Ric007

Ric007

Tomáš Martinec

okres Pardubice
Obyčejný kluk, který miluje filmy!

homepage

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 5.8.2019  05:14
    Pearl Harbor (2001)

Velké válečné drama, kde to americismem jenom jiskří. Je to blbé, je to prostě Bay... ale zároveň úchvatné!

• 5.8.2019  05:10

Dějově o ničem. Jenom se muckují, aby se rozešli, a pak se dali zase dohromady. Nemá to žádný zvrat.

• 24.7.2019  10:50
    Lví král (2019)

Úkol zněl jasně: "Převeďte všechny staré slavné disneyovky do novější hrané podoby". A tady si myslím, že režisér Jon Favreau a jeho tvůrčí tým to splnili na jedničku s hvězdičkou. Co na tom, že mluvící a zpívající zvířata vypadají divně?! Že to vypadá jako nějaký dokument o zvířatech vysílaný na PRIMA ZOOM, než klasický slavný, srdceryvný animák?! Ano, vypadá to jako dokument o zvířatech, ale je to přesně tak jak zněl úkol a dá se říct, že naprosto úžasně dokonalé co se realističnosti týče. Dlouho se řešilo, že digitální postavy mají k realističnosti daleko obzvláště jejich tváře, grimasy, lesk očí či vlasy na hlavě. Tady jsou zvířata naprosto uvěřitelná co se týče vzhledu tak i jejich pohybů. Jde zase o další milník ve vývoji počítačové animace ve filmovém průmyslu (muselo to stát neuvěřitelný prachy). Hraný Lví král je super co se předělávky týče. Ctí původní animák záběr po záběru, tak i jeho písničky (v originále byly samozřejmě lepší). Zvířat je tam spoustu a jsou naprosto dokonalé. Má to srdce, i když ne tak dojemné a uvěřitelné jako animák. Ale nad tím se měl šéf Disney zamyslet dřív, než zadal úkol. Zpívající animovaná zvířata do reality? To jako vážně?! Za mě tvůrci nového Lvího krále udělali vše co mohli a nedokážu si představit co by měli ještě udělat, aby splnili ještě líp zadaný úkol. Prostě dávám nejvyšší hodnocení 5 hvězdiček bez diskuze HAKUNA MATATA!

• 24.7.2019  10:11
    Lví král (1994)

Za mě nejlepší Disneyovka vůbec, na kterou rád vzpomínám z dětství.

• 24.7.2019  10:09

Jako vyloženě zklamaný z posledních X-menů nejsem. Čekal jsem větší průser, ale docela mě to bavilo. Nečetl jsem komiksovou předlohu, tak ani nevím, jak to bude dál pokračovat s Raven či Magnetem (žádný SPOILER!!!). Jako bitky mezi mutanty s mimozemšťany a finální scéna ve vlaku jsou v pohodě. Sophie Turner jako Jean Grey mě neurážela. Ale beru to jako takové šplouchnutí do vod X-menů, na které si za měsíc ani nevzpomenu.

• 24.7.2019  09:56
    Hellboy (2019)

Jako nepokračovat v téhle komiksové sérii by byla škoda. Otázkou je, jestli zrovna takovým způsobem - tedy verzí jakou natočil Neil Marshall. Odpověď zní: Ani moc ne. Jelikož dobře natočenou Del Torovu starou verzi s výborným Ronem Pearlmanem sráží jak po filmařské, tak po dějové stránce i s postavami do béčkových vod. Je to blbé, uspěchané, nechutné a zápletka o ničem. Doufal jsem v průměr, ale byl jsem zklamaný. Spíše mi přijde, že tenhle film Hellboye zabil.

• 17.7.2019  07:22

Přišlo mi to lepší než jednička, ale celkově Spider-mana od MARVELU nějak nemusím. Podle mě to jde úplně mimo můj oblíbený komiks a hlavní protagonista Tom Holland, ač je sympatický a dobrý, ale jako Peter Parker mi nesedí.

• 17.7.2019  07:12

Odpočinkový snímek s dobrými herci, ale bez překvapivého a nijak zvlášť rozvinutého příběhu. Právě tito herci drží tento průměr nad vodou, takže překvapivě to šlo. Těžko říct, jestli je ten film zbytečný či ne, ale prostě neurazí.

• 21.6.2019  06:26
    Deadwood (TV film) (2019)

Mě to přišlo v pohodě. Sice scénaristicky nevýrazné a postavy jen do počtu, ale v pohodě. Nostalgické s původním seriálem jen ten konec je rychlý ale vlastně dá se říct uzavřený. Samozřejmě dalo se víc zapracovat.

• 11.6.2019  06:06
    Dumbo (2019)

Nevím, dle mého názoru je animovaný Dumbo veselohra, kde to jiskří barvami, životem, zpěvem a zvířaty. V hraném Dumbovi není ani jedno z toho. Jde o průměrný film, který vás za srdce moc nechytne. Děti z něho moc nadšení nebudou. Chápu Disneyho úctu k Burtonovi, ale ten dlouho nic úžasného nenatočil.

• 4.6.2019  23:26
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Je prostě vidět, že toto téma ohledně Černobylu velice lidi zajímá. Nedá se říct, že zrovna HBO minisérie po řemeslné stránce je top špičková, ale geniální hra s dramatem to je. Za mě nejlepší druhý a poslední díl.

• 4.6.2019  07:04
    Alien: Alone (2019)

Nesmyslný. Divně napsaný.

• 4.6.2019  06:28

Kvalitní interiéry a záběry. Trochu nelogické chování postav. Spíše mi to přípomínalo intro k nějaké počítačové hře.

• 4.6.2019  06:16
    Alien: Ore (2019)

Zatím nejpovedenější. Jak dějově, atmosférou tak i prostředím.

• 4.6.2019  06:06

Blbě sestříhané. Slabota. Temná scéna je nudná a nezáživná, kdy prostě basebalkou umlátite parazita. Deset minut je víc než dost, u celovečeráku bych usnul.

• 4.6.2019  05:52

Zajímavější počin ve skleníku. Dobrá kamera i protagonistka se psem. Napínavější. Dějově však o ničem - jen prostě něco je ve skleníku. Na deset minut to stačí.

• 4.6.2019  05:38

Jako televizní inscenace dobrý. Ale bez nápadu, vše okoukané. Vetřelec není vidět.

• 3.6.2019  20:01
    Swamp Thing - Pilot (E01) (epizoda) (2019)

Nenadchlo mě to. Efekty a stylizace celkem dobrý, ale postavy jsou nezaživné. Doktorka vypadá jako modelka - osmnáctka, kdy jen čekáte kdy ji konečně někdo obtáhne - ať už ten Bažinák nebo přitroublej biolog. Ječet ale umí pěkně? Každopádně mě první díl nenavnadil, abych u tohoto seriálu ztrácel čas. Je to škoda, ale prostě... NE!

• 3.6.2019  19:54
    John Wick 3 (2019)

Jako dobrý no, určitě lepší než dvojka. Tuhle sérii nezatracuju, ikdyž mi to příjde pořád jako natahování kaše. Co se týče trojky - jsou fajn souboje ale dějově mi to příjde o ničem. John Wick pořád jen utíká před vším možným a zase se vrací zpět. Přitom neschytá ani kulku jen pár škrábanců (vlastně až... ne spoiler!). No nevím je to takovej hubenej John McClane s vlasama co umí kungfu a moc se neobnažuje.

• 3.6.2019  19:46
    Mickey a závodníci (TV seriál) (2017)

V pohodě. My s dětmi odchovaní na každodenním sledování Mickeyho klubíku. Má to příběhy, celkem ucházející animaci a mluví se v tom slušně. Je to plné nápadů a nenudí to (samozřejmě ty co nemají děti budou breptat co je to za kravinu. Prostě odkojenci na kačerech kteří z toho už vyrostli). Jinak je to právě s dějem cílené pro starší děti oproti Mickeyho klubíku kde se více zpívá, počítá a volá Myška věc!

• 28.5.2019  20:10
    Aladin (2019)

Sice mi Jafar a Aladin moc nesedí, ale asi to líp natočit nešlo. Fajn disneyovka. Will Smith je stále dobrej, pěkná princezna ;-)

• 27.5.2019  22:36

Jako zajímavý hlavně od začátku, ale pak to upadá do stereotypu a na hlavní postavy či tvůrce se moc nedostane. Je to sice fajn vidět z normálního pohledu řeholníka, ale furt mám pocit že jsem viděl jen první část dokumentu bez zásadních momentů.

• 24.5.2019  11:02
    Far Cry (2008)

Předvídatelná blbost

• 23.5.2019  13:37
    Robin Hood (2018)

Neusnul jsem u toho... ale jo šlo to. Čekal horší průser :-)

• 23.5.2019  13:35

Mě to překvapivě bavilo. Krváky sice moc nemusím, ale tady to naštěstí není přehnané (už kvůli dětem ve filmu). Závěrečnou scénu v autě samozřejmě kvůli tomu nemusím. Naštěstí nic neukazali. Chudák kluk!

• 15.5.2019  13:50
    Shazam! (2019)

Fajn film, který je sice dost pitomý, ale dobře natočený a zábavný. ZACHARY LEVI v hlavní roli je opravdu skvělej SUPER DEBIL :-)))

• 6.5.2019  09:41

Osud postav se uzavírá. Dlouhá noc na Zimohradě skončila (loučení s postavami, sázel bych spíše na Obrozhoubu než na Jamieho, Jonův zlovlk nějak přežil bitvu aby se zase jako Duch na okamžik objevil). Docela povedená střelba na draka a na lodě, Tyrion pěkně uskakuje. (Ne)čekáné zajetí. Chudák Šedý červ. Sázel jsem spíše na trpaslíka, že jej Cersei nechá prošpikovat šípy. Byla by to zajímavá a zároveň tragická smrt. Tyriona asi spálí dračí královna zaživa, že opět selhal (každopádně jako Pobočník určitě končí). Za mě konečně zajímavá epizoda, i když tam jsou nějaké ty chybky. P.S. Docela mě zajímá jak dopadne ta linka s žoldákem co pro prachy udělá cokoliv...

• 29.4.2019  07:37

Nepřehledné a temné. Po dvou natahovaných dílech konečně bitka o Zimohrad. Slušná a uctihodná smrt některých hlavních postav, Melisandru měli představit víc co je zač (na druhou stranu můžeme být rádi, že se v epizodě objevila a zapálila ohně). Souboj draků nepřehledný a zbytečně dlouho natahováný. Smrt nočního krále překvapivě rychlá a nečekaná, (na to že se trmácel dlouho cestu od Zdi, aby pak první velkou bitku prohrál). Jinak na televizní poměry slušná bitka, kterou kazí ta temnota a nepřehlednost. Nebýt Melisadry a draků tak vidím velký prd! Tak teď zbývá ta Cersei a počítání dalších mrtvých...

• 28.4.2019  22:06

Jako oproti Sídlišti bohů po scénaristické i humorné stránce o dost slabší, ale pořád je to fajn animák, který neuráží a nejde s již ohraným tématem galovské vesnice a Ceazarem do kytek! Na druhou stranu nic zvláštního ani nového nenabizí. Dokonce mi přišlo, že Asterix a Obelix se tu moc neobjevují a hrajou spíše druhé housle!

• 27.4.2019  22:17

AVE JÁ :-)))