Ric007

Ric007

Tomáš Martinec

okres Pardubice
Obyčejný kluk, který miluje filmy!

homepage

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 24.7.2019  10:50
    Lví král (2019)

Úkol zněl jasně: "Převeďte všechny staré slavné disneyovky do novější hrané podoby". A tady si myslím, že režisér Jon Favreau a jeho tvůrčí tým to splnili na jedničku s hvězdičkou. Co na tom, že mluvící a zpívající zvířata vypadají divně?! Že to vypadá jako nějaký dokument o zvířatech vysílaný na PRIMA ZOOM, než klasický slavný, srdceryvný animák?! Ano, vypadá to jako dokument o zvířatech, ale je to přesně tak jak zněl úkol a dá se říct, že naprosto úžasně dokonalé co se realističnosti týče. Dlouho se řešilo, že digitální postavy mají k realističnosti daleko obzvláště jejich tváře, grimasy, lesk očí či vlasy na hlavě. Tady jsou zvířata naprosto uvěřitelná co se týče vzhledu tak i jejich pohybů. Jde zase o další milník ve vývoji počítačové animace ve filmovém průmyslu (muselo to stát neuvěřitelný prachy). Hraný Lví král je super co se předělávky týče. Ctí původní animák záběr po záběru, tak i jeho písničky (v originále byly samozřejmě lepší). Zvířat je tam spoustu a jsou naprosto dokonalé. Má to srdce, i když ne tak dojemné a uvěřitelné jako animák. Ale nad tím se měl šéf Disney zamyslet dřív, než zadal úkol. Zpívající animovaná zvířata do reality? To jako vážně?! Za mě tvůrci nového Lvího krále udělali vše co mohli a nedokážu si představit co by měli ještě udělat, aby splnili ještě líp zadaný úkol. Prostě dávám nejvyšší hodnocení 5 hvězdiček bez diskuze HAKUNA MATATA!

• 24.7.2019  10:11
    Lví král (1994)

Za mě nejlepší Disneyovka vůbec, na kterou rád vzpomínám z dětství.

• 4.6.2019  23:26
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Je prostě vidět, že toto téma ohledně Černobylu velice lidi zajímá. Nedá se říct, že zrovna HBO minisérie po řemeslné stránce je top špičková, ale geniální hra s dramatem to je. Za mě nejlepší druhý a poslední díl.

• 1.2.2019  05:04
    Dangal (2016)

Bezva natočené se srdcoryvným trenérem a skvělými protaganostkami, kterým přejete úspěch od začátku do konce (i přes ty tři hodiny koukání). Disney opět úřaduje se sportovním pojetím, tentokrát překvapivě v bojovém sportu. A vychází mi to perfektně. Škoda jen, že je to zaměřené převážně na ten sport a cílem dosáhnout olympijské medaile. Dál bych tam nějakou lásku a jiné problémy. Na druhou stranu je to podle skutečnosti, takže u té indinské kultury se není čemu divit.

• 11.1.2019  08:13
    Pátrání (2018)

Zajímavej počin pátrání po nezvěstné prostřednictvím internetu, médií a sociálních sítí s překvapivým rozuzlením. A všechno to dává smyslu, přestože se tvůrci snažili nás svézt z cesty. Zkouknutí na podruhé už to nebude ale ono. Každopádně plusové body za ztvárnění snímku a překvapení v závěru.

• 18.8.2018  15:03

Klasika, ve které mám Van Damma a Lundgrena snad nejraději. Prostě film který mám zakořeněný tak hluboku z dětství, že si nedokážu představit, že by neexistoval...

• 12.7.2018  06:29

Zmrd Rittenhouse!

• 6.4.2018  11:12

Hustý!!! Překvapivě nenasilný a po dlouhé době dobrý film od Stevena Spielberga. Mohla to být přeplácáná a nesnesitelná sráčka, ale režisér drží ten přechod z reality do Oasis nenásilně a místy vyvažuje akci s poklidnou rovinou hledání vajíčka. V kině a ve 3D to musí být prima zážitek. Fajn propojení s herními a filmový ikonami. Něco podobného jako Avatar v herním světě. Těším se případného Ready Player Two!!!

• 1.2.2018  14:55
    V pasti (TV seriál) (2016)

Výborná severská krimi s důkladně propletenou zápletkou a výbornými charaktery. Jen člověk se pak zamotával mezi těmi jmény - kdo je vlastně kdo atp. Napínavé až dokonce. Zdánlivě poklidné městečko plné intrik, hrůz a podvodů...

• 29.1.2018  21:17

Slibný a mrazivý rozjezd první epizody ;-)

• 20.1.2018  10:06

Opět parádní Jackman a jeho zpívájící show s parádními písničkami. Není to tak velké jako Bídníci i děj je předvídatelný až přímočarý, ale je to celkem svižná a příjemná podíváná se zajímavými pěveckými výkony. Zkrátka bavilo mě to o chlup víc než Bídnici. P.S. V kině to musí mít elektruzující náboj

• 15.1.2018  14:51
    Coco (2017)

Krásný animák s dojemným příběhem zasazeným do svátku zesnulých. Mohlo by být snad jen více písniček a méně Mexika. Adept na nejlepší animák roku 2017 ;-)

• 27.12.2017  01:22

Nejvypiplanější STAR WARS FILM co se týče detailu a designu, také nepředvídatelný. Na to co si stěžovali v SÍLE SE V PROBOUZÍ, že je jak přes kopírák NOVÉ NADĚJI, tak tady se žádné IMPERIUM nekonalo. A za mě je to jenom dobře. Režisérovi tleskám za jeho veledílo co se řemeslnosti týče. Impozantní zážitek s dechberoucímí záběry na koráby vesmírných lodí, střílečkami, novými zvířaty, souboji s Phasmou, Snokův trůní sál se strážci a planetou se zajímavým povrchem. Nepředvítatelný děj se zvraty ale zase ne nijak zásadními, ikdyž jsou spekulativní - jako třeba smrt Snoka či nesmrt Lei. Scénář mě ale trochu rozhodil - jakoby Disney nevěděl jak si s prostředním dílem nové trilogie poradit a nenašel s kloudným nápadem. Ale nakonec mi to přišlo docela v pohodě - ikdyž šlo celou dobu jen o pronásledování povstalců a jejich princezny. Humor taky překvapil - stačilo málo a rozsypal by celý film, je však podáván štiplavě jen sem a tam takže parodie se nekoná (mrzelo jen že z Huxe udělali dementa a Kylo Reny sice fajn charakter ale týpka co na všechno nalítne). Jinak Luke a Lea jsou ve filmu fajn jako ostatní postavy. Chápu že to zase rozdělí fanoušky a budou brblat že tohle se nepovedlo, stará trilogie je klasika. Já jsem však spokojenej=nová éra. Je to pompézní a fakt bomba!!! Jen mám výtku - vůbec mi to nepřišlo jako prostřední film zvlášť s tím koncem (a to byl pěkný)!

• 12.6.2017  15:53
    Wonder Woman (2017)

FAJN! SEXY GADOT💓

• 24.4.2017  21:26

Není co vytknout... fajn akce ani ne tak přemrštěné, scénář v pohodě a supr hláškující známé postavy které si dělají prdel z celého filmu. Člověk měl za to že 8 je moc a ono je to celkem fajn. Klidně i tu 9 a 10 by zkousl. Hlavně Stathama s prckem :-)

• 6.3.2017  15:05

Dobře napsané, zrežírováné, fajn herci a skvělá hudba. Drsné, krvavé, dojemné - emoce pracují od začátku do konce. Možná ten konec nemusel být tak rychle střihlej. Fajn že je to podle skutečné události. Nechápu že to nedostalo nějakýho oskara - anebo jo?

• 21.1.2017  17:51

Nádherná a vyšperkováná animace s citem na detail a fajn příběhem. Není co vytknout

• 11.8.2016  12:54

Překvapivě a nečekaně jsem se i zasmál, dobré hlášky a momentky - vtipně napsané a po mnoha recenzích co psali o jednoduchém a bezduchém scénáři, já si to nemyslím. Animace postaviček (zvířátek) taky super

• 18.6.2016  07:49

Nadšenej jsem byl u jedničky, dvojka taky nezklamala. Prostě se mi libí zasazení děje do 70.-80.let se zajímavými věcmi a záběry, dobré herce kterým věříte a funguje mezi dětmi vrozená chemie, napětí a lekačky kde se režisér snaží přijít s novým a novým nápadem (úhlem pohledu) - kupodivu se mu to daří dobře, přestože známe ten styl "z toho stanu něco vybafne" nebo "zařve". Jo je to celkem fajn udělat z baráku, kde straší podrážděnej důchodce a pošahaná sestra dobrej flák do kina, a který ctí staré dobré studiové horory a nedělá jim v žádném přípaďě ostudu. Nemám rád řezničiny, ale lekačky s barákem či zámkem plných duchů, takže mi tenhle žánr vyhovuje. Po dlouhé době jsem se bál v noci usnout, tak nedoporučuju koukat na film pokud je uz pozdě v noci a jste doma sami :-)

• 14.6.2016  12:13
    Hra o trůny - Série 1 (série) (2011)

K první sérii není co vytknout - přestavuje hlavní postavy ze Sedmi království, které intrikánsky kují pikle, zatímco za mořem bělovlasá dívka souloží s dothrakem, aby dosáhla postavení a vylíhnutí draků. Jediné co mi vadilo vyhýbání se velkorozpočtovým bitkám oproti předloze (viz omráčení Tyriona při přepadu). Je fajn, že s narůstajícími díly se to jenom lepší a lepší.

• 14.6.2016  12:09
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Určitě jeden z nejlepších a nejpovedenějších seriálů vůbec. Skvělé postavy, prostředí, interiérové dekorace či kostýmy. Dobře seškrtaný scénář z velkých bichlí (píseň ledu a ohně). Odvaha jít neotrocky vlastní cestou, aniž by se děj nějak citelně dotkl hlavní předlohy. Hlavně se vždy všechno vysvětlí a stačí k tomu pár dobře napsaných vět. Tahle série vede k opravdu pompéznímu finále. Potlesk pro tvůrce seriálu, a zároveň pro tak skvělého J.R.R. Martina, který opravdu velkých spisovatelem dnešní doby je (jen by mohl psát rychlejc, přece na Vichry zimy se už čeká řadu let)... P.S. Neznám lepší volbu za Neda starka jež je Sean Bean (skvělý Boromir) či Petera Dinklage nebo Nikolaje C-W.

• 6.4.2016  09:00
    Vetřelci (1986)

Moje stará recenze: http://www.kritiky.cz/filmove-recenze/2012/vetrelci-aliens/

• 23.2.2016  13:01
    Bohouš (TV film) (1968)

Klasika se skvělým Menšíkem a Sovákem. Oddechovka před silvestrovským pohoštěním.

• 5.2.2016  22:39
    Narcos (TV seriál) (2015)

Dobře odvedená práce (na seriál dost podrobná a kvalitní) o životě Pabla Escobara. Představuje zajímavé podrobnosti a jsem o něco zase moudřejší.

• 27.1.2016  17:09

Pecka komedie :-) Ani ne tak trapná a oba protagonisté jsou borci!

• 6.12.2015  20:29
    Creed (2015)

Za mě nejlepší Rocky-Creed po 40 letech!

• 24.10.2015  12:09
    Apokalypsa: 2. světová válka (TV seriál) (2009)

Mazec! Plno barevných záběrů od začátku do konce vás dostane opravdu do realné 2.světové války. Dobrej zvuk a slibný komentář. Takhle má vypadat válečný dokument!

• 18.6.2015  12:52
    Hej-rup! (1934)

Povedená variace na práci se skvělými komiky V+W spolu. Černobílá klasika nejen pro pamětníky.

• 17.6.2015  07:33
    Popelka (2015)

Krásná klasická pohádka jako z Disneyho knížky. Příjemná, výborní herci, nádherné kostýmy a povedené počítačové triky. Na to, že to natáčeli Američané není vůbec praštěná jako nějaká černá komedie stojící na bizarních postavách, tak jak je obvykle u jejich produkce zvykem. Opravdu klasika, možná i proto příběh ničím nepřekvapí. Přesto je to konečně kvalitní zpracování pohádky, které zaujme i českého diváka. Elka je sympatická, princ krásný a zlomyslná matka v podání Cate Blanchett je vynikající (jen pořád čekáte, až vzteky konečně vybuchne a ono furt nic). Nejsou to sice Tři oříšky po česku, ale Disneyho obrázková klasika s textem od H.Ch.Anderesena. Knížka, kterou jsme si prolistovávali v dětství před spaním. Tady opravdu Disney zabodoval na plné čáře a není nic lepšího, než si přát tolik víc povedených pohádek!

• 14.6.2015  08:26

Příjemné překvapení! Nablýskané trailery sice předvídaly přeplácaný futuristický park s umělou Bryce Dallas Howard v hl.roli s rezatými vlasy, v bílém oblečku a botech na podpatcích, takže jsem tuhle umělotinu hned od začátku zavrhoval. Navíc dinosauři mě už tolik neberou jako zamlada a myslím, že i ostatní diváky dnes v přeplácané době Avengerů a Transformerů nikoho již moc nezajímají. Přesto jsem do kina zašel i s manželkou z nostalgie k Jurskému parku (taky kvůli Spielbergovi, který film produkoval). Upřímně hned úvodní intro s vejci ve mě zanechalo hluboký dojem. Skvělé a detailní záběry, mrazivá atmosféra. Následovala rychlá představočka chlapců, a pak zase rychlá cesta na ostrov. Ano, i když mě futuristický park tentokrát s modrým logem nadále nechával chladným, po několika úsměvných záběrech hrajících si děcek s malými dinosaury ve mě přece jen pookřálo srdce a je se pak usmíval nad každou atrakcí. Takhle nějak jsem si to představoval. Otevřený park pro veřejnost - plný lidí, dinosaurů a zábavy. A skloubení moderní technologie s pravěkými tvory taky nebylo vůbec špatné, docela i zajímavé - třeba velociraptor vs. hologram. Bryce Dallas Howard sice zpočátku působila jako primadona, ale jakmile došlo na emoce, věřili jste v každý sval v její pihovaté tváři. Chris Pratt jako krotitel velociraptorů ve své roli opět skvělý - charismatický, úsměvný, vážný a legrační (a jak říkal Spielberg, má před sebou dlouhou kariéru). Však už jen ta jeho jízda na motorce byla taková malá reklama na nového Indiana Jonese. Co se týká chlapců, nejsou nijak zvlášť zajímaví, ale na druhou stranu zase taky ne tak uřvaný a otravný děcka. Dokážou si poradit a zahrát i dobře herecky. Musím však vyzdvihnout obsazení šéfa parku Khana a duo v řídící místnosti obzvláště Jake Johnsona, kteří byli ve filmu boží a opravdu vtipní, navíc jako záporák Vincent D´Onofrio taky nebyl špatný. Na celém filmu Jurský svět byla nejlepší ta provázanost a nepatrné odkazy na původní film, tedy na jedničku - DNA postavička, tričko s původním logem, džípy atd. Komunikace Chrisse Pratta s velociraptory byla taky uvěřitelná, což vrcholí závěrečným soubojem se s starým známým T-Rexem, který vstupuje do hry s plnou parádou (jen možná ten výskok tvora z hlubin a stáhnutí mutanta pod hladinu bylo až moc přeplácené, ale budiž) - přesto fenomální finále. Vynikající scénář, který nemá hluché místo a vše dává hlavu a patu. Film má gradující tempo, kdy se na plátně opravdu furt něco děje a divák se nenudí (dialogy jsou taky zajímavé a dělají herce lidmi). Je vidět, že na filmu se opravdu zapracovalo, aby značka Jurského parku jen tak nezanikla a nebyl z toho jeden velký průser. Výborné (restart) pokračování, které si žádá další pokračování. Je vidět, že i tvůrci si nechali po závěrečné scéně otevřená vrátka pro možná pokračovaní, ale to ukážou až ohlasy u diváků a tržby v kinech. Jinak super letní blockbuster, který vrátil dinosaury opět na výsluní!!! Doufám, že takhle překvapí i nový Terminátor, když jej doporučuje i sám Cameron!

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14