úplná pohoda. Nejdříve mě obsazení hlavních rolí poněkud rušilo, ale zvykl jsem si a bavil se. Prostředí pěkné, hudba taky. Paní scénáristka a zároveň režisérka věděla co chce natočit a udělala to. Takže na Netflix velmi dobrý výkon. Díky.

plakát

Policajt v Beverly Hills: Axel F (2024)

Takže jo Axel má asi nějaký lektvar, protože oproti původním kolegům (Rosewood, Taggart, Serge, Friedman) mi připadal stále stejný. Film u mě zvedá na tři hvězdy právě účast původních postav. Jinak mě dost štvalo řešení různých vztahových věci (otec X dcera, dcera X milenec). Vůbec mi postava dcery připadala zbytečná. Axel je stále stejný ukecaný poděs, ale jeho řeči už nejsou tak vtipné. Akce taky poněkud zeslábla, ale to asi přichází s věkem. Vyšší počet scénáristů tomuto filmu k lepšímu příběhu nepomohl. Kolem a kolem nebýt přehnaného očekávání, byl bych spokojenější. Takto film slabší průměr + původní postavy + nostalgie = tři hvězdy. Netflix zkrátka filmy neumí!!!

plakát

Stevie Van Zandt: Disciple (2024)

Tak tohle je ještě lepší než Thank You, Goodnight: Příběh Bon Jovi. Steve Van Zandt je zkrátka démon a jeho putování světem muziky, herectví, scenáristiky, producentství, moderátorství a bůh ví čeho ještě je velmi zajímavé. Samostatnou kapitolou je účinkování jeho souputníků, přátel a spolupracovníků. Vzhledem k mému věku, jsem samozřejmě věděl kdo to je, a že to není žádná nula, ale o šíři jeho aktivit jsem neměl páru.  Pobavil jsem se. Na to, že jméno režiséra a producenta mi neříká zhola nic, zvládl tohle dílo bravurně. Děkuji.

Lov (2020)

Lov, aneb jak se nám sluníčkáři zradikalizovali. Zábavný filmeček a rozhodně nikomu neuškodí. Mám rád filmy jejichž cílem není moc poučovat a jen zabavit. Zde může člověk vypnout a zkrátka se jen bavit akcí a konáním Crystal. Režisér si na nic nehraje a oba scénáristé taky nic nekomplikovali. Dobrá zábava a celkem překvapivá role Hilary.

plakát

Furiosa: Sága Šíleného Maxe (2024)

Je to dobrý film, o tom žádná. Ale podle mě se ani jeden z Maxovských filmů tolik nezaobíral duševními pochody hlavního hrdiny. A nikdy mně to nechybělo. Překonat nebo alespoň dorovnat  Zběsilou cestu, to by byl těžký oříšek (u mě se to nepodařilo). Pan George Miller si ovšem zaslouží velké uznání, za vytrvalost s jakou nám servíruje příběhy ze světa Mad Maxe. K výkonu hlavní představitelky nemám žádné výhrady co se týče zahrání Furiosy, bohužel jí ale chybí fyzično. Každopádně mi trochu chyběla zběsilost a hlavně Mad Max (i když nám tam jednou probliknul). Lachy Hulme důstojně nahradil původního Immortan Joea. Již známí záporáci potěšili a Scabrous Scrotus mě vyloženě nadchnul (pěkná návaznost na hru). Dementus se taky snažil (důstojně se zařadil vedle Toecuttera, Weze, Ironbara, atd.) Hodně mi připomínal lorda Humunguse. Partička nohsledů Dementuse byla taky dost dobrá (zejména Octoboss by mě bavil). Takže jedinou podstatnou výhradu mám k postavě Pretoriána Jacka, ten mi do Maxova světa moc nesedl. Doufám že se v dalších filmech nedočkáme nějaké Love Story. Vřele doporučuji návštěvu biografu.

Kaskadér (2024)

Takže dal bych klidně pět hvězd, kdyby první polovinu filmu zbytečně nebrzdila romantická linka. Druhá polovina filmu je naopak super. Akce a vyšetřování Colta Seaverse jsou bombastické. Akční triky si doopravdy zaslouží být vidět. Je znát odkud Leitch přišel. Film jsem si užil a můžu ho vřele doporučit, jen zkrátka musíte přetrpět ty romantické cancy v první půlce (asi chtěli dát prostor také Emily Blunt, když už jí ve filmu měli). Vyzdvihl bych i soundtrack (už počáteční Charisma byla super) a výborný byl taky Jean Claude a ten jeho povel! Doporučuju hned neodcházet a čekat na Lee Majorse a Heather Thomas z původního The Fall Guy.

Trumbo (2015)

Film o tom, že když se boje za svobodu chytí tupci, vypadá pak svoboda stejně jako totalita. I když se film v detailech poněkud odchyluje od skutečnosti, nevadí to. Základ je velmi silný. Člověk se dozví detaily o fungování Hollywoodu v době "černé listiny". Dost to připomíná i některé dopady "kultury rušení" v současnosti. Tenhle film je dobré shlédnout i v rámci studia fungování lidské blbosti a nízkých pudů. Dobré téma, dobrý film, dobrý casting, výborní herci. Po dalším shlédnutí zvyšuji na pět hvězd.

plakát

Jedeme na teambuilding (2023) odpad!

Tak teda to sorry. Tohle dílko jsem zkrátka nedal. Dostal jsem se ca. do poloviny a vypnul jsem to. Odpad nedávám často, ale tady ho teda bohužel dám. Jít na to do kina, tak by mi bylo doopravdy líto peněz za lístky. Je mi doopravdy líto i zúčastněných umělců, asi se snažili, ale jako zážitek byl pro mě tenhle film jedna hrůza. A ten odpad je za 40 minut mého času, ztracených v očekávání zábavného komediálního filmu.