Ric007

Ric007

Tomáš Martinec

okres Pardubice
Obyčejný kluk, který miluje filmy!

homepage

2 body

• 17.7.2015  14:49

Nějak jsem vůbec nepochytil o co tam vlastně jde. Ale bylo to kupodivu poutavé, i když se tam do finální přestřelky nic vlastně nedělo. Ewan McGregor byl hodně fajn a táhl de facto celý film, Pierce Brosnan ačkoliv se tam objeví jen na začátku, a pak až na konci je opravdu dobrej pan herec a věříte mu každý sval ve své tváři, ať už dělá, že je nasranej, vtipnej, nervózní, nechápající a vnímavý. Olivia Williams není sice žádná kočka (teda alespoň ne pro Brosmana), z kterou byste vlezli hned do postele (vypadá jak zdrogovaná a určitě smrdí i po cigaretách), ale proč ne. Jinak solidní politické drama s thrillerovou atmosférou a dvěma hlavními herci, kteří drží svými výkony celý film pohromadě, super kamera a atmosféra (viz Polanskiho styl), jen by to opravdu mohlo být trochu víc živější a akčnější, ale jen trošičku!

• 16.7.2015  18:21

Myslel jsem, že to bude horší! První ohlasy recenzentů ze zahraničí ohlašovali takovou taškařici jako v trailerech, takže jsem se ani na ten pokus o vzkříšení kultovní značky netěšil. A nelhaly! Ale přitom je to docela daleko lepší než Terminator: Salvation a o něco horší než T3: Vzpoura strojů. Přitom scénář není zase tak blbej, jak se zdá, ale radši o tom cestování v čase nepřemýšlet. Arnie je zpět a je hrozně fajn! Co ale na snímku stojí za hovno jsou necharakterní herci (no, možná ten Jason Clarkese dá snézt i jako JC) - sorry, Emilia Clarke coby Daenerys z GOT si sice snaží, ale k soběstačné a drsné ženě má hodně daleko. Jai Courtney tam dělá jen křoví - pořád se něčemu diví a sem tam vystřelí z pistole (náhodou to bouchne a nový T se složí zase dohromady). Bitka mezi starým Arnoldem a mladým je docela fajn, policejní lapončík na ten kousek dostačující ale J.Clarke jako nový protikandidát T-1000 příliš nepřesvědčil. Akce je ve filmu docela dost, ale některé počítačové záběry jako třeba honba ve vrtulnících je na přes držku! Celkově tedy průměr, nijak nepřesvědčí ale dá se na to dívat! Horší je na tom to, že skalní fanoušci čekají na pořádný restart této terminátoří série. A ani tentokrát to prošedivělý "taťka" nezahrání! :-)

• 15.7.2015  07:17
    Škola princů (TV film) (2010)

Příjemná adaptace pohádky s malebnými kulisy, prostředím a kostýmy k nedělnímu pokoukání u kafíčka. Role jsou obsazené celkem fajn, jen by to některé postavy nemuseli přehánět s tou praštěností. Navíc ten den jsme byli tenkrát ještě s (ne)manželkou na Křivoklátě a mohli si tak projít nachystanou hradní kuchyni a královský sál pro natáčení. Všechno sice umělé, ale jinak nádhera :-)

• 15.7.2015  06:59

Sice 3/4 filmu čekáte až bude ta houba na suchu, ale jinak koukatelná a po všech stránkách příjemná blbost, tak jak jsme u Sponge Boba většinou zvyklí. Docela fajn, není to zbytečnost!

• 10.7.2015  17:15

Pořádně si už nepamatuji o čem vlastně byly předchozí díly, ale celkem koukatelný horůrek. Trošku děsivý, sem tam občas někdo vyskočí, babka nevadí a ňoumové solidní. Radši trochu baf, než hektolitry krve a nechutnosti. Jen pořád nevím, co je ta mrtvá babka se závojem vůbec zač! A pak ten Dark Maul na konci?!

• 10.7.2015  09:33
    Želvy Ninja (2014)

Mutant Movie. Na tomhle filmu bylo snad všechno špatně - drsnej Trhač jako transformer, želvy s malou hlavou (mozečkem) a nabušenými svaly, přerostlá krysa co se učí ninjutsu z knih, primadona s pěkným zadkem, tlustá a nezajímavá Whoopi Goldberg, přeplácaná akce a scénář bez logiky, jež psali nějací idioti jen na zakázku a ani neviděli původní kreslenou TV sérii. Jak já toho Baye nesnáším! Sází na pompéznost a americismus, místo toho aby jej zajímal příběh! Fakt nesmyslná jízda, u které je nejlepší vypnout mozek. * za zadek Megan Fox :-)

• 9.7.2015  14:50
    V hlavě (2015)

Když jsem viděl trailer v kině, říkal jsem si: "Kam to do pekla ten Pixar zase míří!" A ono je to celkem fajn, jedna z těch lepších Pixarovek za poslední dobu. Moc hezký, krásně barevný, hodně vtipný. Postavičky jsou zábavné a propracované (dobrej dabing), jen ten podivný růžový slon a děsivý klaun jsou otravní. Vymyšlený svět V hlavě je celkem zajímavý, bláznivý a neokoukaný, ale příběh je zároveň banální - takže vás nijak nic moc nepřekvapí. Dětem se však to bude líbit a zasmějí se. Upřímně za mě ale hodinka a půl této barevné splácaniny úplně stačila, dvojku vidět nechci a doufám, že Pixar příště najede zase o stupínek výš - přece jenom si myslím, že má navíc!

• 2.7.2015  06:32

Zajímavý námět o nestárnoucí hrdince s neotřepaným jménem Adaline, Blake Lively je ve své roli věrohodná a sympatická (těžko hledat někoho lepšího), ostatní herci sympatičtí vč. už přezrálého Harrisona Forda. Jen to vyprávění příběhu ve filmu sráží snímek na kolena. Nevím, jestli je to podle knižní předlohy. Každopádně vypouštím z hlavy tu podivnou shodu náhod, kdy hrdinka zrovna má nehodu a zrovna udeří blesk, a pak přestane stárnout a po století se to opakuje - nehoda, blesk, opět stárne. To ale vem čert, nemá cenu nad tím přemýšlet! Bohužel, však tyhle pasáže jsou nejslabším článkem filmu včetně nudného komentáře. Škoda, kdyby to bylo záživnější a lepší zápletka, klidně to mohlo bojovat o oskara! P.S. Blake Lively je fakt sympatická kočka v tomhle filmu :-)

• 18.6.2015  12:59
    Branky, body, vteřiny (TV pořad) (1956)

Sportovní zpravodajství se znělkou, na kterou se těžko zapomíná. Revoluční název :-)

• 18.6.2015  12:56

Já na bráchu, brácha na mě, lidi řvali. A kolik jste hráli? Pět nula prohráli :-)))

• 18.6.2015  12:52
    Hej-rup! (1934)

Povedená variace na práci se skvělými komiky V+W spolu. Černobílá klasika nejen pro pamětníky.

• 17.6.2015  15:37

Takovou pitomost, stylizaci a obsazení si tato legendární bojovka na automatech nezasloužila :-(

• 17.6.2015  15:13

Mělo to být pro Disney studio horké eso v rukávu pro tento rok, ale nakonec se musí spokojit s pikolíkem :-) Ne, že bych film s oznáčky nějak zavrhoval, přesto čekal jsem víc! Film přitom začíná docela v pohodě. Mimo Clooneyho keců se přenesete do 60.let, kde malý Frank se dostane do úžasného Tomorrowlandu a prohání se jím s nadšením a sledováním všelijakých futuristických vychytávek (trochu to připomíná Heureku). Docela je to zábava a vy čekáte nějakou další Spielbergovku pro náctileté. Nádech retra se však vytratí a děj se přenese do současnosti. Pak se sice na to koukat furt dá, ale filmu podráží nohy jeho příběh a vy jen čekáte, až se vrátíte zase do Tomorrowlandu. A když se tam konečně po 2/3 filmu zase dostanete, není tak zajímavý jako na začátku. Herecké obsazení je super - není co vytknout, všichni jsou sympatičtí a berete každou jejich hlášku či grimasu v obličeji. Přesto příběh jede po již dávno zajeté koleji, na které vás nic nového nepřekvapí ani nezaujme. Mladé publikum sice v kinech zabaví, ale za měsíc si na něj ani nevzpomene.

• 17.6.2015  07:33
    Popelka (2015)

Krásná klasická pohádka jako z Disneyho knížky. Příjemná, výborní herci, nádherné kostýmy a povedené počítačové triky. Na to, že to natáčeli Američané není vůbec praštěná jako nějaká černá komedie stojící na bizarních postavách, tak jak je obvykle u jejich produkce zvykem. Opravdu klasika, možná i proto příběh ničím nepřekvapí. Přesto je to konečně kvalitní zpracování pohádky, které zaujme i českého diváka. Elka je sympatická, princ krásný a zlomyslná matka v podání Cate Blanchett je vynikající (jen pořád čekáte, až vzteky konečně vybuchne a ono furt nic). Nejsou to sice Tři oříšky po česku, ale Disneyho obrázková klasika s textem od H.Ch.Anderesena. Knížka, kterou jsme si prolistovávali v dětství před spaním. Tady opravdu Disney zabodoval na plné čáře a není nic lepšího, než si přát tolik víc povedených pohádek!

• 16.6.2015  07:44

Máme rádi pohádky, ale tahle splácanina po dvou hodinách opravdu lezla už na nervy. Ze začátku se to dá, když se představují jednotlivé postavy z pohádek a zpívá se, ale pak se začne motat jedna pohádka do jiné, až z toho nakonec vznikne takový patvar, že si říkáte - to nemohli ti scénáristé vymyslet něco originálnějšího?! Ve výsledku je to pak taková pitomost, že začnete vzpomínat na moudra své zesnulé babičky kritituzující americké pohádky. Hvězdičku dávám za Meryl Streep v roli čarodějnice, která byla opravdu dobrá a trochu i za kostýmy a lokace. Nic proti Johnnymu Deppovi, ale už bych rád někdy viděl pořádného vlka v klasické pohádce O Červené karkulce. A ne namaskováného člověka (herce), který čenichá po lese anebo toho Scratche či co to bylo v české pohádce Tři bratři. Prostě chci vidět obyčejného hrozivého vlka s velkou tlamou a očima....konečně jednou :-)))

• 16.6.2015  07:22
    Paddington (2014)

Koukatelný medvídek, který vás sem tam i rozesměje. Žádný zázrak to sice není, ale jako rodinná komedie to funguje dobře. Děti pobaví, rodičům taky způsobí tik na rtech. Nic navíc však nečekejte! Mimochodem Nicole Kidman moc ve filmech nemusím - taková kostrbatá kravka, ale v jiných filmech hraje líp.

• 15.6.2015  08:51

Podle mě nejslabší Disneyovka s podivnými piráty, co jsem zatím viděl. A to Ostrov pokladů mám opravdu rád a na animáky se koukáme pravidelně s manželkou dost často (pst, to je tajemství. Jsme přece jen už dospělí :-)) Nejde ani tak o příběh, který známe vlastně všichni od mala ze školních lavic jako spíše o výtvarné zpracovnání. Podivné bytosti, roboti a nezajímavé postavy, navíc John Silver byl jako cyborg taky hnusák. Je to ale každého pohled na věc!

• 15.6.2015  08:20
    Tajemný ostrov (2008)

Tak tuhle ruskou scifi blbost jsem zatím nikdy nevydržel dokoukat do konce! A to jsem opravdu 2x snažil, když ji dávali na JOJ TV. Podivný apokalyptický svět s ruskejma držkama, který se snaží připomínat něco jako mix Šíleného Maxe a Jupiter přichází. Opravdu mi tenhle filmek od soudruhů z východního bloku nesedl!

• 15.6.2015  08:11

Tak koukatelné španělské drama o tom, co dokáže otec udělat pro své dítě. Třeba převlíkat se za ženskou, aby jí připomínal její zesnulou matku. Nedá se říct, že je to dojemné, ale spíše divné chování milujícího otce (travestity moc nemusím) a zároveň celkem koukatelné drama až do konce. Třetí hvězdičku dávám jenom proto, že se to dalo snézt, aniž bych snímek s začínajícím travetistou nějak odsuzoval.

• 14.6.2015  21:47
    Lovec hlav (1976)

Vůbec netuším o čem to bylo. Dva chlapci utečou z vězení, ukradnou cisternu, postřílí nějaký chlapky v baráku a pak jakýsi vrah se zlatem zapíchne toho mladýho, zatímco Belmondo se pomstí. Čekal jsem kriminálku, ale nuda až do konce!

• 14.6.2015  08:26

Příjemné překvapení! Nablýskané trailery sice předvídaly přeplácaný futuristický park s umělou Bryce Dallas Howard v hl.roli s rezatými vlasy, v bílém oblečku a botech na podpatcích, takže jsem tuhle umělotinu hned od začátku zavrhoval. Navíc dinosauři mě už tolik neberou jako zamlada a myslím, že i ostatní diváky dnes v přeplácané době Avengerů a Transformerů nikoho již moc nezajímají. Přesto jsem do kina zašel i s manželkou z nostalgie k Jurskému parku (taky kvůli Spielbergovi, který film produkoval). Upřímně hned úvodní intro s vejci ve mě zanechalo hluboký dojem. Skvělé a detailní záběry, mrazivá atmosféra. Následovala rychlá představočka chlapců, a pak zase rychlá cesta na ostrov. Ano, i když mě futuristický park tentokrát s modrým logem nadále nechával chladným, po několika úsměvných záběrech hrajících si děcek s malými dinosaury ve mě přece jen pookřálo srdce a je se pak usmíval nad každou atrakcí. Takhle nějak jsem si to představoval. Otevřený park pro veřejnost - plný lidí, dinosaurů a zábavy. A skloubení moderní technologie s pravěkými tvory taky nebylo vůbec špatné, docela i zajímavé - třeba velociraptor vs. hologram. Bryce Dallas Howard sice zpočátku působila jako primadona, ale jakmile došlo na emoce, věřili jste v každý sval v její pihovaté tváři. Chris Pratt jako krotitel velociraptorů ve své roli opět skvělý - charismatický, úsměvný, vážný a legrační (a jak říkal Spielberg, má před sebou dlouhou kariéru). Však už jen ta jeho jízda na motorce byla taková malá reklama na nového Indiana Jonese. Co se týká chlapců, nejsou nijak zvlášť zajímaví, ale na druhou stranu zase taky ne tak uřvaný a otravný děcka. Dokážou si poradit a zahrát i dobře herecky. Musím však vyzdvihnout obsazení šéfa parku Khana a duo v řídící místnosti obzvláště Jake Johnsona, kteří byli ve filmu boží a opravdu vtipní, navíc jako záporák Vincent D´Onofrio taky nebyl špatný. Na celém filmu Jurský svět byla nejlepší ta provázanost a nepatrné odkazy na původní film, tedy na jedničku - DNA postavička, tričko s původním logem, džípy atd. Komunikace Chrisse Pratta s velociraptory byla taky uvěřitelná, což vrcholí závěrečným soubojem se s starým známým T-Rexem, který vstupuje do hry s plnou parádou (jen možná ten výskok tvora z hlubin a stáhnutí mutanta pod hladinu bylo až moc přeplácené, ale budiž) - přesto fenomální finále. Vynikající scénář, který nemá hluché místo a vše dává hlavu a patu. Film má gradující tempo, kdy se na plátně opravdu furt něco děje a divák se nenudí (dialogy jsou taky zajímavé a dělají herce lidmi). Je vidět, že na filmu se opravdu zapracovalo, aby značka Jurského parku jen tak nezanikla a nebyl z toho jeden velký průser. Výborné (restart) pokračování, které si žádá další pokračování. Je vidět, že i tvůrci si nechali po závěrečné scéně otevřená vrátka pro možná pokračovaní, ale to ukážou až ohlasy u diváků a tržby v kinech. Jinak super letní blockbuster, který vrátil dinosaury opět na výsluní!!! Doufám, že takhle překvapí i nový Terminátor, když jej doporučuje i sám Cameron!

• 13.6.2015  18:21
    San Andreas (2015)

Vše co se dalo dle traileru očekávat. Tupý příběh, velkolepé destrukce, hvězdný Rock. A jako bonus oči Alexandry Daddario (nemluvím o výstřihu). Bohužel se z těchto katastrofických filmů stalo takové kliše, že už přestávají bavit. Vypnout mozek, natáhnout pupek na gauč a oddávat se jen další monstrózní destrukci!

• 12.6.2015  16:52
    Dovolená v Protektorátu (TV pořad) (2015)

Nová reality-show ČT ze začátku sice navnadí něčím novým a neokoukaným, jež se odehrává v malebném prostředí protektorátního venkova. Sedmičlenná rodina je naštěstí normální (ne takové extrémy jako třeba ve Vyvolených atp.), rozumná, pracovitá, učenlivá ale zároveň vědí moc dobře, jak tuto hru hrát. A to je právě možná ta chyba, jelikož dalšími díly se ze show stává spíše divadlo. Ostatní herci - jako starosta, prodavač, učitel, sousedka atd. jsou fajn a uvěřitelní ve svých vystoupeních (profesích) - člověk opravdu nikdy neví, komu tam má vlastně věřit. Na druhou stranu na samotě u lesa je to někdy jako na promenádě, kdy každou chvíli někdo navštíví nečekaně rodinu v chalupě. Postupem času se z toho stává již otravné divadlo. Ještě že to má jen osm dílů, a pak šmitec!

• 12.6.2015  16:37

Taková oddechovka pro děti s podivně vypadajícími fialovými marťany, která neurazí ale zároveň nijak zvlášť nenadchne. Průměrný animák pro (ne)celou rodinu.

• 1.6.2015  10:43

Akční oddechovka s filmovou celebritou. Jméno Samuel L.Jacksouna na plakátech a náctiletý kluk s ošlehaným obličejem a medvědí tváří s lukem na zádech lákající v trailerech na pořádnou řežbu s teroristy uprostřed divočiny, jisto jistě přitáhne do kin nemálo zvědavých diváků. Bohužel samotný film spadá spíše do béčkových vod, a přitom mohlo jít o zábavnou až komediální podívanou. Jackson jako prezident USA dělá ze sebe bačkoru, která neustále řve strachy a nechá se vodit za ručičku nepříliš uhrančivým klučinou, který ani z toho luku pořádně neumí vystřelit. Černošské hvězdě ani tak nevěříte jeho bojácnost, ale spíše si říkáte, jestli to má na stará kolena zapotřebí. V tom by však nebyl, ale takový problém jako v onom norském klučinovi, kdy pořád čekáte až si nasadí ten známý medvědí výraz, ováže si hlavu šátkem a začne konečně kosit jednoho teroristů za druhým - něco jako malý Rambo. Nic se však neděje. Alespoň ne v takové výši, v jaké je vaše očekávání. Když se to tak vezme, za celý film vystřelil z luku jen 2x - jednou minul, podruhé škrábl. Upřímně čekal jsem víc akčního nářezu a zběsilosti. Dostal jsem jen slaboduchý odvar s očekávaným dějem. Ani teroristé nejsou nijak zvlášť uhrančivý (Ray Stevenson byl vynikající v Dexterovi IV.), překvapivé je obsazení Jima Broadbenta do role zákeřného poradce USA, který jako vždy splnil svoji roli na jedničku!

• 11.5.2015  10:18
    Neutečeš (2014)

Celkem atmosférický snímek s povenou režií i kamerou - lepší průměr. Hl. hrdinka je sice divná ale celkem přesvědčivá herečka, která se nebojí vrznout si s každým jen, aby se Toho zbavila. Zatímco je jí úplně jedno, co se s ním stane hlavně, aby To měla už pryč. Snímku sráží nohy právě nelogické scény - děti bez rodičů, čistý bazén, na co přístroje kolem, nikdo se neptá proč má postřelenou nohu atd. a neuzavřený konec - ikdyž i s tím by se dalo nějak počítat, třeba s pokračováním.

• 18.8.2014  22:16

Výpravná fantasy se skvĕlou Angelinou Jolie v hlavní roli jako zlou čarodějkou, která převrací klasickou pohàdku naruby z jejího pohledu. Škodá že pěkné triky podráží divný, nezajímavý a nelogický scénář.

• 22.6.2014  06:45

Opravdu hodně povedené sci-fi se skvělým Tomem Cruisem, které tak trochu nedává logiku. Například:Proč se vracel v čase do stejného okamžiku - procitnutí na letišti??? Jinak není co vyčíst, jedná se o jeden z nejlepších blockbusterů letošního roku, co jsem zatím viděl. Fakt paráda - od přehledné akce, střihu, kamery až po herce. Palec nahoru a jen tak dál, pane Cruisi!

• 30.5.2014  06:27
    Street Fighter: Assassin's Fist (TV seriál) (2014)

Konečně pořádné filmové této legendární bojovky! Akuma se povedl, Ryu a Ken jsou prima parťaci. Má to nostalgii, dobré herce, efekty i styl. Jen bych chtěl víc postav a ne čekat na další sérii, jestli vůbec bude...

• 22.3.2014  23:41

Na Sparťany prostě tihle nevyzrálí Atheňani nemaj! To ani náhodou! Snáží se být jako 300 ale není to tak kurvařvoucí jako s Butlerem. Souboje super, lodní bitvy ujdou ale kazí to občas špatný obraz, ukecanost a nuda. Ještě že je tam fakt dobrá Eva Green jež konečně ukazala i svoje kozičky. Prostě takový lepší béčko film, který neurazí a ne každého zase potěší!