Flash (2023)

Co k tomuhle napsat? Nevím jak může mít jeden film části absolutně blbé a pak zase části absolutně perfektní. Tenhle film mě zároveň bavil i strašně sr.l! Jsem zmaten jak lesní včela! Díky moc! Ale nakonec jsem se soustředil spíš na klady a k nim rozhodně patřil Batman, Kara, Zod a Faora. Překvapivě mi nevadil Ezra (není mi zkrátka sympatický), ale Flash mu sedí. No nakonec dávám 4 hvězdy i přes některé naprosto příšerné chvíle, které jsem u tohoto filmu zažil.

One Piece (2023) (seriál)

No přiznám se, že po Kovbojovi jsem měl docela strach, ale naštěstí tohle je jiná píseň. Už dlouho jsem neshlédl seriál na jeden zátah a končil ve 3 ráno. Takže ano. Netflix to dokázal a nezk....l to. Bravo. Asi taky neuškodilo, že si to Oda ohlídal. Jsem doopravdy zvědav na další řadu a jestli si i ona udrží takovou úroveň. A na závěr bych dodal, že mě znovu pobavili někteří místní odpadníci a mrmlalové. Koukat na osm dílů a všem dát odpad, já bych končil u druhého!

Přátelé z dovolené 2 (2023)

Takže to čeho jsem se obával při sledování první části, se projevilo. Chování Kyly mě v tomto díle celkem dost otravovalo. Ron se naopak celkem umírnil. Vylepšilo to sice angažování Steva Buscemiho do role Kylina otce Reese, ale tahle postava byla taky vrchol nesympatičnosti. Takže první díl jsem trochu nadhodnotil, zde nevidím důvod. Celý film je vlastně taková kopírka jedničky přenesená do jiného prostředí.

Přátelé z dovolené (2021)

Takže tenhle film byl celkem překvapením. Čekal jsem spíš velký problém, ale vlastně to je lehce nadprůměrná komedie. Zběsilost Rona a Kyly je celkem osvěžující, ale dlouho bych s nimi dovolenou trávit nechtěl. Dění na svatbě je už taková typická americká pohádka. Ale dobrá ty tři hvězdy dám.

Neslýchané: Johnny Manziel (2023)

Pěkně nehezký příběh jak peníze a sláva dokáží rychle zlikvidovat nadějnou kariéru a nejen jí. Po sledování příběhu Johnnyho Manziela dokážu tak trochu chápat příběhy Fenina, Šimáka a spol. Nehezký obrázek odvrácené tváře profesionálního sportu a jeho destruktivní vliv na praktický každý aspekt života mladých sportovců. Musím ovšem dodat, že Johnny šel sebezničení značně naproti a ještě vlastně dopadl celkem dobře (viz třeba Aaron Hernandez).

Strašidelný dům (2023)

Takže položím si otázku: "Proč utrácím za lístky na filmové představení?". No chci se bavit. Bavil jsem se u tohoto filmu? Bavil. Je pravdou, že děj je poněkud chabý.  Jaký děj by jste ovšem čekali u filmu podle atrakce v zábavním parku? V kině jde o zábavu, a jak jsem již řekl - bavil jsem se. Chtělo by to možná ubrat na dojení divákových slz a vystříhat tak 10 - 15 minut, ale zase taková otrava tento čas nebyl (pokus o rozvíjení charakteru?). Casting se vydařil, jen dětská postava mě poněkud otravovala. Od režiséra jsem viděl kulový a tady odvedl celkem ucházející výkon (také lepší průměr). DeVito se i přes blížící se osmdesátku stále drží (jsem rád). No měl bych dát tři hvězdy, ale vzhledem k těm odpadům a jednohvězdám (pro mě nepochopitelné hodnocení) dám čtyři.

Snafu: V háji jako obvykle (2023)

Nu což. Jackie dobře ví odkud vítr fouká. Ví že dnes už není povinností úlitba bohům, ale straně a vládě Čínské lidové republiky. Když si odmyslím ten patos, který díky tomu do tohoto filmu vnesl a ty jeho rodinné starosti, tak to zase nebylo tak špatné. Akce slušně odsýpá a mně nezbývá než smeknou před tím, v jaké formě je v 69 letech. Cena rozhodně nevadí a zbytek nemá cenu hodnotit. Je znát že přes noty z komisariátu tady nejel vlak. Stále o něco lepší než sovětské hrdinské filmy z mého mládi. Takže lepší průměr.

Štěstí pro začátečníky (2023)

Takže reálně by to bylo tak za tři hvězdy. Ellie Kemper mi není nijak sympatická (ostatně to ani její postava v tomto filmu) a rozhodně bych tedy hrábnul spíše po Windy než pro Helen (když už měl Jake tu možnost). Jinak mě ale postavy neštvaly a herečky i herci podali vcelku dobrý výkon (vyzdvihl bych zejména Bena Cooka) . Vicky Wight se podle mě také nemá za co stydět. Je to zkrátka pohodová komedie, takový hodně solidní průměr. Hvězda navíc za Blythe Danner a „Just Like Heaven“.

Ostrov (2023)

Všechno stojí na dvojce Plodková, Langmajer a ta to v pohodě utáhne. V kině jsem si tohoto filmu vůbec nevšiml a nevím zda bych zakoupil lístky. No na Netflixu to bylo pohodlné shlédnutí a zábava. Že bych se smál až bych se za břicho popadal, to teda ne. Trosečníkům bylo na ostrově celkem dobře, připadalo mi že holení určitě taky někde vyplavalo (nebo jsem si nevšiml?). Lepší průměr a proto dávám 3 hvězdy. Zkrátka vcelku neškodná zábava a rozhodně shlédnutím tohoto filmu nevznikne žádná újma.

Lepší už to nebude (1997)

Až dnes po bůh ví kolikátém shlédnutí jsem pochopil, že čtyři hvězdy jsou málo. Pokaždé když tenhle film dokoukám cítím se lépe, než když film začínal. Přináší mi do života dobrou náladu. Co víc by měl film přinášet? Nic. Takže díky moc pánům Brooksovi a Andrusovi za scénář. A díky všem zúčastněným za práci na tomto filmu. Podle mě by si tenhle film zasloužil i Oscara za nejlepší film a ne jen za Oscary za nejlepšího herce a nejlepší herečku, ale AMPAS to zkrátka viděl jinak (smůla).